Ketri

bylo, nebylo

homepage
Skype: hana.katerina

• 29.7.2011  17:18
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Když jsem zjistila, že běží nový sci-fi seriál (údajně vysokorozpočtový, jak jsem někde četla) ověnčený jmény Spielberg a Wyle, mé srdce zaplesalo. Bohužel, po sedmi epizodách je hluboký dojem a okouzlení mým žánrem číslo jedna a půl stále v nedohlednu. Přiznám se, že už jsem si vytvořila vlastní představu, proč jsem ti přerostlí krabi s hlavou vetřelce, předkusem predátora a kouzelným pohledem mistra Yody zavítali. Velké mezery však mám v teorii jejich evoluce a přerodu z Macrocheira kaempferi v Macrocheira sapiens. Nechápu jak s těma třema paznechtíkama mohli vytvořit ono hi-tech vybavení. 2.8.2011 - ha, já vám to říkal!

• 25.7.2011  14:59
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Musím se přiznat, že mě první série naprosto uchvátila, držela a nepustila. Proto jsem si udělala "True Blood víkend" a dohnala vše až do konce třetí série. U dvojky jsem velmi váhala, jestli ten probdělý víkend stojí za to, ale vše se má dotáhnout do konce. Třetí série mi potvrdila mé obavy o původ hlavní hrdinky (SPOILER - já si už od dvojky říkala, že jestli to bude víla Zuběnka, tak už se ale fakt naštvu KONEC SPOILERU). Podle mého, ideálním počinem by bylo trochu protáhnout první sérii, něco objasnit a něco nechat na divácích a skončit. Pak by to bylo za rovnou stokorunáčku. takže po třech sériích celkové hodnocení prostě musí o jednu dolů a uvidím, zda to čtvrtá série zachrání. No ... už nám ty hvězdy pomalu lezou nahoru.

• 20.7.2011  01:02
    Elsewhere (2009)

No, kdyby to bylo tak o 30 minut kratší, vyměnili by se herci (kromě Taniy Raymonde), scénárista by se trochu zamyslel nad příběhem, zalovil v příručce o mobilních telefonech, přečetl si něco o bateriích a svůj počin přepsal - tak by to byl docela dobrej film, ne? Na filmu je uveden rok 2007.

• 13.7.2011  11:56
    Respire (2010)

Chtěla jsem dát aspoň jednu. Já ten odpad prostě nějak nemám ráda ... no, uznejte, že je to divné slovo. Ale ten konec mě dorazil. Jak píše Livingdead, nechápu, že nikoho nenapadlo tu skřínku otevřít/vypáčit/rozkopnout.To mě překvapilo už na začátku. Herce potulného divadla, kteří patrně dostávají kšefty jen v období pašiových her bych díky omezeným financím ještě akceptovala, ale kurnik, i paranormální jevy mají jisté "zákonitosti". Autor scénáře patrně zkoušel vdechovat z lahvičky kde co, by našel inspiraci. Fujtablik!

• 12.7.2011  23:41

Hurá, nejsem blázen! Já si pořád říkala, že jsem ten film už určitě viděla a pak se mi rozsvítilo. Opět dovoz z Číny, tedy z Hong Kongu. No, oproti jiným dovozům to nebylo tak špatné. Těžko srovnávat.

• 12.7.2011  13:25

Skvělá komedie divadelního rázu s mladičkým Banderasem, který má na hlavě zajímavý přírodní úkaz (styl Leningradský kovboj). Je vidět, že když jsou ženy na pokraji nervového zhroucení, jednají nelogicky. Po nervovém zhroucení už jim to pálí o mnoho lépe.

• 12.7.2011  02:37

Odvážná kombinace Kobry 11 a Matrixu, obohacená likvidací Pendolína na nákladovém nádraží Žižkov. Hvězda navíc za Banderase, který v nedělním oděvu do kostela bravurně nahazuje patku při závratně rychlé jízdě na burácejícím motocyklu ... a za ním vlaje jeho šusťákový pršiplášť. Ach, to byla nádhera.

