RedRose991

RedRose991

Slovensko

• 27.12.2019  09:46

Skvelo spracované, veľmi citlivo, páčia sa mi aj nevypovedané veci, niekedy povie viac gesto či mimika ako slová. Škoda, že nedostala väčší priestor veda a vedecké úspechy, ale Hawking toho prežil veľa, všetko by sa do filmu nevošlo. Film ho ukázal ako bežného a predsa veľkého človeka s bežnými starosťami a citmi, ukázal pozadie života, z ktorého vidíme len pozlátko väčšinou. Herci vynikajúci. Odporúčam pozrieť.

• 27.12.2019  09:42
    Podfukářky (2019)

Dalo sa zasmiať, myšlienka dobrá, ale bolo to príliš nasilu, chvíľami niektoré veci veľmi prehnané, dej jemne dopletený... Škoda, malo to väčší potenciál.

• 27.12.2019  09:16

Obe rozprávky sú pre deti veľmi milé a vydarené. Vhodné aj pre menšie alebo citlivé deti, lebo na rozdiel od moderných rozprávok v nich nie je nič príliš negatívne, strašidelné, či zlé, postavy k sebe nie sú zakérné ani nič podobne. Majú veľmi milú vianočnú atmosféru. Súhlasím s komentárom od majo25, že dospelým sa pieseň v "Přáni veselých Vánoc" trochu sprotiví, ale moja malá sestra z toho bola nadšená a vlastne aj my dospelí sme boli jemne dojatí. Veľmi pekné rozprávky.

• 27.12.2019  09:11
    A Puppy for Christmas (TV film) (2016)

Na začiatku mi pripadal trochu gýčovitý, ale nakoniec to bol celkom príjemný film. Dalo sa zasmiať, mal myšlienku aj dej, nič prekvapivé, ale príjemná vianočná oddychová romantika. Bála som sa, že sa bude príliš točiť okolo šteniatka, ale nie, bolo to tak rozumne.

• 27.12.2019  09:06
    Hitched for the Holidays (TV film) (2012)

Milý film, nechýbal humor ani romantika, pekné vianočné scény... Niektoré scény fakt stáli za to a ukázalo to pekne silu rodiny a rodičovskú lásku, čo sa mi veľmi páčilo.

• 27.12.2019  09:03
    Christmas Incorporated (TV film) (2015)

Milá vianočná oddychovka. Trochu presladená a nereálna, ale zároveň jemne originálna. Páčilo sa mi hlavne vizuálne spracovanie, Vianoce cítiť zo všetkých scén a farieb. Vo vianočnom čase, keď človek priam túži po troche gýčovitej vianočnej romantiky, ideálne. Napriek tomu je myšlienka aj dej celkom schopný, nestagnuje a nie je chaotický, čo ma príjemne prekvapilo na tento typ filmu.

• 27.12.2019  08:56
    A Cinderella Christmas (TV film) (2016)

Typické americké, nie celkom reálne a chvíľami presladené, ale pre mňa jeden z tých lepších oddychových vianočných filmov. Človek sa pri tom nenudil, celkom ma to vtiahlo do deja, aj keď som to pôvodne zapla len ako "pozadie" popri upratovaní. Vydarená romantická oddychová komédia, nič viac od toho nečakajte.

• 27.12.2019  08:52
    Čarovný kamínek (TV film) (2019)

Nápad dobrý, začínalo to dobre, potom sa ale dej začal trochu motať, ako je často problémom, vzniklo viacero dejových línií, chýbala hlavná, výrazná. Myšlienka čarovného kamienka sa dala oveľa viac využiť a tiahnuť celým príbehom, ale v spleti rôznych scén človek aj zabudol, že nejaký kamienok existuje. Kostýmy a prostredie dobre vymyslené, možno keby dej prebiehal viac v lesnej ríši, mala by rozprávka väčšie čaro. Ústredné duo čarodejníkov ale veľmi vyšlo, kľudne by som si s nimi pozrela aj ďalšie rozprávky. A človek sa aj zasmeje, bolo tam veľa dobrých milých a vtipných scén. Ale ako celok trochu chaotické.

