gombarix

Morava / Niederösterreich

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
    • 15.8.2018  11:59

Kdybych měl vybrat nejsměšnější scénku z celého Cirkusu, bude to Scottův boj se lvem.

• 2.6.2018  00:11

Tenhle film je jaksi divný, což možná nějak souvisí s tím, že Nesvadba se mi dost těžce čte. Tematicky podobné Zítra vstanu... se mi líbí o dost víc. Tady se mi líbil Kemr, naopak slavný striptýz je naprosto wtf scéna, kterou jsem doslova přetrpěl. Taky nemám rád Brejchovou, která je tu za hlavní sexbombu, a vůbec všichni jsou tu více či méně nesympatičtí (což je právě společné s jednou Nesvadbovou knihou, kterou už mám rozečtenou asi deset let). Tak 60 % je ještě vlastně docela hodně.

• 26.3.2018  23:51
    El Dorado (1966)

Řekl bych, že tady hustokrutopřísný šerif Wayne předvedl maximum míry, do jaké si sám ze sebe umí udělat srandu. Nepokrytě papundeklově studiové, a nečekaně zábavné.

• 18.2.2018  17:46

Mia je jednou z nejkrásnějších filmových postav, co jsem kdy viděl.

• 17.2.2018  15:02

Přistupoval jsem k tomuto filmu s velkou vstřícností, ale opravdu je podstatně horší než předešlé tři díly básnické série. Autoři se snažili zachytit bouřlivý tep doby a v jednotlivostech se jim to i povedlo, ale výsledkem je narychlo splácaný mišmaš. Podařeného humoru je poskrovnu, spíš se jedná o hořkou satiru na porevoluční snahy o rychlé zbohatnutí jakýmkoli způsobem. Kontrast mezi Štěpánovou nepraktickou morálkou a upřímností, a bezskrupulózní pragmatičností těch ostatních je zdůrazněný do té míry, že z většiny postav jsou jen neživotné karikatury. Film jako celek je zajímavý dokument doby, ale jinak je dost nepodařený.

• 17.2.2018  14:47

Je vlastně paradoxní, že ačkoliv Štěpán v sérii symbolizuje poctivost a hloubku proti vypočítavosti a povrchnosti, neustále se zabouchává do prvoplánově krásných blonďatých fiflen. A zrovna Vejmělková není taková herečka, aby své postavě nějakou věrohodnou hloubku dodala, takže linka jejich namlouvání je ve výsledku docela otravná. Jinak je to ale dobře napsaná i zahraná, šlapající komedie. Tady ještě ano.

• 17.2.2018  14:34

solidní 4*, ale pátou přidávám za Svěrákovu přednášku o organizaci pracovního stolu, to je dokonalost. - - - Ošklivé káčátko, do přízně jehož zazobané rodiny se Štěpán pokouší vetřít, je samozřejmě brýlaté, a v následováníhodné tradici čs. normalizační kinematografie jde o lehké spojky. :-9)

• 17.2.2018  14:16

Všechny vacátkovské filmy jsou (vlastně především) "hereckými koncerty", ale tady to platí asi nejvíc. Bez Abrháma, Menšíka a dalších by byl dojem poloviční.

• 17.2.2018  14:12

Každým vacátkovským filmem se prolíná nějaká ústřední píseň, a zde je asi nejotravnější. Umcaj umcaj umcajdá, kočka ze Záběhlic!

• 17.2.2018  14:05

Hlavní hrdina je velmi rozporuplný a sympatie si získává docela obtížně, což je na jednu stranu iritující, ale na druhou vlastně osvěžující. Výborně natočeno i zahráno, Heřmánek v této době exceloval.

• 3.2.2018  23:47

Kriminální zápletka slušná, ale provedení slabé. Všechny postavy více či méně nesympatické (v čele s "půvabnou dcerou Květou" - prkennost a chlad jejího projevu možná byly důsledkem předabování), snad s výjimkou velkého šéfa (Dušan Blaškovič) se suchými poznámkami a srandovním přízvukem. "Metoda Monte Carlo... Není to nějaká - blbost?"

