JasonV

okres Nitra

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 22.4.2019  13:04

Pokročilá scifi verzia intra Game of Thrones.

• 8.4.2019  13:17
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Po Animatrixe ďalší animovaný sci-fi mílnik a popri Black Mirrore to najlepšie seriálové sci-fi poslednej doby. Minimum slabých častí, obrovská myšlienková a animačná bohatosť.

• 13.1.2019  08:13
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

To najlepšíe z Krajných medzí s pomerne slušným rozpočtom a moderným spracovaním.

• 27.12.2018  15:51
    Interstellar (2014)

Atmosferické, exploračné scifi s precíznou réžiou a strhujúcou audiovizuálnou stránkou, po 2001: Vesmírnej Odysei asi najikonickejšie aké bolo kedy natočené. Aj keď doslovnejšie, popisnejšie a možno nedáva divákovi toľko priestoru na vlastnú imagináciu, na druhej strane je celkovo uchopiteľnejšie a svojim záberom odyseu hravo predčí - časové paradoxy, viacrozmerný vesmír, umelá inteligencia, apokalyptická vízia a to všetko okorenené rodinnou drámou.

• 16.12.2018  19:02

Po remaku Dawn of the Dead najlepší moderný zombie horror. Škoda len, že s geniálnou knižnou predlohou to nemá vôbec nič spoločného.

• 12.12.2018  22:00

Krištáľovo čistá a maximálne kinetická akčná jazda.

• 8.12.2018  11:18

Tak kardinálne pobabraný koniec sa len tak nevidí. Spielberg bohužiaľ nezvládol kubrikovu víziu dotiahnuť do konca. Otravný voiceoveroví záver s čudnými bytosťami, čo majú byť asi roboti z budúcnosti, ale väčšina ich považuje za mimozemstanov a ich siahodlhým popisom deja je totálne antikubrikovský. Takto je to len výrazne nadpriemerné scifi, viac o emóciách ako myšlienkach, na hlbšie zamyslenie o umelej inteligencii, ale aj tej ľudskej to však bohate stačí.

• 8.4.2016  19:04

Napriek tomu, že je to remeselne špičkovo zvládnuté scifi chýba tomu niečo, čo by z toho urobilo viac ako len prequel epizody VIII a nepriznaný remake epizody IV. Spolu s epizodou I asi najslabsie Star Wars.

• 12.11.2013  10:48

Jaegery zaslapavaju vsetkych tych infantilnych transformerov jednym pohybom robotickej nohy. Ultimatne mega obrovske dobrodrustvo a akcia! Niekde v podvedomi sa vynaraju spomienky na Gappu a Robota Joxa. Nechapem tie slabe a rozpacite hodnotenia, neporovnatelne atmosferickejsie a bombastickejsie ako smiesny bayovi robotkovia pre male deticky.

• 22.11.2012  10:57
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Okrem slabších druhých častí prvej a druhej série je to absolútny majsterštyk.

• 18.8.2012  11:40

Po Scream a Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon dalsi hororovi milnik! Genialne, len ten zaverecny masaker to chcelo predlzit!!!

• 29.3.2010  21:13

Perfektné akčné scény, choreografia, spád, gore efekty, všetko čo má pravý akčňák mať. Film točený nielen so zručnosťou ale hlavne so srdcom.

• 11.2.2010  21:46
    Přenašeči (2009)

Chris Pine ako rebel bez príčiny v postapokalyptickom výlete bez konca.

• 6.1.2010  19:10
    VALL-I (2008)

Najdospelejšia pixarovka. Námet a vizuálna stránka by kľudne mohla slúžiť ako podklad pre plnohodnotné sci-fi pre dospelých.

• 4.1.2010  20:56
    Glimmer Man (1996)

Jednoznačne najfilmovejší Seagal. Scenár, réžia, herecké výkony, všetko je o triedu lepšie ako zbytok Seagaloviek.

• 30.12.2009  22:35

Recenzia.

• 3.12.2009  19:40
    2012 (2009)

Je dobré vidieť, že Emerich sa drží vo forme. Ultimátna kombinácia akcie, napätia a pátosu. Napriek pár slabím miestam blockbuster roka!

• 29.10.2009  14:56
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

V atmosfere a vizualnom stvarneni moze tento cesky serial konkurovat bez problemov svetovej spicke. Urcite najlepsi serial, ktory som ako decko videl.

• 25.10.2009  20:42
    Moon (2009)

Minimalistické, sugestívne, nečakané. Recenzia.

• 2.10.2009  07:14

Lepšie než všetky tri Xmenovky dokopy.

• 18.8.2009  06:33

Absolútna audio-vizuálna špička, ktorá štýlom svojho rozprávania a atmosférou zatieni všetky ostatné (nielen) komiksovky.

• 9.7.2009  20:38
    Proroctví (2009)

Atmosféra perfektná, koniec prekvapivý, herecké výkony mizerné. Recenzia.

• 9.7.2009  20:35
    Caprica - Pilot (E01) (epizoda) (2009)

SILA! Pilot ma naozaj dostal. Cakal som nieco ako Dallas a dockal som sa dokonaleho prequelu k BSG. Spojenie nabozenskej a technickej linie a to ako vlastne vznikli Cyloni je tak neuveritelne, ze to by to vlastne tak naozaj mohlo byt :D A pri scenach ked sa prvy krat vyslovuju mena Adama a Cylon ma az zamrazilo. Ku koncu som pozeral na obrazovku s otvorenymi ustami. Zatial je to jednoznacnych 10/10 a absolutna povinnost pre kazdeho fanusika BSG.

• 26.6.2009  13:28
    Star Trek (2009)

Dobré akčné scifi, ktoré však nemá so Star Trekom okrem prostredia a postáv vôbec nič spoločné - atmosféra Star Treku je dávno preč a starých známich hrdinov nahradili deti na výlete vesmírom.

• 11.6.2009  18:19

K dokonalosti to má síce ďaleko, ale stále je to film, na ktorý som čakal 20 rokov.

• 25.5.2009  08:55

Všetko čo ste chceli vedieť o histórii priemyslu osobných počítačov, ale báli ste sa spýtať Billa Gatesa a Steva Jobsa :)

• 8.11.2008  08:39

Perfektný akčný prídavok k Star Wars, aj keď je tu zrejmé zameranie na detského diváka ocení film každý fanúšik Hvieznych vojen.

• 1.8.2008  22:07

Fascinujúci a sugestívny dokument.

• 27.7.2008  10:19
    Wanted (2008)

Akčný film, na ktorý sme od Matrixu všetci čakali.

• 26.7.2008  08:48

Jeden z najlepších thrillerov posledných rokov, ktorý vás udrží v napätí od začiatku až do poslednej sekundy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16