Noční můry z temnot (2019)

Takže, ja čo som prečítal všetky knihy a poznám väčšinu príbeh naspamäť, som bol milo prekvapený. V kine som si Pripadal, že som si jediný, čo vie, o čo ide a ktorá bije. Ale k filmu. Dobrá atmosféra, celkom dobré CGI, a ten Harold, damn tak vynikajúci vzhlad, úplne ako ilustrácia. MALÝ SPOILERIK! čakal som lakačky ako Ty ho máš! Z príbehu ,,Big Toe,, alebo vetu Linchy, kinchy colly molly dingo dingo zo ,,Me tie doughty walker,, to neni lakacka. KONIEC SPOILERU. A koniec ma prekvapil, čakal som to iné, a otvára to kapitolu na ďalší diel. Našiel som aj pár chybičiek, ni mne to nevadí. Výborný film.

Hospoda (1996) (seriál)

Seriál, u ktorého som sa bavil od začiatku do konca. Komédia podľa môjho gusta. Partia úplne rozdielnych ľudí a pritom majú toľko spoločného. Vždy sa niečo deje a vždy to je dobré.

Mlčení jehňátek (1991)

Vynikajúci snímok. Herecké výkony, tajomnosť a pocit, že neviete, čo sa deje a zároveň to viete. To všetko sa mi na tom páčilo. Príbeh a postup riešenia, kto je vlastne ten Buffalo Bill, všetko.

Dětská hra (1988)

Film, ktorý strašil deti aj po skončený filmu. TOPKA

Vetřelec (1979)

Prví diel vynikajúcej série od Ridleyho Scotta. Fakt vynikajúci film. Ta atmosféra, miesto, samotný Xenomorph, to všetko robí tento film dokonalým. Ako malý som pozeral tento film z úžasom, a aj teraz. Všetky diely majú niečo do seba a sú skvelé, ale tento je za mňa TOP. Tu to všetko začalo, tu sa začala písať história. Film má svoje kúzlo už len v tom, že sa odohráva v nezvyčajnom prostredí, a to vo vesmíre. Model Xenomorpha je sám o sebe dosť strašidelný a pocit tajomnosti tomu dodáva na intenzite. Herci, hlavne teda Sigourney Weaver zvládli svoje role na jednotku. Odporúčam.

Heidi (2014)

Ani neviem ako som sa vlastne dostal k tomuto filmu, ale hľadal som ho asi 45 minút. Čakal som voľačo úplne amatérske, ale bol som milo prekvapený. Efetky a aj príbeh boli v celku dobré. Zaujalo ma to. Je to veľmi dobrý film a stojí za pozrenie.

Upír Nosferatu (1922)

Nádherný film, ktorý pred skoro 100 rokmi začal filmy o Draculovi. Film, v ktorom to všetko začalo. Hudba vynikajúco dopĺňala a vystihovala danú situáciu. Samotný vzhlad Nosferata musel byť na tú dobu desivý. Príbeh je jednoducho podaný a má to svoje kúzlo. Bol to pekný film, ale boli pasáže kedy ma to nejak extra ,,nebavilo,,. Koniec ma prekvapil, čakal som ho podobný, ale nie taký aký sa udial vo filme. Odporúčam.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Novinka, ktorá ma donútila spomenúť si na časy, kedy som ako malí vstával z postele, aby som šiel pozerať pred školou Pokémonov. Herci sa vedeli vžiť do situácií, vizuálne efekty bolo skvelé, Pikachu vyzeral skvelo. Niektorý Pokémoni neboli až tak pekne/dobre vyobrazené, ale nevadilo mi to. Príbeh bol pekný a jednoduchý. Hoci som sa pri filme bavil, nie je to film, na ktorý by som si o deň o dva spomenul, no vždy si ho rád pozriem znova

Zlověstné ticho (2007)

Hádam jediný film, u ktorého som sa bál po celú dobu pozerania. Ďaľšie dielo Jamesa Wana mal vynikajúco desivú atmosféru. To akési cliché starého mestečka úplne vyplnilo pocit tajomnosti. Príbeh a tá povera o bábkarke Mary Shaw sa mi zaryla do pamäte. Začína to jednoducho, je pár, ktorý dostane poštou bábku ,,Billyho,,. Nevedia, o čo ide, no spomenú si na riekanku z detstva, čo sa hovorí deťom, no potom, sa po pár udalostiach ukáže, že to nie je len riekanka, a hlavný hrdina to ide skoncovať. Tento film som videl niekoľkokrát a vždy, aj keď som vedel, čo sa bude diať, vždy som mal strach. Výborný film

Chuckyho kletba (2013)

Tento diel série v poradí šiesty mám ja osobne najradšej. Videl som všetky dieli od pôvodných filmov po tie novšie. Pri tomto filme som sa zo celej série bál. Keď som chcel tento film pozerať prvýkrát, som nevidel ostatné dieli. Mal som strach, že čo to bude. A keď som sa konečne pustil do série pochopil som, že to až také hrozné nebude. Film mal prirodzene strašidelnú atmosféru a zo Chuckyho šiel rešpekt. Jeho charakter bol zaujímavým spôsobom vyobrazený a ukázal mi aj jeho temnejšiu stránku z minulosti. Tiež to, že Chucky skoro vo celom filme nepovie ani slovo, až na konci sa rozhovorí, dávalo filmu tú strašidelnosť. Niečo ako tichý vrah. Postavy a scenár bol dobrý a v pár minútach sa dalo všetko potrebné zhrnúť. Bábka Chuckyho bola ako sa hovorí ,,creepy,, aj v normálnom stave, kedy bola akoby nepoškodená. Odporúčam