JasonV

okres Nitra

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 18.10.2020  09:06

Myslím, že obsahovo aj formálne úplne mimo. Krvilačná EU versus dobroprajné Grécko... ehm, toto bolo podľa mňa úplne mimo realitu. Boli to práve Gréci, ktorý si rozhajdákali celú ekonomiku a žili desaťročia nad možnosti svojej ekonomiky, bolo len otázkou času kedy to praskne. Záchranný plán bol v podstate jediné rozumné riešenie a celý film sa zaoberá jeho detailami, ktoré sú však aj napriek dlhej stopáži podané veľmi chaoticky a nezrozumiteľne.

• 16.9.2020  09:02
    Miliardy (TV seriál) (2016)

Začalo sa to dobre, ale potom v 2. sérii sa z toho stala nudná telenovela, príbeh sa zbytočne začal trieštiť, niektoré dejové línie vychádzali do stratena a hlavne sa začalo tlačiť na debilné psychoterapie na úkor deja.

• 29.8.2020  19:03

Meta mockumentary o údajnom filme, ktorý bol natočený koncom 19. storočia a bol premietaný len 3-krát, vždy však vyvolal masové šialenstvo v publiku. V podstate niečo veľmi podobné ako údajný film La Fin Absolue du Monde (Masters of Horror - časť Cigarette Burns). Povinnosť pre cinefilov a fanúšikov hororov. Nechýbajú informácie o začiatkoch kinematografie a priekopníkovi filmu Georgesovi Mélièsovi.

• 31.12.2019  08:54
    Joker (2019)

Najlepšia (ne)komiksovka, brilantné spojenie dokonalého scénára, réžie a hereckého výkonu, istý Oscar pre Joaquina, keď sme si mysleli, že Heathera Ledgera už nikto neprekoná.

• 30.12.2019  22:42

Nehorázna sračka. Ešte aj Bojisko Zem je oproti tomuto oscarový film. Číňania, teda minimálne scenáristi tohto skvostu, sú buď 10-ročné deti alebo odchovanci ústavu pre slabomyseĺných. Celé zle a EPIC CHINA FAIL.

• 10.10.2019  20:47

Rozprávka o tom ako Burton načisto rozum potratil.

• 7.9.2019  22:55
    Tanec s vlky (1990)

Americké úmorné pokánie nad vyhubením nie až tak mierumilovných indiánov.

• 22.8.2019  06:55

H0vno zabalené v sladkom obale.

• 28.5.2019  12:36
    Klér (2018)

Filmovo takmer dokonalé avšak kriticky prehnané a až príliš zaujaté, veľmi chýba pozitívnejšia postava.

• 5.5.2019  14:36

Začína to ako nejaký diel Krajných medzí a končí ako nechcená tragikomédia.

• 1.5.2019  18:07

Brad Pitt a Shia LaBeouf sa pár minút pretekajú v citovaní z Biblie zatiaľčo okolo ich tanku pobehuje 300 SSákov s pancerfaustami a granátmi, niekoľko protitankových diel netrafí tanky idúce oproti nim na voľnom priestranstve na vzdialenosť pár sto metrov a vrchol je keď protitankové delo netrafí tank z asi 20 m, proste človek nevie či sa má smiať alebo plakať. Taktiež som nepochopil ako môže niekto vo filme, ktorý sa tvári ako realistický len tak zastreliť vojnového zajatca. Jedna hviezdička za perfektné zvukové a vizuálne efekty a jedna za súboj s tigrom, ktorý je v kontraste so zbytkom filmu realistický a jedná sa asi o najlepší filmový tankový súboj.

• 25.4.2019  08:47
    Toman (2018)

Dobre natočený a zahratý životopis takého Kočnera 50-tych rokov.

• 22.4.2019  13:04

Pokročilá scifi verzia intra Game of Thrones.

• 22.4.2019  12:07

Total bizár. Možno po piatom pozretí by začali dávať všetky tie odkazy a náznaky zmysel, ale ja som mal pocit, že sa každých 10 minút pozerám na iný film, prípadne že som videl dvojhodinový zostrih z desať dielneho seriálu. Inak vizuálne a formálne pecka, ale to je u Mijazakiho samozrejmosť.

• 8.4.2019  13:17
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Po Animatrixe ďalší animovaný sci-fi mílnik a popri Black Mirrore to najlepšie seriálové sci-fi poslednej doby. Minimum slabých častí, obrovská myšlienková a animačná bohatosť.

