evapetra

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 26.4.2017  18:57
    Ilo Ilo (2013)

Toto setkání s jednou singapurskou rodinou, včetně chůvy malého rošťáka, bylo pro mě moc příjemné a jen nerada jsem se s nimi všemi loučila. Film nemá žádná hluchá místa, okamžitě vás vtáhne do děje a nepustí až do konce. Herci působí ve všech situacích tak přirozeně, že je opravu radost je sledovat.. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 25.4.2017  17:23
    Elektra (1962)

Klasická řecká tragédie zasazená do nevýrazných kulis a s minimem efektů. Divák si musí vystačit s poezií slova tisíce let starého, mimořádným herectvím Elektry Irene Papas, jejíž krásná, výrazná a oduševnělá tvář jako by opravdu patřila princezně z urozeného rodu. Poslední třetina filmu, ve které dochází k dokonání pomsty, je obzvlášť bolestně strhující a působivá Má na tom nemalý podíl i ta tklivě naříkající hudba.Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 21.4.2017  11:00
    Die Polizistin (TV film) (2000)

Věrohodné zobrazení obvyklé rutinní policejní práce. Odvrácená strana německého Rostocku, šeď a bezútěšnost života lidí z okraje společnosti. Policie tady vlastně vykonává jen takovou každodenní údržbu, aby vše alespoň nějak zase fungovalo, protože najít cestu k nápravě je asi nemožné. Jaksi se mi v kontextu toho všeho nedařilo uvěřit, že by se Anne, ač policejní elévka, tak bezhlavě vrhla do vztahu s ruským zlodějíčkem. Výkony herců pod vedením Andrease Dresena ale velmi chválím. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 4.4.2017  10:08

Obyčejná, lidská v soukromí, charismatická, bravurní ve studiu a na jevišti. Moc dobře odvedená práce na dokumentu, u kterého člověk cítí, že nic není uměle nahráno a přikrášleno, prostě, že tak to je. Ráda jsem si připomněla tu spustu starých nahrávek a záběrů i objevila některé nové, se zájmem prohlédla forografie, mapující celý její život.

• 3.4.2017  10:08

Laskavá komedie s několika opravdu povedenými fórky. Hrdinové filmu jsou prostí lidé, sympatičtí ve svém úsilí zlepšit život svůj i sousedů pomocí pořádné kupy nevinných lží. Nejde jinak, než jim držet palce. Příjemná muzika i netypické osazenstvo filmu mi připomněla britský seriál Detectorists.Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 3.4.2017  09:52
    Sladký kal (2006)

Setkání s drsnou realitou života v jednom z kibuců mě docela šokovalo. Přece jen byl pobyt v nich dobrovolný, proto jsem si to celé představovala jinak než nějaké společenství komunistického typu, známého z našich končin. Nadšená jsem ale byla z výkonů herců v rolích malého Dvira a jeho nešťastné maminky Miry. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 20.3.2017  20:44
    Inferno (2016)

Tak tohle se moc nepovedlo. Děj naivní a hloupý. Aspoň, že byly k vidění ty nádherné staré památky. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 20.3.2017  20:21

Vydařená adaptace detektivního románu Jamese H.Chase, který vyšel česky pod názvem Lehce nabyl - lehce pozbyl. Chaseovi hrdinové bývají zpravidla nešťastníci, kteří se ne zcela vlastní vinou dostávají do konfliktu se zákonem a postupně se stále víc a víc zaplétají do krizových situací, k čemuž jim zpravidla ještě napomůže nějaká ta nehodná ženština. Nejinak je tomu u Daniela Boisetta, výborně ve filmu ztvárněného fešákem Robertem Hosseinem. Film ma švih a spád, stále se něco děje, jedna napínavá situace stíhá druhou. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 20.3.2017  19:47
    Číňan (2005)

Čekala jsem takovou nějakou limonádku o tom, jak odkopnutý a zneuznaný Dán s obětavou a chápající čínskou manželkou ke štěstí došel, to ale ještě zřejmě moc neznám severské filmy. Dostalo se mi citlivě zpracovaného uvěřitelného příběhu s příjemnými, civilními hereckými výkony. Líbilo se mi, jak byla zobrazena mentalita obou kultur. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 19.3.2017  10:41
    Anthropoid (2016)

Řekla bych, že účel, za jakým britští tvůrci natočili látku z českých dějin tvůrci byl splněn dost dobře. Jestliže tedy chtěli, jak se Sean Ellis vyjádřil, přiblížit hrdinství českých parašutistů širšímu počtu diváků, než by se podařilo domácím tvůrcům. Byla jsem spokojena i s celkovým provedením a vyzněním filmu, hlavně s povedenou akcí při samotném atentátu a pří závěrečné přestřelce v kostele. I když Sequensův Atentát hodnotím přece jen o stupeň výše. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 12.3.2017  15:12
    Metro Manila (2013)

