Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dokumentární
  • Akční

Recenze (1 343)

To (2017)

Kingovo To byla (a stále je) jedna z mých Knih. Kniha tak úžasná, mnohovrstevnatá, do detailu propracovaná, kniha tak brutálně podporující čtenářovu fantazii. A právě proto každé filmové zpracování podobné knihy musí být zákonitě silně omezující - právě proto, že té mnohovrstevnatosti a čtenářovy fantazie z principu věci prostě nelze dosáhnout. Nicméně tohle zpracování je podle mě velmi dobré a řekl bych, že možná i na hraně toho, co z něj šlo vymáčknout. Ale prostě ta kniha je jinde... 65%

Nevinné (2016)

Silný příběh podaný citlivou formou. 80%

plakát

Severní Korea: V mysli diktátora (2021)

Opět zajímavé pokračování seriálu SK: Tři Kimové, tentokrát zaměřené už na aktuální současnast a Čonga, jak mu říkáme. Opět poutavé, pro mě především linka o sbližování s Donaldem. 75%

plakát

Bílá princezna (2017) (TV seriál)

Shlédnuto hned po Bílé královně, takže srovnání se samozřejmě nabízí. A princezna o malý stupínek níže, jednak kvůli nedotaženosti některých linií, pár ne úplně věrohodným twistům a hlavně kvůli lehkému ohýbání skutečné historie za účelem větší napínavosti. Ale pořád velmi slušný historický seriál. 70%

plakát

Pohled zevnitř: Severní Korea: Tři Kimové (2018) (TV seriál)

Moc víc toho tvůrci asi vymáčknout nemohli - i proto, že zdroje informací jsou značně omezené. Ale jinak portrét jedné z nejzvrácenějších diktatur podrobný, přesný, a řádně děsivý. 85%

plakát

Vraždy ve Valhalle (2020) (TV seriál)

Fajn severské krimi, ale bohužel ne skvělé. Poměrně dost logických lapsů, nelogického chování postav a oslích můstků. 65%

Zakladatel (2016)

Minimálně po info stránce velmi poučné a zajímavé. Ale i jako filmové vyprávění fajn. 70%

Velká čínská zeď (2016)

Číňani si asi myslí, že když udělají akčňák s příšerama a přibalí tam Matta Damona, že to bude stačit. 40%

Proč právě on? (2016)

Příjemné překvapení - komedie, která je opravdu vtipná, a to dneska zdaleka není pravidlo.70%

Nanga Parbat (2010)

Rozhodně zajímavý film o himalájských počátcích Reinholda Messnera, které taky mohly být snadno jeho koncem. Navíc spojeno s tragédií jeho bratra, přičemž Reinholdův podíl na ní není dodnes zcela objasněn. Nicméně film bohužel nedokáže z příběhu vymáčknout více - více dramatu a více emocí.65%