Avalon820

Avalon820

Petr Kubec

okres Trutnov
student

46 bodů

Moji oblíbení herci

 • foto

  Anthony Hopkins

  Hopkins je pan herec, který díky svému óbrovskému charisma dokáže zahrát v podstatě vše, na co si jen vzpomenete, na žánr filmu a charakter postavy nehledě. Nejlépe mu však sedí géniové. A aby ne - jedním z nich tak trochu vlastně i je. Filmem, kde ukázal své kvality nejlépe, je nepochybně Důkaz.

 • foto

  Morgan Freeman

  Není nad to, když herec zvládá role všeho druhu, Jedním z takových herců je i Morgan Freeman - může hrát hlupáka a inteligenta, pesimistu i optimistu, vtipálka i suchara a my mu to všechno baštíme, protože to dělá bravurně. Nejlépe se ukázal nejspíš v Million Dollar Baby.

 • foto

  Michael Caine

  Michael Caine je nepochybně žijící legenda, byť ne každý jeho film (zejména v začátcích) je zrovna perla. Na druhou stranu - kolik herců může tvrdit, že ano. Caine má obrovské charisma a zvládá díky tomu role hlavní i vedlejší a troufám si tvrdit, že v obojím exceluje. Jen tak dále. Filmem, který byl doslova jeho one man show, je Harry Brown, kde mu byla hlavní postava snad šita na míru.

 • foto

  Dustin Hoffman

  Svět filmu by bez Dustina Hoffmana nebyl tím, čím je. Jsem nesmírně rád, že se místo na hudbu dal v mládí na herectví. A tomu, kdo by pochyboval, bych rád připomněl jeho Rain Mana - skvělý to důkaz naprosto úžasného hereckého talentu.

 • foto

  Robin Williams

 • foto

  Jake Gyllenhaal

  Část úspěchu Jakea nepochybně stojí na jeho vzhledu (což patrně ocení spíše dámy), ale já v něm vidím hlavně nezdolný talent. Spíše než vtipnější role musí sedí drama, což ostatně dokázal v kontroverzní Zkrocené hoře. V poslední době se dal pro změnu na akční filmy, ale doufám že se to brzy změní - hromad svalů je v Hollywoodu dost, já bych rád někoho... obyčejnějšího, takže doufám, že se opět k dramatům vrátí.

 • foto

  Ben Whishaw

  Britský divadelní herec, který dokáže s každou filmovou rolí vnést do snímku větší či menší kousek teatrální noblesy. I kdyby byl daný film sebeslabší jako celek, Whishaw z něho bude vyčnívat. A že se jeho um v plné míře projevuje právě na divadelních prknech, dokázal v televizním adaptaci Shakespearovy hry Richard II., kde jednoduše exceloval.

 • foto

  Michael Douglas

  Michael také zvládá roli jakéhokoliv ražení - ať jsou vážné nebo komické, vždy mají neopakovatelný styl, který jim může dát jen a jen Michael Douglas. Jeho nejlepší film (dle mého) je Záblesk, kde se zhostil zdánlivě citově chladné, ale přesto emotivně gramotné postavy, jenž mi byla až překvapivě sympatická. Doporučuji zhlédnout, aby jste se přesvědčili sami.

 • foto

  Jack Nicholson

  Jacka Nicholsona mám nejraději v rolích kyselých dědků. To mi k němu sedí nejvíce a nejvíce mě tak baví. Příklad za všechny - Než si pro náš příjde. Věčně protivný pracháč, který ale dojde k uvědomění. Prostě bomba.

 • foto

  Ryan Gosling

  Ryan Gosling není žádný frajírek, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale naprosto seriózní herec bez všelijakých podružných skandálů, jaké by hvězdu jeho formátu mohly provázet. Skutečně je mimořádně dobrý, skvěle si vybírá role a ve své generaci je jedním z nejvýznamnějších. Status oblíbence si u mě definitivně zasloužil filmem Drive.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace