evapetra

evapetra

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 13.3.2020  09:54

V této spíše černé komedii mě potěšil tradičně roztomilý Bernard Blier v roli komisaře. Měla jsem obavy, že tam bude mít jenom nějaký malý štěk, naštěstí ale dostal celkem dost prostoru. Ostatní herci, zvláště ty dvě dvojice mladých Italů působili tak nějak moc amatérsky a právě díky nim se mi zdálo, že zábava občas trochu drhne a že s jinými představiteli by se z tak nápaditého scénáře dalo vytěžit více.

• 3.3.2020  07:53

Přes pár zábavných momentů v druhé části se mi film hodně táhl. Celé to chystání svatebního veselí mě příliš nezaujalo a herci se mi zdáli nevýrazní a nezajímaví, až na Eye Haidara. Zpočátku mi nesedla ani ona, ale časem jsem jejímu šarmu docela podlehla.

• 2.3.2020  14:22
    Nákaza (2011)

Tohle že bylo natočeno před devíti lety?

• 28.2.2020  09:26

Jednoduché kulisy, dům na tramvajové smyčce,mlékárna. Dobře napsané charaktery. Půvabná mladá idealistka, vypočítavý hajzlík, obětavá babička pečující o vnučku, nezodpovědný opilec a další zajímavé postavy. Poetika Aškenazyho scénáře doladěná Liškovou hudbou. Co chtít víc?

• 27.2.2020  11:54
    ...a sekať dobrotu... (TV film) (1968)

Výslech, poprava, propuštění? Kam mě vedou? Příběh Lenky Reinerové jsem neznala, takže jsem byla úplně vtažená do pocitů vězeňkyně. A možná že, i kdybych ho znala, cítila bych to stejně, podání bylo velmi sugestivní.

• 25.2.2020  22:02

Žádná válečná vřava, žádné akční scény z bojiště,pouze niterný pohled do nesmírně těžkého plánování a zvažování všech eventualit vojenské invaze v Normandii. Přesto silná emocionální nálož, hlavně díky Tomu Selleckovi, v kůži vrchního velitele spojeneckých sil.

• 23.2.2020  10:04
    Masaryk (2016)

Po pár dnech snižuji o hvězdičku Řemeslně velmi dobře zvládnutý film, výborný výkon Karla Rodena, to je bez debat. Nesedla mi však tady přílišná fantazie ve zobrazení událostí z Masarykova soukromého života. Celá ta linka s psychiatrickou léčebnou a sympatickým vedoucím lékařem, homosexuálem, vyštvaným z nacistického Německa mi tady přišla příliš moc jako na současnou společenskou objednávku. Člověk, který není zrovna podrobně zasvěcen do okolností tehdejších politických vyjednávání, pak musí tápat i v této linii, uvažovat na tím, co je skutečnost, co fantazie, což je u tak důležitých událostí z našich nedávných dějin škoda.

• 23.2.2020  09:24
    Slavnost (1995)

Výborně, holky! Tím ovšem myslím fakt, jak to ty dvě zahrály. Velmi mě bavilo sledovat zvláště Isabelle Huppert, to jak se její postava postupně vyvíjela, či spíše poodhalovala.

• 22.2.2020  09:32

Drama o síle antické tragédie. A to za zvuků vánočních koled. Temné, mrazivé, bezvýchodné.

• 18.2.2020  09:07

Nevěřila bych, že může sledování podvodu při studentských zkouškách být tak adrenalinové. Bylo to napětí stejné, jako kdyby se jednalo o nějakou velkou bankovní loupež. A vlastně větší, protože filmů o bankovních loupežích je spousta. I když se jednalo o nefér hru, nedalo mi, než těm děckám fandit nejen proto, jak měli všechno geniálně vymyšlené, ale taky i z toho důvodu, že oba hlavní aktéři neměli na mysli jenom svůj prospěch, ale chtěli vytáhnout z bídy i své rodiče.

• 15.2.2020  10:47
    Domino (1977)

Průměrný thriller, na kterém je nejlepší pěkně dramatický závěr. Jinak na mě celá ta konspirace nepůsobila natolik věrohodně a opravdově, že bych se právě kvůli tomuto filmu začala zamýšlet nad tím, kdo či co všechno za vším vlastně stojí a taháním za nitky určuje veškeré dění. A celý film rozhodně nemá takový spád a švih, abych se vykašlala na konspirační teorie a užila si jenom akce.

