Sten2

okres Praha-východ
Produkční kina

<< předchozí 1 2 3
    • 23.9.2018  18:49

Proč sakra předělali nejdůležitější scénu celýho dílu?? Nemohlo to zůstat stejně jako v knize, kde Brumbál těsně před svou smrtí Harryho znehybní pod neviditelným pláštěm? Ve filmu Harry kouká jak puk na to, jak je Brumbál zabit. Navíc mě štve, že ve filmu dostaly návraty do minulosti tak zoufale málo prostoru. V knize jsou to nejzajímavější pasáže.

• 10.8.2018  08:44

KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY. Karel Janák opustil vody komedie a přichází s prvním thrillerem své kariéry. No, on vlastně v těch vodách komedie zůstal, ač to asi neplánoval. Kde začít? Hlavní hrdinka se nastěhuje do domu, který s ní nejen mluví, ale po 24 hodin jí sleduje kamerami. Což samo o sobě je blbost, protože, kdo to chce? Chytrý dům a Velký bratr je rozdíl. Postupem času dům začne hlavní hrdince nadbíhat a pokouší se rozdělit její vztah s partnerem. Probíhá to tak, že jí nechává posílat květiny, bonboniéry a nájemného vraha. K tomu později... Vedle v chatě žije neškodný houbař, z kterého se vyklube hacker, nasazený konkurenční firmou, aby ukradl software chytrého domu. Je zvláštní, že hlavní hrdinku prakticky nechá, aby zjistila, že není ten, za koho se vydává, ale ve výsledku to filmu nic nepřináší. Ona to totiž s přítelem neřeší, místo toho se asi za dva dny zeptá přítelova šéfa, jestli neví o koho jde a on, že v klidu, že ho sledují. Co se týče souseda, tak do jeho (nezamčené) chaty dorazí hlavní hrdinka s kámoškou na šmíring a když je tam hacker nalezne, (po dost dramatické scéně) následuje střih a záběr, jak dámy v klidu odchází z chaty?? WTF? V průběhu filmu se ocitne možná odbočka v podobě recepčního ve firmě vlastnící dům. Ten Zuzaně (hl. hrdinka) řekne, že si myslel, že v těch domech netestují software, ale lidi, co vydrží. Hmm to by mohlo být zajímavý. Něco jako Truman Show? Proč ne. Bohužel asi za 4 minuty se opět baví se šéfem firmy a ten jí řekne: "kdo vám řek takový nesmysl?" A tím tahle odbočka končí. Dům si s hrdinkou nadále ďábelsky zahrává. Například po pár skleničkách vína už jí kamery nevadí, vleze si do vany, domu nabídne tykání a za strhujícího doprovodu hudby světoznámého skladatele Ondřeje Gregor Brzobohatého jí to za pomoci bublinek udělá, jako nikdo. Protože firma, která dům postavila a vlastní systém není moc dobrá v ochraně svého software, dokáže se sám dům dostat prakticky kamkoliv, aniž by to někoho rozrušovalo nebo to řešil nějak víc do hloubky. Takže dům posílá maily z cizích účtů, píše sms z cizích čísel a nakonec se mu i hravě podaří objednat na Adreje (přítel hl. hrdinky) nájemného vraha. Následuje scéna v nemocnici, kde má policejní komisař úplně zamotanou hlavu, jak mohl Andrej sám na sebe objednat vraha, protože v jeho mailech byla celá konverzace s vrahem. A teď přijde ta největší bomba celého filmu. Na konci snímku prozrazuje ředitel firmy Zuzaně jedno tajemství. Dům byl naprogramovaný plnit všechny její touhy a to i ty, které měla někde hluboko v mysli. Ona nebyla s partnerem spokojená a proto si podvědomě nechala posílat květiny, proto chtěla bonboniéry, proto ho chtěla zabít. Počkat, cože?? *facepalm*.Nechci vás připravit o všechnu zábavu, takových scén a momentů je ve filmu strašně, strašně moc. Málo kdy se dá vidět paradox, který se stal na předprermiéře filmu na 44. LFŠ. Zhruba od půlky filmu se CELÝ SÁL SMÁL, přesto, že se film bral strašně vážně. V určitých chvílích mi to připomínalo první projekci filmu The Room. Ten film se taky bere strašně vážně, což podtrhuje komičnost celého filmu, ve kterém je až příliš klišé, nesmyslů, špatných nápadů a zatraceně laciné režie.

