Ketri

Skype: hana.katerina

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 25.6.2019  23:36
    Leila (TV seriál) (2019)

Antiutopie? Mně to přišlo jako popis reality.

• 6.5.2019  23:50

Hajdemo u Planinu - u Staru Planinu. Tak tohle se fakt povedlo.

• 1.5.2016  10:58
    Drishyam (2015)

No páni, tak to byl nářez.

• 18.6.2015  20:57
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Já chci taky Doo-na Bae do clusteru!

• 5.6.2015  22:35

I kdyby to celé stálo za starou bačkoru, tak bych těch pět dala jen za Charlize!

• 26.1.2015  19:06
    P.K. (2014)

Jo, je to tak. Naposledy jsem se takto pobavila u 3 idiotů. Závažné téma podané satirickou formou, byť někdy u toho lehce člověka zamrazí. Dalo by se říci, že je to taková snaha o osvětu přímo z dílny produkující masovou zábavu. Zatím jsem se s tak otevřenou kritikou setkala jen u D. Mehty. Ale, to může být jen moje neznalost. Že filmy kritizují zkorumpovanou policii a politiky, to už je celkem běžné, poslední dobou se už ve filmech objevuje i častěji tzv. "ženská otázka", ale kritika náboženství? No, to chce v Indii odvahu. Nicméně, když se nad tím člověk zamyslí, je fakt, že na co se dá při takové míře korupce spolehnout. Snad jen na to, že i ti mocní by se mohli teoreticky "někoho" bát a před "někým" mít úctu. A máte vyhodit peníze za to, že vás vyslechne guru nebo psycholog? Nemám pocit, že by se konkrétně v našem ateistickém státě k sobě chovali lidé lépe. Ale, to byl jen takový povzdech, film je to naprosto skvělý a ve všem s P.K. souhlasím.

• 3.7.2013  22:08
    Most (TV seriál) (2011)

Vskutku nevšední zážitek pro příznivce skvělých detektivek. Často si říkám, že v tomto žánru už se tvůrci nemají kam posunout. Hranice brutality a zvrácenosti prezentovaných kriminálních činů už byly prolomeny. Ale stačí to vzít druhým směrem a vložit do příběhu nevšední policistku, a je hotovo. Do Sagy se prostě musí zamilovat každý.

• 15.6.2013  20:30
    The Fall (TV seriál) (2013)

Zatím ... uvidím, co z toho vyleze.... no, vylezla z toho probděná noc se seriálem a kruhy pod očima.

• 7.4.2013  17:04
    Tíha (2012)

Tedy, nebýt poznámky jakéhosi spoludiváka v řadě za mnou, který po titulkách pronesl: "Tak tohle musím jít rozdejchat na Babovřesky.", asi bych tu tíhu na hrbu nesla dál. Neuvěřitelně krásný film, z kterého budete mít zaručenou depresi na hodně dlouhou dobu.

• 18.3.2013  12:56

Celou dobu mě provázela myšlenka, zda si makedonští tvůrci nenatočili něco jako svou verzi srbského "Montevideo, bog te video", v rámci podpory nejoblíbenějšího národního sportu. Nicméně díky besedě s tvůrci konané po projekci "vyvrátil" pan režisér mou domněnku. Film, až na drobnosti, věrně popisuje události před a po bulharské okupaci Makedonie. Téma nalezli tvůrci před deseti lety při hledání podkladů pro pořad o hlavním městě Skopje. Hlavní hrdinové jsou tedy skutečné postavy, jen bývalý německý šampión nebyl ve skutečnosti Němec, ale Maďar. Reálie pak byly doplněny pátráním v bulharských archivech. Ve filmu se závažným tématem však nechybí ani humor, pro mě to je zatím nejlepší film z letošního Febiofestu. V rámci besedy byla též zajímavá reakce divačky z Bulharska, no ale taky bych na to nebyla pyšná.

• 31.12.2012  13:04

Jsem docela ráda, že jsem film viděla v dobách pomalu prehistorických. I když podle zdejšího hodnocení to vypadá, že ani mladí, již zhýčkaní Jurským parkem a seriály BBC, starou, na svou dobu převratnou klasikou nepohrdnou a geniálnost tohoto díla ocení.

• 17.12.2012  23:16
    Voda (2005)

Tak to musím nejdřív rozdýchat .... Myslím, že nemá cenu snažit se psát nějaká úžasná moudra. Chuyia to ve filmu zvládla jednou otázkou: "Teto, a kde je dům pro mužské vdovy?"

