petero

okres Levice
True Blood

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 4.8.2018  09:28

Z očakávanej päť hviezdičkovej záležitosti je MI6 ťažké sklamanie. Od návratu Christophera McQuarrieho som čakal že sa prekoná ale bohužiaľ dostávame niečo už videné, bez zmeny štýlu v čom je veľké čaro MI a poriadne hlúpe s až trápnym záverom. Rogue Nation bola krásna štýlová, Ghost Protokol - najzábavnejší a MI:III bez nejakej veľkej akčnej scény najnapínavejšia. Najlepšia scéna je zoskok z lietadla, bitka na toalete je tiež fajn našľapaná a poriadne vtipná (viz Jack Reacher kúpeľňový fight) a potešilo že sa dozvieme viac ako to je s osobným životom Hunta. Chýba scéna z ukážky (neodvratná zrážka vrtuľníka s kamiónom) takže z kina som odchádzal že som nedostal to čo som mal dostať. Záchrana sveta pred atómovkov? Nabudúce prosím niečo originálnejšie. A nie v štýle dáme tam dve atómovky a na jedno miesto. Sklamaním je aj návrat Michelle Monaghan i keď sa do deja aktívne snaží zapojiť je celí čas vyvalená. Krásne vyšportovaná Vanessa Kirby by si tiež zaslúžila vlastný ženský súboj (možno teda až v Hobbs and Shaw).

• 17.7.2018  20:16

Najhoršia bondovka a to s prehľadom. Blaxploitation, woodoo a Bond nejdú do kopy. A Jane Seymour ako bond girl je tiež výber mimo. Akože pekná je ale sexappeal nikde. Magnetické hodinky, skákanie po krokodíloch a ničenie nepriateľov oblievaním vody na motorových člnoch. Nikdy by som nepovedal že zasadenie Bonda do amerického prostredia tej doby bude tak zlé. Skrátka toto je rajón Shafta a Dirty Harryho. Veľmi zlé uvedenie Rogera Moorea.

• 17.7.2018  16:19

Sterilné pokračovanie ktorému síce nechýba atmosféra a je v podstate aj solídne natočené ale na rozdiel od jednotky sú postavy nesympatické a jeho vyznenie je presne opačné, preto tak zlé hodnotenie.

• 17.7.2018  16:04
    Holidays (2016)

Nerád dávam také slabé hodnotenie pretože poviedky sú za každým remeselne dobre natočené aj zahrané so solídnou atmosférou a pre ich krátkosť nestačia začať nudiť, no ich námet a ukončenie je po väčšinou len priemerné. Trošku viac nahnané som mal pri veľkonočnom zajacovi, poviedka s Jocelin Donahue asi sklamala najviac a z predchádzajúcich poviedkových hororov (Southbound, Tales of Halloween, V/H/S či The ABCs of Death) som nemal dojem ako keby tvorcovia spravili len niečo na zákazkovú tému.

• 17.7.2018  15:39
    Escobar (2017)

Aj napriek momentálne bežiacemu vysoko kvalitnému seriálu Narcos je Loving Pablo svižná i keď trochu skratkovitá podívaná ktorej kraľuje podľa očakávania skvele hnusný Bardem a už typicky dobrá Cruz s upozadeným agentom v úchylnom podaní Sarsgaarda vďaka ktorej si zapamätám najviac ako vlastne dopadol. Pár scén možno mohlo byť vyhrotenejších no aj tak je to dostatočne dobre natočené. O niečo diváckejšie spracovanie ako Del Torov Escobar: Paradise Lost.

• 29.5.2018  20:35

Nezáživná (nebolo veľmi s ktorými postavami sympatizovať) a trochu nelogická vyvražďovačka s dobrými mordami keď už vrah vbehol na scénu a celkom fajn bolo aj chvíľkové intenzívnejšie finále. Na Soaviho len priemerný film, veď v podstate jeho prvý celovečerák ale aj tu už bolo vidieť jeho kvalitnú a atmosferickú réžiu.

• 29.5.2018  20:25
    Sekta (1991)

Michael Soavi sa u mňa veľmi dobre zapísal dvoma nadprirodzenými snímkami, masakrálnym The Church a uleteným Cemetery Manom. Preto The Sect je veľmi veľkým sklamaním ktorej síce nechýba podmanivá atmosféra typická pre jeho filmy, čo však chýba je skoro úplná absencia nejakých splatter scén a celí film mi prišiel ako jedna veľká kravina. Žeby začiatok konca talianskeho hororu?

