• Pohádka

Svatby podle Mary (2001)

Ani neviem, čo na tomto filme zbožňujem. Je to romantická "cukrová vata", ale tak krásne vyšperkovaná, vyzdobená, sladká, že si to človek jednoducho užije. Film, ktorý je rozprávkou pre dospelých. O láske, o princeznách, o princoch... Človek presne vie čo sa bude diať, ale aj tak si to užíva, možno práve preto, jednoducho príbeh pohladí dušu človeka a si ho užíva. Všetko spolu funguje, romantika, humor, postavy... Videla som ho viackrát a určite si ho ešte niekedy pozriem, keď budem mať chuť na extra sladký, ale výborný filmový "zákusok". Ktorý stačí raz za čas, ale človek si ho patrične vychutná a o rok si ho dá zas.

Na nože (2019)

Nemal som od filmu veľké očakávania, ale veľmi príjemne ma prekvapil. Postavy zaujímavé, aj napätie, aj trochu humor... Hlavne super atmosféra, nič mi extrémne nevadilo, dej pekne plynul, výborný filmový zážitok. A to očakávam od filmu, je jedno aké sú efekty alebo hocičo iné vo filme, ak to spolu nehrá, človek nemá "ten pocit", že to bolo fajn a že by si film pozrel zas. A ja si ho určite pozriem zas.

Teorie všeho (2014)

Skvelo spracované, veľmi citlivo, páčia sa mi aj nevypovedané veci, niekedy povie viac gesto či mimika ako slová. Škoda, že nedostala väčší priestor veda a vedecké úspechy, ale Hawking toho prežil veľa, všetko by sa do filmu nevošlo. Film ho ukázal ako bežného a predsa veľkého človeka s bežnými starosťami a citmi, ukázal pozadie života, z ktorého vidíme len pozlátko väčšinou. Herci vynikajúci. Odporúčam pozrieť.

Vánoční stromeček (1999)

Obe rozprávky sú pre deti veľmi milé a vydarené. Vhodné aj pre menšie alebo citlivé deti, lebo na rozdiel od moderných rozprávok v nich nie je nič príliš negatívne, strašidelné, či zlé, postavy k sebe nie sú zakérné ani nič podobne. Majú veľmi milú vianočnú atmosféru. Súhlasím s komentárom od majo25, že dospelým sa pieseň v "Přáni veselých Vánoc" trochu sprotiví, ale moja malá sestra z toho bola nadšená a vlastne aj my dospelí sme boli jemne dojatí. Veľmi pekné rozprávky.

Láska přes internet (1998)

Veľmi príjemná romantika, originálna, nenudí. Hlavná zápletka je veľmi aktuálna v dnešnej dobe. Atmosféra filmu je originálna, autentická, máloktorému filmu tak uverím atmosféru. Hlavní hrdinovia hrajú skvelo, vianočné obdobie pridáva filmu osobité čaro.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Nie je to typický diel série prevažne o autách, ale páčil sa mi možno ešte viac. Hlavná dvojica spolu skvelo ladí, ich komunikácia na mňa nepôsobila umelo (čo je často problémom v takýchto filmoch). Nechýbala akcia, humor, zápletka bola zaujímavá a páčila sa mi aj kultúrna vložka na konci. Veľmi príjemne ma tento film prekvapil.

Kód Enigmy (2014)

Skvelý film, napätie od začiatku do konca. Super výkon Benedicta Cumberbatcha, vlastne ako vždy, ale aj ostatných hercov. Páčilo sa mi spracovanie citlivých tém ako homosexualita alebo práva žien, film je pri nich dôrazný, ale nie zbytočne agresívny alebo kontroverzný. Oplatí sa vidieť.

Legenda o drakovi (2015)

Veľmi pekná rozprávka, nie úplne typická, ale má krásne tajomné čaro, ktoré má máloktorý film. O romantiku nie je núdza, s tým treba rátať, ale nechýba ani zaujímavý príbeh a napätie. Na hlavných hrdinov sa dobre pozerá a celkovo je film dobre vizuálne spracovaný. Poteší hlavne romantické duše, ale myslím, že ako oddychovku ho ocenia aj iní.

Vem si mě (2022)

Mám rada aj povrchné klišoidné romantické filmy, pokiaľ dej pekne plynie. Toto malo ale niečo naviac, myslím, že poteší aj fanúšikov iných žánrov, boli tam zaujímavé myšlienky, zaujímavá myšlienka. Občas pritiahnuté za vlasy, ale užila som si to. Je to romantika a tak to treba brať, ale je to jeden z lepších romantických filmov.

Mořská příšera (2022)

Po dlhom čase krásna čarovná rozprávka. Potešilo by ma, keby bola dlhšia, keby sa niektoré "tajomstvá" vysvetlili viac, ale malo to atmosféru, myšlienky, dej pekne ubiehal, žiadne nasilu zvraty. Žiadne efekty na úkor deju. Myslím, že príjemne poteší deti aj dospelých, ktorí hľadajú krásny rozprávkový príbeh.