• 30.11.2012  22:32
    Pieta (2012)

S prvními minutami filmu jsem si říkala, že se patrně nekonala žádná umělecká pauza, ale že mistrovi prostě a jednoduše hráblo. Pak mě napadlo, zda jen celou tu dobu usilovně nepřemýšlel a nehledal něco ještě krutějšího, ještě odpornějšího, nechutnějšího, zvrhlejšího než předvedl /a nejen on/ v předchozích dílech. Postupně ale přestanete vnímat onu "viditelnou" krutost a odloupnete vrstvičku a vyvalí se na vás ta vnitřní. Začnete o filmu přemýšlet jinak, chápat jednání postav a zároveň se budete ujišťovat, že ti Asijci jsou prostě jiní. A na konci to přijde, ta hrozná pravda. Tento příběh by se mohl klidně odehrát kdekoliv, dokonce v některých nejmenovaných zemích je to pomalu i legální.

• 24.11.2012  19:59
    Sinister (2012)

Nezapomeňte zahodit lístek z kina! No, raději spálit! A pokud jste vlastníky úlovku z ruského serveru, vymažte to, vyhoďte z koše a pro jistotu oškrábejte disk!

• 15.11.2012  18:16
    Amal (2007)

Chybí mi tu žánr sci-fi. Takoví lidé již dávno vyhynuli. Prostě slepá vývojová větev.

• 27.10.2012  18:44

Kurňa, kašlu na naříznuté pilíře důchodové reformy! Začínám šetřit na obdobnou akci. Snad do té doby vydrží příznivý kurz jüanu k rupii.

• 8.8.2012  22:26

Doufám, že tento film bude (pokud tedy již není) v ČR zakázán! Bože, ty následky! Přijede si sem nějaký levoboček kardinála natočit dokument o husitech, jak katolické duchovní, hříchem a korupcí prolezlé, z chrámů Páně vyháněli. Proti šlechtě, která jen své statky rozšiřovala, úplatky spravedlnosti oči zavírala a pomocí zvyšujících se berní svůj lid trápila, do boje táhnout se nebáli, ba až i do Bruselu ... tedy do Říma řinčení jejich řemdichů slyšeti bylo ... no bojím se domyslet! A oken je na Hradě dost. ---- Každopádně skvělý, ale smutný zážitek.

• 31.7.2012  17:02
    3 idiyats (2009)

Spoiler! Tak já si myslela, že Korea bezpečně vede v počtu sebevražd studentů, kteří pak šeptají různě po školních chodbách a on je to nějaký celoasijský jev. Nicméně, něco tak úžasného jsem opravdu nečekala. Aamir mi dodal naději, že i přes pokročilý věk může vypadat člověk jako praštěný studentík, hurá. A vůbec, těmi dokonalými výrazy ve tváři vlastně hrál i beze slov. A také jsem si uvědomila, že mám i to velké štěstí mít přátele takového ražení.

• 31.7.2012  16:55
    Aaja Nachle (2007)

Tak tomu říkám pohodový film, nějak mě ta Indie začala poslední dobou zajímat více než je zdrávo. Jenom bych příště prosila bez těch přemoudřelých, civilizovaných holčiček. Madhuri mi celou dobu někoho hrozně připomínala, a pak se mi konečně zjevila: ... Saskia Burešová!

• 21.7.2012  19:13
    Závěť (2007)

Oво је стари српски обичај, делијо. Já věděla, že to bude zase nějaká mezinárodní provokace! A teď něco do skoku: http://www.youtube.com/watch?v=UNUlbal_6Nk&feature=related

• 7.6.2012  22:25
    Prometheus (2012)

Ať si každý kdo chce, co chce říká, je to nejlepší sci-fi za poslední dobu. V těch dokonalých kulisách mimo a zemské nádhery, mně tam trochu neseděla ta maska Metuzaléma, ale konečně někdo přinesl odpověď na otázku: "Proč jsou lidé takové svině?", čili Metuzalém odpuštěn.

• 4.6.2012  23:06

Ta pátá je čistě pro Michelle.

• 17.5.2012  19:43
    Diktátor (2012)

Jedna z nejlepších komedií za poslední léta. Tentokrát lítají střely nejen na státní útvary, ale i na útvary zájmové. Pronikneme i do tajů televizních, hloubkových, politických analýz a vůbec, konečně se dozvíme, jak to vlastně všechno bylo. Diktátorův projev k celému světu by se měl rozhodně objevit v učebnicích občanské nauky.

• 13.5.2012  14:29

Bože, já tyhle kraviny prostě miluju!

