5tipes

5tipes

Míla Štefányk

okres Praha-východ
věrný abonent, filosof a lékař

homepage

<< předchozí 1 2 3 4
    • 17.6.2020  10:30
    Zlatá šedesátá (koncert) (2020)

Dokonale dynamicky nasnímaný koncert s krásnou atmosférou a zajímavými interprety. Atraktivní hudební i kamerové aranžmá mě vtáhlo tak intenzivně, jako bych v tom "obecňáku" skutečně seděl.

• 1.3.2020  17:42

V letošním roce skutečně zatím nejatraktivnější komnata. Inteligentní obsah i zpracování s citem, kdy se moc netlačí na pilu a přesto je to jímavé, vtahující.

• 12.2.2020  10:39

Nechápu, jak může ČT zveřejňovat tak hnusné fotografie. Vídám to u komnat pravidelně, i na webu ČT a na sociálních sítích. Je pravda, že tyto pořady nemají krom pár tvůrců moc žádnou estetickou úroveň, ale i fotky z mobilu můžou být hezčí a kvalitnější, než ty, co tu vidím pravidelně pod jménem Gabriela Fryčová. Jinak tento díl patří, mezi ty lepší. Stejně tak mám ale pocit, že 13. komnatám už odzvonilo.

• 12.2.2020  10:30
    Venuše (2006)

Krásný film. Skvěle natočený, občas úsměvný, hořký a pravdivý. Oskarová nominace právem!!

• 12.2.2020  09:07
    Staříci (2019)

Vynikající film s příjemnou stopáží, kvalitními herci i scénářem. Dokumentární přístup vytvořil velmi vtipnou decentní atmosféru, která přerůstá do syrového dramatu. Škoda, že měl film tak slabou kampaň a Češi ho neznají. Přeji tvůrcům štěstí.

• 2.1.2020  13:49

Nebylo to špatné, zvláště chválím nápad o Egonovi, tedy Jaromíru Soukupovi, který se stal jistě předobrazem pro postavu ztvárněnou Prachařem. Silně vyniknul i Eben a dva hlavní mladí představitelé. Březina trochu polevil, Janák asi neměl čas více pracovat s herci, rozhodně to neodflákl. Lepší průměr.

• 15.12.2019  16:15
    Zoufalci (2009)

Zajímavé především herecky. Dobrý Jakub Žáček a občas i humorný tón filmu. Na debut to není špatné, ale pořád je to víceméně průměrný film.

• 15.12.2019  16:14
    Rozkoš (2013)

Velmi slaboučké, nominace nechápu.

• 15.12.2019  16:12
    Waldorfská škola (TV film) (2019)

Velmi pěkný dokument, melodický, barevný, uklidňující, hledající. Člověk odpustí i drobné technické nepravosti ve zvuku, protože poslouchá inteligentní lidi, kteří vědí kam jít a hledají na světě poslední zbytky rozumu, lásky a štěstí. O Waldorfu jsme toho kvůli socialismu moc nenabyli, ani prakticky, ani vědomostně - a konečně někdo s tímto tématem přišel. Je totiž dost možné, že tu waldorfská pedagogika bude mnohem více potřeba. Na Českou televizi lepší průměr, až nadprůměr.

• 11.12.2019  20:29
    Vesničan (TV seriál) (2018)

Z mého pohledu se jedná o polotovar, který je nedokončený jak ve scénáři, tak v režii i dramaturgii. Ani dynamický a estetický střih bohužel prázdným scénám nepomůže.

• 9.12.2019  22:44

Zatím dosud nejlepší Rudolfová, s jejími pokusy typu Rozkoš či seriály se to nedá srovnat. Překvapivě dobré, ale jen díky obrazové a výtvarné stránce. Scénář zcela nefunguje, stejně tak, jako hlavní hrdinové. Mimochodem - kdo byl vlastně hlavní hrdina?

• 9.12.2019  22:42
    Nalezená žena (studentský film) (2016)

naprosto luxusní portrét s úžasnou atmosférou a umělecky vysokou laťkou

• 24.11.2019  21:14

Velmi citlivé.

• 24.11.2019  21:14

Málokterá komnata se povede a tohle byla zřejmě zoufalost, protože nebylo co jiného vysílat. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

• 24.11.2019  18:15
    Nahý mezi vlky (TV film) (2015)

Televizní film s distribučními parametry, kvalitní díky své knižní předloze, celkem dobře vybalancovanému scénáři a vědomé režii. Mnohem lepší, než kdejaký americký film z Holocaustu. Ruční kamera byla zcela decentní, nerušila emoce a lokace Buchenwaldu působily velmi tríznivě.

• 24.11.2019  18:10
    Milosrdná lež (studentský film) (2019)

Jeden z nejvíce povedených studentských filmů, které jsem viděl na festivalu Černá věž. Netradiční herecké obsazení, zcela netuctoví hlavní hrdinové, skvěle zpracované téma poslední touhy a taky profesionální práce s kamerou, hudbou i střihovou skladbou. Drama s lidskou tváří a lehkým vtipem nabídne divákovi díru v současné filmové a televizní tvorbě. Škoda, že je film jen festivalovou kratochvílí.

• 22.11.2019  10:00

Pěkný pořad, ale přenos postavený jen na kroužení jeřábu nás do ženského koncertu nevtáhne. Nemluvě o té příšerné obrazové hrubce na začátku koncertu, kdy kamera švenkuje do nikam. Hvěždy dávám především za interprety a nápad obsadit koncert jen dívkami.

