Meteorista

Michal Dufek

okres Trutnov

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 11.7.2014  10:59

Akce. Napětí. Drama. Příběh. Pardon, dva poslední aspekty tu jsou vlastně jen na oko, takže film se musí obejít bez nich. A vy ostatně s ním. Ach ty dialogy. Schválně jsem zkusil si zacpat uši, zdali že to bude fungovat. A zafungovalo! Akce bez těch otravných dialogů jede na jedničku. Příště prostě jen bum prásk a ať už PROSÍM nikdo nemluví! Děkuji.

• 31.1.2014  13:38

Některý filmy by měly zůstat ve Státech...

• 27.12.2013  23:40

Tak démonické bububu draka Šmaka vůbec nebylo démonické. Režisér pokračuje směle v nudném rutinním vyprávění příběhu, který je táhlý, jako moje tkaničky od univerzálních (zimňo-letních) bot. Kolem Středozemě se motá tolik poblázněných a zaslepených fandů, až mě to nutí, dát týhle slátanině tvrdě nízkou známku. Nikdo mi prostě nevymluví, že tahle srajda rozčvachtaná na tři díly, je prostě už v tomhle druhým díle hrozně nudná. Jednička se táhla, ale dalo se to vydržet, protože si člověk řikal, že ve dvojce se to rozjede. Ale proboha proč je dvojka místy ještě nudnější a plytší, než předchozí, do rukou se mi dere výraz "zívačka". Jestliže jsem se těšil (respektive byl zvědav) na tenhle díl po konci jedničky, na konci tohohle mě nikdo na trojku do kina nepřekecá. Ať řežisér nechá Středozem konečně spát a dá se na adaptaci nějaký jinačí fantasárny, která má CO NABÍDNOUT. Točit fantasy světy mu jde totiž dobře, ale musí mít dobrou předlohu. Ten Dragon Age by nebyl vůbec marnej.

• 12.12.2013  15:39
    Contracted (2013)

O tom, že ne vždy se vyplácí nevázaný (a nechráněný) sex vás přesvědčí tento horůrek. Ale jesi toužíte po pomalém rozkladu zaživa, jen do toho. Ze začátku se to tváří jako totální debilina a výkony herců jsou trochu směšné. Záhy se všechno zlepší a hlavní nakažená hrdinka hraje velice obstojně. A rozkládá se ještě líp!

• 10.11.2013  15:52

Lepší než Armageddon a všechny tyhle velkoplošný megafilmy. Příjemně plynoucí podívaná s monstry od Resistance 2 přes Doom 3 až po Dotu. Charismatický hlavní, ale i vedlejší (!) postavy dělají z tohohle filmu ještě lepší podívanou, než jakou se zpočátku jeví. Del Toro byl asi trochu ovlivňován a řízen, nemoch si dělat, co chtěl a bylo to vidět. Ale právě tento fakt dělá z Pacific Rimu takovou bombu. Jen tak dál a nedbej na negativní ohlasy všech těch chytráků a rádoby kritiků, Toro. Chci dvojku.

• 18.10.2013  01:41
    Muž z oceli (2013)

Posledních dvacet minut mi to silně připomnělo Injustice! Film stihnul bejt za jeho stopáž americky patriotistickej (i když se snažil to potlačovat jak jen to šlo), místy celkem vtipnej, scénovitě rozkouskovanej (ať už tahle fráze vyjadřuje cokoliv...) a efektama nabušenej jako Cavillovy bicepsy. Hans Zimmer ZASE nezklamal. Ten chlap je databanka epickejch melodií až to hezký není.

