petero

True Blood

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 8.9.2017  22:16
    7 životů (2017)

V dystopickej budúcnosti kde je zakázané mať viac ako jedno dieťa sa narodia sedmorčatá. Dostanú mená podľa dní v týždni. Každé chodí von len v deň mena. Večer si spoločne sadnú a prejdú si čo v ten deň zažili aby ďalšia v nasledujúci deň mohla pokračovať v živote jednej osoby. V jeden deň sa však Pondelok nevráti domov. Na ďalší deň Utorok vychádza von aby zistila čo sa s Pondelkom stalo ... Po dlhom čase veľké prekvapenie na nečakane originálny a hlavne zábavný sci-fi akčňák s tentoraz konečne sympatickejšou Noomi Rapace v sedemnásobnej úlohe sestier ktoré začne vláda potajme litkvidovať a tak s každou ďalšou mŕtvou sestrou držíte tým zvyšným o to viac palce. Každému komu sa páčilo Equilibrium, In Time alebo Predestination odporúčam.

• 25.6.2017  16:25
    Kolos (2016)

Podarenejšie ako tematicky spriaznený A Monster Calls.

• 25.10.2016  19:15

Tilseho predchádzajúce uletenejšie 2 časti ma vôbec nebrali i keď pár slušných nápadov sa tam našlo (mŕtvola v márnica, posadnuté auto, masaker na didžine). Štvrtá časť nič nové neponúka len to akosi zakončuje ale je aspoň o trošku viac hororovejšia. Michael J. Bassett mal konečne svoju svetlejšiu chvíľku.

• 23.10.2016  11:24

Zabili mu psa a ukradli koňa. Krvavá pomsta môže začať. Pes bol fasa, dokázal aj nejaké triky napríklad hrýzť, kôň medzi nejakých tátošov z rodu mustangov nepatril. Škoda že hlavný hrdina si v podstate za to môže sám. John Wick na divokom západe sa nekoná keďže tu nie je ani poriadne koho zabiť (zostava hercov načítava podľa imdb 13 hercov z toho jeden je pes) a vysporiadať sa tu musí len so štyrmi sračkamy.

• 1.10.2016  20:25

Rozjazd trošku slabší ale ku koncu veľmi dobré. Zdá sa že to bude dobré vyplnenie medzi sériou Outcast. Rozhodne dám šancu aj druhej časti.

• 1.10.2016  20:21

Rovnaké nadšenie ako pri prvej časti prvej sérii. Veľa krvy, srandy, stále nových kvalitných príšer a kamerových fintičiek. Tvorcom zdá sa zatiaľ nedochádzajú nápady. Tá pol hodinka je akorát vyplnená aby to ani na moment neprestalo nudiť. Nie je to nič revolučné ale na pobavenie to je dokonalé.

• 24.4.2016  09:54

Prvý celovečerný film natočený na kompletku z vlastného pohľadu dopadol na výbornú. Adrenalínová jazda v štýle filmu Zastav a neprežiješ / Crank (2006) je plná nápadov a vtipných momentov. A Sharlto Copley opäť vychytil parádnu postavu. Pre fanúšikov FPS strieľačiek naprostá povinnosť. Nič lepšie dlhú dobu nemusí prísť.

• 20.10.2015  13:12
    Infini (2015)

Najhoršie na Infini je, že to pripomína kopu sci-fi horor z poslednej dekády (zmienených tu v komentároch) a všetky boli o dosť lepšie. Z počiatku aj film vyvolá očakávanie v niečo masakrálne po tom transporte ale priveľa objasňovačiek a vykecávačiek začne dávať tušiť aj sklamanie, dvojnásobný preslov ku koncu to zabije úplne a ten zvrat na konci asi nemôže nikoho uspokojiť, takže ďalší slabší sci-fi horor na ktorý sa síce vcelku dobre pozerá ale na zlomok nápadu pripadajú desiatky spomienok na lepšie filmy z tohto žánru.

• 20.10.2015  13:03
    Hybná síla (2015)

Slabá akčná záležitosť, ktorú nezachráni ani Olga. Vďaka futuristickým oblečkom v úvode som očakával že to bude trochu sci-fi ale nič. Obyčajné prestrelky a bitky ku koncu zabije zdĺhavé mučenie a aj sympatie si skôr získali tí bad-assovia ako tým čo by som mal držať palce. Akčňáky s modelkami v hlavnej úlohe je celkom dosť a všetky boli minimálne o triedu lepšie ako napr. Everly, Lucy či Salt. I tá Colombiana s tragédom Megatonom bola štýlovejšia.