• 27.4.2018  14:00

Ou come on! Mě to prostě asi nic neříká. Nemám rád supersilné padouchy, kteří mohou jedním zmáčknutím rukavice proměnit všechny Avengers na lego, ale přesto to neudělají a radši se s nima perou. Samotní Avengers používají své schopnosti dost prapodivným způsobem. Takový Dr. Strange často zapomíná, že může manipulovat s časem... A ten konec. Všichni přece víme, jak to bude v dalším díle, nebo snad ne? Na druhou stranu obdivuji schopnost režisérů, že dokázali ten počet hrdinů ukočírovat. Film nepůsobí přeplácaně a vše drží pohromadě, to je skvělá práce.

• 5.1.2018  19:47

Ten Klusák je prostě pojebávač :)

• 15.12.2017  09:23

Fakt jsem se strašně snažil, aby se mi nový SW líbily. Před tímto dílem jsem si ještě jednou dal FA a po tomto díle mám jasno. Nová série strašně trpí slabými charaktery! V FA jsem jim to odpustil, oni neví, co chtějí, stejně jako já jsem v té době nevěděl, co vlastně od nových Star Wars mám chtít. Když jsem ale šel na druhý díl, jasně jsem věděl, co chci. Hlavní hrdinové to ale stále neví. Mám strašný problém se s těmi postavami sžít. Nechápu jejich motivace, neznám jejich minulost a tím pádem k nim necítím žádnou empatii. Ne nadarmo se v jedné chytré knize píše, že tvůj film / knížka jsou tak dobré, jak dobrý je tvůj záporák. Podobně jsme to mohli cítit u Valeriana, kde záporák prakticky chybí celý film. U nových SW je tomu dost podobně, Temná strana Síly je zde zastoupena Kylo Renem, který už dva díly akorát brečí (dva ze tří!!) a my vlastně nevíme proč. Když jsem poprvé spatřil Rena v traileru na FA, měl jsem husí kůži. Těšil jsem se na badass záporáka, kterej si půjde tvrdě za svým. Bohužel jsem se přepočítal. Ano, Anakin se taky choval jako rozmazlené dítě, ale vždycky věděl co chce. Chtěl moc ("K čemu je že sedím v radě Jedi a nejsem Rytíř Jedi!"), lásku ("Nedovolím aby se ti něco stalo Padmé!") a odplatu (Zabil jsem je! Ale nejen muže, ale i ženy! A děti!"). Dalším zástupcem Temné strany je Snoke, jehož dějová linka a zvrat mě tak naštvaly, že si myslím, že je tímto Episoda IX nadobro pohřbená. Film jako celek nepůsobí špatně, je natočen zkušeně. Některé scény jsou opravdu povedené (Takový ten hlavní souboj světelnými meči, útok rychlostí světla nebo Lukovo finále...). Velkej mindfuck je scéna s Leou, to si fakt mohli odpustit Ta scéna byla pro vývoj filmu naprosto zbytečná. Rebelové by jí následovali i tak, mohla svojí Sílu předvést trošku jinak. Stejně tak ta linka s Finnem. Půl filmu koukáme na něco, co se ukáže jako zbytečné, protože Rebelové zatím vymysleli jiný plán. Velké pozitivum filmu je Luke. Jediný, ke kterému člověk může něco cítit. Ano má výhodu originální trilogie, ale i tak. Určitě jste si Luka, potažmo i Anakina, oblíbili mnohem rychleji než Rey nebo Rena. Prostě Star Wars, bez pořádné Temné strany a silných charakterů, nejsou Star Wars.