• 13.8.2013  15:59
    Pot a krev (2013)

Film jako takový se snaží být humorný a vážný zároveň. A to je ten kámen úrazu. Humorné pasáže se většinou zvrtnou v pasáže s humorem černým. A tady Bay asi narazí. Ne každý tento styl snese. Mladší generace dozajista ano, ta bude u filmu plesat. Ostatní film asi zavrhnou a půjdou se dívat, když už by museli zůstat u Baye, na Mizery. Škoda, protože herecké výkony Wahlberga s Johnsonem jsou vynikající. Klobouk dolů, o tom žádná. Cením na filmu právě již zmíněné herecké výkony a nový svěží styl, jakým je snímek natočen. Škoda jen místy útržkovitosti jednotlivých scén. Celkový pocit z filmu je ale vesměs pozitivní, protože mnoho snímků tohoto půlroku takovéto (do jisté míry) novátorství nenabízí.

• 17.5.2013  12:02

V akčních scénách film ukazuje, že si většina CGI akcí může jít vytřít prdel někam do rohu. Mnohými kritizovaná úvodní dálniční honička byla výborná. Mohl by se vylepšit střih (to se týče filmu jako celku), který byl mnohdy vážně zbrklý a divák si tak neměl šanci některé akční scény naplno užít. Scénař je sračka a Skip Woods by měl odejít chcípnout krutou smrtí někam na nelítostné sibiřské pláně. John Moore se snažil, ale nebyla to nejlepší volba pro takový kult, jakým série Smrtonosných pastí je. Jinak Brucik je pořád kabrňák a myslím, že si to pohlídal, jak nejlíp mohl. Bez jeho dohledu to mohlo dopadnout daleko hůře, obávám se. --- Tímto nesourodým a hekticky sepsaným komentářem jsem chtěl mimo jiné poukázat, jak na mě v tomto díle působily akční scény a již výše kritizovaný střih.

• 1.4.2013  01:05
    Hon (2012)

Kdybychom tento film měli hodnotit jako čistokrevné drama o nebezpečí, které představuje dětská představivost (zvláštní slovní spojení), hodnocení by bylo průměrné. Na to je to místy moc přitažené za vlasy a někdy je z toho cítit (až moc okatá) vykonstruovanost. Avšak nejedná se čistě o drama. Spíše je klíčové poselství tohoto snímku. Když totiž vezmeme dramatickou složku a v určitých momentech vyhrotíme film tak, aby bylo uvěřitelné, že se to může stát, ale bylo by to na pokraji lidské humánnosti, dostaneme přesně Hon (a tento film by se měl takto chápat). V tuto chvíli můj komentář asi ztrácí všechen smysl. Takže nejlepší bude, když se sami přesvědčíte. Pokud máte alespoň trochu v oblibě dramata, která vypovídají o absurditách dnešního světa absurně přemrštěnou formou (avšak v tom případě na ně nejlépe upozorní a člověk o daném problému začne vážně uvažovat), směle do toho.

• 11.3.2013  22:09
    Invaze žraloků (TV film) (2008)

Tak si představte, že v týhle sračce chlap, kterej je na lodi, řve na ženskou ve vodě: "Podej mi ruku!" Ovšem ta ženská se drží žebříku, kterej na tuto loď vede a přesto se snaží asi půl druhý minuty na tu jeho ruku dosáhnout. A díky tomu ji ten žralok dostane. Úplně sem to tý rybě přál, o jednu blbou pizdu míň.

• 26.2.2013  01:11

Jasně, pro většinu je to kravinka, při jejímž sledování musíte mít vyplo. Když nad tím budete přemýšlet, vždy budete remcat, že je to blbost. Ale když se na to člověk kouká jako na jednohubku pro zpříjemnění večera (nebo jako relax po náročném dni) a nespojuje si hrané Asterixe s těmi kreslenými, je to vskutku oddychová nenáročná záležitost, jež je navíc obstojně a trefně nadabována.