• 11.7.2011  13:04

Docela mě překvapilo zdejší nenadšení filmem. Asi budu muset zajít na nějakou tu skupinovou terapii pro nováčky zombie komedií. Je pravda, že na tento žánr moc nekoukám, takže mě asi minula hodnotná díla mistrů v oboru, ale mě to pobavilo. Hodně. Spoiler! Obzvláště nadšená jsem byla z toho, kterak skončila Louise, která měla tu drzost ošmatlávat mi Supermana Brandona. Dobře jí tak!

• 4.7.2011  23:28
    Všemocný (2011)

Celou dobu jsem při sledování filmu přemýšlela, proč si autor knižní předlohy myslí, že pokud by člověk začal využívat kapacitu mozku opravdu na celých 100%, proč by své schopnosti používal k tak přízemním věcem? Nebo je směr využití dán povahou majitele mozku? Vlastně, proto je film zařazen i do kategorie sci-fi, mám totiž takovou jistou představu, že pokud by člověku v hlavě seplo vše tak jak má, patrně by zahájil sebedestrukční sekvenci.

• 3.7.2011  21:13

Od jisté doby mě jistá dvojice nahání hrůzu: Jim Carrey a jakékoliv zvíře. Nicméně zvědavost a synovy narozeniny rozhodly a šlo se do kina. A tam se to stalo. Věkem patrně mimické svaly Jima Carryho ochably nebo je Jim dostává pod kontrolu botoxem, ale to je vlastně jedno. Důležité bylo, že Jimiho výkon byl skvělý - pravda, tučňáci byli lepší, ale to jsem brala jako samozřejmost. Dějově typická linka, jak zlý, chamtivý a bezcitný kapitalista k citům, rozumu, rodině a kapitálu přišel, ale ve výsledku je to "loztomilá" letní, i když zimní oddychovka.

• 3.7.2011  21:03
    Nová Země (2008)

Studená válka zdaleka neskončila, o tom vás přesvědčí závěr tohoto filmu.Také se dozvíte jakej byl Kolja. Pro mě překvapení z Ruska s výborným nápadem (samozřejmě myslím na scénář), akční řežbou, krásnou přírodou a zlými amíky.

• 27.6.2011  22:41

Zdrojem všech lidských problémů je paměť. Au, ta pravda vždy tak bolí. A ta poušť (či spoušť) co zůstává v lidských srdcích a myslích, stojí to za to krátké období rozkvetlých broskvoní?

• 26.6.2011  15:21

Já vůbec nevím jak začít a přitom bych toho chtěla tolik napsat. Jenže nevím jaká slova pro popis pocitů z tohoto filmu zvolit a ani nevím zda je má český jazyk vůbec k dispozici. Tak jen několik postřehů. Mladý Takeshi mohl uplatnit v tomto filmu své úchvatné lingvistické dovednosti a Cranberries v kantonštině zněly pomalu lépe než originál.

• 18.6.2011  22:30
    Captifs (2010)

Hej Zorane, brate moj! Už přijeli ty Jugoši? No, ještě, že jsme my Slované všichni bratři.

• 10.6.2011  22:29
    Ghost Rider (2007)

Zvláštní, tento druh filmů mám vskutku ráda, tak se divím, že jsem v roce 2007 ani nezaznamenala jeho vznik. No budiž. Musím říct, že na vzpamatování se po noci s filmem D. Lynche je to ideální počin (díky Viktorko). Patrně jsou tyto filmy prvotně určeny spíše pro pány (a já musím přiznat, že jim závidím) a musím tedy akceptovat pohledy na vnadné představitelky hlavních rolí (takže mně přestane chutnat popcorn a většinu filmu se ujišťuji, že ta cola byla už opravdu poslední). Ale Evička mě tentokráte zkazila celý film. Totálně sterilní výraz (bojím se napsat jaký), kdy jediná viditelná změna nastala jen ve chvíli, kdy začala modrat, tak to bylo i na "popkorňák" málo. Doporučuji příště zabírat jen tu část od krku dolů - pak to bude ideální pokoukání.