• 23.9.2015  15:35
    Hellions (2015)

V rámci kanadského hororu s peknou devou v jej one woman show v decentnom psychedelickom háve s halloweenskou tematikou sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. Predsa len mám rád celkom normálne natočené mindfucky odohrávajúce sa ako keby v inom (snovom, alternatívnom) vesmíre. Koledníci majú tiež vydarené masky ako klasická vrecovina, vyrezávané kovové vedro či mickey mouse style a hlavná hrdinka nie je žiadna pizda. Predsa len keď zistí, že je tehotná zahodí cígu a na halloween sa vzdá flámovačky s tým že si pozrie nejaký horor. Horor však nastane keď otvorí dvere prvému koledníkovy. Ten spočiatku len odsleduje situáciu, následne dotykom na jej bruško sa poteší, že osamotené dievča je v tom a film sa prepne do inej dimenzii a začne teror, do ktorého sem tam zasiahnu známi z vonkajšieho sveta (doktor a policajt). Inak je dievča v halloweenskom kostýme anjela odkázané len na seba, postupne aj na nôž, pištoľ a na koniec brokovnicu, keď to záchrancovia nezvládnu...

• 21.9.2015  22:53
    Sweet Home (2015)

Španielske horory budú vždy zaujímave už len tým, že sú španielske (prostredie, reč, spracovanie) a nie inak je to aj tu. Ale keď to začne srať angličtina, je zle. Najviac mi však vadí, keď ma film nepohltí a ja premýšľam prečo je to tak a nie tak a idiot ako sa chová, s tým mám sympatizovať, a vlamači sú asi úplní hlupáci a ich šéf je hlúpy tiež len je veľký a silný. A skrátka hľadám negatíva a to je zle.

• 21.9.2015  22:41

Originálny nápad a svojské spracovanie, už len za to ho hodnotím lepšie ako na mňa počas sledovania pôsobil. Totižto vidieť x-krát ako niekto umrie tou istou smrťou (podrezaním žiletkou) i keď to je Moirin trademark nie je veľmi fascinujúce, v závere keď sa vzala aj zbraň do ruky a začalo lámanie kostí to bolo hneď zaujímavejšie. Takže nápad nevyužitý, v pokračovaní prosím rozvinúť. Ani jedna postava nie je sympatická a najhoršie je na tom práve Moira a ústredný sráč. Vďaka aspoň za Grace Phipps. A to spracovanie, na jednej strane ma to nevtiahlo do deja tak ako by som asi chcel (o čo tomu režisérovi vlastne ide?, prečo použil tento záber?, ...) ale na druhej zvýrazňuje inakosť filmu a tým jeho dlhšie zapamätanie.

• 21.9.2015  22:23

Niekto tu spomenul, že je to ako Botched, tak som to hneď dal a teda je to dobre suchá komédia a všetky masakre sa odohrávajú mimo kameru a len krv strieka všade naokolo. Fran Kranz oprati Chate v lese dosť nevýrazný. Akože malo to celkom sympatické postavy a ich vtipné charakterizácie boli OK ale akosi ma to totálne minulo. Niekedy mám s komédiami sakra problém a aj tí upíri už nemajú čo ponúknuť.

• 19.9.2015  22:48
    Last Shift (2014)

Asi zatiaľ najlepší režisérov snímok, totižto z jeho Dreadu si nič nepamätám rovnako ako z tu spomínaného Travelera a Let us Prey som pre istotu ani nedopozeral, no Last Shift je pekne napínavá a fungujúca záležitosť pri ktorejm ma pár krát strhlo a nedalo sa od nej odtrhnúť aj vďaka Juliane Harkavy a jej v podstate one woman show (do Tomb Raidera s ňou). Technická stránka je tiež výborná, počas sledovania ma napadol napr Oculus (vďaka práce kamery) a v závere že DiBlasi je asi fandom Barkera (vďaka maskám) čo aj je viď Dread. Predsa len dilema ako hodnotiť keďže na konci roku asi budem pátrať v pamäti o čom to vlastne bolo, ale za to že ma takto pekne vtiahol do deja a nepustil až do konca sa prikloním k nedpriemeru.