• 29.5.2018  20:18

Veľmi pekne natočený (na Fulciho až nečakane) atmosferický kúsok ktorý ma po čase opäť navnadil na made in italia horor. Pekné blondínky, prepálené splatter scénky a podpriemerné herecké výkony. Proste úkážka toho čo asi od tohto ranku očakávať. Neobišlo sa to však bez otravných scén ako donekonečné strielanie zombíkov najskôr xkrát do tela a potom do hlavy a to stále do kola až to diváka štve ako môže byť niekto blbý že si to neuvedomí.

• 8.9.2017  22:16
    7 životů (2017)

V dystopickej budúcnosti kde je zakázané mať viac ako jedno dieťa sa narodia sedmorčatá. Dostanú mená podľa dní v týždni. Každé chodí von len v deň mena. Večer si spoločne sadnú a prejdú si čo v ten deň zažili aby ďalšia v nasledujúci deň mohla pokračovať v živote jednej osoby. V jeden deň sa však Pondelok nevráti domov. Na ďalší deň Utorok vychádza von aby zistila čo sa s Pondelkom stalo ... Po dlhom čase veľké prekvapenie na nečakane originálny a hlavne zábavný sci-fi akčňák s tentoraz konečne sympatickejšou Noomi Rapace v sedemnásobnej úlohe sestier ktoré začne vláda potajme litkvidovať a tak s každou ďalšou mŕtvou sestrou držíte tým zvyšným o to viac palce. Každému komu sa páčilo Equilibrium, In Time alebo Predestination odporúčam.

• 25.6.2017  16:25
    Kolos (2016)

Podarenejšie ako tematicky spriaznený A Monster Calls.

• 25.10.2016  19:15

Tilseho predchádzajúce uletenejšie 2 časti ma vôbec nebrali i keď pár slušných nápadov sa tam našlo (mŕtvola v márnica, posadnuté auto, masaker na didžine). Štvrtá časť nič nové neponúka len to akosi zakončuje ale je aspoň o trošku viac hororovejšia. Michael J. Bassett mal konečne svoju svetlejšiu chvíľku.

• 23.10.2016  11:24

Zabili mu psa a ukradli koňa. Krvavá pomsta môže začať. Pes bol fasa, dokázal aj nejaké triky napríklad hrýzť, kôň medzi nejakých tátošov z rodu mustangov nepatril. Škoda že hlavný hrdina si v podstate za to môže sám. John Wick na divokom západe sa nekoná keďže tu nie je ani poriadne koho zabiť (zostava hercov načítava podľa imdb 13 hercov z toho jeden je pes) a vysporiadať sa tu musí len so štyrmi sračkamy.

• 1.10.2016  20:25

Rozjazd trošku slabší ale ku koncu veľmi dobré. Zdá sa že to bude dobré vyplnenie medzi sériou Outcast. Rozhodne dám šancu aj druhej časti.

• 1.10.2016  20:21

Rovnaké nadšenie ako pri prvej časti prvej sérii. Veľa krvy, srandy, stále nových kvalitných príšer a kamerových fintičiek. Tvorcom zdá sa zatiaľ nedochádzajú nápady. Tá pol hodinka je akorát vyplnená aby to ani na moment neprestalo nudiť. Nie je to nič revolučné ale na pobavenie to je dokonalé.

• 24.4.2016  09:54

Prvý celovečerný film natočený na kompletku z vlastného pohľadu dopadol na výbornú. Adrenalínová jazda v štýle filmu Zastav a neprežiješ / Crank (2006) je plná nápadov a vtipných momentov. A Sharlto Copley opäť vychytil parádnu postavu. Pre fanúšikov FPS strieľačiek naprostá povinnosť. Nič lepšie dlhú dobu nemusí prísť.

• 20.10.2015  13:12
    Infini (2015)

Najhoršie na Infini je, že to pripomína kopu sci-fi horor z poslednej dekády (zmienených tu v komentároch) a všetky boli o dosť lepšie. Z počiatku aj film vyvolá očakávanie v niečo masakrálne po tom transporte ale priveľa objasňovačiek a vykecávačiek začne dávať tušiť aj sklamanie, dvojnásobný preslov ku koncu to zabije úplne a ten zvrat na konci asi nemôže nikoho uspokojiť, takže ďalší slabší sci-fi horor na ktorý sa síce vcelku dobre pozerá ale na zlomok nápadu pripadajú desiatky spomienok na lepšie filmy z tohto žánru.