• 16.2.2013  01:03

Předloha mě minula ledatak názvem knihy a jejího autora při povinné nauce literatury ve škole. Neznalý děje jsem se vrhnul do víru poeticky a nezvykle začínající Anny, jež mě uhranula a vtáhla do děje po prvních minutách. Pokud čekáte romanticky procítěný film s prvky tragédie; konec, kterýžto by vás ohromil a vyděsil, požitky plné smutku a procítěně ubulené titulky, budete asi zklamáni. To si raději zajděte do divadla, anebo si rovnou přečtěte originál od Tolstého. Tento film experimentuje se skloubením divadla a filmu. Většinu jeho stopáže nám nastiňuje, jak by mohly vypadat body, které by vznikly v místech dvou protnutivších se přímek. Tedy jednou přímkou chápejme film, druhou pak divadlo a body chápejme jako jednotlivé scény tohoto snímku. Právě tyto scény jsou neskutečně originální a neokoukané. Právě ony jsou jedním z důvodů, proč se vyplatí nové pojetí Anny Kareniny od Joea Wrighta zhlédnout. Nejvíce mě zaujalo skloubení obrazu a hudebního (a zvukového) podkresu, které se objevilo v několika scénách a vždy mi vykouzlilo na tváři malý slastný úšklebek. Wrightova Karenina neosloví ty, kteří nejsou schopni zapojit trochu fantazie a kterým musí být vše předkládáno polopatě. Pro takovýhle typ filmu prostě musí mít člověk cit. Režisér ho má dostatek a já mu tímto přeji mnoho tvůrčího zdaru.

• 14.2.2013  20:18
    Pokání (2007)

Temnější, tragičtější, obrazem více šokující, než předchozí režisérův film. Příběh neztratil na poetičnosti a romantičnosti, i když je zasazen většinu stopáže do válečného prostředí. Joe Wright opět zkouší dlouhé scény bez střihů a projíždění kamery těmito scénami vyráží dech (hlavně scéna s vojáky na pobřeží byla naprosto úchvatná). Děj je podáván rozkouskovaně a občas nahodile, ke konci filmu je však podáno rozuzlení a vysvětlení tak, aby divák zůstal přikován k židli dlouhou dobu po skončení závěrečných titulků. Musím ještě pochválit zdařilý spisovatelský motiv postavy Briony Tallisové (ve filmu ji ztvárnily 3 herečky - Saoirse Ronan, Romola Garai a Vanessa Redgrave - všechny úchvatně), který v divákovi navozuje takový "vše jsem si vymyslela - jsem pěkná mrcha" dojem. Úchvatný tragicko-romantický snímek.

• 14.2.2013  15:18

Kdybych to vzal na éry, v jakých se dotyčné filmy odehrávají, tak počátek 21. století má Lásku nebeskou a konec 18. století má Pýchu a předsudek. Neskutečně milý a příjemný film, který na vás bude zářit svou poetičností. Hravost jednotlivých scén je úžasná a rozcupuje svou jemností i ty největší bručouny.

• 8.2.2013  20:51

Tak tenhle film mě totálně nasral. Slušně natočené honičky a občas vtipné scénky ruinuje totálně vyblejvání srdíček a řešení vztahu mezi hlavním hrdinou a jeho přítelkyněj. Inu, překrásně americky zprzněná akční road-komedie...

• 7.2.2013  21:29

No nevím co všichni mají, když truchlí nad tím, jak druhý díl filmového Silent Hillu dopad. Náhodou velice povedená poklona jedné z nejlepších herních hororových sérií. Je to taková filmová verze třetího dílu herního Silent Hillu upravená dějově, aby navazovala na filmový první díl Silent Hillu. Že jste z toho vedle? Ale to já po shlédnutí byl také. Příjemně vedle. Je vidět, že tento snímek vážně ocení jen ti, kteří Silent Hill (nejlépe již zmíněný třetí díl) hráli (a dohráli). Šíleně potěšila hudba, která je tentokrát daleko více Silent Hillovská (zdravím Akiru Yamaoka), než v případě prvního Silent Hillu a nádherně povedené kulisy. No a protože je těch Silent Hillů už nějak v tomto komentáři moc, ukončím to krásnou větičkou z komentovaného filmu (vyhnul jsem se slovu Silent Hill...): "...do you Facebook?" "Fuck Facebook."