• 27.12.2019  08:46

Zo začiatku nadšenie, kostýmy, využitie postáv úžasné, prostredie tak isto... Ale dej sa akosi potom zasekol, nemalo to tú správnu atmosféru, spojenie normálneho a rozprávkového sveta až tak nevyšlo a pôsobilo to trochu silene. Napriek tomu stojí za pozretie, hlavne kvôli kostýmom, prostrediu a mnohým celkom dobrým vtipným scénam.

• 27.12.2019  08:41

Po dlhom čase rozprávka, ktorá mala naozaj rozprávkovú atmosféru. Príjemne sa na ňu pozeralo, neodbočovala zbytočne to priveľa dejových línií, ani sa nesústredila na efekt a kostýmy viac ako na dej, čo mi u väčšiny rozprávok poslednej doby najviac vadí. Páčilo sa mi aj zveličenie niektorých vlastností, čo mohlo pôsobiť umelo, ale tak to jednoducho v rozprávkach býva, takže to dodalo tu správnu rozprávkovú atmosféru. Na klasiku nemá, ale blíži sa.

• 15.8.2019  11:54

Veľmi príjemná romantika, originálna, nenudí. Hlavná zápletka je veľmi aktuálna v dnešnej dobe. Atmosféra filmu je originálna, autentická, máloktorému filmu tak uverím atmosféru. Hlavní hrdinovia hrajú skvelo, vianočné obdobie pridáva filmu osobité čaro.

• 7.8.2019  21:43

Nie je to typický diel série prevažne o autách, ale páčil sa mi možno ešte viac. Hlavná dvojica spolu skvelo ladí, ich komunikácia na mňa nepôsobila umelo (čo je často problémom v takýchto filmoch). Nechýbala akcia, humor, zápletka bola zaujímavá a páčila sa mi aj kultúrna vložka na konci. Veľmi príjemne ma tento film prekvapil.

• 30.7.2019  11:01

Film bol jednoduchší ako som čakala, viac zameraný na menšie deti. Plno dobrodružstiev a postáv, aj keď dejovo sa paradoxne posúval pomaly a nie všetko malo úplne logiku. Potenciál bol, trochu nešťastne ho ale spracovali, škoda. Fajn nápady, fajn vtipy, výsledok ale nijak výrazne neohúril.

• 30.7.2019  10:54
    Lví král (2019)

Spracovanie nádherné a celkovo je film super, ale samozrejme dôraz s očividne kládol práve na grafiku. Možno aj preto boli aj nudnejšie (alebo iba zdĺhavejšie?) scény, ale vynahrádzalo to práve krásne grafické spracovanie, veľmi dobre sa na film pozeralo. Nechýbal vtip, dojatie, či občas zimomriavky (hlavne z hudby). Snažila som sa neporovnávať to s originálom, ale to asi celkom nejde. Prenesenie do "reality" mu dáva menej rozprávkové prostredie, o to viac je to ale zaujímavé. Originál je o čosi lepší, ale aj tak je to veľmi pekný a kvalitný film. Oplatí sa vidieť.

• 28.7.2019  21:09

Do polovice trochu nudné, potom sa to rozbehlo. Žiadna extra logika alebo prekvapivý ohurujúci dej, jednoduchá, príjemná komédia, na ktorej sa dá miestami dobre zasmiať, miestami je romantická, človek aj vie čo sa stane, ale pozerá sa na to dobre.

• 1.4.2019  20:27
    Ochránce (2005)

Skvelá oddychová komédia, s myšlienkou, zápletkou, sú tam vtipy, je tam napätie. Zaujme deti aj dospelých. Ale je to rodinná komédia. Netreba od toho čakať niečo iné.