• 13.2.2020  08:10

Parodie na parodii. Protože ze všech slavných filmů, na které se tady odkazuje, vypadá, že Spojka cílí nejvíce na Limonádového Joa. Občas se zde povede opravdu vtipně absurdní fórek nebo situace, ovšem většinou je to podáno nezajímavě a nudně. A o trapné scénky tu rozhodně nouze není. Hraje tady skoro celá naše tehdejší herecká špička, někteří z nich ve svých nejlepších letech, už kvůli nim bych film nemohla hodit do odpadu. Někteří komentátoři naznačují že tato komedie byla nepochopena a nedoceněna dobou vzniku, já bohužel ty kvality nevidím ani skoro po třiceti letech od jejího natočení.

• 9.2.2020  14:15

Spletitý ten příběh byl, ale že by vyloženě překombinovaný, jak uvádí oficiální text distributora, tak to zase ne. Vždyť život přináší nejrůznější situace a jedna lež stíhá druhou, jak se říká. Malý Erik Pardus hrál parádně a atmosféra potemnělých uliček, domů a bytů se opravdu povedla. Taková stínadelská bych řekla, ačkoliv film zřejmě v Praze natáčen nebyl. Gottwaldov?

• 8.2.2020  22:04

Občas se mi filmy s délkou nad dvě hodiny trošku táhnou, ale tento si po celou dobu udržoval svižné tempo. Montand, Depardieu i Calabru, v pro mě nezvyklé vážné roli policisty, podali excelentní výkony, Deneuve temnější děj sem tam rozjasnila svou krásou. Jednání postav se mi v druhé půlce filmu občas zdálo mírně přitažené za vlasy. U psychopatického Mickeyho se těžko dalo něčemu divit, Montandova postava však působila tak seriózně a vyrovnaně, že jsem na jeho konáním někdy kroutila hlavou.

• 8.2.2020  15:14

Jedno všední rodinné setkání u tatínka na venkově, kdy den plyne v poklidu, neudá se toho příliš, přesto však se z letmých rozhovorů a občasných vsuvek vypravěče dozvíme o všech účastnících to podstatné. A starý pan malíř během té doby předkládá útržky vzpomínek na celý svůj život, smířený s tím že nedosáhl takové umělecké slávy jako někteří jeho současníci a s trochu posmutněle laskavým úsměvem přijímá neúprosný běh času. Louis Ducreux je té roli velmi přesvědčivý,jako by s ní přímo splynul. Nostalgické vzpomínání doplňují malebné záběry na starou zahradu, vybavení domu a dobové oblečení, ve kterém to zejména Sabine Azéma velmi sluší.

• 26.1.2020  09:41
    Orfeus (1950)

Smrt je krásná, viděla jsem jí do tváře. Umělci jsou nesmrtelní a láska všechno přemůže. Nebo všechny, i smrt? Líbilo se mi, že podsvětí využívalo při komunikaci se světem výdobytky moderní techniky, i když možná mohlo být před ním i trochu v předstihu. A oceňuji, že bytosti ze záhrobí mají i smysl pro humor. Kameraman si krásně vyhrál s přechody z našeho do onoho světa.

• 24.1.2020  21:30

Lidsky přívětivý film o výletu s lidmi, které my, co si říkáme normální, nazýváme blázny. Ústavní chovanci, skvěle zahraní Michelem Piccolim a Dominiquem Pinonem přivádějí psychiatra Pierra Richarda každou chvíli do prekérních situací. I když občas zazní vážný tón, nasmála jsem se těm jejich vylomeninám docela hodně. Půvabná Florence Pernel mužské trio příjemně doplňuje.

• 24.1.2020  14:00

Až skoro do konce čtvrtého dílu se téměř nic neděje, akorát se před kamerou plouží moudře filozofují policajtské trosky, které řeší takové problémy ve svém soukromém i profesním životě, až jsem je obdivovala, že dokážou vůbec ráno vstát a jít do práce. V dalších dílech se děj zahustí tak, že je těžké se v něm místy orientovat. Ze všech postav mě nejvíc zaujal "hodný" mafián Frank.