Sledovala jsem s velkou účastí tu filipínskou rodinku v nesnázích, jejíž nevinnost, čistota a důvěřivost působila tak opravdově, až jsem měla občas dojem, že jde spíš o nějaký dokument než hraný film. Ke konci jsem se dokonce přistihla, že z plných plic fandím trestnému činu. Britský režisér byl asi v minulém životě Filipínec z okraje společnosti, když dokázal tak mistrně přiblížit atmosféru země, která je pro nás Evropany druhým koncem světa.. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 12.3.2017  10:42
    Kalendář (1993)

Více jsem si užívala malebných pohledů na arménské památky a přírodu, do osudů té trojice se mi tak úplně vcítit nepodařilo, tady jsem byla příliš nezaujatým pozorovatelem. Oceňuji nápad zastavit se u každého z 12 snímků nafoceného kalendáře a s každým dalším měsícem se vracet k pocitům, za kterých záběry vznikaly. V polovině roku mě už to bohužel přestalo bavit. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 8.3.2017  13:22
    Vrásky (2011)

Animák z domová důchodců? Mnohem větší zážitek než jsem čekala. S citem a vtipem podáno ne zrovna lákavé téma stáří a stárnutí. Smutek, bezútěšnost, zoufalství, takové emoce se daly od podobně zaměřeného filmu čekat, naštěstí ale i nějaká ta radost a naděje tam je, pokud se člověk nakonec smíří s tím, kde ji asi tak může hledat a najít. Vydařená animace ten nevšední zážitek ještě zvýšila. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 5.3.2017  23:46
    Inuk (2010)

Nádherná krajina z říše sněhu a ledu,štěkající smečky huňatých tažných psů, v kožešinách zahalené, větrem ošlehné tváře lidí. Záběry, na které se tak dobře dívá z tepla domova. Příběh 16letého Inuity, který prožil většinu svého života v moderní civilizací proměněné jižní části Grónska a objevuje na severu prastarý způsob života svých předků, přiblíží divákovi drsné podmínky, za kterých ještě poslední lovci podnikají výpravy do nehostinné přírody, ze kterých se ovšem již vracejí do svých moderních obydlí. K autentické atmosféře filmu přispívají dobře vybraní, sympatičtí herci.Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 3.3.2017  09:25

Spíš než drama je to taková trpká komedie. Zpočátku se zdá, že tvůrcům jde hlavně o to, zaujmout a mít příběh a postavy co nejvíc extravagantní, postupně se děj i jeho představitelé tak nějak zklidní a na povrch vyplave skutečný život se všemi jeho útrapami i bohatstvím. A Duša je moc pěkné jméno. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 2.3.2017  12:26

Trošku toho pracovního hrdinství, ale více poetiky a hravosti A přitom reálný pohled na život tehdejší mládeže. A její sny, přání, touhy. To vše doprovázeno dobrou džezovou muzikou. Příjemný návrat do raných šedesátých.Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 1.3.2017  20:45
    Diplomacie (2014)

Svým významem dosti důležitá událost z evropských dějin, o které jsem předtím neměla ani tušení. S velkým zájmem jsem tedy sledovala film, který její zákulisí osvětluje. I když člověk samozřejmě nemůže pochybovat o tom, jak to celé dopadne, sleduje tu slovní diplomatickou přestřelku s napětím. Jaké zbraně asi použije noblesní švédský konzul k tomu, aby odradil německého generála od šíleného záměru? Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.

• 1.3.2017  09:08

Vztah učitelky a nedospělého žáka by si asi vysloužil mnoho odsudků a nesympatií ze strany veřejnosti i v současné době, předpokládám, že ani dnešní rodiče by pro synovu volbu příliš nadšení nesdíleli. V případě Daniele a Gérarda se ale nepochopení a odsudky ze strany Gérardovy rodiny a celé společnosti mění na tvrdý a nenávistný hon na oba zamilované, který ani jejich velká vzájemná láska nemůže ustát. Annie Girardot a Bruno Pradal vytvořili ve filmu vyjímečnou dvojici, u které člověk vnímá spíše mimořádnou souhru jejich osobností a pohodové souznění jejich vztahu než nějaký ten podružný věkový rozdíl.

• 1.3.2017  08:17
    Pan Dupont (1975)

Poklidnou prázdninovou idylku přetne v polovině filmu událost, která rázem změní dosavadní pohodu ve strhující drama a dává vyniknout těm nejtemnějším lidským pudům a vášním. Jean Carmet tady působí velmi nesympaticky, to jeho pokrytectví a špatné svědomí lze vyčíst z každého jeho pohybu a pohledu očí. Výborně to zahrál, chlapec.

