#47

#47

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 24.2.2013  22:18
    Rozhořčené 2012 (TV film) (2012)

Všem klasickým liberálům tento dokument pravděpodobně způsobí žaludeční potíže...jestli mají tyhle tři být předzvěstí naší budoucnosti, tak asi začnu uvažovat o emigraci...

• 13.2.2013  23:17

Obsahově v podstatě totožné s prvním dílem Gottwalda...v podstatě jde o tuny nenávisti, populismu a pokrytectví (zejm. projev na konci o všech možných svobodách, které by Kléma chtěl zavést)...vydržet u toho dvě hodiny vyžadovalo hodně masochismu...poměrně sympaticky působil Langmiler v roli Jílka, Viktor Preiss jako Šverma do celé té skvadry zase působil spíš jako pěst na oko. Nakonec to řadím do škatulky: "Viděno, ale již nikdy více".

• 17.7.2012  22:02
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Strhující seriálový nářez, který vás nenechá vydechnout, určitě jeden z nejlepších akčních seriálů. Samotný motiv příběhu chytne hned od první minuty...nenápadný intelektuál si nechá potetovat tělo důležitými daty a jde se nechat zavřít do vězení, aby z něj vlastními silami dostal svého bratra neprávem odsouzeného za vraždu k trestu smrti, čas tedy pracuje proti němu...druhá série pak logicky navázala a byla stejně poutavá až do konce, který byl evidentně zamýšlen jako konec seriálu, nicméně přišla série třetí, která byť už byla tak trochu nastavenou kaší, představovala alespoň nové zajímavé prostředí jihoamerické věznice, čtvrtá pak již byla o řád slabší a tzv. Final Break už dle mě spadá do šedého průměru, nicméně první dvě série, které jsem zhltal za 5 dní toto vše převáží.

• 3.7.2012  21:32

Těžko si při hodnocení zachovat chladnou hlavu...v roce 1999 když šli první Prcičky do kin, tak můj ročník nastupoval na gympl a tahle první (nejspíš) teen-komedie byla opravdu kultem. Teď po letech člověk spolu s hrdiny míří ke třicítce, nějakou dobu už také řeší jiné starosti, ale pořád se schází s tehdejšími přáteli a na tu dobu rád vzpomíná. Možná jsem se nechal jenom nachytat na laciný sentiment, ale ten kdo tuhle sérii měl rád dřív musí uznat, že tenhle humor pořád funguje a když člověk vidí tu starou partu znovu pohromadě má z toho možná až dětinskou radost :-).

• 13.4.2012  21:21
    Blade Runner (1982)

Film který je v TOP100, Sci-fi, hlavní role Harrison Ford...takže jsem si značně natěšený tento film pustil neb jsem si připadal ochouzen o legendu. Nakonec obrovské zklamání, jedna velká dlouhá nuda skoro bez příběhu, na konci mě bylo nějak jedno jak to dopadne, jen jsem odpočíval kdy už to konečně skončí, jestliže u některých filmů nechápu za co mají červený rating, tak toto je typický příklad.

• 8.4.2012  22:18
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Úžasné lokace, skvělí herci a hlavně perfektní scénář, který dokáže nabídnout spoustu silných momentů (King of the North!), překvapivých situací (obrat v trůním sále), nádech tajemna (On The Wall linie), zajímavých postav, propracovanou historii a strukturu šlechtických rodů atd. atd. Knihy jsem nečetl a vlastně ani neznal, což v souvislosti s vývojem příběhu považuji za svou výhodu, protože hltám každou novou situaci a s napětím očekávám, kam se bude vše dál vyvíjet. Jsem také rád, že tato sága má pouze drobné fantasy prvky a bitvy zde nevyhrávají magické zásahy čarodějů či kouzelných artefaktů.

• 1.4.2012  07:44

Promarněná šance, nemám nic proti stylu vyprávění, kdy se hrdina na sklonku života vrací do minulosti, ale v tomto filmu "stařecká" část zcela dominuje a to hlavní, tj. životopisná část je na vedlejší koleji a vracíme se do ní prakticky náhodnými prostřihy. Margaret Thatcher jakožto jedna z nejvýznamnějších osobností pravicové politiky by si zasloužila film, který by především ukázal její neúnavný boj za volný trh, proti socialistickým zásahům do ekonomiky a vzdáváním se vlastní suverenity ve prospěch Bruselu. Baronka Thatcherová by měla být vzorem ambiciózním ženám, které chtějí něco dokázat svými schopnostmi a ne genderovými pseudostudiemi a feministickým vyřváváním o nerovnosti pohlaví a zavádění umělých kvót, měla by být vzorem všem konzervativně liberálním politikům, kteří podobně jako Margaretini straničtí následovníci dnes místo zásadového boje o věc raději bojují o vlastní upevnění pozic ve funkcích a často v první řadě o vlastní kapsu. Nicméně nemyslím si, že právě tento film je v tomto ohledu nějak významněji přínosný.

