Stroj na líbánky (1961)

- - - Paula Prentiss hraje "krátkozrakou Pam Dunstan" v klasických okenních sklech, ale je u toho celkem roztomilá...

Agatha Christie's Poirot - Vražda na golfovém hřišti (1996) (epizoda)

Poirotovský standard, ale nesmyslného chování některých postav je tady tentokrát neúnosně moc. Určitě bych se po útěku z Anglie před oprátkou a po zbohatnutí v Jižní Americe vrátil "v klidu dožít" do Francie (a ještě k La Manchi pomalu na dohled), a určitě bych probíral tajné plány v zahradě zrovna u zdi na straně sousedů, kteří se to rozhodně nesmí dozvědět... no a romance chudáka Hastingse byla spíš trapná než nějak zábavná. 65 %

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Mrdat Brno!!! A mrdat čtvrtý a posrat pátý díl, takový sešup úrovně se jen tak nevidí. EDIT na konto dalších tří dílů: špatné to není, ale počáteční kouzlo je obávám se pryč nadobro. Toto je už moc křečovité a vulgární, i když pořád dost vtipné a solidně zahrané. Hlavně Čestmír a Adéla příjemně překvapili.

Tarzan (1991) (seriál)

óójiojiojiojióóoó! (proč se vlastně ten šimpanz jmenoval "Gepard"?) óóójiojiojióóóóó!

Něžný barbar (1989)

Moc se Bondymu nedivím, že ho tento biograf rozpaloval do běla, protože "Egon" je tady zpodobněn jako velmi směšná a politováníhodná figurka - na druhou stranu, tak vtipný duch by se mohl umět povznést nad věc a přijmout uměleckou licenci. Ostatně "Vladimír" je asi taky docela zkreslen a film například zcela ignoruje jeho určující oidipovský vztah s matkou. A to že "doktora" hraje sám jeho kongeniální adaptátor Menzel, je už jen taková perlička na dně. - Pokud snímek přijmeme "jen" jako kaleidoskopickou, vizuálně originální, fantaskní grotesku o třech bohémských přátelích na pražské periferii v době tuhého komunismu, můžeme být v zásadě spokojeni.

Znamení Raka (1966)

Zdejší nicmoc hodnocení mě zaskočilo, ale pokud většina publika čekala prostě kriminálku, už se tolik nedivím. Já jsem nečekal nic určitého a dostal jsem velmi atmosférický, dobře zahraný a zajímavě natočený až-skoro-thriller se slušnou zápletkou. Dávat 5* by bylo moc, ale v červených by si být zasloužil.

Mravnost nade vše (1937)

Ve své době možná odvážné a převratné, ale dnes svým sdělením už poněkud vyčpělé a banální. Výsledek jako obvykle pozvedá a zachraňuje Haas, jemuž docela slušně sekunduje Boháč (nejlepší figura je ovšem Rašilov). Ženské postavy jsou spíš jen karikatury, a hezky je tu vidět, že Mandlová vlastně nebyla žádná extra krasavice. - - - Upjatost a "mravnost" je symbolizována brýlemi, samozřejmě placatými, i když podle pana doktora mají aspoň 6 dioptrií... LOL

Upír z Feratu (1981)

Až do posledních minut jsem to viděl na "milosrdné" 4* (při vědomí cenzurního zmrzačení), ale ten otevřený "nekonec" (u našich ambicióznějších snímků této doby docela oblíbený) mě otrávil. Technicky ale slušné, Čepek jako vždy charismáč, Menzel dělá svého "Romana Polańského", a satirické šlehání zvráceného Západu je sice přepálené, ale ne zas až tak kdovíjak. 70 %

Muži v offsidu (1931)

Dávám 3* ani nevím za co, asi za herecké výkony. Předloha má narozdíl od filmu nějaký dramatický oblouk, nechápu proč ji scénář vykuchal do tak sterilní plytkosti, když přitom některé (ty nejlepší) scény ztvárňuje prakticky doslova. Dokumentární hodnotu to má, ale s trochou snahy to mohl být prvorepublikový Fever Pitch. Škoda.