Redík

Redík

Petr Šrubař

okres Znojmo
How about a magic trick?

<< předchozí 1 2
    • 10.9.2010  14:17
    Superkočky (TV seriál) (2010)

Pilot 75%. Uvidime co bude dal :)

• 19.7.2010  10:42
    Spolužáci (TV seriál) (2006)

Nedonošené dítě vztahového sitcomu. Už se nedozvíme, zda by seriál pokračoval ve stejné kvalitě nastolené u prvních skvělých devatenácti dílů. Neuzavřený konec první série sráží mé hodnocení bohužel trošku dolů. Při uzavřeném konci první série bych hodnotil bezpochyby za 5 hvězd, nicméně takhle dávám s těžkým srdcem silné 4 hvězdy.

• 30.3.2010  18:13
    Jako zamlada (2007)

Strašné! Nevtipná taneční komedie o splnění dětského snu. Celý děj filmu je nejen nezajímavý a nevtipný, ale navíc provázený nechutnostmi, nelogičností a plný klišé. Jediným pozitivem celého filmu je krása Marii Menounos a proto hodnotím na hranici odpadu a 1 hvězdy - 15%.

• 13.3.2010  14:16
    Studio 30 Rock (TV seriál) (2006)

1. serie 80%, 2. serie 90%. Videno v originale

• 20.5.2009  11:03
    Glee (TV seriál) (2009)

Hodnoceno po 1x22. Nelze jinak...Skvělý zažitek, skvělá hudební čísla, skvělé postavy a skvělí herci. 95%

• 23.4.2009  17:18
    Modelky na zabití (2005)

Worst movie ever!!

• 28.3.2009  16:05
    Fm (TV seriál) (2009)

Samozřejmě, že po vystoupení Chrise O'Dowda v seriálu IT Crowd čekal každý obrovskou komediální pecku. Každý čekal seriál, který bude IT Crowd zdatně konkurovat a šlapat mu na paty. O to větší zklamání teď všichni cítí. To se bohužel projeví i na jejich hodnocení seriálu. Ač se jedná o seriál kvalitní, slávy a popularity IT Crowd určitě nedosáhne. Na mě FM působí ale velmi příjemně. Po pilotu jsem si sice říkal, že to nebude uplně to pravé, ale druhý díl mě vyvedl z míry. S každým dalším dílem mám postavy raději a seriál u mě stoupá na oblíbenosti. Po pilotu bych hodnotil 60%, po druhé epizodě 70%, ale po třetí epizodě to je už 80%. Velmi příjemných 80%. Myslím, že hodnocení už se dál zvedat nebude, ale i tak jde o povedený kousek, jež budu rád sledovat a bude mě bavit i nadále.

• 17.1.2009  12:25

Film sám o sobě nemá (krom pár světlejších vtipných momentů) podstatně co dát, ale vyzdvihl bych dva momenty, které výrazně zvýšily mé hodnocení. Prvním z nich je "shledání se" s rodinou a druhý je představování hrdinovy dívky jeho rodině. Tyto momenty v sobě nesou hodně emocí a něco takového bych v tomto laciném filmu rozhodně nečekal. Zbytek filmu je však celkem předvídatelný, plný klišé a řídí se dle tušeného scénáře neštastné lásky.

• 19.12.2008  15:46

Návrat Indyho se vší parádou? Ani bych neřekl. Pro mě to bylo spíše jistým zklamáním. Sice nám nový Indy přinesl skvělého Shiu LaBeoufa a Cate Blanchett, na druhou stranu ale mnoho ze svého výkonu ztratil Harrison Ford, který díky svému pokročilejšímu věku není tak akční a dobrodružný jako dříve. Bohužel v akčním a dobrodružném filmu je to velké mínus. Dále mi od začátku filmu vadila ve většině komentářů přetřásaná nesmrtelnost Indyho, který v přestřelkách vyhýbá jedné kulce za druhou a bez jediného škrábnutí vychází ze všech životu nebezpečných situací včetně atomového výbuchu. Nebo Shia, který skáče po stromech a liánách rychleji než sám Tarzan v nejlepších letech? Efektní, ale tězko uvěřitelné. Když už jsem se v druhé polovině filmu dostával do tempa a přemýšlel o lepším hodnocení, srazil mne opět do kolen celý ten UFO-závěr filmu. Nepřijde mi vhodné zakončit celou ságu odletem mimozemštanů z naší planety s konstatováním, že jejich pokladem jsou vědomosti. Na to je to příliš obehraná písnička.

