nula87

okres Nový Jičín

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 18.2.2019  08:10

Po dlouhé době jsem viděl horror, který měl takový efekt, jaký má mít - totiž vyvolat napětí, nejistotu a místy až děs. 80%

• 4.2.2019  09:24

Dost povrchní, a hlavně mě to do příběhu moc nevtáhlo. Měl jsem z toho pocit, jako z "béčkového" Woody Allena, a to je dost málo. 40%

• 4.2.2019  09:11
    Musíme se sejít (2016)

Až neuvěřitelně amatérský počin - to nemá se skutečným filmem nic společného. Dialogy na úrovni besídky mateřské školy, "herecké výkony" nehodnotitelné, něco jako příběh naprosto absurdní. 5%

• 28.1.2019  07:41
    3. poločas (studentský film) (2016)

Na studentský snímek moc fajn, jsem na další práci Jiřího Volka zvědavý.

• 28.1.2019  07:40
    Hra peněz (2016)

Vcelku zajímavý, přesto ale dost šablonovitý film.65%

• 16.1.2019  07:52

Silné soudní drama, kde se bojuje všemi dostupnými prostředky, které jsou k dispozici - ať už s vlastním činem souvisí, nebo ne. Ale jak řekl Johnnie - This is war, my brother...80%

• 14.1.2019  14:11

Nelze jinak. Možná vůči realitě trochu učesaný a uhlazený, nicméně tak fantasticky natočený film, plný emocí, plný energie jsem dlouho neviděl. Vlastně jediné mínus toho celého je, že si s plnou vahou uvědomíte, že Queeny už nikdy naživo neuvidíte, a že vás neskutečně štve. 95%

• 6.1.2019  15:50
    Boj (2015)

Rodina, válka, rozhodnutí, zodpovědnost, spravedlnost, svědomí. Válečný, přesto komorní příběh natočený "typickým" severským strohým stylem. 80%

• 6.1.2019  15:47

Komorní psychologická hra kočky s myší, která vyvrcholí jakože bombastickým stylem, který mi ale k tomu moc neseděl. Možná kdyby se to udrželo na té malé ploše, na které to bylo rozehráno, dal bych i 4*. 65%

• 4.1.2019  14:54

K těm dokonalým přírodovědným dokumentům třeba od BBC to má hodně daleko - hlavně nesoudržností a snahou toho ukázat najednou mnoho nesouvisejícího - ale na naše poměry dokumentů o přírodě moc dobré. 75%

• 4.1.2019  14:52
    Vzpomeň si (2015)

Velmi povedené drama, s postupně přilévaným olejem do ohně, zakončený parádním vyvrcholením. 85%

• 2.1.2019  07:26

Ok, je to milé, je to poetické, místy je to úsměvné, ale vždyť tam není téměř žádný příběh - jen sled vzpomínek a malých událostí. 45%

• 1.1.2019  13:16
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Naprosto skvělý, mnohovrstevnatý seriál zdaleka nejen o katolické církvi. Myslel jsem, že půjde o cíleně kontroverzní počin, ale Sorentino nám servíruje "co kdyby" příběh nekonfliktním, a přesto provokujícím stylem. Na nikoho neútočí, přesto pokládá spousty otázek, které si musíme pokládat. A v tom je tento seriál úžasný - dá se totiž nahlížet z mnoha úhlů a i jeho vyznění může každý vnímat trochu jinak. A jako úžasný bonus vizuální bomba. O Jude Lawovi se nemá smysl zmiňovat, ten prostě Piem XIII. je. 95%

• 1.1.2019  13:07

Pohodová, jednoduchá pohádka.

• 31.12.2018  17:30
    Vojtěch (2015)

Místy milé, místy dokonce i vtipné, nicméně rozhodně ty fajn momenty neutáhnou celovečerák. A to co je tam vlastně nejlepší, totiž Laco a parodie na bigotní křesťany, je ve výsledku stálým opakováním laciné. 45%

• 27.12.2018  10:42
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Těžká tragédie. Absolutně nesmyslná pohádka od začátku do konce, podpořená šílenými dialogy, hlavním hrdinou, jehož jedinou hereckou předností je neustálé koulení očima a jakože poučením, které je vlastně ve výsledku úplně zvrácené. 15%

• 10.12.2018  07:07
    Kvarteto (2017)

Pomalý, místy bohužel i nudný, nicméně Krobotův rukopis se nezapře, a pokud chcete hledat, najdete tam i hodně dobrého. 60%