• 28.2.2019  09:09

Dalo sa z toho vyžmýkať viac, chýbalo mi dotiahnutie niektorých myšlienok a miestami chýbala logika, ale inak to bola fajn komédia, nebyť tých pár chýb, tak nadpriemerná. Komédia má byť ale na pobavenie, nie na logiku, takže dalo sa to čakať. Pobavili sme sa, zasmiali sme sa a malo to aj pár pekných myšlienok. Klobúk dolu za výkon Anny Polívkovej, podarilo sa jej zahrať muža výborne, hlavne v tých prvých chvíľach, bolo to uveriteľné.

• 22.12.2018  22:55

Milá oddychová komédia, neoslní ani neurazí. Logiku v nej hľadať netreba, zasmiať sa dá a vianočná atmsoféra je super. Presne to, čo od vianočnej komédie očakávam.

• 23.11.2018  11:43

Film je dobrý, zaujímavý, v niektorých veciach originálny. Má silnú myšlienku a je dobre natočený. Napriek tomu ma trochu sklamal. Možno kvôli vysokým očakávaniam. Možno mi nesedela naivná priam až nereálna popoluškovská zápletka v pomerne vážnom filme, ktorý akože odrážal realitu, čo si navzájom odporuje. Neviem prečo, ale po filme som ostala trochu zmätená, nezanechal vo mne žiadnu výraznejšiu emóciu. Myslím, že trochu šokoval publikum zobrazením reality a aj kvôli tomu má taký úspech, ale nie kvôli filmu samotnému, jeho obsahu, zápletke alebo napätiu. Patrí medzi tie lepšie snímky, ale prekvapuje ma jeho zaradenie medzi osudové či legendárne filmy.

• 22.11.2018  10:40
    Kód Enigmy (2014)

Skvelý film, napätie od začiatku do konca. Super výkon Benedicta Cumberbatcha, vlastne ako vždy, ale aj ostatných hercov. Páčilo sa mi spracovanie citlivých tém ako homosexualita alebo práva žien, film je pri nich dôrazný, ale nie zbytočne agresívny alebo kontroverzný. Oplatí sa vidieť.

• 22.11.2018  10:39

Dobrý námet, svižný dej, originálne vtipy, pre mňa veľmi dobrá oddychová komédia. Vizuálne sa na to veľmi dobre pozerá a človek sem tam zachytí aj nejakú hlbšiu myšlienku. Podľa mňa jedna z lepších rodinných komédií posledných rokov.

• 22.11.2018  10:39

Ako dieťa som si film veľmi užívala a myslím, že je aj určený primárne deťom, takže v ňom netreba čakať nič viac. Veľmi príjemná a vtipná oddychovka, síce naivná, ale tak, ako sa to do tohto štýlu filmu hodí. Netreba v ňom hľadať žiadnu špeciálnu logiku a hlboké posolstvá a myšlienky, len si ho užiť.

• 22.11.2018  10:28

Veľmi pekná rozprávka, nie úplne typická, ale má krásne tajomné čaro, ktoré má máloktorý film. O romantiku nie je núdza, s tým treba rátať, ale nechýba ani zaujímavý príbeh a napätie. Na hlavných hrdinov sa dobre pozerá a celkovo je film dobre vizuálne spracovaný. Poteší hlavne romantické duše, ale myslím, že ako oddychovku ho ocenia aj iní.

• 22.11.2018  10:27

Ako fanúšika Harryho Pottera ma film príjemne prekvapil. Rowlingová pokračuje v prekvapivom odhaľovaní rôznych skutočností a spájaní vecí a udalostí, ktoré by človeku nikdy nenapadli. Ten, kto nepozná svet Harryho Pottera (a to aj z kníh) pravdepodobne ale nedokáže film naplno oceniť a pochopiť. Občas sa človek stratí v spleti udalostí, myslím, že vzhľadom na dĺžku filmu v ňom Rowlingová jednoducho nedokázala vysvetliť všetko, čo chcela. Tak či tak je film podľa mňa kvalitný, dobre spracovaný, nechýba ani napätie a už sa teším na ďalšie časti.