• 3.2.2018  23:39

Nick Carter, který se bohužel bere vážně. Velmi líná detektivka s občasnými bizarními momenty (nejlepší asi "doktor" Kratina se Steinmasslovou v negližé) a docela trapným rozuzlením. Nejhezčí na filmu jsou krajinné scenérie a ty obrázky od "talentovaného ševce". (Hodnotím přesně na 50 %, ale krouhlím dolů, protože mě to zklamalo.)

• 7.10.2017  01:55

Ovšem Schmitzerův opus magnum "Ferda jede na kole" je asi tak na 10 hvězdiček.

• 6.10.2017  23:59

Kdysi hodnoceno za 2*, po opětovném zhlédnutí zvyšuju, je to sice komedie průměrná, držící se v intencích povolené normalizační šatijy, ale vcelku příjemná, s dobrými herci, a párkrát jsem se fakt zasmál. - A v jeden moment mě napadlo, že Lubomír Lipský tady vypadá trochu jako James Stewart :-O - - - Alena Vránová se dělá kvůli žárlivému manželovi "nehezkou" prostřednictvím brýlí a usedlého účesu, ovšem ve své "atraktivní" poloze vypadá jako zkušená šlapka. Nicméně, skutečně a výjimečně smysluplné použití rekvizitních nulových "popelníků"!

• 21.9.2017  13:49

Čistých 70 %. Atmoška výborná, o hudbě nemluvě, ale krouhlím dolů za slabé až trapné finále.

• 25.8.2017  23:18

DJC#∞. Nic moc jsem od toho nečekal a nevýrazný začátek mi tento předpoklad potvrzoval, ale jak spolu jednotlivé ukázky začaly čím dál více interferovat, dostalo to šmrnc, a závěrečný chaos byl dokonce dotažen k celkem slušné pointě. Leč dívá se na to s úsměvem trochu bolestným, když člověk vidí jak jsou někteří účinkující už doslova nad hrobem...

• 16.8.2017  23:24
    Vinobraní (1982)

Hlavně si to nesplést s trilogií o víně, tady se moc nepobavíte. 60% hodnocení asi sedne - téma je hluboké, ale podání jaksi unylé. (Výstižně sud a jiní.) - - - Kateřina Macháčková v roli úzkostlivé matky nosí brýle (možná svoje) ... mlask

• 16.8.2017  15:32
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Něco takového tady už dlouho zatraceně chybělo a je příznačné, že "kamenné" televize nám to už nabídnout nedokážou. Je fascinující a svým způsobem děsivé, že Tonda Blaník je paradoxně tak okouzlující figura, že bez ohledu na to, jaký by to měl být vlastně bezskrupulózní hajzl, člověk mu nakonec fandí a těší se, "co zase vymyslí". Mnoho dílů je ozdobeno vděčnými camey známých osobností, které svou skladbou dokreslují nevyslovený, ale celkem patrný politický postoj autorů, takže seriál asi každému stejně vonět nebude, zejména ne alergikům na kávu a sluníčko. Často ostouzená epileptická kamera mě nepobuřovala, ale "amatérská" (zvláště v sepětí se zcela moderní a profi hudbou) není tedy ani zdánlivě - to by výsledek rozhodně neměl takový drajv.

• 16.8.2017  15:09
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

Čekal jsem spíš průšvih, takže příjemné překvapení, ale přesto žádný zázrak. Děj je docela banální, tudíž stojí jen na dialozích a hereckých výkonech, které jsou u hlavní trojice fajn, ale vedlejší postavy působí velmi odflákle a ochotnicky. Přitom právě perfektně napsané a zahrané štěky jsou nezbytným kořením pro dobrou komedii (jak se můžeme přesvědčovat u starých barrandovských klasik), a nakonec i s neherci se dá udělat velká paráda, což ale bohužel není tento případ. - Palec nahoru za "Bublinu" Polišenskou, taková krev a mlíko mi na "plátně" docela chyběla. :)

• 14.8.2017  22:41
    Black Books (TV seriál) (2000)

Kouzelně bizarní trojice loserů přebývající v knihkupectví připomínajícím poctivý studentský privát. Nebýt slabší 2. série, kde mi vadila přílišná nesmyslnost "zápletek", neváhal bych s plným hodnocením. Místy bylo opravdu nebezpečné u toho jíst. :) A chválím český Fénix ProDabing; zkusil jsem pro srovnání i originál s titulky, ale rozdíl nebyl podstatný. 90 % - - - Fran (Tamsin Greig je víc než důstojná nástupkyně Eleanor Bronové) nosí asi ve třech dílech lehounké brýle.

