Aneun hyeongnim (2015) (pořad)

K tomuto korejskému varieté jsem se dostal úplnou náhodou přes Netflix doporučení. Později jsem však zjistil, že Netflix verze trochu stagnuje. Obsah je stejný akorát JTBC nemělo práva na některé díly a písničky od hostů. Takže na Netflixu vlastně uvidíte jen 60% dílů, kde když hosté předvádí své taneční kreace nebo uvádí své nové písničky, máte místo toho nějakou royalty free hudbu kvůli copyrightu. Zároveň díly na sebe nenavazují, takže když MC referuje na nějakou věc z minulosti, tak vy jste jí vidět nemohli. Upřímně to ztrácí veškeré to kouzlo ale nedá se svítit. Pokud máte možnost, mrkněte na to někde jinde. Neuvěříte, kolik zábavných dílů vám uniklo. Jinak hlášky, improvizace, moderátoři, hosté a vždy ta poslední 15-30 minutovka je super. 5*

Posel klamů (2004) (seriál)

Paranoia Agent jsem viděl poprvé asi v šestnácti a nijak jsem původně nepobral ten skrytý smysl, který tento seriál přináší. Po šesti letech jsem si dal rewatch a působilo to na mě úplně jinak. Vůbec netušíte oč jde a vyžadujete od seriálu nějaké vysvětlení. To vám bohužel milý pán Satoši jen tak nedá. Musíte v seriálu hledat skryté odkazy na určitou věc, která se objevuje v celé sérii a jak tato věc ovlivňuje lidi. Právě důvod k tomu, aby jste něco hledali v tomhle seriálu za reference, vám pomůže tuto sérii pochopit. Ze začátku je to hodně v klidu detektivka, pak se přenese na satiru až černou komedii a nakonec metaforické sci-fi zakončené velice krásným epilogem. 5*

Tenshi no tamago (1985)

Hodně, hodně podceněný kousek. Art film plný symbolismu, náboženských metafor a úžasné hudby od Kanna Jošihira. Zanechá ve vás více otázek než odpovědí. Člověku nedokážete vysvětlit děj, jelikož jak řekl sám Ošii Mamoru, pochopení děje a jeho cítění je na divákovi, nikoliv na režisérovi. 5*

Matt Rife: Přirozený výběr (2023) (pořad)

Je celkem škoda, že jeho crowdwork se nedostal do speciálu. Místo toho jsou zde pouze výstřižky na konci. Celkově se mi speciál líbil, témata byly ok a dost jsem se u toho i zasmál. 4*

Zadrženi - Rain of Freedom (2020) (epizoda)

Jelikož jsem hru ještě nehrál, tak nemohu úplně posoudit, zda se to vlastně vůbec přiblížilo k exaktnímu konci. Každopádně, i pro někoho neznalého příběhu hry či celovečerního filmu se mi tento seriál líbil. Mělo to sice svoje ups and downs, ale celkově mi přišly herecké výkony přirozené, hudba a atmosféra šly ruku v ruce skvěle a příběh společně s koncem byl velice dostačující na mou spokojenost. 4*

Hwaiteu keuriseumaseu (2011) (seriál)

Z příběhové stránky, napínavé a propletené, i když trochu i průstřelné ale i přes to si to zachovalo svou tvář. Zpětně ještě je dobré poslouchat rádio, které hraje v prvních dvou dílech. Tam totiž lze zaslechnout, k čemu se schyluje. Z vizuální stránky mi přišlo, že tvůrci použili náhodnou 3D green screen grafiku, co si stáhnete z prvního odkazu na Googlu a to samé platilo i o zvukových efektech. Za celý seriál jsem neslyšel jiný efekt výstřelu, než ten jeden základní. Ale musí se nechat, že vybrali celkem zajimavou hudbu, kterou bych úplně nečekal u korejského dramatu. Hodilo se to do atmosféry a k postavám. Mít to lepší CGI, SE a trochu toho života do toho umírání při hereckém výkonů, tak dávám plný počet. 4*

Pět nocí u Freddyho (2023)

Četl jsem knížku, hrál jsem první dvě hry, věděl jsem do čeho jdu. Nepřekvapilo ale ani tolik neurazilo. Když chcete svoje ratolesti na dušičky nějak potěšit a zároveň vyděsit (v dobrém slova smyslu), tak tento PG13 horor nezaškodí. Tipuji že už budou o všem vědět i jak to dopadne. Poděkování jde taky číšníkovi, který se v tom filmu objevil a zandal svou catchphrase "It's just a theory" neb on fakt věnoval spoustu času vysvětlováním nám smrtelníkům dějovou linii celé série na YouTube. A tipuji že se dočkáme pokračování, když už teď to byl celkem finanční trhák. 2.5*

Ao Oni ver.2.0 (2015)

"It's all the same as in the game..." CGI na jedničku. Takhle ty monstra mají opravdu vypadat (včetně toho prcka). Zachovaly se takové ty podstatné části z původní hry což mě taky celkem překvapilo... Teď ty zápory... Být tam jen ta známá trojice, tak je to asi více snesitelné. Upřímně, nevím kdo psal scénář k Hirošimu ale chová se tam jako neskutečnej autík, oproti svým kolegům, na které to celkem sedí. Nečekal jsem však takový fakt podivný zvrat. Říkám si, jestli autor hry a zároveň novely to fakt takhle měl v reálu. Jinak takové trochu nudnější chytání školáků v opuštěném domě. 2*

#Roxy (2018)

Čekal jsem to upřímně horší. Přec jenom Kanadský remake v moderním kabátě od slavného francouzského dramatika Edmonda Rostanda mě celkem i mile překvapil. Až na pár poněkud trapných chvilek mě to chvíli i bavilo, ale nebylo to nakonec úplně ono. 2*

Ao oni (2014)

Jakožto fanoušek této herní hororové série jsem byl poměrně zklamán ale i poměrně překvapen. Krom čtveřice hlavních hrdinů přidali i další, kteří v originální hře nebyi ale vyskytovali se v románu, který byl podle toho napsán. I přes výborné CGI, který tento snímek nabídl si to nenašlo nějak extra cestu ke mě. Dvě hvězdičky.