Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Oblíbené seriály (8)

Hra o trůny (2011)

Nejdřív jsem ji nesnášela za brutalitu, pak jsem ji začala milovat za pointu, a na brutalitu si zvykla. Všechny postavy jsou opravdu autentické... Přítel říkal, raději si nedělej vztah k žádné postavě, všichni kteří se ti zamlouvají vždy zemřou. Neměl tak úplně pravdu, protože Tyrion, Jon Snow, Arya a Daenerys stále žijí, jen Margaery mi zabili. :-D Nemůžu se dočkat další série...

Černé zrcadlo (2011)

Geniální poutavé mysteriózní + psychologické sci-fi, které neomrzí, jelikož je každý díl o něčem jiném. Některé epizody jsou slabší, jiné fantasticky napínavé. Většinou jde o velmi originální nápad. Nejvíc se povedly díly thrillerové. Čtyři série jsem spolkla jako malinu a čekám na pátou, snad se vydaří.

Jak jsem poznal vaši matku (2005)

Přijít na chuť HIMYM dá opravdu práci, pamatuju časy, kdy mi občas někdo pustil nějaký díl, a já se pořád ptala, co na tom vidí, že to není taková paráda. Pak jsem se jednou při nemoci pustila do první série, abych zjistila, jestli to opravdu začnu milovat, když tomu přijdu na chuť. Až v půlce série začal zmíněný efekt, ale nepustil se mě do dneška. HIMYM je pro mě jednoznačně nejkvalitnější, nejvtipnější a nejlepší komediální seriál. Ano, inspirovali se od seriálu Přátelé. Ale díky bohu, že jen inspirovali... Přátelé mě nikdy nebraly. HIMYM je podle mě mnohem originálnější, osobitější, romantičtější a víc crazy. Miluju ten humor - metafory, zveličování, obrácená psychologie, závislosti, nutkavé chování, manipulativní chování, sociopatie, chorobná lhavost, popření, převrácené myšlení... Ted Mosby je mou oblíbenou postavou, protože se s jeho myšlením i jednáním ztotožňuji. Ale každá osoba zvlášť je vtipná sama o sobě, nemyslím si, že to stojí jen na Barneym nebo na Tedovi. Tolik teorií v seriálu naprosto sedí v reálném životě, a zároveň je tam toho tolik odlišného a idealistického... utíkám tam, když je mi na nic, ale i když se chci zase jen výborně pobavit. Každý díl jsem viděla aspoň pětkrát, a vždycky se směju znova.

Sex ve městě (1998)

Přiznávám, seriál je velmi idealistický, trochu feministický, řeší malicherné problémy psychicky složitých žen (jestli vůbec jednoduché ženy existují), které si žijí nadprůměrně a přesto si pořád jen stěžují, hlavně na muže. Dovedu pochopit tento pohled (obzvláště u mužů). Ale já si nemůžu pomoct, zbožňuji to... Ten humor, opravdu jsem u toho řvala smíchy, skoro u každé epizody několikrát. Samantha je nehorázně vtipná postava, kterou jsem si zamilovala už v prvním díle. Carrie mi je hrozně blízká a zároveň otravná tím, jak přespříliš přemýšlí a ve všem hledá složité psychologické souvislosti - občas mě tak štvalo, jak se v ní vidím a jak je to vlastně otravné pro její/moje okolí. Ale nebyl by to Sex bez Carrie. I v Mirandě a Šarlotě jsem zahlídla část své osobnosti. Myslím, že je to perfektní čtyřka, perfektní seriál pro ženy, od kterého by se muži měli raději držet dál, pokud se nechtějí zhrozit. Ale paradoxně znám muže, co se u některých dílů výborně baví, dovedou se do myšlení ženy celkem dobře vcítit aspoň na chvilku - to obdivuji, jelikož u akčňáků se taky musím vcítit do mužské role, do jeho síly a jednoduchého logického myšlení, aby mě bavil... :-)

Mentalista (2008)

Bez mentalisty by šlo o průměrnou kriminálku běžící na TV Nova, jeho myšlení jí ale propůjčuje jistou originalitu. Z pohledu studentky psychologie vím, že hypnóza je mnohem zdlouhavější, náročnější proces, přičemž v seriálu je konána v řádech sekund. Ani mystifikace či manipulace nejsou reálně tak rychlé a stoprocentně funkční jako v podání mentalisty. Nad tím je holt třeba přimhouřit oči. Ale jinak mě mentalista baví svým postřehem, humorem, vychytralostí, a dalšími charismatickými vlastnostmi + mě vždy bavila detektivní tematika. 3* - 4*- podle dílu.

Super drbna (2007)

Povrchní drama plné módy a luxusního prostředí. Baví mě utíkat od mých problémů sem, k něm malicherným a dramatickým, a k tomu se inspirovat v oblékání. Blake Lively je srdcová záležitost, díky ní seriál stojí za to.
Ovládací panel

Reklama

Reklama