• 24.2.2017  14:26

Na takové filmy se dobře dívá. Reálné hrdinství podle skutečného příběhu, citlivá režie, Tomu Hanksovi tady to stříbro ve vlasech sluší a budí k jeho postavě ještě větší respekt.

• 22.2.2017  13:55

Napínavé vyjednávání a boj o záchranu životů rukojmích. Člověk celou dobu trne, co provede náhodný nepohodlný svědek, zločinci nebo policie.

• 19.2.2017  17:37

Brala jsem to jako prima černou komedii. Ty povedené dětičky nebyly zrovna moc sympatické, ale vyznaly se, fandila jsem jim. Však oni se k nim ti dospělí zrovna pěkně nechovali. Tak přece si miláčkové nenechají zkazit prázdniny, no ne? Co se týká jejich nezvaného návštěvníka, takhle zpustlého Delona jsem asi ještě v ničem neviděla.

• 19.2.2017  09:04

José Giovanni byl asi velkým odpůrcem trestu smrti, když se ve více svých filmech snažil poukázat na problémový dopad jeho využití. Příběh otce a syna Batkinových se nese ve stejném duchu jako o něco starší Dva muži ve městě, má podobně tragickou a bezútěšnou atmosféru, přesvědčivého Delona v hlavní roli. I když se ale taky jedná o velmi dobrý film, takovou sílu jako zmiňovaní Dva muži přece jen nemá.

• 14.2.2017  08:41
    Pražské jaro 1968 (TV film) (2008)

Moc dobrá spolupráce Rakušanů a Čechů. Profesionálně odvedený dokument, se spoustou zajímavých záběrů a informací, pozoruhodný hlavně tím pohledem za strany našeho jižního souseda. Povedly se i hrané pasáže s našimi herci, které přibližují okamžiky jednání československých politiků se Sověty. Jan Hrušínský předváděl dost věrohodně Dubčekovu postupující únavu a bezmocnost, s jakou se potýkal se stále tvrdšími výpady spřáteleného imperátora, tedy soudruha Brežněva. Na archivních záběrech jsem si znovu připomněla Dubčekův naivní a dobrosrdečný úsměv, který jsem od té doby u žádného politika neviděla, a který určitě hodně přispěl k tomu, že ho tehdy většina národa milovala.

• 9.2.2017  09:18

Režisér Jan Němec udělal maximum pro to, aby vyvezl dokumentární záběry z prvních hodin srpnové okupace do sousední svobodné země a taky udělal maximum pro to, aby po letech divákům neotřelou formou přiblížil okolnosti, které ono natáčení a následné pašování filmového materiálu provázely. Celý dokument má stejný počet minut jako poslední dvojčíslí roku, ve kterém k invazi došlo. Režisér tehdy jistě doufal, že svět se zájmem podívá a že ho to vyburcuje k nějaké protiakci. A svět udělal akorát to první.

• 4.2.2017  10:03

Černohumorná taškařice.

• 4.2.2017  10:02

Není nad poučení takovou milou a zábavnou formou. Akorát tety Klotildy mi bylo trochu líto.

• 27.1.2017  19:19
    Poslední don (TV seriál) (1997)

Není nad pěkné rodinné vztahy. Poslední don je mafiánská sága jak má být. Napínavá, temná a patřičně propletená.

• 8.1.2017  14:04

Při četbě povídky mě mrazilo a konec vyrazil dech. Možná proto už nebyl zážitek ze sledování filmu tolik silný, přesto ale mám potřebu udělit hereckým výkonům a postupně narůstající atmosféře zmaru a beznaděje plný počet. Jiřímu Adamírovi se ten mefistelovský esesák povedl.

• 30.12.2016  09:38
    Hry a sny (1958)

O existenci filmu, který obsahuje mou v dětství oblíbenou Aškenazyho Malou vánoční povídku jsem neměla tušení. Ještě, že na ČSFD existují různé vyhledávací pomůcky a díky tomu jsem pod tagem Štědrý večer toto roztomilé dílko objevila. Z té první štědrovečerní povídky na mě dýchla kouzelná atmosféra vánoční zasněžené Prahy, kterou procházel klučina, hledající cestu domů. Naštěstí s tím hledáním zase tak nespěchal a mohla jsem si spolu s ním toho toulání ztemnělými starobylými uličkami patřičně užít. Druhá povídka o dětech z bedny je taky dobrá zábava, ale to vánoční toulání se mi líbilo víc. Oběma povídkám vládnou dobré herecké výkony dětských i dospělých herců a myslím si, že by si toho filmu užili malí i velcí, kdyby se ho snad rozhodla zařadit některá naše TV.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14