lukano

Lukáš Sed.

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 30.12.2018  18:37

Musím uznat, že Rusové se naučili dělat filmy s tématem kosmonautiky. Výhodou jím je, že nejspíš otevřeli archív do nedávna utajovaných dramat sovětských kosmických letů. Tam toho je možné najít mraky.

• 29.12.2018  23:39
    Saljut-7 (2017)

Tenhle ruský film, natočený podle skutečné události,(až na ten požár, který tam nebyl), patří k těm povedenějším. Dal bych normálně 3 hvězdičky, ale za americký raketoplán v závěru dávám hvězdičku navíc. Dovedl bych si představit tento film vidět i v kině.

• 24.10.2018  14:52
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Naprosto nechápu celkové ohodnocení tohoto seriálu. Ti co asi hodnotili negativně, se na ten seriál snad ani nepodívali. V porovnání s dnešními braky, kde jejích tvůrci s dějem, logičností a realističností si příliš hlavu nelámou. A s línou roztřesenou kameru bez podstavce nezachrání ani ten nejlepší optický stabilizátor.

• 2.10.2018  00:32

Německý obchodný magnát je na útěku z Anglie, kde ho Scotland Yard vyšetřuje kvůli špinavým obchodním praktikám. Jeho jedinou naději je, dostat se do Mexika přes USA, a tak si v průběhu cesty vymění identitu s jedním cestujícím ve vlaku. Netuší však, že onou osobou je aktuálně hledaný vrah.

• 14.9.2018  14:32
    1 proti všem (TV pořad) (2018)

Bylo už spousta lepších soutěžních pořadů. Nevím tedy, proč vznikl tento. Jinak v dalších dílech se přece jenom zlepšili. V prvním dílu mě připadaly soutěžní prvky trapné, jako kdyby to navrhovaly malé děcka.

• 18.8.2018  14:29

Dobrý dokument o současném Německu i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí.

• 5.8.2018  20:10
    Camille (2008)

Taková bláznivá, ale zároveň smutná romantická komedie. Dlouho mě v tomhle žánru nic nezaujalo, ale tohle bylo koukatelné.

• 17.6.2018  23:26

Trošku drsnější, ale dobrý film. Je vidět, že Cruise si vybírá filmaře, kteří to ještě umějí.

• 10.4.2018  22:21
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Jsem rád, že je tu alternativa vůči ČT. Protože kdykoliv vidím diskusní pořad, nebo zprávy ČT, pokaždé je tam ten Kalousek, symbol všech lumpáren a jejich obhájce, za posledních 28 let.

• 20.3.2018  16:32

Reklama, kterou má smysl natáčet, i když Dean má tady 62 let. Čas nelze zastavit. Lze ho jenom respektovat.

• 27.2.2018  03:36

Ve filmu jsou nepřesnosti proti skutečnosti, což nepřispívá k objektivitě tohoto filmu. Natašu hraje herečka s anorexii, se kterou šílený únosce dennodenně mlátí o zeď a o zem a nedává jí jíst, aby vypadala vyhublá a ošklivá jak z koncentráku. Potom nemůže být ani přitažlivá a on se sní miluje. Tak to mi hlava nebere. I Natašin otec Ludwig Koch připustil, že Nataša s Priklopilem za osm let "duševně a psychicky srostla". Dále zřejmě nejbližší přítel únosce Wolfganga Priklopila, Ernst H uvedl "Když jsem otevřel dveře, představil mi mladou ženu jako svou známou, přičemž nezmínil jméno. Podal jsem jí ruku a ona slušně řekla: Grüss Gott. Působila šťastně a spokojeně," Jinak hodně objektivní je třebas závěr filmu, útěk Nataši. Dá se říc, že se takhle udal, jako v tomhle filmu.

• 5.2.2018  05:37
    Apollo 18 (2011)

Konspirační film o překvapivém nalezení sovětské mise na odvrácené straně Měsíce a jejich mrtvých kosmonautů, které zahubila neznáma forma života a která taky shodou okolností zahubí i celou posádku Apolla 18. Myslím si, že tento film má dobrý námět, ale chtělo to nějak lépe udělat. Potenciál tohoto filmu byl totiž trochu nevyužitý. Chtělo to prostě režiséra z Vetřelce 2 a vymyslet něco jiného, než ty kameny. Ale jelikož se jedná o konspirační film, autoři si příliš vymýšlet nemohli. Dokonce korigovali původní úmysl s obřími kameny, což je jenom dobře. Nejvíc mě však ve filmu překvapil sovětský lunární modul, který není smyšlený a o jehož existenci jsem doposud nic nevěděl. Sověti tento modul, přesto že byl zkonstruován a odzkoušen v době závodu o první let na Měsíc s lidskou posádkou, nikdy nevyužili. Důvod byl ten, že se jím nepodařila postavit dostatečně silná raketa, která by kosmonauty bezpečně dopravila na Měsíc.

• 4.2.2018  12:00

Celkem akční film z dob občanské války ve Španělsku, s hereckými hvězdami tehdejší doby Gary Cooperem a Ingrid Bergmanovou.

• 1.2.2018  18:37

I když se tento přes 50 let starý snímek nevyrovná ještě starším snímkům např. Gappa, nebo X Nestvůra z vesmíru, vyniká svojí akčnosti, krásnými herečkami a kvalitou barevného širokoúhlého obrazu už na DVD. Tahle japonská klasika se nikdy v české distribuci neobjevila.