• 16.7.2015  20:37
    Colt 45 (2014)

Paráda. Nečakal som že od tvorcu najnudnejších hororov poslednej doby, ktoré sa dajú aj dopozerať, dostanem takúto parádnu drsnú kriminálku. Hádam sa k tomuto francúzskemu nedostatkovému zbožiu súčastnosti ešte vráti.

• 9.3.2015  10:34
    Chappie (2015)

Je príjemné sledovať ako sa anime postupne prepracováva do hraných filmov od Chronicle cez Pacific Rim a Edge of Tomorrow až najnovšie po Chappieho. Nevadí, že Neil odkazuje na robotické klasiky, práve naopak, divák sa teší na záverečné zúčtovanie medzi človeko robotom (tentoraz v podstate deckom) a ťažkotonážnym bojovým strojom. Z Elysia sa Neil poučil, akčné scény sú opäť prehľadné. Členovia Die Antwoord sa po svojských klipoch a kraťase Umshini Wam (od tvorcu Kids a Spring Breakers) krásne prepracovali do parádneho celovečeráku, takže fanúšikovia tejto skupiny si myslím budú maximálne spokojný nielen tým, že tu dostali veľký priestor ale aj že tu zaznejú ich najväčšie pecky. Potešil aj Hugh Jackman v zatiaľ asi prvej zápornej úlohe.

• 17.2.2015  14:31

Výborná komorná krimi dráma (rád si pozriem takéto filmíky) odohrávajúca sa v podstate v jednom bare (Pusher 3 ;-)) a znovu s excelentným Tomom Hardym. Ten chlap je fakt masakrista. Noomi Rapace konečne sympatická, James Gandolfini znovu výborný a v malej úlohe veľmi zaujal Matthias Schoenaerts.

• 17.2.2015  14:30
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Prvú sériu som dal v postate na jedno pozretie za 3 večery a po skončení maximálna spokojnosť. Takže ma to riadne chytilo a čo sa týka remeselného spracovania tak by som ho tiež zaradil medzi top seriály takže nechápem sprvu to zlé hodnotenie aké mal tento seriál v začiatku. Takto s odstupom času som na tento seriál skoro zabudol a neviem či je ideálny ma sledovanie v týždňových odstupoch. Rozhodne sa na ďalšiu sériu teším a nenechám si ju ujsť.

• 17.2.2015  14:01

Patrick Wilson a Liv Tyler sa po The Ledge opäť stretávajú v parádne uvoľnenej retro sci-fi komédii na ktorú si treba nájsť náladu a nečakať nejaký sofistikovaný dej kde sa bude riešiť prežitie náletu meteoritov ale skôr nálet frustrovaných slov na vianočnom večierku ktoré asi najviac prekvapia utajovaného nervózneho gay kapitána Patricka Wilsona ktorého milovaného kolegu príde vystriedať Liv Tyler.

• 17.2.2015  14:00

Takéto parádne filmy z čias faraónov by mohli vznikať častejšie.

• 17.2.2015  14:00
    Go Goa Gone (2013)

Najzábavnejšia zombie komédia od Juan of the Dead našťastie bez tanečno hudobných pasáží ako je pre dobrý indický film zvykom.

• 17.2.2015  13:59
    Borgman (2013)

Poriadna WTF záležitosť s minimom logických dialógov či správaní postav, bez akéhokoľvek vysvetlenia prečo sa deje to čo sa deje. Vďaka tomu je dej neočakávaný a tak balancuje viac na hranici zaujímavosti ako odporu ho vypnúť aj keď som si s blížiacim koncom stále viac a viac uvedomoval, že sledujem poriadnu kravinu kde k nejakému logickému koncu ani nedôjde.

• 17.2.2015  13:59

Po 20tich rokoch na pol plynu, preto pre koho nie je jednotka kultovou záležitosťou a v podstate jednou z najlepších komédií Jima Carreyho, ten si s kľudom môže dvojku odpustiť, pretože je to len slabšia variácia jednotky. Nás ostatných poteší návrat Jima do sveta grimás ktoré ho preslávili.