• 10.6.2011  01:41

Film by se dal použít v psychiatrických léčebnách a odvykacích zařízení ke kontrole správné medikace. Z té hudby budu mít duševní potíže ještě dlouho a z těch prapodivných tvorů noční můry a potíže žaludeční. Zajímalo by mě, jestli Lynch během dlouhého natáčení sám nezapomněl co tím vlastně myslel. No, každý v tom patrně uvidí to, co jeho samotného nejvíc tíží a co se mu aktuálně honí hlavou. Hm, takže teď si to svoje vysvětlení budu muset nechat pro sebe, stejně jako autor.

• 8.6.2011  00:33
    Kazatel (2011)

Tak tohle je přesně film pro chvíle domácí pohody - tedy když potřebujete vypnout mozek a užívat si pořádnou akci. Tvůrcům se podařilo přiměřeně nakombinovat vše potřebné a ohraničit to rozumnou stopáží, takže film skončí dřív, než byste se chtěli, nedej bože, nad něčím zamyslet. Nejsem odborník na upíry, takže o to zajímavější pro mě byli ti krvežízniví přerostlí termiti. Rozhodně bych nějakého fešného obsadila do Stmívání. Je to mezi 3 a 4 *.

• 7.6.2011  12:44

Bylo by to bývalo slušné béčko, ale akční scény v budově se řadily tak na konec abecedy.

• 6.6.2011  00:59
    Bakugan (TV seriál) (2007)

Co na tom to dítě vidí? Mně se místo portálové karty obrací žaludek.

• 3.6.2011  08:50
    Den cvoka (2002)

Páni, skoro bych věřila, že to bylo natočeno v Čechách. Neuvěřitelná podobnost. Soustředila jsem se tedy na to, abych našla alespoň jeden rozdíl, přeci nemůžeme být tak hrozní... Závěrečná modlitba za souseda konečně přinesla úlevu - hurá, našla jsem to! No posuďte sami: „Prosím Boha, Ježíše, Marii a Syna. Zničte toho zkurvysyna, toho hada souseda..." K tomu by se Čech nikdy nesnížil, prosit o to Pána Boha, Čech jde a udělá to sám! Nejlépe inkognito.

• 22.5.2011  15:05

Bože, ti Korejci mají opravdu zvrácené představy o komedii. Ještě nikdy jsem u "komedie" takhle neřvala a nebilancovala svůj dosavadní mizerný život. Na prolínání několika žánrů do jednoho filmu už jsem si zvykla, ale tohle mě fakt dostalo. Autoři vás příjemně naladí na praštěnou oddychovku, aby z vás v zápětí vyždímali veškeré skryté zásoby emocí. Je to zvláštní, ale takovéto počínání jsem opravdu zažila jen u korejských filmů, říkám si, zda to nedělají kvůli úspoře peněžních prostředků za lístky do kina. Zaplatíte lístek, zasmějete se, zapláčete si, chvíli se bojíte a čekáte, jestli nepřiletí mimozemšťani.

• 8.5.2011  00:07
    Sikkaek (2007)

Ještě nikdy jsem v při sledování filmu nesváděla tak obrovský vnitřní boj. Pohled na rozmanité laskominy vyloženě vyzývá k návštěvě restauračního zařízení nebo k vytažení nějaké té flákoty z mrazáku. Jenže zhruba od poloviny filmu jsem začala být přesvědčená, že ty krásné hovězí oči a v nich ten nezapomenutelný záblesk smutku a loučení jsou rozhodně důležitější než nacpaný teřich. Budu vegetarián! No, ale některá hovádka až tak ušlechtilá nejsou, takže by to třeba nevadilo občas něco slupnout, potěšit oko a trávicí trakt. Ježiš, já nevím!

