Addamsova rodina 2 (1993)

Ve dvojce se Sonnenfeld rozhodl popustit uzdu svému černému tumoru, což zní fajn, ale výsledkem jsou většinou jen vágní a někdy až skoro trapné situace a repliky, které mě nijak zvlášť nepobavily. I ta celá premisa Festera, který se chce oženit, mi přišla dost nevyužitá. Hodně pozornosti dostávali Wednesday s Pugsleym na táboře, ale v dnešní době už to zní vyčpěle. Ze souboje dvou nic moc dějových linek tak musím zahlasovat pro tu Festerovu, ale je to taková reverzní Sophiina volba - chtěl bych nechat zastřelit obě, ale byl jsem donucen si vybrat tu oblíbenější (dceru, ne linku; pozn. pro filmové kritiky). // EN, CZ SUB

Addamsova rodina (1991)

Nejvíc se mi líbila Mamuschka a ten vztah Festera s Gomezem a jeho neustálé narážky na to dětství, což rádoby Festerovi způsobovalo velké problémy se rozpomenout. Ta premisa mi přišla docela vtipná a udržovala mou pozornost po celou stopáž. Film tak příjemně ubíhá, ale tak nějak jsem cítil, že to mohlo být daleko lepší. Jako by se Sonnenfeld bál, aby nešel až příliš do hloubky černého humoru a schovával si to až do dvojky. // EN, CZ SUB

Tankový prapor (1991)

Všichni tady furt na někoho řvou, jak jsou neschopný a k ničemu a nám Čechům se to z nějakého mně nepochopitelného důvodu líbí. Nejspíš díky tomu máme pocit, že nejsme jediní na koho se řve a zasmát se někomu, že spadl z tanku nebo byl chycen při sexu s vojačkou a za to byl seřvanej jak malej Jarda, no to je přímo k popukání. Až jsem se za vyhřezlý hemoroid popadal. V těch několika málo scénách, kde není nějakej uřvanej trpaslík nebo zakomplexovanej kágébák, se překvapivě objevuje i několik alespoň trochu vtipných replik. Měl jsem velkou radost z mladého Bohdana Tůmy. // CZ

Matt Rife: Only Fans (2021) (pořad)

Matt Rife je kometa na poli stand up komiků a jeho první speciál je velmi dobrý. Matt umí skvěle pracovat s publikem, což zde bohužel nedělal tak často, jako ve druhém speciálu Matthew Steven Rife, i tak se zde nachází kadence fórků, jeho pusa jede na plné obrátky a téměř s ničím se nemaže. Fórky často prokládá povzbudivými slovy nebo bohužel i omluvami pro woke generály, což mi docela narušovalo ten smích, ale kolem a kolem pecka. Nejlepší storka byla ta s Ouija board, neskutečný :D // EN

Terminátor: Temný osud (2019)

To byla kámo skvadra. Polidštěný T-800, který se stará o rodinku v domě u lesa, bábinka Sarah Connorová, nová Sarah Dani, která bohužel překročila Avogadrovu konstantu a v čele vylepšená super bojovnice Grace, které musíte píchat každých 15 minut inzulín, aby nechcípla, takže ji ostatní drtivou většinu filmu jen bezvládnou tahali. Kdo byl docela cool, byl Rev-9, nový typ Terminátora, který si dokáže oddělovat .. kostru(?) a být na dvou místech současně. Nemastná neslaná akce, která jen připomíná zašlou slávu prvních dvou dílů. Škoda. // EN, CZ SUB

Terminator Genisys (2015)