• 17.2.2015  13:51

Prekvapivo výživná post apokalyptická zombie strieľačka vkusne humorne odľahčená, natočená s dravosťou odkazujúcou na rannú tvorbu Jacksona a Raimiho s dávkou neopozeraných nápadov. Ani ten lacný feeling to nekazil a celkovo to držalo ohromne pokope a lepšie fungovalo ako sa z ukážok zdalo. Veľmi dobrý výber hercov, hlavne nacistický doktor nemal chybu + ťažko odhadnuteľné prežitie postáv. Konečne po World War Z znova parádna zombiáreň.

• 18.12.2014  14:07

Ďalšia vydarená spolupráca Mike Cahilla a Brit Marling (Another Earth ) od ktorých som nič iné ako pohodové, civilné, hĺbavé a decentné sci-fi s parádne emočným zakončením ani nečakal. Naviac potitulková scéna dojem z filmu tak zaklincuje, že tie Marvelácke sú oproti nej len takým bezvýznamným bonusom na ktoré sa v podstate ani neoplatí čakať (čo aj sú).

• 17.12.2014  13:04
    Zmizelá (2014)

Konečne po dlhých 12 rokoch (od Panic Room) ma dokázal Fincher opäť zaujať a to filmom kde hrá hlavnú úlohu Ben Affleck a Tyler Perry =). Tie jeho posledné 4 kúsky s ktorými sa akorát tak snažil vliezť do zadku akademikom ma fakt nebrali. A pritom je to taký netypický Fincher, žiadne vizuálne pretrikované parádičky kde by už pri úvodných titulkoch bolo vidno drahé sa vyšantenie. Napriek tomu, opäť úvodné titulky zaujmú nepríjemným pocitom presne odstopovaným dávkovaním mien s obrazom. Až do úplného záveru je to len v podstate dobre natočená detektívka ktorá sa v závere prepadne do zábavnej absurdnosti a kľudne by som v tomto duchu prijal ďalšiu hodinku príbehu. Takto to skončí v najlepšom, no nevadí. Rozhodne film stojí za zmienku v spoločnosti, nezapadne v priehršti kvalitne natočených filmov a Rosamund Pike je úplne bohovská.

• 16.12.2014  12:59

No tak aj štvorka len potvrdila, že rozdelenie tvorcov nebolo dobrým riešením a séria končí ešte zbytočnejším pokračovaním ako bola trojka. Kvalitne natočené to je o tom žiadna pochybnosť, masky sú masakrálne len taká radosť ich študovať v detaile a Manuela Velasco nič nestratila zo svojho sexepílu, ale že s POV kamerou sa vyparilo aj akékoľvek napätie to už je zarážajúce. Paza zrejme dodával dobré nápady a Balagueró to vedel pôsobivo podať. Takto vznikli dve priemerné pokračovania, jedno divné a jedno bez nápadu.

• 16.12.2014  12:58
    Equalizer (2014)

The Equalizer má smolu, že som ho premeškal v kine (našťastie) a videl som ho až po výbornom John Wick. Že to bude podobné s Man on Fire som tak trochu dúfal a aj je, ale... Denzel Washington je tentoraz tak sebavedomý, akoby len šiel na ďalšiu cestu do práce (naviac si každú potýčku stopne, či náhodou nevyšiel z cviku) a tak nejaké napätie ani zďaleka nehrozí (maximálne tak boj s veľkým rusom). Nasranosť jeho postavy niekde vyšumela a ten zlom kedy sa rozhodne opäť vkročiť do starého remesla pôsobí ešte plytkejšie ako v spomínanom Johnu Wickovi. A finále? Tvorcovia si asi povedali, že už tých bojov bolo dosť a tak prebojovanie sa k hlavnému šéfovi cez jeho početnú ochranku divákovy vôbec netreba ukázať, stačí vidieť ich zmárovaných na zemi. Skrátka Denzel je tu najťažší drsňák na koho nemá absolútne nikto. A to smrteľne vážne. Ešte pár takýchto pokusov a Steven Seagal dostane vážnu konkurenciu.

• 5.12.2014  14:55

Béčkový názov, no kvalitný TV film s výborným obsadením naviac podľa skutočnej udalosti. Pošahané dievčiny vo filmoch môžem, takže nadpriemerné hodnotenie neváham dať za príjemne strávený neskorý večer.

• 5.12.2014  14:52

Dobrá haluz a v podstate hodne originálna vec. Klenot v mory priemernosti zbierky The ABCs of Death 2. Odporúčam aj predchádzajúci kraťas T is for Thread.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56