• 20.10.2015  13:03
    Hybná síla (2015)

Slabá akčná záležitosť, ktorú nezachráni ani Olga. Vďaka futuristickým oblečkom v úvode som očakával že to bude trochu sci-fi ale nič. Obyčajné prestrelky a bitky ku koncu zabije zdĺhavé mučenie a aj sympatie si skôr získali tí bad-assovia ako tým čo by som mal držať palce. Akčňáky s modelkami v hlavnej úlohe je celkom dosť a všetky boli minimálne o triedu lepšie ako napr. Everly, Lucy či Salt. I tá Colombiana s tragédom Megatonom bola štýlovejšia.

• 23.9.2015  15:35
    Hellions (2015)

V rámci kanadského hororu s peknou devou v jej one woman show v decentnom psychedelickom háve s halloweenskou tematikou sa prikloním k lepšiemu hodnoteniu. Predsa len mám rád celkom normálne natočené mindfucky odohrávajúce sa ako keby v inom (snovom, alternatívnom) vesmíre. Koledníci majú tiež vydarené masky ako klasická vrecovina, vyrezávané kovové vedro či mickey mouse style a hlavná hrdinka nie je žiadna pizda. Predsa len keď zistí, že je tehotná zahodí cígu a na halloween sa vzdá flámovačky s tým že si pozrie nejaký horor. Horor však nastane keď otvorí dvere prvému koledníkovy. Ten spočiatku len odsleduje situáciu, následne dotykom na jej bruško sa poteší, že osamotené dievča je v tom a film sa prepne do inej dimenzii a začne teror, do ktorého sem tam zasiahnu známi z vonkajšieho sveta (doktor a policajt). Inak je dievča v halloweenskom kostýme anjela odkázané len na seba, postupne aj na nôž, pištoľ a na koniec brokovnicu, keď to záchrancovia nezvládnu...

• 21.9.2015  22:53
    Sweet Home (2015)

Španielske horory budú vždy zaujímave už len tým, že sú španielske (prostredie, reč, spracovanie) a nie inak je to aj tu. Ale keď to začne srať angličtina, je zle. Najviac mi však vadí, keď ma film nepohltí a ja premýšľam prečo je to tak a nie tak a idiot ako sa chová, s tým mám sympatizovať, a vlamači sú asi úplní hlupáci a ich šéf je hlúpy tiež len je veľký a silný. A skrátka hľadám negatíva a to je zle.

• 21.9.2015  22:41

Originálny nápad a svojské spracovanie, už len za to ho hodnotím lepšie ako na mňa počas sledovania pôsobil. Totižto vidieť x-krát ako niekto umrie tou istou smrťou (podrezaním žiletkou) i keď to je Moirin trademark nie je veľmi fascinujúce, v závere keď sa vzala aj zbraň do ruky a začalo lámanie kostí to bolo hneď zaujímavejšie. Takže nápad nevyužitý, v pokračovaní prosím rozvinúť. Ani jedna postava nie je sympatická a najhoršie je na tom práve Moira a ústredný sráč. Vďaka aspoň za Grace Phipps. A to spracovanie, na jednej strane ma to nevtiahlo do deja tak ako by som asi chcel (o čo tomu režisérovi vlastne ide?, prečo použil tento záber?, ...) ale na druhej zvýrazňuje inakosť filmu a tým jeho dlhšie zapamätanie.

• 21.9.2015  22:23

Niekto tu spomenul, že je to ako Botched, tak som to hneď dal a teda je to dobre suchá komédia a všetky masakre sa odohrávajú mimo kameru a len krv strieka všade naokolo. Fran Kranz oprati Chate v lese dosť nevýrazný. Akože malo to celkom sympatické postavy a ich vtipné charakterizácie boli OK ale akosi ma to totálne minulo. Niekedy mám s komédiami sakra problém a aj tí upíri už nemajú čo ponúknuť.