• 30.7.2017  17:56
    Hra (2011)

Hra je řemeslně dobře zvládnutá. Chlapci hrají úžasně. Film je bez hudby, prakticky bez střihu a kamery a vše se soustředí pouze na scény, z kterých se film skládá. Každá scéna (obraz) má cca 10 minut, kdy se kamera prakticky nehýbe a nechává diváka přihlížet syrovosti scén. To v celku funguje, ale dialogy jsou někdy na můj vkus až moc tupé. Například scéna s revizore. Proč mu ti kluci neřekli, že je okradli? Vždyť neměli problém jít do kavárny a napráskat ty černý výtržníky. Ano, asi by jim revizor neuvěřil, ale ve scéně to prostě mělo zaznít. Stejně jako když černoši volají s mámou jednoho z chlapců. Mluví s ní asi pět minut, přičemž je jasné, že by zavěsila asi tak za 30 vteřin. Když se rozhodnou, že se bude hrát o věci všech, kluci neřeknou jediné slovo proti, přičemž se dobrovolně vystavují, že nepřijdou jen o telefon, ale o vše co mají. Tím pádem to vypadá, jak když jim na tom ani nezáleží. V tom případě se mohl Sebastian hned na začátku na skateparku otočit a říct "víte co? Nechte si ho, já jdu domů". Ve filmu, který útočí svojí přirozeností a dost se mu to daří (scéna v tramvaji nebo klikování pod mostem to dokazují) je škoda, že ho sráží takové banality. "Co čekáš, když vytáhneš mobil před pěti černochama? Doufám, že ses poučil!"

• 19.7.2017  06:57

Besson vypustil uzdu fantazie a je to dobře. Po delší době je tu odvážné scifi, které se nebojí nejít "na jistotu". Bohužel největším problémem je příběh, který je opravdu slabý. Na druhou stranu, film si po celou dobu drží celkem slušné tempo a hezky to odsýpá. Škoda, že se tvůrci rozhodli pro variantu "divák celou dobu zná záporáka". Na konci filmu je klasické vysvětlování, proč je záporák záporákem. Jenže divákovi je to dávno jasné. Například ve filmu jsou scény z minulosti, v těch scénách schválně není vidět do tváře záporákovi. Na konci, když se vysvětluje, je stejná scéna, kdy už mu do tváře vidět je a to má být asi šok. Nechápu to, protože film schválně dávno prozradí, kdo to je. Škoda, být ve filmu nějaký dějový zvrat a trošku lepší soundtrack, šel bych s hodnocením určitě výš, protože film vypadá opravdu hezky, tempo udrží a postavy nejsou špatné.

• 5.5.2017  09:14
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Není to špatný ale ty nájezdy a odjezdy kamery mě tak serou, že prostě musim dát o hvězdu míň.

• 13.4.2017  21:25

Tak odpromítáno. No jak to říct. Technicky je to fakt průser. Bylo nás tam 11 a hlasovali tak čtyři, kteří nevzdali restart appky. :-D První půlka filmu byla asi takhle: 3 otázky a nutný restart, protože appka přestane zobrazovat možnosti. Nejde ale o to appku vypnout a zapnout, ale musíte jít do nastavení - ctrlmovie - vynutit ukončení a znovu spustit. Takhle to šlo první půl hodinu pořád dokola. Druhá půlka filmu už byla lepší. Některé telefony se dokáží chytit i když aplikace přestane fungovat. Prostě se nějak restartují a opět chytí wifi. To bylo ale asi jen u třech telefonů v sále. Škoda, na papíře to znělo fajn.

