Avalon820

Avalon820

Petr Kubec

okres Trutnov
student

46 bodů

Moje oblíbené herečky

 • foto

  Meryl Streep

  Legenda a nejmenovaná královna hereček dnešní doby. Zahraje naprosto cokoliv a myslím tím skutečně vše. Tato žena má vskutku nesmírný talent a navíc je sympatická. Kromě toho mám dojem, že čím je starší, tím je lepší - ona je takové herecké víno. Nejvíce mě uchvátila ve Vzpomínkách na Afriku.

 • foto

  Susan Sarandon

  Nejvtipnější asi je, že kromě nesporného hereckého talentu mám na Susan Sarandon také nesmírně rád dabing Taťjany Medvecké, která dává jejímu kouzlu novou dimenzi. Samostná Susan je ale i sama o sobě tak nesmírně sympatická a příjemná, že jejímu hereckému umu zkrátka v žádném filmu neodolám. A zejména v takové Thelmě a Louise!

 • foto

  Julianne Moore

  Julianne Moore bych v životě nehádal její věk. Je to skvělá herečka zejména dramatických rolí, ve kterých skutečně exceluje. Hraje jak v blackbusterech, tak v náročnějších filmech a vždy se na ni výborně dívá, protože svým postavám dává něco navíc. Nevím jak to popsat, ale nikdo jiný nedokáže určité věci zahrát tak, jako ona. Má styl. Nejvíce se mi líbila v Hodinách, což byla skutečná potěcha pro oko.

 • foto

  Sandra Bullock

  Myslím, že Sandra Bullock chtěla vždycky být jakousi ikonou romantického filmu své generace, ale moc se jí to nepodařilo. A možná je to tak dobře, protože tato herečka má opravdový talent a především rozpětí (zahraje tedy cokoliv) a zaškatulkování by tento její rozmach spíše potlačilo. Já ji mám (paradoxně) nejraději ve filmu Láska a válka, což není sice nějak úchvatná adaptace, ale rozhodně se na ní dobře dívá.

 • foto

  Ingrid Bergman

  O Ingrid Bergman jsem už slyšel dokonce i to, že je co do vzhledu "tuctová," ale běda tomu, kdo něco takového řekne o jejím hereckém umění. A ačkoliv není její filmografie zrovna nekonečná, o to lepší snímky v ní můžeme nalézt. Mimo jiné i jeden z mých nejoblíbenějších - Plynové lampy - kde za svůj herecký výkon byla oceněna Oscarem.

 • foto

  Sigourney Weaver

  Jedna z mála živoucích legend, která se ani v dnešní době nebojí jít do odvážného projektu, aby si náhodou neskazila dvacet let starou reputaci. Dokazuje tím, že je skutečnou herečkou tělem i duší, a že ji tato práce skutečně baví. Nejraději mám její postavu doktorky Dian Fossey z filmu Gorily v mlze.

 • foto

  Helen Mirren

 • foto

  Audrey Hepburn

  Audrey Hepburn byla ve své době mimořádně populární herečkou a to zcela oprávněně. Dnes je legendou a typickou tváří amerických filmů let 1950 -1970. Ve svých rolích byla příjemná a sympatická a především měla talent. Narozdíl od jiných hereček nemá sice nekonečný seznam filmů, ve kterých účinkovala, ale zato je každý z nich klenotem. Mě osobně se nejvíce líbí jeden z jejích méně známých filmů Čekej do tmy.

 • foto

  Milla Jovovich

  Milla Jovovich je ženou mnoha řemesel a naštěstí pro ni ani jedno není bída. Zpěvačka, modelka, návrhářka a pro nás především herečka, která se vyžívá zejména v rolích akčnějšího rázu, ale bez problému zvládne i lecjaké drama. Já ji prvně a nejlépe zaregistroval v první díle Resident Evil, kde se jako Alice poprvé neohroženě postavila nadnárodní korporaci Umbrella. Tak si ji zamapatuji navždy.

 • foto

  Jennifer Lawrence