• 22.11.2019  09:48

Velmi staromódní a zastaralé snímání orchestru, s příšerně trapnými titulky psanými tučně kurzívou, s nevhodně použitou prolínačkou. Koncertní provedení mě po obrazové stránce vůbec nevtáhlo.

• 22.11.2019  09:44
    Ročník 89 (TV film) (2019)

Příjemný a hlavně pravdivý dokument, který vůbec nepatří na ČTart, ale minimálně na druhý program. Bohužel jako všechny podobné artové dokumenty zapadne, protože tohle lidi přece slyšet nechtějí. Kéž by chtěly a začalo je to zajímat. P. S. Buďme ale rádi, že Krumlov nevypadá jako za socialismu, kde všude padala omítka a vše bylo šedé a hnědé a člověk tu krásu viděl přes bolest doby.

• 27.10.2019  09:27

Pro mne velmi slabý film, s krutě ukecaným scénářem, kamerou na zvracení a nesympatickými herci, kromě de Nira a Lawrence, jim patří ode mne jedna hvězda. Jinak velmi otravný film!

• 17.10.2019  23:22

Super film! Bez chyby.

• 17.10.2019  22:53
    Dusno (studentský film) (2019)

Jeden dialog za druhým, pouze dialog, pak zase dialog, i k autu musí jít a pořád žvanit. Příběh a jeho pointa je velmi slabá. Celé je to jedna velká bublina a Jitka Ježková v to jedné epizodě nezachrání. I dobří herci můžou mít špatné vedení. Vizuál je sice v prvním plánu velmi atraktivní, ale když vás to začne nudit, začnete nenávidět i kameru. Občan Kane to skutečně není.

• 17.10.2019  22:49
    Aplomb (studentský film) (2017)

Herecky místy až ochotnické. Příběhově pozérské. Film bez vyššího obsahu.

• 15.10.2019  14:05

Krásné, informativní, pravdivé a dojemné. Díky ČT, že kupuje takové skvosty!

• 14.10.2019  21:09

Po kameramanské stránce skvělé, i z výtvarného hlediska nadprůměrné (na český film). Zajímavé obsazení, hodně dobrých herců pohromadě a dobře vybraná hudba (Hapka, Načeva atd.) Jen je problém ve scénáři, film neudrží pozornost diváka, místy až nudí. Chuligáni a jejich příběh není natolik poutavý, abych se na něj napojil, sledoval jsem jen jednotlivé scénky, především vynikajícího Lábuse. Také dobrý zvuk i střih. Slabší průměr.

• 14.10.2019  18:00

Irena P. točila vždycky tak trochu nudné filmy. Je to způsobeno ambivalentním vedením herců, malým důrazem na napětí a neoriginalita režijního (filmového) vidění. Režisérka se s neúspěchem filmu již z prvních kritik schovává za knihu, ale kniha je dobrá, resp. bohužel pouze kniha. Scénář potřebuje dramaturgii, byť je přepisem knihy - to se zde neuskutečnilo, vtipu pomálu, jen slušná kamera, velmi zajímaví herci a klavitní scénografie. Na mastnosti a slanosti by tomu pomohla větší míra erotiky a zákulisí orgií - sklandálnost - protože v tomto případě to byla jen taková jízda po povrchu. Slabší, než Fotograf, a možná i slabší než Zemský ráj. Rozhodně lepší, než Bestiář. Chyběla tomu atmosféra, a to dělá hodně. Ireno, soustřeď se víc na drama, než na jednotlivé herecké výstupy a dialogy - zapomeň, že jsou to herci a že musí něco říkat, zajímej se o detaily příběhu, nikoliv popisnost. Prosím! Příště... :)

• 14.10.2019  17:54

Slušné. Velmi slušné. Tentokrát i psycholog (odborník) vkusně vybraný, resp. použitý... Lepší po obrazové stránce, protože téma kamarádů ani protekce mě tak nezasáhlo.

• 5.10.2019  15:24
    LOVEní (2019)

Nedistribuovatelné zoufalství s nejhoršími herci současné castingové nabídky, vyjímaje J. Plesla. Předností filmu jsou snad jen kostýmy M. Hořejší a lokace města Pardubic, které působí pohledně. Film nezachrání ani dobří herci v malých rolích jako Malý v malé roli a Žilkové ve stejmě malé roli. Karel Janák končí a my to smutně pozorujeme. I mí přátelé, kteří mají IQ mezi 95 - 99 se nudili, styděli a otáčeli v kině na stejně zmatené diváky. Geislerová E. fungovala dobře kdysi v projektu M. Cieslara, v tomto filmu se nenašla a proto doufám, že ji dá ještě někdo šanci ukázat, že má talent.

• 5.10.2019  15:19

Dobří herci ve špatném filmu s dobrým nápadem a námětem. Na scénáři je vidět, že vzniknul příliš rychle a režie neprošla etapou nápadů. Krásná a vynikající Gabriela M. ovšem přidává na kvalitě a to velmi významně.

• 5.10.2019  15:17
    Gauneři (1992)

Tento film jsem nepochopil, nevstřebal a proto raději nekomentuji. Zkusím to příště.

<< předchozí 1 2 3 4