• 19.12.2008  11:51
    Povýšení (2008)

Spíše než komedií bych to nazval psychologicko-sociální exkurzí do duše pracovníka supermarketu toužícího po povýšení. Komediálních prvků zde bylo málo. Čekal jsem, že tandem Reilly a Scott toho ze sebe dostanou mnohem více, ale bohužel. Navíc film i přes kratší stopáž poněkud nudil, tudíž slabší 2 hvezdičky. 35 %

• 4.12.2008  21:41
    Tráva (TV seriál) (2005)

Tráva je seriálem postaveném především na výkonu herečky Mary-Louise Parker, která svoji práci odvádí více než skvěle. Spíše v pozadí a jako doplněk můžeme sledovat další dějové linie. Můžeme sledovat životy její rodiny, jejich sousedů, spolupracovníků a spoluobčanů. Nutno však řící, že ať sledujete tu či onu linii, kvalitu vždy najdete. Postavy v seriálu jsou velice reálné a neidealizované, což jistě přidá na zážitku ze seriálu. Navíc človek pozná jak funguje správná americká drogová mašinérie :). Začátek první série měl lehce pomalejší rozjezd, avšak konec série už jede na plné otáčky a strhuje diváka nekompromisně na svoji stranu. Od počátku druhé série je divák obeznámen se všemi postavami jejich charaktery a je plně vtáhnut do dramatického děje plného zvratů skvěle odlehčeného komediálními prvky. Jestliže jsem byl při první sérii mile překvapen, druhou jsem byl nesmírně nadšen a mé nadšení neopadalo ani v dalších seriích. Televizní stanice Showtime zkrátka opět ukázala, že ví jak na to. 1. série - 80%, 2. série - 95%, 3. série - 90%, 4. série - 85%, 5. série - 85%.

• 3.12.2008  01:27

Bratři Farrellyovi opět nezklamali. Po Blbý a Blbější, Něco na té Mary je a Já, mé druhé já a Irena uvedli na svět další komedii, která zaručeně pobaví. Tentokráte o siamských dvojčatech, která rozhodně nejsou ze Siamu, nýbž z málého amerického městečka, kde vlastní oblíbený fast food. Vtipy o abnormalitě bratrů jsou základem a vlastně i jediným zdrojem humoru ve filmu, ale tento zdroj je myslím využit maximálně a divák se učitě nenudí. Jako bonus dostane nádhernou Evu Mendes a maličkou roli skvělé Meryl Streep . Co více si člověk od podceňované komedie může přát?

• 30.11.2008  14:03
    Chcete být milionářem? (TV pořad) (2000)

Žáčátek soutěže nasadil velmi vysokou laťku což se promítalo i na sledovanosti v televizi. Jenže s postupem času se soutěž ubírala do stereotypní šedi, kam po výměnách moderátoru definitivně zabředla a byla ukončena. Snaha o oživení na Primě skončila taktéž fiaskem.

• 29.11.2008  15:08
    Mamma Mia! (2008)

Slunce, moře, Řecko, optimismus a ABBA kam se jen podíváš. Překvapivě to všechno dohromady funguje skvěle! Při začátku filmu všechny starosti a špatná nálada zmizí, namísto toho objeví se úsměv, který až do záverečných titulků nezmizí.

• 28.11.2008  16:59

Snímek s velmi průměrným scénářem, nataženým skoro až na neuvěřitelné 2 hodiny, sází především na vánoční tématiku a osvědčené herce. Jenže to bylo málo! Nestačil na to ani sympaták Vince Vaugh, ani usměvavé krásky Rachel Weisz a Elisabeth Banks, ani roztomilý Paul Giamatti v roli Santy či záporák Kevin Spacey. Nejsem už malý kluk, abych se nechal strhnout jen atmosférou Vánoc a proto hodnotím tak jak hodnotím.

• 26.11.2008  11:20
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Pekelná pohádka o jednom průměrném zaměstnanci supermarketu, jehož duši rodiče zaprodali ďáblu. Nápad to není vskutku špatný, ale dokáži si velmi lehce představit jak by skončil v propadlišti seriálových dějin, kdyby se nedostal do rukou Kevina Smithe. Kevim Smith dal seriálu řád a nakonec z toho vznikla vcelku zajímavá podívaná. Každý díl nám nabídne jednu uprchlou duši z pekla, která musí být zpět do pekla navrácena, romantickou linku mezi Samem a Andi a postupem času i další dějové linie ohledně Samova původu, zničení ďábla a života dalších démonů v našem světě. Postavy seriálu jsou odlišné a velmi rozmanité, avšak jejich potenciál nebyl zplna využit. I tak se bylo na co dívat... mou nejoblíbenější postavou je bezesporu sám Ďábel. Ve ztrvárnění charismatickým hercem Rayem Wisem se dostává do podvědomí diváka ne jako krutý tyran, ale spíše jako usměvavý hodný strejda, který si z kažého rád děla blázny. Stejně tak dobrou postavou je Samův přítel Sock jehož nevymáchaná huba trousí jednu vtipnou hlášku za druhou a způsobí nejednu komickou situaci. Hlavní hrdina Sam za těmito dvěma poněkud zaostává, ale pokud se na obrazovce potká s překrásnou Missy Peregrym, člověk si nepřeje nic jiného než aby ti dva byli konečně spolu.

