Velká šestka (2014)

Tak tohle mě teda hodně zklamalo. Čekal jsem nápady a zábavu, ale dostal jsem čirou a plnotučnou nudu. Nafukovací. 40%

Ztracen ve vesmíru (2011)

Ty zpomalené záběry z občanské války byly super, ten zbytek docela ušel. Takže 60% :)

Ta zvláštní láska (2014)

A tohle mělo být co? Mělo mě to povznést? Překvapit? Rozesmutnět? Potěšit? Šokovat? Bylo to celé značně předvídatelné a vlastně nicnevypovídající. 50% z úcty k hercům.

Železná srdce (2014)

Podle odezvy jsem čekal větší hovadinu, než mi Sony nakonec nadělilo. Tankové orgie byly moc pěkné, ačkoli z pohledu kamery to nepůsobilo jako tank, ve kterém jsou všichni nacpaní a klaustrofobicky vyšilují, ale pohodlná jezdící bitevní loď, kde je v podpalubí dost místa pro ufňukaného písaře, jednoho mexikánce a jednoho ujetýho Texasana, nebo co to bylo :) Skvělý způsobem zachycená drtivá palebná síla Shermanu, nicméně servíruje se nám víc pohádka než válečný film, a všechny zvraty jsou příliš předvídatelné na to, aby to diváka ohromilo. S klidným svědomím dám 60 % - nečekejte nic extra a dostanejte fajn béčko :)

Sedmý syn (2014)

Velké zklamání. Těšil jsem se na velkorozpočtový trhák s Bridgesem a Mooreovou, nicméně dostal jsem béčko, které Bridges sice táhnul, ale spíš ke dnu. Bridgese se na tu roli přitom hodí úplně skvěle - takže selhání kladu na vrub režisérovi. Vizuální efekty vypadaly hodně, hodně lacině na rok vzniku 2014, žádné epické bitvy jsem se nedočkal a grand finále se taky nekonalo. Nevím, jestli je kniha taky taková strašná blbost, ale filmové zpracování je slušný fail, který si už v životě nepustím. Taková rutineřina jako Hon na čarodejnici s Cagem je vedle Sedmého syna adeptem na Oscara. Dovedu ocenit béčkový film, pokud má nějakou kvalitu, ale toto mělo maximálně tak jednu či dvě pěkné lokace (točeno v kanadské Albertě). Tečka, konec, finito. 40% Edit: jediná fajn věc byl hudební doprovod, to skutečně neurazilo.

Mary a Max (2009)

Toto je jeden z několika filmů, které jsem si dobrovolně pustil 2x po sobě, celou dobu u toho vydržel a pokaždé se bavil trochu jinak. O kvalitách příběhu a poetice animovaného světa tu již bylo napsáno mnoho, já bych ještě zmínil skvělý hudební doprovod. U dokonalých věcí není třeba rozvádět více. 90%

Princezna a písař (2014) (TV film)

Tak nejdřív to dobré: solidní herci, pro mě správně ujetá role pro Nárožného, krásný obraz a kulisy. To špatné: absence děje, logiky, zacílení spíš na dospělé než dětské publikum... Celkově hodnotím kladně, že mě štědrovečerní pohádka neurazila, ale radši bych napsal něco víc. 45%

Byl jsem při tom (1979)

Vlastně nevím, jestli to bylo veselý, nebo smutný, ale líbilo se mi to. Sellers v úplně jiné pozici než obvykle a s daleko tíživějším tématem, byť odlehčeným "nepochopením" skutečného významu výroků Chanceho. Film, který diváka nutí přemýšlet, jestli je vyrovnanost a klid v životě skutečně možné dosáhnout jenom pomocí lobotomie. Film, který nás donutí ocenit tuto úplně neznámou polohu Sellersova hraní. A film, u kterého si budeme říkat - který vůl to stříhal? :) 70%

Brilantní plán (2007)

Po tolika skvělých recenzích jsem čekal možná příliš moc a byl jsem překvapený, že zápletka nebyla nikterak složitá - u dobrého detektivního filmu musíte až do poslední chvíle váhat, jak byl zločin proveden. Tady jsem měl, bohužel, docela rychle jasno. Nepřidala tomu ani značně vedlejší role Michaela Cainea, Demi Moore pro změnu v té své příliš neexcelovala, pochválím ale režiséra, protože natočil komorně a velice rozvláčně (nikoli však plytce) námět, ze kterého by jiní udělali prequel k Dannyho parťákům :-) 60%

Nízká Vysoká hra (2014) (TV film)

Zajímavě pojatý dokument z trochu jiné strany - lidí, kteří nebyli vědomými aktéry "her" StB. Prostě jednou přišli na plac, něco natočili, a až v průběhu natáčení, nebo dokonce po sestříhání (!) zjistili, čeho se účastnili. To je ten děsivý faktor. A ještě děsivější je tato případová studie v tom smyslu, že ukazuje precizní práci komunistické propagandy a StB vlastně skoro ze všech úhlů. Velký palec nahoru za sesbírání výpovědí a podkladů, dávám 75%.