• 25.4.2011  21:34

Lidé mají zvláštní dar zbytečně komplikovat své životy a především životy těch ostatních. A to díky jinému daru či spíše prokletí. Tam kde jsou emoce, tam je radost ale většinou i obrovská bolest. V té chvíli má člověk nejblíže k "oprášení" svého dalšího daru - k víře. Mně však zůstává záhadou, proč se lidé upínají k bohu tak krutému a destruktivnímu, bohu některých částí Starého zákona. Proč by chtěl jakýkoliv Bůh po člověku, aby zavrhl své nejbližší, své rodiče, děti, sourozence? Bůh tedy není láska? Je tedy Bůh nenávist? Ale je to pak ještě Bůh? Děti, které vyrůstají ve víře svých rodičů stojí před krutým rozhodnutím, stejně jako rodiny mladých lidí, kteří se stanou kořistí "průkopníků". Jak kruté bylo ve filmu sledovat odlišné chápání tohoto rozhodnutí v etapách vyvíjejícího se dětského rozumu a vnímání okolí. Autorům patří můj obdiv.

• 19.4.2011  21:53
    Rio (2011)

Třesou se mi ruce jak se mi to nechce napsat, ale musím, tento animák ne zcela úplně splnil mé velké očekávání. Zklamaná jsem nebyla, ale něco tomu chybělo ... větší špetka humoru by nezaškodila. Hlavní postava, Blu, je papouch jakého jsem si vždycky přála a svou roli si odchodil skvěle. Takže to by celkový dojem zase vytáhlo na 5*, ale ty písně, kukurukukú, karamba, huš duš santuš!

• 19.4.2011  21:29
    V pasti (2005)

Hayley má svatou pravdu. Ve skautu i v pionýru nás učili ledacos, ale takovéto důležité věci pro život, to ne. To pak aby jeden sháněl informace po všech čertech a učil se za chodu. Vždyť se pak někomu může něco stát.

• 6.4.2011  18:26
    Wallander (TV seriál) (2008)

Výborná série kriminálních příběhů, kde v roli policistů neuvidíte po zuby ozbrojené, svalnaté drsoně ani jasoně s kapacitou a výkonem mozku směle konkurujícími zařízením v NASA. Tyto příběhy ale mají jednu velkou výhodu, přibližují se postavě a práci policisty co nejblíže to jde. O to drsnější pak detektiv Wallander řeší případy. Přes zdánlivou obyčejnost si však Kurt Wallander rozhodně připíše dvě NEJ. V kategorii "nejubrečenější policista" prostě nemá konkurenci a taktéž bych ho ráda nominovala i do kategorie "policista s nejprotivnějším vyzváněním v mobilu". Stále však doufám, že bude plakat i zvonit v dalších příbězích, protože tohle je opravdu skvělé dílo.

• 5.4.2011  22:32
    Mrtvý sníh (2009)

Chtěla bych reklamovat ten plakát. Je silně matoucí! Chvílemi vtipné "B", které poukazuje na netradiční metody boje proti nazi-zombie. Ideální kombinace je neárijský původ a nabroušený srp a kladivo.

• 4.4.2011  15:36

I přes průměrné hodnocení musím přiznat, že u obou podzemních exkurzí jsem se vždy řádně lekla. SPOILER! Obecně se ví, že ženy byly využívány jako ohřívací dečky, ale že by vydržely produkovat teplo až tak dlouho?

• 3.4.2011  22:59
    Mary a Max (2009)

Ha, a pak že prej já jsem divná! Vy jste divní!!!!

• 3.4.2011  14:44
    Inšite miru (2010)

Za dvě, čistě z úcty k režisérovi. Hideo, Hideo, Bog te video! Tak - snad to pomůže.