Určitě, možná (2008)

- - - Rachel Weisz se objeví v brýlích. (galerie)

Zazie v metru (1960)

Velmi hravé, velmi ztřeštěné, velmi filmové... občas mě ty ustavičné honičky ale už trochu nudily.

Dnes v jednom domě (1980) (seriál)

- - - Jaromír Hanzlík, specialista na svádění brýlaté Kolářové, resp. na svádění slečen v absurdně obrovských brýlích

Život na zámku (1995) (seriál)

Takový náš malý Dallas. Včetně toho, že jsem to svého času hltal.

Případ Platfus (1985) (TV film)

Standardně brilantní Svěrákův scénář podpořený kvalitními hereckými výkony (Brodský klasika, ale vyzdvihl bych Hanzlíka). Rozjezd je dost pomalý (klidně by to šlo tak o čtvrt hodiny pokrátit), ale postupně se to zlepšuje. Trochu divná hudba. 70 % - - - Zbydžovská jako archetypální "nerd" v ukázkově šeredných nulových brýlích (galerie) podává velice životný výkon, ale představa, jak by v této roli mohla zapůsobit herečka, na níž lze zrakem spočinout zálibněji, nebo aspoň kdyby ty brýle byly méně rekvizitní, zejména při vědomí toho množství detailních záběrů, mne naplňuje pocitem zmaru...

Evo, vdej se! (1983)

Je na tom hrozně poznat Pawlowské styl, v dobrém i ve zlém. - - - A spousta normalisačních brýlatek, včetně titulní hrdinky! Jindra Bartošová byla moc pěkná krev a mléko, věčná škoda že ty brýle jsou patrně nulové.

Gloria (2013)

- - - Galeria! Jen škoda že takový luxusní eyewear si na plátně dovolí nosit jen dámy po přechodu. :{