• 19.1.2018  23:29
    Gamer (2009)

Film Gamer nemohu ohodnotit jinak, než odpad. Tvůrci tohoto filmu udělali akčňák asi podle věty." Chceš akčńák, tak tu máš hajzle." Bohužel tento film kromě akce postrádá všechno ostatní.

• 2.1.2018  22:43
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Podle mě to nebylo vůbec špatné, i když přiznám, že dějiny Marie Terezie do detailu úplně neznám. Vím však, že pro většinu v tehdejší době, snad kromě židů, (ale to později napravil její syn Josef II) byla oblíbenou panovnici a zavedla povinnou školní docházku. Film dle mě měl koukatelný děj. Z herců mě překvapil V. Kotek, který si vůbec nevedl špatně a rozhodně nepůsobil jako outsider, ale byl v celku významným hráčem v tomto filmu. Tohle dovedu taky náležitě ocenit.

• 20.12.2017  02:32

"Čím poletíme? Tímhle. Dyť to letadlo nemá motor? To zprovozním za půl hodiny. Mě můžete věřit." To jsou přesně ty filmy s Charlesem Bronsonem, které mě baví.

• 25.10.2017  00:45
    Pasažéři (2016)

Povedený Sci-Fi film. Tyhle filmy mám rád, protože je to možný pohled do budoucnosti. V minulosti jsem podobnou tématiku viděl i v komiksech a v duchu si přál, aby se tohle jednou objevilo i ve filmu. Tak že za mě kladné hodnocení.

• 3.10.2017  21:06

Ve své době byl tento film hitem. Měl úspěch v zahraničí a to i v tak vzdálené zemi, jako je Japonsko. Vítr v kapse, Láska z pasáže, Kamarád do deště, byla série slušně natočených filmů osmdesátých let s L. Vaculíkem bez toho stranického klišé, které v té době filmy většinou obsahovaly.

• 20.7.2017  01:34
    Toulavá kamera na venkově (TV pořad) (2017)

Zajímavý pořad, který odhaluje řemeslná umění na českém a moravském venkově.

• 15.7.2017  13:54
    Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

Náhodně jsem se podíval na jeden z dílu třetí řady, díl 14 a byl jsem přinucen se podívat i na další díl. Tak nějak má fungovat dobrý seriál. Proto hodnotím, tak jak hodnotím.

• 10.7.2017  18:58
    Tři prasátka (TV seriál) (2008)

Chce se mi zvracet.

• 27.6.2017  01:59
    Čelisti 3 (1983)

Podle mě je to dobrý film. Tentokrát dějištěm je nově vodní park Mořský svět, ve kterém po útoku obřího žraloka uvíznou lidé. Proč ne? Vůbec nechápu tady to špatné hodnocení. Kdo by chtěl vidět opravdu špatný film, ať se podívá na film Megažralok. Megažralok je pro mě už opravdu blbina, která si zaslouží hodnocení odpad. Jinak žralok velký bílý ve skutečnosti v dospělosti dorůstá do maximální délky přes 6 metrů a hmotnosti i více než 3 tuny. Patří k nejrychlejším žralokům, může napadnout i 10 metrů dlouhý člun a nakrátko zrychlit až na 56 km/h. To je odpověď pro ty, kteří pochybují, zda může, nebo nemůže být rychlejší než člun.

• 26.6.2017  16:05

Tenhle dokument doporučuji všem, kteří se zabývají městkou dopravou. Je to pořad o tom, kam vede doprava ve městě, pokud se podporuje jenom ta automobilová.

• 24.6.2017  03:05

Pokud to porovnám se současnými válečnými filmy, tak Frantíkům se tenhle film povedl. Divím se, že mi tento film unikl. Vzhledem k tomu, že se dnes točí mnoho válečných filmů, není snadné trefit opravdu ten na úrovni. Tento je srovnatelný se solidní americkou produkcí. Za nepřátelskou linií, Bílé peklo, Údolí stínů, 6. Batalion, Zachraňte vojína Ryana, Černý jestřáb sestřelen, Kód Navajo, Četa, to jsou některé z válečných filmů, které uznávám.

• 12.4.2017  21:08
    Legenda 17 (2013)

Po delší době koukatelný ruský film. Slušné záběry hokejových akcí a docela uvěřitelní Kanadští hokejisté. A samozřejmě překvapivá porážka Kanady, tehdy nejlepšího týmu světa, kterou si pamatuji. I když už film nezmiňuje odvetu, která se hrála pro změnu zase v Sovětském svazu, kde Kanadský tým sbornou porazil.

• 8.4.2017  22:41

Příběh žádný, tak že dějově nuda. Dávám dvě hvězdičky pouze za hudební doprovod. Celkově je to zklamání. Myslím si, že za tu dobu mohli přijít s nějakým příběhem. Času na to bylo dost. Dyť Discopříběh 2 byl natočený v roce 1991. Osobně bych taky angažoval některé další herce nebo herečky z Discopříběhu. Některé jsem nedávno viděl v telce a vypadají dobře, některé dokonce ještě zkrásněly.

• 12.3.2017  03:05

Jeden z méně známých filmů s Coburnem a zároveň méně akčním, než jsme u tohoto herce zvyklí.

• 16.1.2017  09:38

Na přelomu 70-80-tých let jsem tenhle film viděl v kině a bylo to tenkrát něco nového, průkopnického v tomhle žánru. Širokoúhlý obraz a kvalitní zvuk dodal dobrou atmosféru. Ten film jsem si dlouho pamatoval. Proto hodnotím, jak hodnotím.

• 15.1.2017  22:47

Pan herec, i když herectví bral jako placený "vedlejšák", ze kterého žil. I jeho poslední film byl skvělý.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6