Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Akční
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Vymítač ďábla

Vymítač ďábla (1973)

K filmu "The Exorcist" nejsou třeba žádné obsáhlé komentáře, postačí jen jediné "prožít to"...-:) Nejkontroverznější, nejtemnější, nejděsivější... satanský horror...-)) "TEN" .. který mě změnil!!

Joker

Joker (2019)

Všechnu špínu, marnost a bolest Gotham City si v sobě nese jediný člověk. A to je na tohoto vyděděnce společnosti i lůzy.. osudem zlomeného klauna příliš… Joaquine Phoenixi... bolelo to! A kdybych vedle sebe neměla svého přítele (který mě obětavě držel za ruku) asi bych to úplně neustála. Víc napíšu později, až... Vlastně, ne.. Povstal nám nový Joker! Ať žije!!

Barevný závoj

Barevný závoj (2006)

Naomi Watts. Má doma Edu Nortona a zahejbá se Schreiberem, nechápu. Vím, že to má ve scénáři, ale tohle bych nedala. Můj hluboký obdiv.

Jáma

Jáma (2003)

Úchvatný film který mě naprosto pohltil. Příběh chlapce a jeho kamarádů odehrávající se na Sicilském venkově 80- tých let minulého století. Střet dětského světa se světem dospělých a jeho problémy. Na krásném jihu Evropy se odehraje příběh plný emocí, vášní, ale také poetiky. Skvělá režie, kamera i herci hlavně v dětských rolích. A také ta nádherná a podmanivá hudba, až cítím ten žár sálajícího slunce. Pro mě nejlepší italský film posledních let.

Faunův labyrint

Faunův labyrint (2006)

Nejemotivnější fantasy. „Vypraví se, že kdysi dávno v podzemním království kde neexistuje lež ani bolest žila princezna která snila o světě lidí. Snila o modrém nebi, jemném vánku a zářícím slunci. Jednoho dne obelstila stráže a utekla. Venku ji oslepila sluneční záře a vymazala z její mysli veškeré vzpomínky na minulost.“ .. Mockrát jsem chtěla utéct. Už nechci. Mám Faunův labyrint.

Vrána

Vrána (1994)

Zlu se postavil silný soupeř. Jednou provždy! "Protože nevíme, kdy přesně zemřeme, považujeme život za nevyčerpatelnou studnu." .. Když tato slova Brandon Lee vyslovil, ještě netušil. Vrána ano.

Pád do tmy

Pád do tmy (2005)

Drsný holky, ještě drsnější prostředí. Pro mě jeden z těch top.

Leon

Leon (1994)

Jeden z nejlepších filmů Luca Bessona. Skvělé herecké výkony Jean Rena a Garyho Oldmana, který je v roli psychopatického policajta prostě nepřekonatelný. A první role Natalie Portman. Opravdu film na který se nazapomíná.

Švadlena

Švadlena (2015)

„Švadlenka Madlenka zpívá písničku uplakanou, nad šicím strojem se kývá a slzy jí zvolna kanou…„ to ani náhodou.. berušky. Tahle Švadlena je živelná a prudce chytlavá! Následuje bratříček spoiler!! Tilly Dunnage se vrátila, aby… rozvířila stojaté vody, módně ošatila pár namyšlených (čti hloupých a to se držím!!) fiflen z Mrskačské Lhoty, kdesi mezi rozmanitou australskou havětí. Vygruntovala chalupu i život, hodila do latě matku, zamilovala se.. vzpomněla si... a bez mrknutí oka rozcupovala své nesmazatelné stigma.. ale hlavně, nakopala všem zadky do úhledných geometrických tvarů. A odešla hrdě středem z doutnající minulostí za zády. „Prokletí je jen v Tvé hlavě – lidská zloba je skutečná.“

Amadeus

Amadeus (1984)

Slovy Edwarda Lewise: "První reakce na operu bývají velmi výrazné. Buď si ji zamiluješ, nebo naopak. Miluješ ji pak po celý život. A když ne, budeš třeba jen poslouchat, ale s tvojí duší nesplyne." S mojí splynula. Napořád.

Ovládací panel
179. nej uživatel Česko
116 bodů

Reklama

Reklama