• 6.3.2012  23:11

Asi budu jeden z mála, ale myslím, že se pro mě zrodil další kultovní film, který budu moct vidět kdykoli znovu a znovu. Prostě si nemůžu pomoct :-).

• 6.3.2012  23:00
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Zběžně jsem viděl kousek prvního dílu...nějak nevím, proč bych měl trávit večer co večer sledováním absolutně homogenní skupiny 5 přiblblých metrosexuálů a 5 neméně inteligentních pipinek, kteří se poflakují někde na tropickém ostrově a samozřejmě nepůjde o nic jiného, než aby začali každý s každým co nejvíc souložit, aby to "mělo příběh" a aby si divák "přišel na svý", i když nějak netuším, kdo má být cílovou skupinou tohohle škváru. Spíš mám pocit, že TV PRIMA nasypala spoustu peněz do ubohé reality show, kterou, jak škodolibě doufám, nebude téměř nikdo sledovat.

• 1.8.2011  00:32
    Český mír (2010)

Remunda a Klusák opět dokázali přes zdánlivě jasné a prosté téma nastolit otázku daleko hlubší. Tj. stejně jako u Českého snu nešlo jenom o jakýsi fiktivní supermarket a českou lásku k nakupování, ale hlavně o sílu médií, která dokázala svými masážemi nejenom přivézt davy lidí k pomalované desce, ale i naházet do volebních uren dostatečný počet hlasů pro vstup do EU. Český mír tedy ukazuje nejenom celou tu taškařici okolo amerického radaru, ale hlavně otázku, zda přímá demokracie je správnou cestou. Osobně jsem byl vždy na straně příznivců radaru, ale to teď není podstatné, důležité je, zda má každý bez rozdílu kvalifikace, intelektu či životních zkušeností mít stejné právo hlasovat např. o bezpečnosti nás všech. Při vší úctě jsem přesvědčen, že "Pepa Voháňka z horní-dolní", který má 8 tříd základní školy a celý život zná akorát tak práci v JZD a každodenní ožrání se v místní krčmě, asi nedokáže objektivně zhodnotit všechny technické, bezpečností, vojenské, ekonomické či zahraničně politické důsledky svého "ANO" či "NE" v případném referendu. Takový člověk se nerozhoduje podle toho, co si o dané problematice nastudoval, ale pravděpodobně si udělá obrázek pouze podle toho, co mu zrovna řeknou na Nově, či kterou variantu momentálně podporuje politik, kterému Pepa důvěřuje nebo ještě lépe prostě na veškeré volby či referenda kašle a spíš si hledí půllitru. Za určitou trapnost českých voličů považuji i to, že svými kroužky poslali do krajského zastupitelstva i starostu Trokavce, který je jedním z "hrdinů" dokumentu a jehož jedinou kvalifikací pro kariéru krajského zastupitele byl odpor k raketové základně. Takových politiků "jednoho tématu" je ale stále dost a je jen blbostí voličů, že takovýmto lidem sypou své hlasy ve volbách. Pokud jde o můj soukromý názor na argumenty angažovaných odpůrců radaru, dle mého názoru jsou z části poněkud hloupé, z části dokonce záměrně vylhané, viz např. ZDE. V tuto chvíli jde ale spíš o to, jakou hodnotu má argument, že "dvě třetiny občanů jsou proti radaru". Mě osobně se při podobných otázkách okamžitě vybavuje citát Benjemina Franklina: "Demokracie je i to, když dva vlci a jedno jehně hlasují o tom, co bude k večeři."

• 31.7.2011  23:49

Pěkně koukatelné historické road-movie, příběh je sice poměrně banální, ale má to atmosféru, spád, dramatické momenty a opravdu libové dva hlavní hrdiny.