• 24.11.2008  11:19

Po shlédnutí traileru jsem ze všech stran slyšel, že půjde o neskutečný komediální nářez a útok na naše bránice. Já sám však toto nadšení nesdílel. Teď po shlédnutí filmu všude slyším, že tento film zklamal. Nebyl to takový nářez jak všichni čekali. Příliš mnoho hluchých míst, matný Stiller, Downey Jr. a prachbídný Black. Na druhou stranu film měl opravdu povedený začátek (fiktivní trailery a kritika Hollywoodu) a vcelku povedený konec. Ale to co bylo mezi tím příliš komediální nebylo. Jediné co mě mile potěšilo a jistě stojí za zmínku je plešatý, obtloustlý a vulgární milionář Tom Cruise při jehož výstupech jsem se opravdu bavil. Při celkovém hodnocení filmu jsem se nakonec dostal na hodně slabé, ale stále ještě tři hvězdy.

• 19.11.2008  12:07
    Žofka a spol (TV seriál) (1988)

Zologická zahrada není žádna náhrada.... ale na večerníček to stačí :). Skvělý Petr Nárožný a dobrá písnička ze znělky...

• 15.11.2008  09:54

Komedie?? To opravdu ne! Za celou dobu sledování filmu jsem se ani jednou nepřistihl, že bych se smál. Film o muži, který hledá svou cestu životem, potom co několikrát podvede svoji ženu a ta ho nakonec vyrazí z domu bych spíše viděl jako televizní drama vysílané někdy v podvečer na České televizi. Rozhodně ne jako masivně propagovanou "úspěšnou" komedii uváděnou v kinech. Lituji těch co se do kina vypravili, aby tento film zhlédli. Film je postaven na hereckém výkonu hlavní postavy, tedy Josefa Poláška, ale musím bohužel říct, že jeho výkon nebyl zrovna dvakrát přesvědčivý. Přitom ta role mohla být tak krásná, kdyby se ji chopil dobrý herec a film by to také pozvedlo o trošičku nahoru. Nezachránil to ani Petr Čtvtníček, od kterého jsem to po posledních filmech ani nečekal, tudíž si František je děvkář může stoupnout po bok Posledních plavek a utopit se v bahně čekého filmu.

• 13.11.2008  12:27
    VyVolení (TV pořad) (2005)

Pokud bych měl hodnotit pouze první sérii neváhal bych dát 4 hvězdy. Bohužel s každou další řadou musím hodnocení srazit o další hvezdičku.

• 12.11.2008  15:01
    VALL-I (2008)

Zamilováný Wall-E koulející očima, dělající roztomilá gesta a vydávající roztomilé zvuky zřejmě dostane kdejaké dítě a stane se novým dětským idolem, ale pro mě je tohle málo. Je málo postavit celý film jen na roztomilosti jedné nebo dvou postaviček a hrozivé ekologické (dle mě poněkud přehnané) budoucnosti. Dle toho to taky dopadlo.

• 19.9.2008  09:12

Německá komedie z prostředí Alpských hor. Není to žádné umělecké dílo, spíše rádoby akční kriminální komedie plná erotických vsuvek a erotických scén. Divák od takového kusu nemůže čekat žádnou sofistikovanou a inteligentní zabavu, ale jako kousek pro zahnání nudy to zcela jistě postačí. 35%

• 25.8.2008  14:06

The Missing Ingredient odpad + The Wrong Man 2 hvězdy + The Misbehavers 3 hvězdy + The Man From Holywood 4 hvězdy + neskutečně trapný a přehrávající Tim Roth = 2 hvězdy 40%. Film dle mého má zde tak vysoké hodnocení kvůli tomu, že ta jediná povedená povídka je až poslední, tudíž vylepší celkový dojem z filmu a hodnocení spousty uživatelů není pak tolik vypovídající o celkové kvalitě filmu.

