lnsmdrms

Dominik Czepiec

okres Frýdek-Místek

Twitter: _lonesomedreams

• 3.11.2019  16:02
    Hwaiteu keuriseumaseu (TV seriál) (2011)

Z příběhové stránky, napínavé a propletené, i když trochu i průstřelné ale i přes to si to zachovalo svou tvář. Zpětně ještě je dobré poslouchat rádio, které hraje v prvních dvou dílech. Tam totiž lze zaslechnout, k čemu se schyluje. Z vizuální stránky mi přišlo, že tvůrci použili náhodnou 3D green screen grafiku, co si stáhnete z prvního odkazu na Googlu a to samé platilo i o zvukových efektech. Za celý seriál jsem neslyšel jiný efekt výstřelu, než ten jeden základní. Ale musí se nechat, že vybrali celkem zajimavou hudbu, kterou bych úplně nečekal u korejského dramatu. Hodilo se to do atmosféry a k postavám. Mít to lepší CGI, SE a trochu toho života do toho umírání při hereckém výkonů, tak dávám plný počet. 4*

• 25.8.2019  14:19
    Posel klamů (TV seriál) (2004)

Paranoia Agent jsem viděl poprvé asi v šestnácti a nijak jsem původně nepobral ten skrytý smysl, který tento seriál přináší. Po šesti letech jsem si dal rewatch a působilo to na mě úplně jinak. Vůbec netušíte oč jde a vyžadujete od seriálu nějaké vysvětlení. To vám bohužel milý pán Satoši jen tak nedá. Musíte v seriálu hledat skryté odkazy na určitou věc, která se objevuje v celé sérii a jak tato věc ovlivňuje lidi. Právě důvod k tomu, aby jste něco hledali v tomhle seriálu za reference, vám pomůže tuto sérii pochopit. Ze začátku je to hodně v klidu detektivka, pak se přenese na satiru až černou komedii a nakonec metaforické sci-fi zakončené velice krásným epilogem. 5*

• 5.8.2019  11:09
    #Roxy (2018)

Čekal jsem to upřímně horší. Přec jenom Kanadský remake v moderním kabátě od slavného francouzského dramatika Edmonda Rostanda mě celkem i mile překvapil. Až na pár poněkud trapných chvilek mě to chvíli i bavilo, ale nebylo to nakonec úplně ono. 2*

• 14.2.2019  11:01
    Oldboy (2013)

Ne, ne a NE. Jelikož jsem zhlédl originál jako první před tímhle remakem, tak jsem měl velmi vysokou laťku. Překvapilo mě ale, že to nebyl totální rip-off korejské verze. Spoilery: Například místo hypnózy to byla nevědomost a slepá víra, místo originální incestové lásky BxS to byla FxD a nebo místo dlouhého monologu hlavního antagonisty to byl takový menší house tour. Dalším krásným překvapením bylo obsazení Samuela L. Jacksona a Ramiho Maleka, kterého jsem tam ale opravdu nečekal. Občas ale opravdu přitažené za vlasy, hlavně při reminiscenci rodinné tragédie. To jsem opravdu vyprskl smíchy, jak moc přitažené to bylo. 1*

• 31.1.2019  10:56

Hodně, hodně podceněný kousek. Art film plný symbolismu, náboženských metafor a úžasné hudby od Kanna Jošihira. Zanechá ve vás více otázek než odpovědí. Člověku nedokážete vysvětlit děj, jelikož jak řekl sám Ošii Mamoru, pochopení děje a jeho cítění je na divákovi, nikoliv na režisérovi. 5*

• 21.12.2018  17:54
    Ao oni (2014)

Jakožto fanoušek této herní hororové série jsem byl poměrně zklamán ale i poměrně překvapen. Krom čtveřice hlavních hrdinů přidali i další, kteří v originální hře nebyi ale vyskytovali se v románu, který byl podle toho napsán. I přes výborné CGI, který tento snímek nabídl si to nenašlo nějak extra cestu ke mě. Dvě hvězdičky.