• 16.3.2017  21:52

Námět je perfektní. Nedokážu si představit, že by si na takovou věc v dnešní době někdo v ČR troufnul. Obsazení stejně tak perfektní. Hitler jeden s nejpodobnějších, které jsem kdy viděl. Technicky úžasné - scény, ve kterých je Kostka dvakrát jsou velice dobře udělané. Nelze vůbec poznat předěl obrazu a to byl rok 1977. Bohužel film, ač ho mám moc rád, sráží veliké scenáristické nelogičnosti. Když se "evil" Bauer dusí, nesnaží se dostat do vedlejšího pokoje, aby mu dal vědět. že se dusí. Místo toho dělá div né kotrmelce na posteli, aby ze sebe ten zatrolený rohlík dostal. "Good" Bauer ho konečně najde (ještě živého), ale než aby mu pomohl ((Heimlichův chvat...), tak běží pro doktora. Cirkusáci hážou nože na kus prkna postaveného proti dveřím a jako bonus mají trampolínu na střeše a přijde jim moc fajn jí dát co nejblíž okraji - jo "safety first". Hitler a jeho banda kámošů jsou až neuvěřitelně hodní, když nechají muže tmavší pleti (Menšík) běhat po bungru a třikrát vysvětlovat, že jim vlastně přišli pomoct. Na to, že se s raketami dá létat časem kam se zachce, tak mají dost chatrný bezpečnostní systém. Nějaká prevence proti odcizení neexistuje. "Evil" Bauer pomáhá bandě fašistů a trošku mu nedochází, že jestli Hitler vyhraje 2. sv. válku, asi mu ty peníze budou k ničemu, protože se zřejmě ani nikdy nenarodí. Takových věcí je tam strašně moc a každým dalším shlédnutím člověk najde další. Film je skvělý, ale po těch letech je na něm vidět velká naivita.

• 31.12.2016  18:29

Bohužel prokletí herních adaptací pokračuje. Film je dějově prázdný a ani fanouška herní série příliš nenadchne. Nechápu, co na tomto scénáři psali tři lidé. Ale dobře, prázdný scénář a nudné dialogy bych ještě překousl, kdybych se dočkal pořádné bojové choreografie, o které, jak jsem doufal, by to celé mohlo být. Jenže tohle není Asie a ač je Hong Kong napsaný jako jedna ze zemí původu, na bojových scénách to určitě nepoznáte. Nedávno jsem zkouknul druhý Zátah a ve srovnání s "Assassinem" je to naprosto nesrovnatelné. Je mi fuk, že jde o hollywoodský blockbuster a tím pádem se od něj možná takové bojové kreace nečekají. To se na to ale rovnou můžou vykašlat. Z vlastní zkušenosti vím, že film funguje na diváky -15, takže studiu vyšlo, co zamýšlelo. Ač je v herní sérii krve spousta, ve filmu jí prakticky neuvidíte. Je to zvláštní, studio si uvědomuje, že hru hrají mladší přesto, že na krabičku s hrou dají nálepku 18+ a hra na to i vypadá. Film ovšem dostane rating 12+, aby na to mohli i děcka, který hru jakože potají hrají a na filmu se vydělalo. Přijde mi to, jako by se ve videohrách mohlo dovolit víc, než na plátně kin a to se mi nelíbí. Ve výsledku je film nudný a nemá co nabídnout. Příběh Calluma si prakticky ani nejde svojí cestou, ač se tváří, že ano. Primitivně kopíruje Eziovu honbu za Jablkem rájem, který ve výsledku naprosto vyšumí. Stokrát víc by se mi líbila předělávka druhého dílu s právě zmíněným Eziem a Desmondem, protože právě tito dva byli nejsilnějšími charaktery série (Ezio především).

• 27.12.2016  22:01
    Pustina (TV seriál) (2016)

Konečně se to povedlo i v Čechách. Seriál, který díky své atmosféře a touze diváka poznat víc, chytne a nepustí. Perfektně napsané charaktery včele s místním "wierdo" Duškem rozehrávají jednu z nejzajímavějších seriálových událostí, která kdy byla v ČR natočena. Smekám.

• 23.11.2016  07:33

Jsem rád, že tenhle dokument nemá vyhraněný názor, protože mě v něm srali naprosto všichni!