• 2.5.2012  09:13
    Zvuk hluku (2010)

Není nad hudební inovace, nicméně to už není nic nového. Kdysi jsem v rámci "balíčku" vstupenek na Pražské jaro navštívila i jakousi modernu. Vůbec už si nepamatuji jméno skladatele ani název skladby, nicméně byla určena pro symfonický orchestr a dveře. A to jsem si nejdřív naivně myslela, že bubeník zdrhá.

• 17.3.2012  22:08
    Dogani (2011)

Některé záležitosti si holt člověk musí zařídit sám, justici tím nelze obtěžovat.

• 4.1.2012  13:13
    Slepá hora (2007)

Tento film jsem dlouho odkládala, protože jsem měla strach, že po jeho zhlédnutí půjdu vyvraždit celou mužskou populaci. A kupodivu jsem tyto pocity neměla, vzala bych to totiž komplet. Slepá hora je vážně velmi povedený film. Řekla bych, že zde scénárista a režisér v jedné osobě odvedl vynikající práci právě ve scénáři. Film není zaplněn zbytečnými dialogy, vystihuje onu strohost a syrovost (až surovost) monotónního vesnického života, kde knihy jsou brány jako zbytečné zlo. V jednom příběhu je dokonale popsán čínský "tržní komunismus", fungování rodinných klanů a důsledky čínských populačních opatření. Je to prostě další z filmů, na který jen tak nezapomenete.

• 19.11.2011  13:22
    Defendor (2009)

Hned na začátku tohoto filmu jsem nemohla nevzpomenout na podobný skvost z korejské dílny "Syupomaeniottdeon sanai". Začínám mít pocit, že k tomu, aby byl člověk spravedlivý, ohleduplný a slabším pomáhající, musí být totálně na hlavu. A to nejen v dnešní době. Doufám, že mě teď místní pravověrní neupálí, ale během studií jsem došla k "překvapivému" závěru, že lidé, kteří se jali pomáhat druhým a přiklonili se buď k Bohu nebo prostě jen k Dobru obecně, učinili tak po nějaké tragické události v jejich životě a nebo byli poněkud "jiného" smýšlení. Za tu druhou kategorii buďme všichni vděčni.

• 3.11.2011  21:28
    Wu xia (2011)

Omlouvám se, že tento text přikládám mezi seriózní komentáře, ale opět musím dementovat výroky uživatele verbala. Nicméně, na úvod se sluší poděkovat sponzorům: "Děkuji skokanovi měsíce za 100% nárůst návštěvnosti mého profilu, podpora nezávislé a alternativní kultury je v dnešní době komerce opravdu záslužným počinem". A nyní se již budeme věnovat tématu. Tedy, místní obdivovatelka (to jako já) nikdy nelže (občas o svém věku, ale to sem nepatří)! Při natáčení tohoto filmu nebyly porušeny žádné zákony, natož ty fyzikální a ani nebylo zraněno žádné zvíře. Každému malému školákovi je jasné, že jablko nemůže produkovat žádné čchi, tedy jeho pád na zem je naprosto nevyhnutelný a definitivní (tedy bez možnosti samovolného návratu na větev). Největší nebezpečí však spatřuji ve verbalově naprosto mylné hypotéze, že k upadnutí prdele nepřítele je potřeba zabodnout akupunkturní jehlu přesně 4,826 mm pod šesté žebro. Zde se projevuje naprostá neznalost přínosné normalizační pohádkové literatury, neboť ta zcela správně uvádí, že k upadnutí prdele je třeba odšroubovat šroubeček. Tedy, nechť tento komentář poslouží zmateným a váhajícím, které by, nedej bože, verbalův text od sledování odradil. Nedejte se zviklat západní imperialistickou propagandou! Podívejte se na film! A na závěr, nelze jinak, než opět poděkovat sponzorům. Děkuji.

• 9.10.2011  10:10
    Bunraku (2010)

Geniální výtvarný počin, který bych u filmového zpracování komiksu vážně nečekala. Kubistická architektura ve studiu a výměna kulis pomocí "vyskakovacích postaviček" (kurnik, jak se těm knížkám říká?) z knížek pro děti byly pro mě pastvou pro oči. I když už sám název napovídá, že půjde o netradiční zpracování. Nevím jestli zase za vším nehledám neexistující skryté významy, ale s plynoucím dějem jsem měla čím dál tím silnější pocit, jako když se dívám na televizní noviny, přinášející nejnovější události a skládající současnou politickou situaci. Více to rozeberu v deníčku. Herecké obsazení bylo skvěle vybrané, Woody a Kevin neměli chybu. No a pak třešnička na dortu - Gackt. Od filmu Moon Child si stále nejsem jistá, zda neprodělal změnu pohlaví, ale ať je to jak je to, je úžasný.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13