• 10.12.2018  07:05
    Špindl (2017)

Komedie? Aha... 20%

• 13.11.2018  15:58
    Suburra (2015)

Věděl jsem, že když mě nadchl seriál Gomorra, že tohle by se mi taky mohlo moc líbit. A světe div se, tohle mě nadchlo. Brutální politicko-mafiánská řežba, kde se nikdo nezastaví před jakýmkoliv zvěrstvem jenom proto, aby si urval kousek z děleného koláče pro sebe. Do Říma přišlo období dešťů a spolu se stoupající hladinou vody stoupá i hladina násilí a bezskrupulóznosti místních politiků a "podnikatelů" - na všechny prostě nemůže zbýt, a proto v potocích vody potečou i potoky krve. 95%

• 13.11.2018  15:50
    Most - Série 4 (série) (2018)

I 4. řada si drží vysokou laťku -i přesto, že se tam již místy objevují trochu oslí můstky, a tvůrci si občas pomohou nepravděpodobnou náhodou, pořád moc fajn severská krimi. 75%

• 13.11.2018  15:48
    Vandráci (TV seriál) (2018)

Moc fajn motocestopis po Střední Americe, u kterého je vidět, jak si jej hlavní aktéři užili. A stejně tak si jej může užít i divák. 80%

• 30.10.2018  14:30
    Okupace - Série 2 (série) (2017)

2. série výborně navazuje na tu první - spoustu neznámých, spoustu protichůdných zájmů, spoustu špinavých handlů. Ke konci se bohužel autoři uchýlí k několika ne úplně uvěřitelným twistům, což je jediný důvod, proč to není opět za 5*. Ale stále jde o skvělý seriálový počin.85%

• 30.10.2018  14:27
    Okupace - Série 1 (série) (2015)

Po shlédnutí 2 dílů za plný počet. Nekompromisní nástup, rozehrání více příběhových linií, navíc se silným geopolitickým pozadím, kterému jsme blíž, než si umíme představit. Zaktualizuju po shlédnutí všech dílů.... Zatím 100%. EDIT po shlédnutí všech 10 dílů: Tohle je asi nejsilnéjší seriálová pecka poslední doby. Definitivně plné hodnocení, ani o procento míň. A doufám, že 2. série bude, protože prostoru pro skvělé pokračování je tam dost 100%

• 22.10.2018  10:09

Bohužel to nejlepší na celém filmu byly asi úvodní titulky. Pak je to dost velká slátanina, která sice občas překvapí nějakým drobností nebo vizuálním nápadem, ale jinak je to pokus o rozehrání vysoké špionážně/thrillerové hry mezi StBáky v důchodu, a to fakt nefunguje. 45%

• 22.10.2018  09:52
    Totem vlka (2015)

Annaud ukazuje, že snímání přírody a zvířat je jeho nejsilnější stránka - vizuálně jde o úchvatný film. Zbytek za obrázky stepi a vlků ale bohužel značně pokulhává. 65%

• 17.9.2018  14:08

Taková nevinná hříčka, která mohla být ultra zábavná, ale to by nesmělo dojít na všechny ty klišé podobných filmů - méďa v průběhu filmu vtipně mění velikost od juvenilního chlupáče po absurdní monstrum, padouchy likviduje jedním máchnutím tlapy, ale s hlavními charaktery se pere jak kluci na pískovišti, úrazy hlavních hrdinek, které by každému normálnímu člověku způsobily totální paralýzu, způsobují pouze drobné klopýtání apod...40%

• 11.9.2018  12:46
    Převrat (2015)

Zajímavý námět i rozjezd, který se ale nakonec přehoupne do sledu scén, které nejsou ani trochu uvěřitelné, a vyvrcholí patetickým finále.55%

• 11.9.2018  12:44
    Kandidát (2013)

Ve výsledku naprosté minimum zajímavých nebo vtipných pasáží. 45%

• 8.6.2018  12:33
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Jeden z nejlepších televizních počinů posledních let, který by s přehledem strčil do kapsy i většinu toho, co vzniká pro kina. Pečlivé vykreslení postav, skvělé budování napětí, a bezvýchodně natočená tragédie. 85%

• 5.6.2018  08:28

Tarantino si dělá co chce, a ví, že mu to vždycky projde. Šlo by mít jistě spoustu námitek, ale ve výsledku pořád kvalitní kombinace totální řezničiny s vyšperkovanou dialogovou exhibicí. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41