• 7.10.2016  14:13

Celkem zbytečný kus v plánované skládačce. Asi se měl Roland hned pustit na cizí planetu. Nejen, že tento díl je jen nastavovaná kaše, ale zároveň tu nic nedává smysl. Pro příklad uvedu jednu scénu vytaženou do absurdity nejhrubšího zrna: Poručík ukazuje kapitánovi snímky Hubblova dalekohledu. To samo o sobě, je zarážející. Země má neskutečně vyvinutou technologii díky prvnímu střetu s mimozemšťany a po dvaceti letech neskutečného technologického pokroku, používají Hubbleův dalekohled, kterej byl zastaralej už v roce 2000? Nicméně, generál se dozví, že zmizela základna na jednom z měsíců (asi) Jupitera. Ale nejen to, dokonce zmizel i měsíc. Generál zareaguje tak, že vezme telefon, zavolá ženě a nařídí jí, aby se přestěhovala k tchýni. WTF??? To ta tchýně bydlí v jiný galaxii? Vždyť zmizel měsíc! K čemu jí bude, že si vezme pár špinavejch hadrů a odjede do jinýho města? Neskutečně dementní je třetí rasa, která se tváří, jako to nejdokonalejší ve vesmíru a o nás mluví jako o primitivech. Sice celou jejich populaci pobili vetřelci v čele s královnou, která skočí na trik, na kterej by neskočil ani mrtvej kůň bez mozku, ale my jsme ty primitivní. Takových věcí je tam neskutečně moc. Už to nepůsobí vtipně, ale směšně. Přijít tenhle film v roce 1996, asi by byl přijat jinak, ale kinematografie, stejně jako prakticky každé jiné odvětví, ať už kulturní nebo ne, se vyvíjí a studia by si neměla myslet, že jim projde to, co jim prošlo před dvaceti lety. Krok s divákem se musí držet a divák je rok od roku rozmazlenější.

• 15.3.2016  15:17
    Země stvořená lidmi (TV seriál) (2012)

Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že mi to připomíná komunistický deníky let minulých. "Lidé dnes létají do práce i do vesmíru" jsou věty jako vystřižené z těchto propagandistických magazínů. Každý ví, že jich tam vyletí za rok opravdu hrstka a všichni se klepou, aby se něco nepodělalo. Rozhodně to není žádná samozřejmost, jak by se z dokumentu mohlo zdát. Dále mě mrzí, že se dokument soustřeďuje jen na určité značky v daném odvětví (sponzoři dokumentu?). U letadel nepadne ani zmínka o Airbusu přesto, že mají nedostižnou A380. Mezi auty ukazují automat, který jezdí po okruhu bez řidiče a o google autu, které dokáže celkem úspěšně jezdit v provozu taky ani slovo. Celkově to trošku smrdí a toho tahání trika je tam moc. Oceňuji ovšem náročnost dokumentu a jeho celkem velkou informační hodnotu.

• 3.9.2015  07:39
    Dárek (2015)

"Gordouuu Wierdouuuu". Krásné překvapení, na které jsem se těšil od prvního traileru. Mám hrozně rád, když si zajdu na něco, co se aspoň trošku vymyká dnešnímu (dosti podprůměrnému) standardu. Dárek je chytrý, na nic si nehraje. Používá stále stejné kulisy a prostředí, což prohlubuje pocit stísněnosti. Má krásně vystavěnou atmosféru. Edgerton je "supr creepy", ale já jsem hltal Batemana. Fakt se mi tam ten chlap líbil. Co mi brání dát absolutní hodnocení je poněkud kolísající tempo a klasické béčkové lekačky, které ve filmu působí jako pěst na oko.

• 14.10.2013  18:31
    Mistr (2012)

Pro mě byl film obsahově nic neříkající a nevěděl jsme, jestli mam hlavním hrdinům fandit nebo si myslet, že jsou pošahanci (to se netýká Freddiho samozřejmě). Jak jsem čekal, hned od prvních okamžiků mě opět uchvátil Phoenix. Můj o dost méně oblíbený herec Seymour Hoffman zde ovšem také předvádí skvělý výkon a to jsou vlastně hlavní dva důvody proč si tento film určitě pustit. Ty další by byly určitě perfektní kamera a celkem zajímavá režie.

• 4.1.2012  19:21
    Magazín Ligy mistrů (TV pořad) (2002)

Tak tohle je vysloveně pro fandy (dobrého!) fotbalu. Když už jsme ale na ČSFD, tak musim pochválit sestřihy zápasu z technického hlediska. Má to tempo i vysokou a přehlednou informovanost.

