Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021) (seriál)

Seríálová, trochu farebnejšia a optimistickejšia verzia hillcoatovej Cesty. Niekedy je ten bizár ešte väčší ako sa môže zdať podľa podoby hlavného hrdinu - juvenilné arkádové komando, svišť?!, kôň, dvojmetrový nemotorný černoch ručne likvidujúci skupinu po zuby ozbrojených chlapíkov, proste vidno, že je to podľa komiksu kde je miera fantázie niekde inde ako v bežnom tv seriály. Vyložene mi to ale nevadilo a celkom som si to užíval. Totálne zbytočný bol len otravný voiceover.

Pod vodou (2020)

Je to vlastne hororové béčko akoby vystrihnuté z 80. rokov, typu Deep Star Six, v modernom šate, navyše to má slušných hercov (Stewart, Cassel), napínavý priamočiary dej, ktorý obstojne graduje, slušný vizuál a efekty.

Bloodshot (2020)

Bezmyšlienkový, generický akčný výplach, kde vlastne nič nedáva zmysel a ktorý sa môže smelo zaradiť k dieselovým prúserom typu Babylon A.D. alebo Posledný lovec čarodejníc.

Wonder Woman 1984 (2020)

Brutálny krok späť, chýba všetko čo robilo z jednotky celkom pozerateľný film tj. atmosféra temnej WWI, schopný záporák a slušná akcia.Tu naopak nefunguje nič a celé to pôsobí ako bezmyšlienkový výplach prvých komiksoviek z 90. rokov á la Spawn.

Utajený pasažér (2021)

Postavy bez hĺbky, vedecké problémy bez logiky, dej bez napätia a koniec bez konca.

Půlnoční nebe (2020)

Nie až taká katastrofa akú som po všetkých tých negatívnych recenziách čakal. Ono to chce byť niečo medzi Sunshine a Interstellar, ale je to v podstate len priemerné dobrodružné sci-fi á la Ad Astra. Teda fádne, nezáživné, zle natočené, s ešte horším scenárom. Dobrá správa je, že sa dá dopozerať bez ujmy na zdraví.

Armáda mrtvých (2021)

Chce to byť veľmi niečo na spôsob Votrelcov (z ktorých pár scén nie veľmi šikovne vykráda) či nový Útek z Las Vegas (na to zase chýba schopný antihrdina), ale vďaka hlúpemu a prostoduchému scenáru a otravným telenovelovým pasážam je z toho Sucker Punch so zombíkmi. Prosím nenechajte už viac Snydera písať scenár.

Godzilla vs. Kong (2021)

Na rozdiel od predchádzajúcej časti, ktorá sa o to aspoň snažila, Godzilla vs. Kong už úplne rezignuje na budovanie príbehu a preto tu už nič okrem súbojov monštier prakticky nedáva zmysel. Tie sú samozrejme super a poteší aj nový titán na scéne, ale to je na takýto film strašne málo.

Kyslík (2021)

Ono je to vlastne scifi variácia na Pochovaného za živa, ALE má to lepší scénar a réžiu (Aja opäť nesklamal) a hlavne slušnú scifi zápletku. Pár logických chybičiek by sa asi našlo, ale pre mňa jeden z top filmov odohrávajúcich sa v jednej miestnosti a postavených z väčšej časti len na dialógoch.

Neviditelný (2020)

Perfektné budovanie napätia ťažiace z konceptu neviditeľnosti maximum. Paradoxne to má oveľa bližšie Nevideľnému mužovi z roku 1933 ako verhoenovému Mužovi bez tieňa.