• 29.5.2011  09:55
    4teens (TV seriál) (2011)

No je mi trošku smutno z místních hodnocení. Jsem už trochu odrostlejší (na gympl jsem nastoupil v roce 1999), a proto si velmi dobře pamatuji americké BH90210, na jednu stranu to byly pohádky z úplně jiného světa (high society v USA), na druhou stranu tam valná většina osazenstva byla naprosto neuvěřitelná (když to někdo jednou přežene s chlastem, je hned uveden mezi anonymní alkoholiky, sex je pro většinu úkon srovnatelný se "startem raketoplánu" atd.), mám pocit, že v případě 4TEENS se tvůrci opravdu snažili přiblížit dnešním teenagerům a nevymýšlejí si nesmyslné vzdušné zámky (no dobře ta holka s přilepeným knírem byla trošku přes čáru :-)). Pravda, ne každá škola má vlastní kapelu, časopis a fotbalový tým, asi žádná reálná třída nemůže nabídnout tak pestrou škálu charakterů (černoch, skinhead, nerd, anorektička, skejťačka, EMO kytaristka atd.) a trošku tam chybí určité prvky z Vorlova gymplu, ale nemůžeme mít všechno a pro atraktivnost děje je složení takto až klišovitě vyhraněných hlavních postav určitou nezbytností. Přeji tvůrcům, ať si nenechají hodnoceními zkazit elán do dalších sérií, jejichž realizace bude jistě záviset spíše na sledovanosti, které ale asi příliš nepomůže nasazení seriálu na páteční večer, kdy cílová skupina těžko bude sedět u televize.

• 3.4.2011  21:44
    Otec rodiny (2000)

Milý romantický film se sympatickými hrdiny a zajímavou zápletkou. Koho by občas nenapadlo "Kde jsem dneska mohl být, kdybych to či ono udělal jinak". Jacku Campbellovi se tento "letmý pohled" splnil ač o něj ani nestál. Není to ale jen hloupý slaďáček o přerodu jednoho sobce, je to o životních hodnotách o nákladech obětovaných příležitosti, o tom, že některé věci prostě nelze vyčíslit penězi a že i když je člověk přehazuje vidlemi, nemusí být šťastný.

• 3.4.2011  21:13
    Bastardi (2010)

Poměrně drsný film na odvážně zvolené téma ukazující především jistou bezmocnost slušných lidí potažmo státu vůči nezletilým agresorům. Člověk si při sledování pokládá otázku, jestli vůbec má smysl pro podobné grázly ponechávat povinnou školní docházku, trefně to vystihla hned na začátku jedna z učitelek: "Na této škole se neučí nic, tady jenom hlídáte, děti nenosí ani pomůcku, budete rád když vůbec přijdou". Takzvaní humanisté by určitě namítali, že by společnost byla "méně vzdělaná" a že není dobré děti segregovat, nicméně podobní nepřizpůsobiví idioti pouze táhnou dolu ostatní a ve své omezenosti si neuvědomují, že svým ignorantstvím sami sobě předurčují životní dráhu trvale nezaměstnaného, který bude pak na televizní kameru říkat jak strašně chce práci, ale že ho nikde nevezmou a cosi o rasismu...přirozeně už pomlčí o tom, že je sotva gramotný a má pár zářezů v trestním rejstříku...vše nakonec skončí nataženou rukou na sociálce popř. opětovnou trestnou činností. Nicméně tento problém se netýká pouze romů, stejně jako je tomu v tomto filmu. Pokud podobné filmy alespoň trochu pomůžou vyburcovat veřejnost a politickou reprezentaci k žádoucím změnám vůči mladým kriminálníkům např. v podobně radikálního snížení, nejlépe pak úplného zrušení hranice trestní odpovědnosti, pak jedině dobře, že vzniknou viz také např. Svědomí Denisy Klánové".

• 20.2.2011  20:39

Bohužel je to podobně plytké jako kniha a zatím asi nejslabší co jsem od Viewegha viděl zfilmováno (s Klárou jsem zatím tu čest neměl). Nicméně přiznávám, že z předlohy toho více vyždímat opravdu nešlo. Nejhorší na tom je, že na komedii je to zoufale nevtipné a na nějaké vážnější drama zase, jak jinak to nazvat, příliš "blbé". Viewegh je už možná po 20 letech obsahově vyčerpaný.

• 20.2.2011  20:15

Slovy Homera Simpsona: "Nuuuuudááááá".

