sAreOn

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 16.7.2019  13:13
    Hellboy (2019)

Nedá mi to a po dlouhé době musím film i komentovat. Hellboy je pro mě již od dětství jeden z nejoblíbenějších komiks "hrdinů", proto jsem se těšil na reboot (samozřejmě staré movies s Ronem byly super). A pak dostaneme toto? Opravdu? 2 hodiny digitální nudy, na kterou se ještě ani nedá dívat - opravdu je to celé neestetické, vizuálně odpudivé. Jediné plus jsou monstra ke konci filmu jsou působivá, ale zbytek? Nulový příběh, ze kterého je cítit, že byl poslepován horkou jehlou - pojďme je poslat sem a pak tam a nějak to na konci vysvětlíme. Pár vtipných momentů a hlášek to celé bohužel nezachrání. Původní Hellboy byl guilty pleasure, ke kterému se vždy čas od času vrátím, ale tento film mě zanechává naprosto chladným - kdyby to nebyl Hellboy bylo by hodnocení ještě niže.

• 25.7.2012  02:28

22.7.2012 Provincetown, MA, USA

• 16.10.2011  19:07

Hodnoceno po 2 dílech.

• 16.10.2011  19:06
    Terra Nova (TV seriál) (2011)

Hodnoceno po 4. dílech. A je to nemasné neslané, neustálé řešení vztahů, které ale nikam nevede, zvlášť když je víceméně jasné, kdo s kým. Mix jurského parku, záhady a beverly hills prostě nějak vázne. Navíc kvalita jednotlivých epizod upadá...

• 8.9.2011  19:41
    Agentura Jasno (TV seriál) (2006)

Styl Psych se nemůže zamlpuvat každému, proto i to poměrně nízké hodnocení, ale pokud od seriálu nebudete čekat nic světoborného, pouze se budete chtít pobavit a nebude vám vadit jeho styl, dočkáte se zasloužené nadílky v podobě nečekáně hloupě komických situací a popkulturních narážek. Pro mě jednoznačně perfektní seriál na odreagování :)

• 3.7.2011  19:15
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Jen jeden mini komentář: kniha je prostě lepší.

• 20.2.2011  13:57

Nedá mi to, abych zase po dlouhé době napsal nějaký ten kometář. Film je perfektně natočený a excelentní výkon Natalie ho táhne ještě více vzhůru, ale Aronofsky se opakuje. A pocit, který jsem měl po skončení ostatních jeho filmů se tentokrát nedostavil. Přesto dobrý film, který má nepřekonatelné okamžiky, ale jako celek jej nemohu hodnotit výše. (a po dlouhé době musím říct, že zcela chápu ty rozporuplné hodnocení, od dvou hvězdíček do pěti)

• 14.2.2011  13:03
    Kdo přežije (TV pořad) (2000)

Borneo - 4* Australie - 3,5* Marquesas - 3,5* Amazon - 5* Pearl Island - 4.5* Cook Island - 3.5* Palau - 4* Cook Islands - 4* Fiji - 3* China - 4* Gabon - 4.5*

• 28.8.2010  12:55

Nudné, klišovité a hloupé.

• 16.8.2010  17:08
    Centurion (2010)

Perfektní žánrovka, která nemá proporce na to, aby byla něco víc, než jen perfektní zábavou na jeden chmurný večer. Jednoduchý příběh, který často vaří z vody, umělá krev, která je filmu na obtíž atd. Ale pokud nejste náročný divák, tak se přesto lehce přenesete a užijete si jízdu lesem s římskými vojáky!

• 16.8.2010  17:07
    Moon (2009)

Aneb 90 minut se Samem Rockwellem na několik způsobů. Musím říct, že film má originální nápad, velmi dobrou atmosféru a také obsahuje vynikající herecký výkon Rockwella. Přeci jen ale stále zůstává průměrem, a to i díky konečnému rozuzlení, které je nic neříkající a prázdné. Bohužel. Avšak pokud by bylo podobných filmů více, vůbec by mi to nevadilo!

• 16.8.2010  17:01
    Triangle (2009)

Nechápu, jak může mít tento film, tak vysoké hodnocení. Už podruhém opakování jsem se začal nudit a sebralo mi to tolik síly,abych se dodíval až do konce, kde jsem zjistil, že by film mohl pokračovat donekonečna mě opravdu znechutilo. Nějak mi tyto filmy s rádoby myšlenkou nesedí. Tu hvězdu dávám za moji oblíbenou Melissu George.