• 23.1.2013  08:52

To, pro co si jednička připravila živnou půdu, dvojka naplno zúročí a rozdupe na padrť (v tom pozitivním slova smyslu). Rozdělení na dvě části potěšilo a překvapilo zároveň. Celkově tento animák, rozdělený do dvou logických částí, nepřestává udivovat a těšit. V první části druhé části (zvláštní...) se film zabývá Jokerem, v druhé je to spíše souboj Batmana se Supermanem. A ať vám tyto dvě věci nejdou sebevíc dohromady, navíc v jednom snímku, v tomto fungují naprosto dokonale. Celý příběh zahořklého postaršího Batmana působí velice vyzrále a dospěle. Navíc díky animovanému provedení si tvůrci mohli dovolit i scény, které by ve filmu hraném působily naprosto přestřeleně. Za vznik tohoto mistrovského díla jsem převelice rád a nadšen, že se to takto povedlo. Výborná volba pro ty, kteří mají rádi komixovky, ale i pro ty, kteří (jak už jsem předesílal v komentáři na první část) mají nakoukány hrané filmy s Batmanem a chtějí další "šlehu".

• 12.1.2013  19:01
    Let (2012)

Zemeckis nám předkládá čistokrevné nefalšované drama. A jde mu to dobře. Z velké části taky díky zase jednou výtečnému Denzelu Washingtonovi. A skvělému soundtracku. Problém s alkoholismem je Denzelem podán bez sebemenšího kobrtnutí a celý film díky tomu působí děsně "příjemně" a civilizovaně. Navíc výborný závěr dodává filmu na pozitivnosti a naprosto dotahuje příběh do zdárněho konce.

• 12.1.2013  16:36

Tarantino dokazuje dalším filmem, že je pořád ten samý blázen a asi jím být jen tak nepřestane. Více konverzační westernové drama, než plnohodnotný western. Režisér vzdal hold westernovému žánru, přesto si jede svým stylem a zanechává ve filmu svůj typický podpis (dokonce s účinkováním jeho samotného - alespoň na chvíli). Tvrdil jsem to už v komentáři k Hanebným panchartům - Tarantino je svůj a buď ho milujete, nebo naopak. Každopádně tento western dal prostor výborným hereckým výkonům, kde září nejen hvězdy. Konverzační pasáže jsou výtečné, jen mám trochu výtku k jedné scéně, která jakoby z oka vypadla scéně právě z panchartů (schválně, zda vám to připadne také - nebudu tady nic vyzrazovat). Tarantino prostě miluje vypjaté konverzační scény a je v tom dobrý. Když dojde na střílení, tak se s krví nešetří (teče proudem), mozky lítaj vzduchem a kulky sviští všude. Ale tak to má být a pokud vám nevadí více konverzačních pasáží, směle do toho.

• 9.1.2013  19:58

Britové umí, jako nikdo jiný! Stylově ujetý a podivnostma překypující počin s vynikajícím Peggem. Naprosto nepředvídatelnej děj odvyprávěnej s jistou opatrností (to aby se někteří nezačli podivovat, že je to až moc ulítlý). Avšak i přesto působí děj tak nádherně roztomile (to ta loutková část), hororově, příjemně a chaoticky že je až s podivem, že se tyto části dokáží tolerovat navzájem. Inu směsku všeho najednou dokáží ukočírovat a takto fantasticky podat jen Britové.

• 8.1.2013  18:31

Musím přiznat jednu zásadní věc, na tento film bych nekouknul nebýt Bruce. Tomuto snímku vděčím za to, že mi umožnil zhlédnout herecký um hlavně Willise zase z jiného úhlu. Výborně hrála taky Rebeca Hall, na kterou se hezky koukalo. Film nepůsobil vtíravě, ani nebyl osinou v zadku. Příjemná podívaná na jedno zhlédnutí. Kdo čeká vyloženě komedii, bude zklamán, naopak kdo nečeká moc, ten dostane příjemný průměr.

