Bláznovo zlato (2008)

Dobrodružný film na úrovni televíznej produkcie pre 10 ročné deti.

BloodRayne (2005)

Vydržal som pri tomto filme 10 minút, to je zatiaľ Uweho rekord :)

Bloodshot (2020)

Bezmyšlienkový, generický akčný výplach, kde vlastne nič nedáva zmysel a ktorý sa môže smelo zaradiť k dieselovým prúserom typu Babylon A.D. alebo Posledný lovec čarodejníc.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Začiatok, teda prvé štyri časti, ktoré sú o samotnom Boba Fettovi sú vlastne len o triedu horšou a nízko rozpočtovejšou kópiou Mandaloriana. Previazanosť so svetom SW minimálna, vyzerá to ako seriál s Ridickom umiestnený niekde do púšte s pár SW kulisami. No a potom ako keby tvorcovia prišli na to, že Boba Fett sám seriál neutiahne, a zrazu sme dejovo aj kvalitou tam, kde skončil po druhej sérii Mandalorian. Akčné westernové finále obsahuje pár kiksov, ale oveľa viac bombastických scén a záberov, takže nakoniec spokojnosť.

Bod obnovy (2023)

Audiovizuálne stránka je ohromujúca a nemá ďaleko k Hollywoodu (nikdy som si nepomyslel, že môže v Čechách vzniknúť film na úrovni nového Blade Runnera). Škoda len že dej trochu zaostáva. Zápletka je v globále v podstate jednoduchá detektívka, v detailoch naopak príliš prekombinovaná. Na druhej strane divákovu pozornosť spoľahlivo udrží celé takmer dve hodiny, takže v sumáre sa jedná o veľmi kvalitné sci-fi a pri chabej filmovej nádielke, možno dokonca sci-fi roku 2013.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Dokonalá rovnováha medzi akciou a psychologickou drámou zabalená do špičkovej technickej stránky robí z tejto minisérie to najlepšie čo sa dá na obrazovkách televízie vidieť nielen o WW2.

Brazil (1985)

1984 v komediálnom scifi kabáte v štýle Monthy Pythonov a pod taktovkou vizuálneho mága Terryho Gilliama.