• 23.1.2020  14:08
    Dravec (1968)

Pomalý rozjezd druhá polovina filmu náležitě vynahradí. A to napětí na konci... Nebyla jsem si do poslední chvíle jistá, jestli se budu usmívat nebo slzet.

• 22.1.2020  11:39

Příliš moc kostrbatých a nepravděpodobných zvratů v ději filmu neprospělo. Škoda, protože ta zápletka je moc dobře vymyšlená a neokoukaná. I když mám ráda Yvese Montanda, tady mi moc nesedl. Více mě zaujaly obě ženy, Sandrelli neotřelým půvabem a Signoretová vyzrálým herectvím a charismatem.

• 17.1.2020  22:01

Jako bych už několikrát předtím něco podobného viděla. Takový klišovitě předvídatelný rodinný film, odehrávající se v pěkných kulisách. Věční hipíci působili poněkud trapně a kdyby místo toho roztomilého chlapečka mlčela raději jeho ségra, vůbec by mi to nevadilo.

• 8.1.2020  22:17
    Jeeves and Wooster (TV seriál) (1990)

Je sice pravda, že mě poněkud se opakující zápletky časem trochu přestaly bavit, ovšem pánové Laurie a Fry jsou tady přímo k sežrání.

• 7.1.2020  10:07

Přiklonila jsem se k pětce především kvůli výkonu Lina Ventury. Ty jeho kreace v převleku staříka a taky přirozené ztvárnění nahněvaného, přátelsky trpělivého i zamilovaného muže mě nemohly nechat chladnou .A taky ten skoro dokonalý, pečlivě připravovaný plán zločinu se povedl. Skoro až s láskou k profesi chystaný, bych řekla. Přítomnost Mireille Mathieu a její písnička mi taky udělaly radost.

• 6.1.2020  10:21
    Alfa (2018)

Coby milovnici psů mě samozřejmě film o tom, jak to mohlo být s domestikací vlka hodně nalákal, takže za toto téma a záběry krásného vlčka jsem byla ráda. Ale zase jako čtenářka Štorchových knih o pravěku a obdivovatelka Burianových kreseb jsem si pravěké obyvatelstvo vizáží i chováním představovala přece jenom trochu více do gorilovata, takže jsem se s takovýmto zpodobněním jaksi nemohla srovnat. Připadalo mi, jako by se za pravěké lidi namaskovali žáci na školní představení.Těm bych ovšem za takovéto převleky upřímně zatleskala.

• 3.1.2020  10:30

Pěkná melancholická pohádka. Příjemně se mi na ni koukalo, většinou s takovým mírně posmutnělým úsměvem. Setkání s andělem smrti mě pobavilo a tóny houslí mi zni v uších ještě teď.

• 2.1.2020  14:13
    Náhradník (1975)

Prima ztřeštěná komedie, plná vtipných situací a nápaditých gagů.

• 1.1.2020  21:17

Takové filmy, které jsou poskládány ze střípků vzpomínek z dětství, mám ráda. Že prý tam chybí nějaká jednotící linie, jak tomu diváci vyčítají se mi vůbec nezdálo. Byla jí přece válečná léta strávená na venkově, to se mi zdá dostatečně dost. Jsem ráda, že jsem dostala, to, co jsem očekávala. Vyvážené střídání humorných a tragických scén, pěknou kameru, dobře vystiženou atmosféru doby.

• 28.12.2019  12:42

Hodně spletité, zašmodrchané, mnoho postav a donekonečna se opakujících situací, vtipné jen sem tam a hudba dost otravná. Jednou vidět stačí.

• 28.12.2019  11:51

Fantastická zvířata se tady jen mihnou, celé je to dost nudné a o ničem, jako by jen příprava na další či spíše několik dalších pokračování.

• 28.12.2019  11:47
    Bankéřka (1980)

Úžasná dobová atmosféra, Romy mistrně zvládající všechny ty polohy a rozpoložení, kterými její postava procházela, na jeden film nebývalé množství dalších dobrých francouzských herců, působivá hudba. Objevovat svět finančního zákulisí a praktik s ním spjatých mě nijak zvlášť nelákalo, ale nakonec jsem byla s celkovým zpracování filmu a hereckými výkony více než spokojena.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18