• 17.3.2019  18:46

Sterilný, nezaujímavý a bezobsažný plagiát Úteku z L.A./New Yorku.

• 28.1.2019  22:30

Gýč.

• 13.1.2019  08:13
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

To najlepšíe z Krajných medzí s pomerne slušným rozpočtom a moderným spracovaním.

• 3.1.2019  08:05
    Sám doma 3 (1997)

Až pri pozretí tohto človek pochopí aký geniálny film sú jednotka a dvojka.

• 27.12.2018  15:51
    Interstellar (2014)

Atmosferické, exploračné scifi s precíznou réžiou a strhujúcou audiovizuálnou stránkou, po 2001: Vesmírnej Odysei asi najikonickejšie aké bolo kedy natočené. Aj keď doslovnejšie, popisnejšie a možno nedáva divákovi toľko priestoru na vlastnú imagináciu, na druhej strane je celkovo uchopiteľnejšie a svojim záberom odyseu hravo predčí - časové paradoxy, viacrozmerný vesmír, umelá inteligencia, apokalyptická vízia a to všetko okorenené rodinnou drámou.

• 16.12.2018  19:02

Po remaku Dawn of the Dead najlepší moderný zombie horror. Škoda len, že s geniálnou knižnou predlohou to nemá vôbec nič spoločného.

• 15.12.2018  20:50

Podobne ako Terminátor Genisis ďalšia deštrukcia kultového univerza. Nevzvládnutá, nezaujímavá zlátanina niekde na úrovni AvP 2. Ešte aj Predators je o dve triedu lepší film.

• 12.12.2018  22:02
    Jupiter vychází (2015)

Total shit, film kde nefunguje absolútne nič. Toto že natočili tvorcovia Matrixu?

• 12.12.2018  22:00

Krištáľovo čistá a maximálne kinetická akčná jazda.

• 12.12.2018  21:56
    Equalizer 2 (2018)

Slabá dráma a ešte slabší akčný film, ani jedno tu poriadne nefunguje a celé je to ešte tažkopádnejšie ako jednotka.

• 11.12.2018  14:46
    Prometheus (2012)

Vidieť film, ktorý mal byť prequelom slávneho votrelca a v ktorom od scenára, cez réžiu a hercov nefunguje absolútne nič je totálne sklamanie. Nezvládnuté po všetkých stránkach: nemá to ani percento atmosféry pôvodného votrelca, zato lobotomický scenár (vyzerá to ako od Dänikena - takže totálne WTF) a chaotickú réžiu, Ridley sa snažil natočiť komplexné dielo na úrovni Vesmírnej odysei v kulisách Votrelca čo mohlo skončiť jedine tak ako aj skončilo - nekonzistentným gulášom na úrovni céčkových scifi hororov z osemdesiatych rokov.

• 8.12.2018  11:18

Tak kardinálne pobabraný koniec sa len tak nevidí. Spielberg bohužiaľ nezvládol kubrikovu víziu dotiahnuť do konca. Otravný voiceoveroví záver s čudnými bytosťami, čo majú byť asi roboti z budúcnosti, ale väčšina ich považuje za mimozemstanov a ich siahodlhým popisom deja je totálne antikubrikovský. Takto je to len výrazne nadpriemerné scifi, viac o emóciách ako myšlienkach, na hlbšie zamyslenie o umelej inteligencii, ale aj tej ľudskej to však bohate stačí.

• 8.4.2016  19:04

Napriek tomu, že je to remeselne špičkovo zvládnuté scifi chýba tomu niečo, čo by z toho urobilo viac ako len prequel epizody VIII a nepriznaný remake epizody IV. Spolu s epizodou I asi najslabsie Star Wars.

• 3.11.2015  11:59

Najzbytočnješí film v dejinách kinematorgrafie, ktorý dokonale lobotomizuje terminátorie univerzum.

• 12.11.2013  10:48

Jaegery zaslapavaju vsetkych tych infantilnych transformerov jednym pohybom robotickej nohy. Ultimatne mega obrovske dobrodrustvo a akcia! Niekde v podvedomi sa vynaraju spomienky na Gappu a Robota Joxa. Nechapem tie slabe a rozpacite hodnotenia, neporovnatelne atmosferickejsie a bombastickejsie ako smiesny bayovi robotkovia pre male deticky.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16