Aquaman a ztracené království (2023)

Najviac mi bolo ľúto Patricka Wilsona, ktorý sa musel celý čas tváriť, že to všetko berie smrteľne vážne. Momoa to má celé na saláme rovnako ako jeho postava a na Nicole Kidman vidno, že nikde vo vnútri sa váľa od smiechu z tých blbostí, ktoré musí hovoriť. Vlastne celé je to len mix neprehľadných a zle zostrihaných akčných scén pozliepaných dokopy absurdným príbehom a sem tam nejakou hláškou.

Bod obnovy (2023)

Audiovizuálne stránka je ohromujúca a nemá ďaleko k Hollywoodu (nikdy som si nepomyslel, že môže v Čechách vzniknúť film na úrovni nového Blade Runnera). Škoda len že dej trochu zaostáva. Zápletka je v globále v podstate jednoduchá detektívka, v detailoch naopak príliš prekombinovaná. Na druhej strane divákovu pozornosť spoľahlivo udrží celé takmer dve hodiny, takže v sumáre sa jedná o veľmi kvalitné sci-fi a pri chabej filmovej nádielke, možno dokonca sci-fi roku 2013.

A Király (2022) (seriál)

Madarsky Karel Gott s neskutocnym 4-oktavovym hlasom s magickym zafarbenim, ktory si nie nadarmo ziskal prezyvku Kral. Asi takto nejako by vyzerala Bohemian Rhapsody keby ju natiahli na desatdielny serial. Technicke spracovanie a vlastne aj schema deja je prakticky rovnaka - tazke zaciatky, bohemsky zivot spevackej megahviezdy, az po bizarnu nechcenu samovrazdu so zbranov. Obcas to sice sklzne do telenovely, ale celkovo je to velmi kvalitny serial a pre fanusikov Jimmyho povinnost.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Keď som si myslel, że Snyder nemoże natočiť horší film ako Sucker Punch prišiel Rebel Moon. Scenár trápny, hlášky alebo humor žiadne, proste slaboduchá vykrádačka Siedmich statočných, Star Wars a ďalších sci-fi filmov. Na druhej strane to v porovnaní s poslednými marvelovkami nie je až taká katastrofa a pri troche sebazaprenia sa to dá v pohode dopozerať, dokonca to vo mne vzbudilo aj minimálnu zvedavosť na pokračovanie.

Nech svět světem (2023)

Na jednej strane majstrovsky budované napätie, vcelku realistická zápletka a dokonalé herecké výkony, na druhej satirický koniec, ktorý sa polovici divákov bude páčiť, ale druhá ho bude nenávidieť, nejasné významy (jelene, plameniaci) či strácajúce sa dejové línie (chata). V sumáre veľmi schopný triler s pár slabými miestami práve tam, kde sa snaží byť niečím viac.

Stvořitel (2023)

Formálne, herecky, ale hlavne audiovizuálne bombastické sci-fi, ktoré však bohužiaľ trpí katastrofálnym scenárom a logickými lapsusmi. Z niečoho, čo mohlo byť kombináciou Interstellaru a Ex Machiny je tak nakoniec len trápnosť na úrovni polozabudnutého Dieselovho Babylonu AD.

One Piece (2023) (seriál) odpad!

Vypol som to keď som zbadal obéznu pirátsku kapitánku woke ružovej lode.

Avatar: The Way of Water (2022)

Cameron po druhý krát ako ľavicový hippie a tento krát už asi aj senilný, lebo logika tu absentuje omnoho viac ako v jednotke. Ďalšie milióny a šanca na epický scifi blockbuster doslova utopené v mori spolu s modrými mačkami čo na seba ceria zuby a hulákajú indiánske pokriky.

Všechno, všude, najednou (2022)

Multibizarný megaguláš. Občasné super nápady a kung-fu scény striedajú absurdity na úrovni Hornej Dolnej. Keby som mal tak kvalitné LSD ako tvorcovia, bolo by to za 5*, inak je to len ťažko pozerateľný sled náhodných scén.

The Last of Us (2023) (seriál)

Vyšlo to, ale nie tak úplne. Chýbala mi napríklad časť, ktorá by detailnejšie rozoberala pôvod a typy cordycepsových zombies. Namiesto toho sme dostali dve telenovelové časti, ktoré prišli akoby z iného seriálu a vesmíru. Aj keď je pravda, že Last of Us vsádza skôr na vzťahy, psychologizáciu postáv a atmosféru, tretia a siedma časť boli dosť mimo. Našťastie to zbytok seriálu zachránil a celkovo sa jedná o vysoký nadpriemer. No a samozrejme vysoký index očakávania ďalších sérií.

Ovládací panel
3 body