• 20.8.2008  12:50
    Konkurs (1999)

SPOILER!!! (Ostatně stejně jako všechny jiné komenty. Pokud si človek nechce zkazit požitek z filmu přečetl bych si komentáře až po shlédnutí) Těžko hodnotit tento snímek, jelikož obsahuje dvě absolutně odlišné časti z nichž by si každá zasloužila markantně odlišné hodnocení. Tento film se totiž zpočatku tvaří jako špatná romantická komedie, ale druhá polovina filmu ukáže něco neuvěřitelného. Změní se do horového žánru, který se nebojí ukázat nechutnost, brutalitu a zvrácenost bez obalu a jakéhokoliv zastírání. Člověka tato nečekaná změna přikove do křesla a ten jen s otevřenou pusou kouká co se to tam vlastně děje. Prožitek je o to větší, že divák opravdu netuší, že by se něco podobného mohlo stát. To také svědčí o umění režiséra Takashi Miike, stejně jako scény s hýbajícím se jutovým pytlem, který ve vás celý film hlodá a na konci se vám konečně dostane opravdu nepěkného zjištění. 75%

• 1.8.2008  16:29
    Californication (TV seriál) (2007)

God Hates Us All ... Seriálová perla kabelové stanice Showtime. Hank Moody (David Duchovny) - opuštěný, požitkářský spisovatel s tvůrčí krizí se snaží získat dvě osudové ženy zpět do svého života. Seriál plný sakrasmu, cynismu, potřebné životní drzosti a sexu. Hank ze sebe sype jednu vtipnou hlášku za druhou a občas přihodí nějaké bohémské životní moudro a všichni chlapi si přejí být jako on.

• 29.7.2008  22:58

Další Sandlerovka je mezi námi. Od tohoto kousku jsem si podle traileru sliboval mnoho. S lítostí však musím oznámit, že jsem nedostal snad ani polovinu z toho. Pravdou je, že kromě toho co jsem viděl v traileru, jsem o moc více vtipu nedostal. Snad jen zákaznická linka Hezbollahu a pár scén ze salónu krásy vyloudily alespoň úsměv na mé tváři. K žádným velkolepým výbuchům smíchu a zachvatům nedocházelo ani zdaleka. Film nezachránila ani velice slabá romantická linka, ne že by Emmanuelle Chriqui nebyla prvotřídní krasavice, to chraň bůh, ale tvůrci si s tím mohli trošku více pohrát. Sandler jako izraelský zabiják teroristů předvedl dobrý výkon, ale ono zase na druhou stranu nebylo až tak moc co zkazit. Stejně tak zbytek hereckého ansáblu této letní multikulturní komedie. 50 %

• 14.7.2008  17:34
    N Judah 5:30 (2004)

Znázornění melancholické nálady při cestování ve vlaku. K zhlédnutí na youtube.com.

• 14.7.2008  17:01

Krátký příběh o setkání ženy a muže. Zajímavý stříh celého filmečku a skvělý nápad s vynecháváním jednotlivých snímků v záběru. K zhlédnutí na youtube.com.

• 14.7.2008  15:45

K zhlédnutí na youtube.com/watch.

• 25.4.2008  01:08
    Po sexu (2007)

Osm příběhů o rozhovorech po sexu o sexu. Osm rozdílných dvojic reší rozdílné problémy spojené se sexem. První z dvojic je kamarádské duo, které si volné chvilky vyplňují "kamarádským" sexem. Příčemž jeden druhého tajně miluje. Další dvojicí jsou dva mladíci z nichž jeden je gay a druhý si svojí orientací není jist. Třetím párem jsou dva teenageři, kteří spolu navzájem prožili svoje "poprvé" a jejích posexuální rozjímání narušila matka dívky. V další povídce jsou dvě dívky řesící lesbickou orientaci jedné z nich. Pátým párem je starý manželský pár, který prožil pestrý sexuální život a vzpomínají jaké to bylo a přemýšlí jaké by to bylo, kdyby to bývalo nebylo, tak jak to bylo. Jako šestý se ukáže homosexuální milenecký pár, který řeší kdo ve vztahu bude žena a kdo muž. Předposlení povídka ukazuje bývalý pár, kteří řeší důvod krachu jejich vztahu a popisují své současné vztahy. Poslední osmá povídka je o dvou mladých lidech, kteří se seznamili v klubu, vyspali se spolu a až poté zjištují o sobě potřebné informace. Všechny povídky jsou zábavné a řeší životně reálné situace, tudíž každý si ve filmu najde to co ho zajímá. Jako nejzdařilejší bych hodnotil první a poslední povídky celého filmu. V poslední se člověk spíše baví a nevěřícně kroutí hlavou nad cynickým chováním slečny. První povídka mě naopak zaujala svým krásným romantickým závěrem, kdy se kamarádi vyznají pod rouškou noci ze svých citů. Ostatní povídky však nijak výrazně nezaostávají za těmito dvěma, přičteme-li, až na pár vyjímek, sympatické obsazení (zvlášť ženská část se vyvedla- nádherná Emmanuelle Chriqui, dračice Mila Kunis, roztomilá Charity Shea), tak ve výsledku máme kvalitní podívanou nejen pro milovníky sexu.75%

<< předchozí 1 2