• 19.9.2015  22:48

Asi zatiaľ najlepší režisérov snímok, totižto z jeho Dreadu si nič nepamätám rovnako ako z tu spomínaného Travelera a Let us Prey som pre istotu ani nedopozeral, no Last Shift je pekne napínavá a fungujúca záležitosť pri ktorejm ma pár krát strhlo a nedalo sa od nej odtrhnúť aj vďaka Juliane Harkavy a jej v podstate one woman show (do Tomb Raidera s ňou). Technická stránka je tiež výborná, počas sledovania ma napadol napr Oculus (vďaka práce kamery) a v závere že DiBlasi je asi fandom Barkera (vďaka maskám) čo aj je viď Dread. Predsa len dilema ako hodnotiť keďže na konci roku asi budem pátrať v pamäti o čom to vlastne bolo, ale za to že ma takto pekne vtiahol do deja a nepustil až do konca sa prikloním k nedpriemeru.

• 16.7.2015  20:37
    Colt 45 (2014)

Paráda. Nečakal som že od tvorcu najnudnejších hororov poslednej doby, ktoré sa dajú aj dopozerať, dostanem takúto parádnu drsnú kriminálku. Hádam sa k tomuto francúzskemu nedostatkovému zbožiu súčastnosti ešte vráti.

• 9.3.2015  10:34
    Chappie (2015)

Je príjemné sledovať ako sa anime postupne prepracováva do hraných filmov od Chronicle cez Pacific Rim a Edge of Tomorrow až najnovšie po Chappieho. Nevadí, že Neil odkazuje na robotické klasiky, práve naopak, divák sa teší na záverečné zúčtovanie medzi človeko robotom (tentoraz v podstate deckom) a ťažkotonážnym bojovým strojom. Z Elysia sa Neil poučil, akčné scény sú opäť prehľadné. Členovia Die Antwoord sa po svojských klipoch a kraťase Umshini Wam (od tvorcu Kids a Spring Breakers) krásne prepracovali do parádneho celovečeráku, takže fanúšikovia tejto skupiny si myslím budú maximálne spokojný nielen tým, že tu dostali veľký priestor ale aj že tu zaznejú ich najväčšie pecky. Potešil aj Hugh Jackman v zatiaľ asi prvej zápornej úlohe.

• 17.2.2015  14:31

Výborná komorná krimi dráma (rád si pozriem takéto filmíky) odohrávajúca sa v podstate v jednom bare (Pusher 3 ;-)) a znovu s excelentným Tomom Hardym. Ten chlap je fakt masakrista. Noomi Rapace konečne sympatická, James Gandolfini znovu výborný a v malej úlohe veľmi zaujal Matthias Schoenaerts.

• 17.2.2015  14:30
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Prvú sériu som dal v postate na jedno pozretie za 3 večery a po skončení maximálna spokojnosť. Takže ma to riadne chytilo a čo sa týka remeselného spracovania tak by som ho tiež zaradil medzi top seriály takže nechápem sprvu to zlé hodnotenie aké mal tento seriál v začiatku. Takto s odstupom času som na tento seriál skoro zabudol a neviem či je ideálny ma sledovanie v týždňových odstupoch. Rozhodne sa na ďalšiu sériu teším a nenechám si ju ujsť.

• 17.2.2015  14:01

Patrick Wilson a Liv Tyler sa po The Ledge opäť stretávajú v parádne uvoľnenej retro sci-fi komédii na ktorú si treba nájsť náladu a nečakať nejaký sofistikovaný dej kde sa bude riešiť prežitie náletu meteoritov ale skôr nálet frustrovaných slov na vianočnom večierku ktoré asi najviac prekvapia utajovaného nervózneho gay kapitána Patricka Wilsona ktorého milovaného kolegu príde vystriedať Liv Tyler.

• 17.2.2015  14:00

Takéto parádne filmy z čias faraónov by mohli vznikať častejšie.

• 17.2.2015  14:00
    Go Goa Gone (2013)

Najzábavnejšia zombie komédia od Juan of the Dead našťastie bez tanečno hudobných pasáží ako je pre dobrý indický film zvykom.

• 17.2.2015  13:59
    Borgman (2013)

Poriadna WTF záležitosť s minimom logických dialógov či správaní postav, bez akéhokoľvek vysvetlenia prečo sa deje to čo sa deje. Vďaka tomu je dej neočakávaný a tak balancuje viac na hranici zaujímavosti ako odporu ho vypnúť aj keď som si s blížiacim koncom stále viac a viac uvedomoval, že sledujem poriadnu kravinu kde k nejakému logickému koncu ani nedôjde.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56