• 19.7.2017  23:18

nic moc jsem od toho nečekal, ale první půlhodina byla tak nudná a banální, že jsem to vypnul a dál se ani nedíval. Dost se na mé nechuti podepsal i Štěpnička, který tady působí slizce až odporně (a to proti němu jinak nic nemám).

• 17.7.2017  23:57
    Nevinný (TV film) (1995)

velmi divadelní, člověk se na to musí trochu naladit, ale pak si herecké výkony užije. 70 %, zaokrouhluju nahoru za příjemnou brněnskou sestavu a zejména za "už je mi pětadvacet" Slavíkovou v intoušských brýlích :)

• 12.7.2017  00:29
    Tramvaj (2012)

Rozkošně nevyřáchané.

• 12.7.2017  00:12
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Příjemná "malá" komedie, kterou táhne chemie mezi ústřední dvojicí a kvalitní skvadra doprovodných figurek. Abrhám byl teda kormidelník jak noha, ovšem kdo zvládne za jediné odpoledne ze Suchdola dopádlovat až za Beroun a na téže výpravě ještě rozlomit loď na Vltavě, rozhodně se může zvát ošlehaným říčním vlkem. (Mimochodem ten osudný jez už neexistuje, pár let po natočení filmu zmizel i s přilehlým mlýnem pod hladinou vodní nádrže Hněvkovice.) 70 %

• 11.7.2017  22:19
    Rivalové (2013)

Dobré, ale nevím co si myslet o tom, že jsem tu zažil stejný efekt jako u Into the Wild - nejvíc z celého filmu na mě zapůsobily autentické záběry skutečného Hunta a Laudy...

• 5.7.2017  00:06

Člověk musí trochu vypnout mozek, ale pak se to dá. Ovšem hlavně díky Funèsovi a jeho kreacím, ty drží tuto ptákovinu nad vodou, neboť záseků typu "Maj flawrs ár bjútyful" a "Nédáme vám Alsasko a Lotrinsko" je tu bohužel jen jako šafránu. - - - A nemohu zapomenout na psychoanalýzu: "Rozkošná malá zrůda..."

• 9.5.2017  16:02

zapnul jsem to úplně náhodou někdy na samém začátku, a zjistiv o jakou hvězdami napěchovanou klasiku se jedná, začal se dívat, ale ta fascinující naivita a studiová vypulírovanost scén z tábora (skutečně na pohled spíše skautského než vězeňského) mě bavila sotva deset minut...

• 5.4.2017  12:15
    Taková normální rodinka (TV seriál) (1971)

Ne vždycky to ustojí balanc mezi snesitelnou a přílišnou absurdností, a pointy dílů jsou často dost očekávatelné, ale jinak nadprůměrná zábava, dokonalé obsazení a dosud asi nepřekonaný český sitcom.

• 28.3.2017  22:24
    Uspořená libra (TV film) (1963)

Na to, jak je to krátké, je první polovina nečekaně utahaná - Werich se Sovákem sice opilce hrají parádně, ale vlastně je to jeden do omrzení natahovaný gag. Zkrátil bych to klidně aspoň o 5 minut. Trochu grády to dostane až když se dopracují k podepisování a když ansámbl doplní bizarní figurka Brodského policajta. - - - Jana Werichová jako komisní poštovní úřednice, která roztaje až díky Brodského (dost bezprostřednímu) dvoření, má roli dokreslenou lehkými brýlemi.

• 12.3.2017  03:03

česky vyšla předloha jako "Syn uherského naboba"

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21