• 10.8.2011  19:16

Líbila se mi kamera, hudba a styl hlavního hrdiny. Nevim proč ale většina korejskejch chlapíků (herců) je mi velmi sympatická. Nadruhou stranu mi přišla Sun-woova "nesmrtenost a regenerace" trošku přitažená za vlasy, přesto se přikloním ke slabým čtyřem než k silným třem.

• 5.7.2011  21:19
    Darwin (2011)

Stejně jako režiséra i mne fascinují lidé, kteří obývají neobyvatelná místa naší planety. Zajímá mě život jaký si já ani ve snu neumím představit. 90% z celkových 35 obyvatel Darwinu má za sebou pletky se zákonem, drogy či ňáké "voodoo spooky shits" a tak jsou jejich osobní příběhy o dobách minulých vcelku zajímavé (v podání Montyho i zatraceně srandovní). Škoda jen, že příběhy jednotlivých lidí jsou si celkem podobné a tak vás po první půlhodině (která je opravdu skvělá) už toho moc nepřekvapí. Možná měl režisér déle sledovat toto zvláštní městečko, určitě by získal ještě zajímavější material, přesto si myslím, že se na tenhle film bude nahlížet jako na jeden z nejlepší na 46. MFFKV. 3,5*

• 2.1.2011  13:51
    Dexter (TV seriál) (2006)

1.Série 10/10 - Naprosto perfektní. Tady opravdu není co vytknout. Dexter vtrhnul na obrazovky s omračující kvalitou, tempem, stylem ale hlavně s napětím! 2. Série 9/10 - Některé postupy seriálu se staly moc vykonstruovanými, přesto Dexter stále má čím zaujmout a udržet napětí až do konce série. 3.Série 7,5/10 - Celé sérii chyběla lepší zápletka, která by držela napětí a tempo předchozích dvou sérií. V Dextrově životě ale dojde k velkým změnám a to jak v osobním životě tak v práci. 4.Serie 8/10 - Závěr serie byl zajímavější než v předchozí serii. Čtvrtá serie s sebou přináší nového soupeře a nepřítele Dextera, který má zváštní charakter a sám John Lithgow za ztvárnění této role dostal Zlatý glob. Přesto už Dexter opět nechytil dech a tempo jako bylo v prvních dvou seriích... uvidíme co pětka... 5.Serie 8,5/10 - Dexter pokračuje ve vyježděné stopě v asfaltu. Serial samotný už asi nemá čím překvapit ale sakra mě stejně Michael C. Hall pořád baví! Dexter má opět "parťáka" ale taky pár nových nepřátel s kterými se bude muset "po staru" vypořádat. Vypíchnout ovšem musim šestý díl páté serie, který by kvalitou klidně zapadnul mezi první dvě serie. Pátá serie s sebou přináší opět trošku víc humoru, který jsem myslel že už se nevrátí a to je jedině dobře. 6. Serie 7,5/10 - Slušný soupeř. Slušná zápletka se zajímavým zakončením. Celkový konec série určitě nabudil ke sledování další. Bohužel nastavovaná kaše se nezapře a Dexter se někdy chová jako nemyslící tupoun. 7. Serie 6,5/10 - Running in circles, chasing our tails... 8. Série 6/10 - Nuda. Dexter ani chvilku není v ohrožení. Spíš je to jen zdlouhavá linka vedoucí ke konci. A konec? Zvláštní. Úplně poslední záběr seriálu se mi líbil, ale kéž by byl v jiném kontextu a kéž by k němu vedla jiná cesta. Buď sbohem Dextere.