• 4.8.2010  18:45
    Počátek (2010)

[hodnoceno po jednom shlednutí] Nolan má prostě smysl pro detail a je výborným vypravěčem. Snad nikdo jiný v současné době neumí vyprávět tolik složitých dějových linií v jeden moment jako on. Ano, v tomhle je Inception úžasný, ale... Bohužel mě osobně nesedí styl, kterým Nolan točí akční sekvence. Už stejný pocit jsem měl i v Temném rytíři, ale v tomto filmu je to vidět jeětě více. Akční sekvence byly velice dobré, ne že ne, snad jedny z nejlepších z poslední doby, ale dalo se z nich vyždímat daleko více. Navíc filmu chybějí emoce, nezapůsobí na vás, tak jak by měl. Nechá vás chladným a to je opravdová škoda, přeci jen prostoru pro emoce tu byla spousta, akorát se nějak nedostavily. Ovšem to je jen můj názor a každému samozřejmě sedí něco jiného. Příběh, ač je poměrně složitý, pochopí průměrný divák zcela bez problémů a náročnějšímu divákovi dá několik otázek k přemýšlení. Za to patří Nolanovi velký dík, že ukázal, že i blockbuster nemusí být jen bezduchá zábava pro masy. Vyzdvihnout ještě samozřejmě musím i soundtrack Hanse Zimmera. Zatím hodnotím "pouze" 4 hvězdami, neboť me film úplně nenadchl, ale uvidíme, jak se to změní po dalších zhlednutích, protože podobný pocit jsem měl i u Temného rytíře, na kterého nyní nedám dopustit :) ... Po 2. shlednuti filmu nemám lepší dojem, proto hodnocení zůstává.

• 4.8.2010  18:36
    Skrýš (2010)

Prvních dvacet minut vypadá velmi nadějně. Příběh se rozjíždí pomalu (ale nenudí) a je zde tolik otatníků, že ani nevíte, co byste chtěli vědět jako první. Postupem času se však do příběhu přidávají nadpřirozené prvky, a to navíc velmi ohrané. Film začíná padat do pozice klišovitosti a tam bohužel zůstane až do konce. Osobně mi přišlo, že kdyby zůstal pouze v rovině psychologického thrilleru dopadlo by to určitě lépe, ale takto máme něco mezi thrillerem a béčkovitým hororem, který navíc ani diváka (alespoň v mém případě) nevystraší.

• 4.8.2010  18:32

Poměrně příjemná a svižná romantická komedie, která určitě nenudí, naopak nabídne spoustu úsměvných momentů, avšak to je tak asi vše. Nepřínáší nic moc nového a bohužel bude po pár dnech zapomenuta jako mnohé další.

• 10.7.2010  20:06
    Poldové (2010)

Pro mě poměrně překvapení! Nic jsem od tohoho filmu nečekal a dostal jsem perfektní podívanou. Ano, je to stupidní a trapné, ale když se nad to všechno povznesete, tak vám zbyte parádní jízda s hlaškujícím Willisem a Morgenem. Oddychovka dle mého gusta.

• 10.7.2010  20:05
    Prolhané krásky (TV seriál) (2010)

Teen cosi... Ono to není až tak špatné, když nebudete vnímat některé fakty, například něco ve stylu "známe se 5 minut, ale je to životní láska" apod. Hlavní zápletka s A. funguje si myslím dobře, postranní příběhy jsou avšak nezajímavé a dost často stupidní, případně nudné.

• 6.6.2010  18:26
    Ted a spol. (TV seriál) (2009)

Aneb další seriál, který popisuje, jak to může probíhat v managmentu. Po 30 Rocks už ne tak originální námět, který však dokáže i tak pobavit.

• 6.6.2010  18:25
    Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

Oddechový seriál, který perfektně paroduje zažité stereotypy, ať už ve výchově anebo v chování v práci.

• 6.6.2010  18:24
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Nemůžu jinak, vtipné, sveží a postavy, které si zamilujete. Aneb vcelku normální, ale místy velmi neobvyklá rodinka :)

• 27.5.2010  13:25
    Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)

Po prvních dvou seriích se byl zcela nadšen. Po třetí serii mé nadšení jemně opadlo, ale stále jsem vnímal seriál jako jeden z nejlepších komediálních počinů současnosti. Když nyní ale sleduji 4. serii, tak mám pocit, že tvůrcům dochází dech a to velice viditelně. Vtipy již nejsou tak úderné a originální, nyní už spíše spadají do sekce trapné, což je opravdu škoda. Uvidíme, jak se seriál bude dále vyvíjet...

• 27.5.2010  13:22
    The Pacific (TV seriál) (2010)