• 19.2.2011  23:40
    Polda z Marsu (TV seriál) (2008)

Life on Mars v americkém hávu není ani horší ani lepší než jeho britský bratříček, je prostě jiný, což je u remaku základním předpokladem pro jeho sledování. Nedokážu ani pořádně vysvětlit proč mě život Sama Tylera v New Yorku 70. let natolik pohltil, asi je to vhodnou kombinací herců, prostředí, příběhů a také perfektního soundtracku (David Bowie, Hollies, Beach Boys, Ringo Starr, Marmelade atd.). Snad jedinou výtku bych měl k podivnému zakončení, takže pro potenciální diváky bych měl jeden tip...ve chvíli kdy v posledním díle Sam obejme Gena (cca 6 minut před koncem) to prostě radši vypněte :-)

• 30.1.2011  12:22

Drsný film o dvou komunistech, kteří jsou v 50. letech vybráni k likvidaci, tj. psychicky a fyzicky mučeni, nuceni k přiznání nesmyslných obvinění a bezmocně směřují k šibenici či dlouholetému žaláři zatímco jejich majetky jsou rozebrány stranickými funkcionáři a jejich rodiny odsouzeny k životu v bídě. Jeden z těch filmů, po kterém si člověk řekne co asi za lidi může ještě spoustu let po revoluci, kdy už jsou všechna tahle zvěrstva dávno známá, volit komunisty. Nicméně, díky za tento depresivní film, jednu z prvních záporných rolí Karla Rodena i výborného Hanzlíka.

• 4.1.2011  22:31
    Vítězný lid (1977)

Je to podobně veselá taškařice jako poslední díl Gottwalda, ve skutečnosti ale ještě méně záživná, leč srovnatelně uvědomělá. Prostě typická normalizační interpretace dějin, tendenční, politicky korektní, účelově zkreslená. Když člověk vidí ty rozčílené dělníky, co by to nejradši vzali hákem se zbraněmi v ruce, projev Světly Amortové pro kterou je těžké hledat slušné označení a vůbec celý ten marast, který nás uvedl do 40 let plíživě ekonomické i morální devastace, má z toho značně frustrující pocit. Jeden z filmů, které už nikdy znovu vidět nechci.

• 26.12.2010  12:47

Tentokrát se potvrdilo, že osvědčená sestava zafungovala na 100%, výsledkem je hořkosladká retrokomedie, která funguje přesně tak, jak má. Věřím, že sedmdesátá léta takhle nějak vypadala...reformy Pražského Jara byly definitivně zatraceny a jejich zastánci odklizeni, KSČ už dávno není ani spolkem nadšených dělníků, ani lidí, kteří by chtěli změny k lepšímu, zůstali převážně lidí, které zajímal vlastní prospěch či pitomci, kteří tomu nesmyslu opravdu věřili. Řada lidí z mladé generace netoužila po oficiálně schválené hudbě, účesech, práci v mládežnických organizacích a životu s ohnutým hřbetem...prostě z nich ta zkurvená doba musela zákonitě udělat v menší či větší míře rebely...a o tom je tento film.

• 26.12.2010  12:11
    Pouta (2009)

Příběh sadistického psychopata se služebním průkazem STB, který má pocit absolutní moci nad osudy ostatních. Antonín není motivován láskou k socialismu ani k plnění služebních povinností, je to zrůda podléhající vlastnímu hněvu. Český lev by Ondřeji Malému neměl uniknout.

• 15.12.2010  00:27

Klasická normalizační špína snažící se udělat z obrodného procesu jara 1968 násilný pokus o kontrarevoluci. Všichni stoupenci změn jsou tedy zobrazeni silně negativně a někteří jsou ještě natolik tupí, že dobrovolně předloží bolševické prokurátorce důkazy proti sobě. Jiřina Petrovická v roli soudružky alespoň na mě působí naprosto nesnesitelně a věřím, že tomto duchu vyzněl i celý tento hloupý film pro většinu diváků už v roce jeho uvedení.

• 5.12.2010  23:54
    Motýli v břiše (TV film) (2010)

Jako dokument mizerné, nic nevypovídající, jako propagační video ke státním maturitám vynikající...myslím, že po shlédnutí výkonu blonďaté slečny musí i jejich nejzavilejší odpůrce uznat, že už je potřebujeme jako sůl. Perly jako "I like it this people in Italy" nebo co si v poslední době četla?....ticho....máš nějakého oblíbeného autora nebo autorku?..."hmmmm asi ne". Když ještě hodný pan učitel místo očekávaného "Tak slečno, kouktejte se to doučit a v září nashle" řekne cosi jako "Tak hodně štěstí na té výšce", krve by se ve mě nedořezal...ale tak co se rozčilovat nad degradací našeho školství...myslím, že té slečně bude tělo ke spokojenému životu stačit.

