Jolt (2021)

Prekvapivo zábavný akčňák so stále dobre vyzerajúcou Kate Beckinsale kde si hlavná predstaviteľka musí dávať elektrické šoky aby nezmlátila každého kto sa jej čo i len trochu nepozdáva. Škoda toho Jai Courtneyho ktorého nemusím v žiadnom filme okrem Suicide Squad série a pri tej černoške som tiež musel každú chvíľu myslieť či to je naozaj žena a nie nejaký transvestita.

Čas (2021)

Klasicky dobrý Shyamalan s originálnym námetom ideálnym na návštevu kina v lete. Na tajomnej pláži kde čas beží o dosť rýchlejšie ako normálne sa stretnú rodiny o 3 generáciách a pes a šou môže začať.

Rychle a zběsile 9 (2021)

F9 je stále blockbuster ako sa patrí a kto má rád túto sériu tak ho myslím si nesklame ani najnovšia časť. Má to stále parádne rýchle autá ako aj ťažkú techniku, vtipné momenty a postavy (Tyrese Gibson musel byť za dobre s novým scenáristom), klasickú prepálenú akciu kde záchrana padajúceho človeka na kapotu auta sa tu stáva už trademarkom, dávku povinného rodinného pátosu a plejádu kvalitných hercov v menších úlohách. Škoda že tá akcia v tejto 9tke je taká menej záživná a zapamätaniu hodná (nemá to stiesnený tunel, vlečený trezor, nekonečnú pristávaciu dráhu, preskok medzi mrakodrapmi ani ponorku či tank) a pri výlete do vesmíru som radšej vypol vnímanie.

Mzda strachu (1977)

Vďaka novému The Ice Road som sa dostal aj k Sorcererovi. Kvalitný film kde vrcholom filmu je prejazd tažkých náklaďákov prevážajúcich nitroglicerín cez rozpadávajúci sa most. Nová verzia takúto silnú scénu nemá, možno únik pred praskajúcim ľadom by sa jej chcela podobať, ale celkovo mi prišla zábavnejšia napriek tejto klasike ktorá sa dá ja v dnešnej dobe pozrieť.

Meandr (2020)

Gaia Weiss nalákala, film sklamal. Nebolo to úplne nezáživné ale tie pasce v bludisku mohli byť aj originálnejšie a rôznorodejšie. Kocka ostáva v tomto stále ďaleko neprekonaná.

Boys from County Hell (2020)

Sympatický komediálny horor ktorý mi zo začiatku vďaka turistom pripomenul An American Werewolf in London ale to bol len úvod. Následný dej sa odohráva medzi domácimi kde prevláda ich denná rutina a existenčné problémy typické pre dediny v Írsku a z toho vyplývajúca zábavnosť filmu kde tá hororová časť je akorát tak pre deti.

Prázdnota (2020)

20 min úvod na túre je parádny, potom však prišla zmena štýlu ktorý až do konca zaberá celkom zmetené vyšetrovanie. Aj keď film je pekne temný je strašne dlhý a počas zvyšných 110 min už nemá veľmi čo ponúknuť okrem stretu s kultom či návštevy nemocnice ktoré dokázali vytrhnúť z letargie.

Svědek (1985)

Opäť ďalší rest a opäť spolupráca Weir / Ford tentoraz dopadla lepšie ako The Mosquito Coast aj vďaka prostrediu amenistov.  Čiže mi nevadilo že po chvíli je detektívna linka upozadená romantickou linkou kde sa Ford snaží zapadnúť s miestnou sektou ale práve naopak bolo to zábavnejšie ako dojenie kravy, stavba domu alebo stret s turistami a výrastkami v meste.

Pobřeží moskytů (1986)

Nová podarená séria mi pripomenula tento rest od môjho obľúbeného režiséra tak som to dal a musím skonštatovať že som čakal viac. Akože Harrison Ford je tu výborný ako prepnutý otec rodiny, Helen Mirren upozadená musí len znášať to utrpenie rovnako ako deti a štyri deti nevyužité okrem Rivera Phoenixa. Tieto neduhy sú v seriály podarene vykompenzované.

Krvavě rudé nebe (2021)

Asi prvý Netflix film ktorý som si dokázal vychutnať k spokojnosti. Pekne vtiahol do deja, napätie fungovalo čo ako sa bude vyvíjať ďalej a záporák bol skvele šialený. Proste fungujúci film ako sa patrí ktorý sa postupne vyvíjal tým smerom ako som si predstavoval. O to väčšie prekvapenie že to je nemecký film o upíroch. Ale nebolo to prvý krát čo ma takto nečakane prekvapili v rámci úpírskych filmov.