#47

#47


8 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Těžko napíšu o Pulp Fiction něco nového...ale faktem je že když se mě někdo zeptá na můj NEJ film, tak neváhám ani vteřinu, v podstatě už tento film neberu jako kult, ale doslova jako náboženství...všechny hlášky pravidelně používám, soundtrack znám také nazpaměť, dokážu se na to dívat klidně každý den, viděl jsem to jak v originále, tak v českém a dokonce i německém dabingu, mimo jiné český dabing by si zasloužil oskara...protože se spoustě lidí nesmazatelně vryl do paměti a byl jednoduše geniální, mám dokonce panický strach z toho, že se jednou Pulp Fiction objeví na NOVE a budou pěkně ponovácku předabovány...v tom případě bych to rovnou střílel, žádnej soud, žádná porota...rovnou na popravu.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

 • poster

  Mlčení jehňátek (1991)

 • poster

  Demolition Man (1993)

  Demolition man je prostě klasika, není to jen tak obyčejný sci-fi akčňák...je to vlastně naprosto úžasná satira na USA vyhrocená do krajnosti, spousta drobných vtípků a nezapomenutelných hlášek dělá z tohoto Stallonova filmu kult. TAK A TÍM KONČÍM S MUŠLEMA!!!

 • poster

  Žlutá ponorka (1968)

  Vyjadřovat se k ději nemá absolutně žádný smysl (stejně jako u většiny filmů s Beatles), nosným pilířem této animované pohádky je samozřejmě skvělá hudba, většina písní ale pocházela ze starších alb, takže film jako takový nepřinesl moc nových hitů (snad kromě Only a northern song, It's all too much a Hey Bulldog), za zmínku ale také stojí výborné instrumentální melodie George Martina. Žlutá ponorka v každém případě stojí za shlédnutí, především ale pro fanoušky Brouků.

 • poster

  Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

 • poster

  Velmi nebezpečné známosti (1999)

  Mé hodnocení je spíš srdeční záležitostí i přesto jsem přesvědčen, že Nebezpečné známosti byly ve své době kultem a ani odstup let a zaplevelení žánru blbými teen-komediemi o prvních zásunech na tom nemůže nic změnit. Žádná pokračování se již nemohla tomuto vyrovnat i kdyby se snažila sebevíc. Casting se opravdu vydařil a naše ústřední trojice (čtveřice) je nejen k nakousnutí, ale dá se i věřit jejich hereckým výkonům. Srovnání s předchozími (historickými) adaptacemi asi tentokrát nemají smysl, v každém případě moderní kabát Nebezpečným známostem sluší. Ve spojení s perfektním soundtrackem (Every you every me, Bitter sweet symphony atd.) i celkovým nábojem filmu máme perfektní koktejl nejen pro náročnější teenagery.

 • poster

  Timecop (1994)

 • poster

  Rocky (1976)

 • poster

  Jára Cimrman ležící, spící (1983)