• 13.12.2012  13:20

Filmu se musí vypíchnout částečná poklona za triky, ty byly na vysoké úrovni. Zvláště animace obličejů a detail postav byl vážně titěrný. Na druhou stranu animace úprků hlavních hrdinů a různé skotačící souboje působily celkem směšně. Takže se dá říct, že tady bylo tolik vyšperkovaných trikových scén, až to filmu prostě uškodilo. On totiž ten přechod z hraného do trikového prostředí působil totálně nevěrohodně a plasticky. Herecké výkony, obzvlášť Martina Freemana, byly příjemné, to není žádným překvapením. Ovšem příběh byl takový celkem rozkouskovaný a občas se mi zdálo, že byl i vynucený (rozuměj, aby se postavy hnuly někam kupředu, byly z ničeho nic pronásledovány skřety, či jinou havětí, jen aby se předešlo stereotypnímu chození, jak je ve Středozemi zvykem). Filmu neprospělo ani střídání mezi vážně a humorně vykreslenými scénami. Ačkoliv potěší humorná složka (a to samé i ta temná), trochu se nepovedly přechody mezi nimi a člověk tak moc nevěděl, co bude následovat v dalším záběru. Toto působilo dost chaoticky; navíc hudební, skoro až muzikálové, vsuvky (až snad na jednu výjimku) nebyly naprosto vůbec nutné a místo aby potěšily, spíše působily trapně a nevhodně (ono když je hlavní n-tice hrdinů zajata bandou skřetů a jejich hlavní bossák si do této prekérní situace začne pobrukovat, docela najisto to přetne tu napjatou strunu, co ve vás byla). Co mě naopak velmi potěšilo, byl začátek á la Dragon Age, jež byl vážně nádherně zpracován. Celkově se tedy setkání s prvním Hobitem, až na trikové scény a jedno totálně frigidní individuum ženského pohlaví, které asi neuspokojuje jeho přítel tak dostatečně, aby ho to uvolnilo od stresu, povedl. Už se těším, až si vyjdu v ústrety démonickému bububu draka Šmaka!

• 11.12.2012  21:26

Norman a duchové je skvělou ukázkou toho, že celkem triviální příběh se může stát zajímavým a zábavným díky kvalitnímu zpracování. Hravá animace a detailní zpracování hraje tomuto snímku do karet, jako žádnému jinému. Právě díky tomu vás bude bavit. A když chytne na začátku, už do konce nepustí.

• 7.12.2012  00:15

Ryzí, poctivě odvedená, žánrovka, která si sice vypůjčuje jméno z Bournovy trilogie, ale když už to tedy dělá, nedělá jí naprosto žádnou ostudu. Ba naopak, honičky jsou perfektně odvedené, scény s bojem na blízko také výborné a herci nejsou vůbec laciní (myšleno hereckým výkonem). A je i dobře, že se tu s Bournem pracuje jen na oko, alespoň je místo pro jednoduše stravitelný děj, který nemusí být zbytečně komplikován. Poteší i závěrečná titulková píseň. Po tomto filmu by se mohl objevit Aaron Cross a Jason Bourne ještě v jednom - oba najednou - prostor na to je a fanoušky Bourna, kteří toto nezkousli, by to určitě potěšilo.

• 18.11.2012  18:56

Škoda tý všudypřítomný nevyrovnanosti v tempu děje a trochu krkolomnýho vyprávění. Technická a vizuální stránka nemá chybu. Co ale naplat, když to s člověkem nepohne, i když by mělo. Smrti jednotlivců tak přejdete bez mrknutí oka. A nakonec z filmu zbyde jen jednoduchý osobní souboj dvou znepřátelených hochů, který na sebe jenom blbě koukli. A jeden druhýho tím nasrali. Z týhle látky šlo vytřískat víc.