Terminator Genitalys je odfláknutá reinkarnace prvního a druhého dílu, kdy z důvodu scénáristické impotence zcela ignorují třetí a potažmo i čtvrtý díl. Nevadilo by mi to, protože se to jako že odehrává v alternativní realitě, neboť Sarah s Johnem zabránili Soudnému dni. Potud dobrý a spokojen jsem byl i s vysvětlením stárnutí Arnieho, ale tam to skončilo. Záporák je hrozný slizoun, ostatní herci se snaží pouze tvářit mega drsně a házet hlášky, ale dohromady to absolutně nefunguje. Celý film jsem se modlil, ať už je konec a mohu se vrhnout na Dark Fate. Nejprve jsem tomuto filmu dal 2 hvězdičky, ale po shlédnutí pokračování jsem si to rozmyslel. // EN, CZ SUB

Hannibal - Zrození (2007)

Příběh o zrození Hannibala se tedy nijak nepovedl, film zvláštně skáče z přítomnosti do minulosti a přitom každý divák s alespoň trojcifernným IQ ví, co bude pointou. Prequel především postrádá atmosféru hannibalovské trilogie s Hopkinsem, hlavní postava je sympatická co by se za předkožku obřezaného muže vešlo a i ti záporáci tam jsou pouze do počtu a chovají se jak ocasové. Asijská linka mi úplně sebrala dech, až jsem se málem zalknul vlastními zvratky a když Hannibal junior hrábnul na katanu předků, na kterou se může hrabat jen při nějaké zvláštní příležitosti, fandil jsem mu, ať spáchá neprodleně seppuku. // EN, CZ SUB

Červený drak (2002)

Celkem napínavý thriller s hvězdným obsazením v čele s Anthony Hopkinsem v jeho poslední roli v kůži Hannibala Lectera. Film se soustředí hlavně na vztah mezi hlavním vyšetřovatelem, kterého hraje Edward Norton, a právě Hannibalem, jinak nic extra navíc nenabízí. Zajímavostí je, že antagonista se snaží se svým démonem bojovat, to moc často k vidění není, ale stejnak mu to k ničemu nebylo. Na konci je pěkný zvratek (menší zvrat). // EN, CZ SUB

Obecná škola (1991)

Na rovinu říkám, že drtivá většina českých, potažmo československých filmů, mi přijde jako pěkná kravina. V záplavě nevtipných, z-wishe-hollywoodských rádoby velkoděl, se ale občas objeví nějaká ta výjimka, která potvrzuje tohle pravidlo. A tou výjimkou je třeba právě Obecná škola. Teda, aspoň chci doufat. Ono totiž spousta věcí, co mi je protivných, tady ukazují. Táta Edy, kterej by mohl být super, kdyby se nechoval jak dement k Edovi, mlácení dětí, ať už ve škole, nebo jinde, je mi absolutně odporný, lhaní jim a podobně taky. Taky ta výzdoba místností je strašně zoufalá, jsem hrozně rád, že tahle doba už je za námi. Doufám, že tohle všechno tam je z recese. Dohromady to totiž hrozně pěkně funguje, film příjemně odsýpá, má několik dobrých hlášek a i nějaké to poselství a vždycky se na něj rád podívám. // CZ

Poslední skaut (1991)

Slušnej akčňák se super hláškama, které tomuto filmu zajišťují mých pět hvězdiček. O to sladší bylo, že jsem ho viděl poprvé až v roce 2023, kdy jsem se bál, aby to nebyly takový ty devadesátkový bizáry, co se občas někde vyskytnou a jejichž hodnocení je vysoké především kvůli nostalgii. Vy si ale zadělávat na rakovinu vyvolanou stresem nemusíte, protože jednak jsem to absolvoval za vás, a jednak je to fakt dobrej snímek. Bruce tu hraje takovýho toho šmudlu, co vypadá jak fetka a loser, ale v okamžiku chytne napřaženou pěst, skáče z mostů a zkrátka dělá takový ty věci, na který i John Wick musel trénovat. K tomu ještě navíc má prořízlou pusu jak dlaždič, v čemž mu skvěle sekunduje i jeho "parťák" Damon Wayans. Celkově chemie mezi oběma hlavními představiteli funguje též na jedničku. Moc jsem se bavil. // EN, CZ SUB