gombarix

Morava / Niederösterreich

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 5.8.2020  00:25

Zdejší nicmoc hodnocení mě zaskočilo, ale pokud většina publika čekala prostě kriminálku, už se tolik nedivím. Já jsem nečekal nic určitého a dostal jsem velmi atmosférický, dobře zahraný a zajímavě natočený až-skoro-thriller se slušnou zápletkou. Dávat 5* by bylo přestřelené, ale v červených by si být zasloužil.

• 31.7.2020  00:11

Ve své době možná odvážné a převratné, ale dnes svým sdělením už poněkud vyčpělé a banální. Výsledek jako obvykle pozvedá a zachraňuje Haas, jemuž docela slušně sekunduje Boháč (nejlepší figura je ovšem Rašilov). Ženské postavy jsou spíš jen karikatury, a hezky je tu vidět, že Mandlová vlastně nebyla žádná extra krasavice. - - - Upjatost a "mravnost" je symbolizována brýlemi, samozřejmě placatými, i když podle pana doktora mají aspoň 6 dioptrií... LOL

• 31.7.2020  00:01

Až do posledních minut jsem to viděl na "milosrdné" 4* (při vědomí cenzurního zmrzačení), ale ten otevřený "nekonec" (u našich ambicióznějších snímků této doby docela oblíbený) mě otrávil. Technicky ale slušné, Čepek jako vždy charismáč, Menzel dělá svého "Romana Polańského", a satirické šlehání zvráceného Západu je sice přepálené, ale ne zas až tak kdovíjak. 70 %

• 3.6.2020  00:38

Dávám 3* ani nevím za co, asi za herecké výkony. Předloha má narozdíl od filmu nějaký dramatický oblouk, nechápu proč ji scénář vykuchal do tak sterilní plytkosti, když přitom některé (ty nejlepší) scény ztvárňuje prakticky doslova. Dokumentární hodnotu to má, ale s trochou snahy to mohl být prvorepublikový Fever Pitch. Škoda.

• 24.5.2020  15:52
    Arrow (TV seriál) (2012)

- -.- E. B. Rickards jako brýlatá ajťačka Felicity Smoak ve svém původně epizodním výstupu tak okouzlila obecenstvo, že se z ní stala jedna z hlavních postav seriálu! A není se čemu divit, krom toho že by se svým zjevem byla bohyní jakékoli informatické fakulty, ty brýle jsou (aspoň v některých scénách) dokonce dioptrické (+)! Wow

• 24.4.2020  18:19
    O poklad Anežky České (TV pořad) (1993)

70 %. Z pohledu dnešní internetové zběsilosti už vpravdě středověká záležitost, ale patří k dobové klasice.

• 15.4.2020  00:19
    Večírek (1968)

Pompézní ulítlost zcela v intencích své doby, bohužel s dost nevyrovnaným tempem i úrovní humoru. Některé scény a gagy jsou geniální, jiné by nebylo škoda vystřihnout. Sellers se snaží seč může a ztřískaný číšník mu dělá dobré křoví, ale primitivita a řídkost scénáře je občas i nad jeho síly. 70 % (čekal jsem to lepší)

• 13.4.2020  00:01

Myslivecké scény byly trochu úmorné, ale k atmosféře filmu to patřilo, a ty závody v norování působily možná přesně tak zvrhle a odporně, jak měly.

• 9.4.2020  00:49
    Mendel - otec genetiky (TV film) (2016)

Trochu moc mystiky a opakování již řečeného. - V titulní roli Jan Špilar, přední brněnský (a vůbec český) kadeřník, jáhen a roku 2018 kandidát do Senátu. V mládí se jako elév podílel na oscarových maskách filmu Amadeus.

• 6.4.2020  23:46
    Ropáci (studentský film) (1988)

Toho Oscara si se Svěrákem zasloužil přebírat i pan Nedbal.

• 6.4.2020  23:36

Vynikající pojetí úvodních titulků! Jinak dobré, ale trochu moc z toho trčí, že je to Burianova one-man-show (zdatně mu sekundují zejména Šlégl a Trégl, naopak Hemmer je nemastný neslaný a Marvan tu má jen takový štěk). A nikdy jsem moc nepochopil co všichni viděli na Mandlové (podobný případ jako Brejchová), i když tahle role jí celkem sedla.

• 4.4.2020  17:59
    Hlavní výhra (TV film) (1982)

Typická trojková TV blbina, ale o stupeň to zvedá Nárožný a jeho Vondřich, to je něco mimořádného.

• 4.4.2020  17:54
    Ženitba (TV film) (1976)

70 %. Jako asi kvalitní záležitost, ale mě to divadelní přehrávání v televizi moc nebere; tady to přeháněl hlavně Kostka. Naopak potěšila Slunéčková, ta ženská měla úžasný šmrnc.

• 2.4.2020  23:47

Je zajímavé, že své dva nejlepší (a možná jediné dobré) filmy natočil Olmer ve spolupráci se Svěrákem a krátce po sobě. Nějaká mimořádná konstelace asi. A Svěrák se údajně při natáčení do Krajčovičové vážně zabouchl, náhoda? - - - Iva Hütlerová v roli jeho ženy-archetypální vědkyně nosí velké brýle, slabé na dálku.

• 2.4.2020  23:31
    Střelci (TV film) (1983)

Jedna z posledních rolí "našeho Hemmingse" Luťanského. - - - Medvecká v roli intoušské dcery (s intoušským šamstrem) má velké, šeredné a nulové brýle. To si nemohla vzít svoje, he?