• 17.11.2012  22:18
    Ruby Sparks (2012)

Ruby Sparks si to možná nezaslouží, ale já jí to dopřeju (pojmenování filmu je po hlavní, vypsané postavě - a to doslova) . Příběh možná není z nejoriginálnějších, je však úžasně a něžně zpracován a převyprávěn tak pohodářsky, jak jen to jde. Hlavně je to zase jeden z těch filmů, který prostě chytí za srdce a donutí přemejšlet...

• 6.11.2012  22:24

Žánrová lahůdka v britském podání s neodmyslitelným všudypřítomným skvěle dávkovaným černým humorem a důchodci k tomu!

• 27.10.2012  00:15
    Skyfall (2012)

Temný rytíř měl Jokera v podání Heatha Ledgera, Skyfall má Silvu v podání Javiera Bardema. Sam Mendes dotahuje to, co Casino Royale (a s ním i Martin Campbell) začalo. Tedy reset a formování nového Bonda v Craigově podání. Teď se asi nevyhnu porovnávánívání všech (dosavadních) tří Bondů s tímto hercem (budiž mi omluvou, že jsem jak Casino, tak Quantum neobdařil žádným slovním ohodnocením). Casino Royale začínalo akčně, tvrdě, napínavě (navíc si drželo toto tempo většinu své stopáže) a pro Bonda končilo osudově. Quantum of Solace bylo podle mého tak trochu mimo mísu, protože až na úvodní honičku v Aston Martinu DBS V12 a Bondův zahořklý vizuál (plusem určitě je návaznost na minulý díl, co se tragické smrti jeho milované týče) je film tak trochu (čti hodně) nebondovský. Možná za to může Olga Kurylenko, kterou prostě (abych to hodně zjednodušil) nemám rád. Skyfall má výbornou úvodní pasáž, úžasně chytlavou titulní píseň, napínavý, pozvolna a chytře gradující a vystupňovaný příběh s osudovou zápletkou pro některé zúčastněné. A jak jsem avizoval na začátku, je tu perfektně slizký záporák, který má charakteru nejmíň za 5 Bondů od tohoto dozadu. Připočtěte si ještě nového Q a... mnoho dalších postav, kterým prostě jejich role uvěříte, i kdyby se mihly s jednou fádní hláškou a pak už by se dokonce filmu neobjevily. Tímto komentářem tedy chci Sama Mendese velice pochválit za to, že natočil Skyfall tak, jak ho natočil. Fandové Bondů se Seanem Connerym budou jásat radostí a srdce nejednoho takového věrného fanouška zaplesá při pohledu na klasický Aston Martin DB5. A přeji si od něj ještě alespoň jeden nášup v podobě další Bondovky!

• 21.10.2012  21:20
    Pustina (2006)

Pokud chcete nekompromisní hororovej nábuh s důstojnými gore efekty a ne zas tak stupidním dějem, který se u hororů cení, jděte do tohoto. Zajímavé na tomto hororu je vykreslování charakterů postav během děje. Sice s žádnou z nich nemusíte soucítit, ani nikomu fandit, ale rozhodně se vás pomalé zobrazování jejich nátur a mentality dotkne.

• 30.9.2012  13:54

To, co předvedla jednička Postradatelných, dvojka vytáčí do maxima! Tohle je naprostá špička a první meta akčního žánru, navíc s jemně humorným podkresem, který už jen došperkovává již tak výborné scény. Když předal Sly režisérský post Simonu Westovi, byl jsem lehce znepokojen. Když se objevila ona neblahá novinka od páně Norriseho, že by měl být tento trhák v PG-13 ratingu, byl jsem zděšen. Tohle všechno je ale za mnou a já jsem nadšen, že mohu být nadšen z finálního výsledku. Možná, že právě díky Westovi měl film možnost ještě více prohloubit ono pomyslné jiskření a pošťuchování jednotlivých charakterů, z nichž je každý jedinečný a "sám pro sebe". Každopádně není třeba dále se rozepisovat, tohle se prostě musí vidět. Nelze jinak - jasná bomba podzimu, kterou už nic na poli akčního žánru tento rok nepředčí!

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10