The Pacific, seriál, za kterým stojí snad jedna z největších reklamních kampaní, která kdy proběhla na nějakou TV seriál produkci. Možná i díky ní stojí silně za očekáváním většiny jeho diváků. The Pacific je zcela určitě jedním z nadprůměrných seriálů, ale právě ona reklamní masáž zvýšila očekávání všech na takovou úroveň, která nebyla bohužel dosažena. Upřímně musím říct, že mne seriál velmi zklamal, sice jsem nečekal žádný zázrak, ale i to "málo" co jsem si od seriálu sliboval, jsem nedostal ani v nejmenším. Ať už, jak tu také někdo psal, to, že The Pacific často využívá berličky k vyprávění příběhu nebo fakt, že díky nekonzistentnosti děje, se divák nemůže ztotožnit s hlavními hrdiny, kdy ke konci seriálu si většinu z nich ani nevybavuje, mi přijde ostudné. Ze tří hlavních příběhu mariňáků je nejlépe zpracovaný "poslední" - příběh Sledgehummerův, který má hlavu a patu a je na něm vidět vývoj postavy. Ostatní nejsou dotažené do konce, tak jak by měly, anebo jsou plné klišé a typického amerického patosu (ano, mluvím o Basilonovi). Navíc mi dost často vadily některé bojové scény. Mrzí mě, že autoři vsadili na to, že čím víc tam bude mrtvých tím lépe - první dva díly ukazují to, jak Japonci utočí na pozice US a nechvájí se pobíjet snad po tisících (ano, mtvá těla se kupí i na hromady, wtf?), aniž by jediný americký mariňak byl alespoň zraněn (myšleno v záběru), navíc ono patetické hrdinství, jež seriál ukazoval. To vše se pak ale mění s příběhem Sledgehammera, kdy mi The Pacific více připomínal The Band of Brothers. Ale abych jen nepomlouval. Na seriálu je velmi vidět, jaké finance dostal a také to, že je patřičně využil, a proto na vlastní oči uvidíté některé nádherné lokality Pacifiku. Určitým plus je také díl věnovaný tomu, co se dělo poté, co se "hrdninové" vrátili z války domů nebo například díly, které nebyly přímo z bojiště (Austrálie, vycvikový kemp). Celkově vzato The Pacific má zcela určitě své kvality, ale pro mne zůstává poměrným zklamáním a také průměrným seriálem, který z velkého potenciálu vytěžil opravdu málo.

• 27.5.2010  13:01
    Solomon Kane (2009)

Velice příjemné překvapení! Film, který se vynořil téměř odnikud a má to, co většina moderních fantasy postrádá - poměrně dobrý příběh a dialogy, herecké výkony a profesionální zpracování. Přesto nemohu za hodnotit více než jen pouze 3*, neboť je zde dost nedostatků. Přes zcela hloupý a řekl bych odbitý konec, přes zkratkovitost děje a mohl bych pokračovat dále. Ale stále, jak už jsem říkal na začátku - více než dobrý snímek, který když už nic jiného vám dá naději, že se znovu třeba opět setkáme na plátnech kin s nějakým tím povedeným naturalistickým fantasy příběhem.

• 27.5.2010  12:54
    Maškaráda čili Fantom Opery (divadelní záznam) (2009)

Pokud se dostanete přes poněkud pomalejší začátek, čeká vás opravdu výborná podívaná, plná skvělého humoru i hereckých výkonů. A to i přesto, že T. Pratchetta a jeho tvorbu moc neznáte.

• 24.5.2010  19:09

Pixar znovu nezklamal! Velice příjemná podívaná s netradičními hrdiny. Pobaví nejen nejmenší, ale i dospělé publikum. (což je ale samozřejmostí u všech snímků od Pixaru :)

• 24.5.2010  19:07
    District 9 (2009)

Pro mě poměrně zdlouhavé a nudné, navíc mi poměrně dost vadil onen dokumentární styl filmu. ALe každopádně musím snímek ocenit za zpracování, neboť byste na něm nepoznali ani v nejmenším, že se jedná o poměrně low-budget záležitost!

• 23.5.2010  22:13
    Cesta (2009)

Strohé, smutné... velmi emotivní. Musím říct, že ono poměrně minimalistické zpracování na mne velmi zapůsobilo a již po pár minutách filmu jsem cítil s hlavními představiteli. Perfektní herecké výkony, pkteré jsou jemně a citlivě podkresleny nádhernou hudbou. Pro mě jeden z nejlepších postapokalyptický filmů vůbec a jeden z nej filmů minulého roku!

• 23.5.2010  22:09

Námět, který byl viděna už v tolika obměnách, že snad nemá co nabídnout. Když se k tomu přidá fakt, že mne postava mstící ho se otce příliš nezaujala (hlavně díky tomu, co z něj tvůrci udělali - ano, myslím to, jak pracuje pro vládu atd.), tak musím bohužel konstatovat, ze snímek nesplnil ani v nejmneším očekávání, které jsem od něj měl. Pravdou zůstává, že Butler a Foxx to zahráli perfektně, ale jinak Law Abiding Citizen nepřináší nic nového.

• 22.5.2010  19:35
    Vlkodlak (2010)

Čekal jsem opravdu více a to i vzhledem k velice průměrnému hodnocení filmu. Docela mne překvapila nepropracovanost a plochost hlavních postav. Myslel jsem si, že když ve filmu máte taková herecká esa, tak jim dáte šanci něco ze svého umu ukázat, ale velmi jsem se mýlil. Není jim dám skoro žádný prostor, což je velká škoda. Jinak film je jako den a noc, některé momenty jsou výborně natočené, nasmímané a mají perfektní atmosféru, jiné vás pomalu unudí k smrti. (Velké plus za hudbu...!)

• 22.5.2010  19:28

V knize to nejpíš funguje, ale ve filmu těžko. Osobně mě ani kniha nikterak nezaujala, ale jsem alespoň obeznámen se stylem, jakým je napsána, takže mi hned dopředu bylo jasné, že tohle na plátno asi převést moc nepůjde... a bohužel jsem měl pravdu. Bylo to nudné, nezáživné a místy i velmi trapné...

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15