• 26.11.2010  22:41
    Nevěra (1956)

V podstatě naprosto neškodný film o tom jak se chlapec od soustruhu stal ředitelem fabriky a nakonec podlehl opojným lákadlům papalášského života, s původním Botostrojem to nemá nic společného a kdybych nevěděl, že se jedná o druhý díl asi by mne to ani nenapadlo.

• 23.11.2010  21:29

Film který po 10 minutách znechuceně vypnu si snad ani nezaslouží delší komentář...

• 11.11.2010  12:12

Osobně pro mě nepředstavuje tento dokument prakticky žádný přínos nových informací, neboť si troufám říci, že názory většiny zúčastněných znám, nicméně obrovské plus těchto aktivit spatřuji v tom, že se alespoň někdo prohnilostí naší politické scény zabývá a myslím tím především média, která u nás až na drobné výjimky nejsou hlídacími psy demokracie, ale spíše takovými bulvárně-populárními stroji na peníze, které místo důležitých zpráv předkládají v hlavních zpravodajských relacích informace ve struktuře: "Nehoda-skandál-vražda-krádež-vsuvka z parlamentu-skandál ze zahraničí-vražda ze zahraničí-skotačící pandy". Skutečné hodnoty člověk musí hledat jinde a jsem rád, že alespoň občas je můžeme najít na veřejnoprávní televizi. Kritiku bývalých studentských vůdců z tohoto dokumentu chápu pouze v případě poslance Bendy, který už je bohužel dávno na druhé straně barikády a je skutečnou ostudou české politické scény, a to nejen pro svůj doktorát nedoktorát z Plzně. Bohužel stále existuje vysoké procento lidí, které z jakési setrvačnosti, rezignace, rychlé ztráty paměti, naivity či snad nedostatku informací volí stále ty samé "Bendy" a pak nadávají v hospodě na politiku.

• 6.10.2010  20:28
    Cesty domů (TV seriál) (2010)

Hodnotu nového Adamcova seriálu lze velmi dobře odhadnout už podle úvodní znělky a nic lepšího než klasická vztahová škatulata nás opravdu nečeká...kde jsou ty časy když natáčel seriály které byly alespoň o něčem.

• 30.9.2010  17:52

Jako reklama na lidové tance výborné, jako propaganda průměrné, jako film naprosto hrozné. Když přeskočíte všechny ty tanečky, zpívánky a průvody zjistíte, že to vlastně nemá téměř žádný děj, tedy takový plytký socialistický muzikál, když se tedy přeci jen zaměříme na to o čem to je, vidíme pouze dementní úsměvy svazáků (zejména Vala, Nesvatba a všechny přitomné mladé komunistky jsou na přesdržku), kteří řeší větší či menší krávoviny, jako jestli je možné zahrát to či ono bez basisty, kdo může za to že se basista opil (svatá prostoto), zda po cestě v autobuse zpívat lidovku nebo nějakou pecku o Stalinovi a tak podobně, nakonec nám z toho všeho vyjde, že jedinou sympatickou postavou je rebel Adamíra, kterému se nechce budovat socialismus, studuje vysokou školu, obdivuje kubismus, poslouchá jazz a protože se téhle hrůzné dementokracie nechce účastnit uteče na západ. Pokud mám hodnotit jakožto propagandu, není to o nic blbější než většina filmů této doby.

• 29.9.2010  11:19
    Predátoři (2010)

Dobře sestavená skupina vojáků, neznámá planeta s bujnou vegetací, silné a výborně vyzbrojené zrůdy, šance na přežití minimální, šance na únik nulová...co víc si přát...trochu to připomíná Kostku, trochu prvního Predátora...bohužel vývoj příběhu je celkem předvídatelný a ani závěrečný zvrat zase není takový, aby mě to posadilo na zadek...nicméně dobře se na to kouká :-)

• 8.8.2010  00:03
    Hogo Fogo (TV pořad) (2000)

Neřikám ta Hanka Zagorová...je to milá holka...všechno...ale podobné krávoviny si mohla taky odpustit.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10