• 27.11.2010  00:53

Je těžké hodnotit tenhle snímek. Celá sága se změnila z dětské pohádky k dospělému dramatu a stejně tak se změnili její diváci, my. Po tom co jsem opustil kino byl jsem lehce rozčarovanej, ovšem né z kouzel které předvádí kouzelníci ale z toho, že trailer nalákal na nejlepší scény, které (doufejme) budou až v druhé části. Celkově to s Potterem jako takovým nemá moc společného. Prověřování mudlů mi dost připomínalo roky 1938-1945 coby židy pod utlakem nacistů. Přívěšek na krku, který tak špatně působí na ústřední trio, zase připomíná prsten moci a útrapy Froda a Sama. Je tu ovšem pár scéna, které se naprosto odlišují od rukopisu Harryho Pottera a to jsou například tanec na " O Children" od Nicka Cavea (perfektní písnička!), příběh tří bratří ve stylu Burtona se mi taky líbil i když tenhle styl moc nemusim. Byla spousta lidí co nadávala na odlišnosti mezi knížkou a filmem a teď když se autoři rozhodli udělat dvě části,tim pádem maj víc prostoru pro víc věcí, tak všichni řvou "PROČ!?" Já neřikam, že to nebyl kasovní tah ale hodně lidí by si mělo uvědomit co vlastně od Pottera čeká.

• 25.4.2010  11:40

Tohle je nutnost pro, každého kdo chce aspoň něco vědět o filmu. Zajímavý průřez Pacinovi a De Nirovi filmografie, která lidem, co jí mají projetou nepřinese prakticky nic nového. Pro lidi, kteří by chtěli vidět něco s Pacinema nebo Denirem je tohle slušná pomůcka k výběru toho nejlepšího.

• 20.4.2010  12:57

Minulý rok byl na dokumenty opravdu hodně štědrý. Oproti Cove, kde je znázorněná nesmyslná krutost člověka na zvířeti, je v Burma VJ znázorněna nesmyslná krutost člověka na člověku. Vůbec si nedokážu představit žít v takové zemi ale díky tomuto dokumentu si dost dobře dokážu představit ten strach, který má každý občan žijící v Barmě.

• 15.3.2010  04:53

Ten film nepatří mezi klasiky, který se tu často vyskytují ale přesto si zaslouží můj obdiv i respekt. Jak jinak než skvělý Dicaprio tu dotahuje tu čtvrtou hvězdu. Film lehce pokulhává na scénáři i spádu událostí ale i přesto ve mně dokázal zanechat něco kůli čemu jsem na něj myslel další dva dny.

• 5.2.2010  22:31

Sakra ten film mi dal přesně to co jsem od něj čekal! Perfektní stopáž, skvělé tempo, super hudba, parádní dvojce, pár opravdu vybroušených scén, sexy Zooey. Nejen na sci-fi se dal v roce 2009 udělat pěknej režijní debut (ano, narážím na Blomkamp a Jonese).

• 25.1.2010  06:57

Co na to říct? Co se týče krátkometrážních filmů tak mi neřikejte, že tohle neni špica. Suprová atmosféra smíchaná s nádechem Half Life a to vše zabaleno z pohledu první osoby a efekty za které by před pár lety platili studia melouchy.

• 9.12.2009  06:56
    Speed Racer (2008)

ta třetí je určitě a jenom za režii a celkem zajímavé (i když mě osobně barevně odpuzující) vizualní zpracování. Víc netřeba říkat protože název a poster vám řekne všechno...

• 7.12.2009  10:16

Krásný film, který vypovídá nejen o muži pro kterého nebylo nic nemožné ale také o svobodě, světě a jeho možnostech. Celý dokument disponuje skvělým nábojem a výpravou. V jedné až dvou chvílích se tepno tak stupní, že prakticky nevíte jestli koukáte na dokument nebo thriller. Příspívá k tomu hlavně skvělá Nymanova hudba, která si divákovo ucho získala hlavně ve filmu Piano. I zde od něj uslyšíme krásné melodie v čele se skladbou Time Lapse. Film celkově pro mě byl velkým překvapením a jsem rád, že jsem se dozvěděl další ze zajímavých událostí světa. V tu dobu jsem totiž ještě nebyl součástí koloběhu života a tak jsem rád, že jsem viděl něco co mi v tom dnešním koloběhu připomene, že existuje i jinej svět než je "ten v práci" a "ten mimo práci"

• 30.11.2009  15:33

3.5* příjemná komedie se sympatickým a neokoukaným párem v hlavní roly.

<< předchozí 1 2 3