• 2.4.2020  23:11
    Parádní číslo (TV film) (1977)

Rozvleklá hovadina, kde není jediná sympatická postava a všichni se chovají jako pošuci. Po rozpačitém dojmu ze "Stůj, nebo se netrefím" jsem Šebánkovi s Čepelkou jakožto scénáristům dal ještě jednu šanci, ale už asi naposled. Nevytrhlo to ani obsazení (Lábus tu je vyloženě odporný), a dost mě překvapilo, že pod tím není podepsán nějaký televizní průměrář, ale Krejčík. - - - V aranžérně se objevuje jedna nebo dvě dámy v brýlích, ale jsou to bohužel jen epizodky.

• 2.4.2020  23:05
    Profíci (TV film) (1985)

Pasáž s natáčením je docela zábavná, ale jako celek je to trapná slátanina. Výstižný komentář: topi

• 1.4.2020  15:42
    Love Story (1970)

- - - Hlavní hrdinka se tu objeví v brýlích, ovšem nulových.

• 31.3.2020  18:53

- - - Vzhledem k předloze, předpisující silně krátkozrakou hrdinku, jsou nulová skla v jejích brýlích ještě větší fail než normálně. A to se autor zřejmě účastnil natáčení! Hyčkoka na vás...

• 30.3.2020  23:45
    Jak být za hvězdu (TV seriál) (2012)

- - Hlavní hrdinka Kacey, členka elitního klubu "Perfektních holek", začne náhle šilhat, čehož vinou si vzápětí vyrazí zub, takže dostane rovnátka a tlusté brýle, a z výšin rázem padne na společenské dno. To ji nasměruje do garáže, kde zkouší kapela podobně vyděděných lůzrů, a stane se jejich zpěvačkou. Trnitá cesta zpátky na výsluní začíná... - Její zrak se velice rychle vyléčí, takže ty brýle nosí v podstatě jen v prvním díle (s přiléhavým názvem), ale aspoň to jsou poctivé spojky.

• 30.3.2020  21:58
    Pako mých snů (TV film) (2011)

- - - Klasická dějová linka s namyšlenou třídní hvězdou, která je okolnostmi donucena přijít do školy v brýlích a totálně se tak znemožnit, okořeněná výjimečně a chvályhodně tím, že aspoň jedno sklo je docela slušně plusové. Takže ano, celkově pakárna, ale vskutku charming!

• 30.3.2020  21:51

- - - Battle of the Glasses! Tak určitě sympatický počin, i když mi přijde, že v reálu nosí Emma S. ještě silnější brýle než tady!

• 26.3.2020  11:17
    Zajíc v pytli (TV pořad) (1987)

70 %, zvedám na 4* za skvělou scénku návratu sportovců z olympiády (v 10. díle). Jinak Krampol nastupuje až od 5. dílu, do té doby je tam ještě trio Šimek-Sobota-Nárožný. Celkově to rozhodně nedosahuje geniality Návštěvních dnů Šimka s Grossmannem (i proto, že Krampol není takový profík a neumí udržet kamenný výraz, když je to potřeba), ale dívat se na to dá a pár fórů za díl je fakt dobrých. Jen ten závěrečný kolektivní song ("Každý na světě žije rád") působí v kontextu doby nějak divně poplatně... - - - a dal bych možná i 5*, kdyby tam Janička Mařasová místo toho sexy švidrání nosila svoje brýle a nenechávala to jen na Uršule, echm...

• 26.3.2020  00:02
    Kapacita (TV film) (1970)

Ukázková záležitost na tři hvězdy. Nenadchne, neurazí. Trégl jako zmatený dědula jako vždy dokonalý.

• 24.3.2020  23:24
    Štafle (TV film) (1974)

Lepší 3*, syžet je sice hovadina, ale herecké výkony to táhnou nahoru a podtón je na svou dobu až nečekaně odvážný.

• 23.3.2020  23:01

Nečekaná potrhlost; lidi s hudebním sluchem sledují pouze na vlastní nebezpečí. Ale zároveň jeden z nejsměšnějších filmů, co jsem v poslední době viděl, a scéna se zajícem je něco nepopsatelného.

• 21.3.2020  23:16
    Útěk ze seriálu (TV film) (1989)

Zcizující závěr to jaksi zabil. Škoda. 70 %

• 19.3.2020  23:17
    Domácí víno (TV film) (1963)

75 % - - - "Blanička" (slušně hrající M. Kozáková, která mi nějak připomínala Hartla:) má svou zoufalost a uťápnutost ilustrovánu brýlemi, které nosí docela extenzivně (přinejmenším v ruce), ale želbohu jsou nulové, jak to tak ve zlatých šedesátkách bylo zvykem...

• 19.3.2020  00:23
    MOST! (TV seriál) (2019)

Vcelku velmi dobré po všech stránkách, akorát transka a Rom (Franta) jsou vykresleni až moc dušínovsky ušlechtile proti té okolní bílé spodině (a syžet je poněkud idealistický, ale proč by ne - však to není dokument). Takový Julius Oračko je ovšem dokonale uvěřitelný, ten to snad ani nehraje. Dobrý fór je obsazení Schmitzera a Medvecké - Marečku, podejte mi hever! Představitelé puberťáků jsou klasicky dřevění, ale tady to moc nevadí. No a genius loci samotného dycky Mostu dělá taky hodně, i když na Hněvín ve skutečnosti žádná křížová cesta nevede... 88 %

• 19.3.2020  00:06
    Osmy (TV film) (2014)

Je osvěžující vidět brněnské exteriéry ve filmu bez Donutila. Jinak nadprůměr, ale takový jakýsi nedotažený. - - - Autoři se při zpodobňování doby normalizace bohužel nepřidrželi tehdejší bohulibé tradice používat aspoň trochu dioptrické brýle - Babčáková nula, Dvořák taky...

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24