• Hudební

Dva společníci (1992)

Celkem zajímavý námět, který slušně drží dramatickou linku filmu. Není to tak vtipné, jako dřívější komedie s Renatem, ale najdeme v jeho filmografii i horší.

Táta je kněz! (1996)

Pozzetto je vždy lepší ve filmech, které nerežíruje. A to je i tento případ. Pár úsměvných míst tam najdete, ale je to přežitá komedie, doznívající slávy tohoto kdysi skvělého herce a komika...

Jan Werich: Když už člověk jednou je… (2021)

Špičkově udělaný dokument, sice populárně zpracovaný, ale se vší řemeslnou ctí, uměleckým cítěním a perfektně vycizelovaným střihem a archivem. Paradoxně bez nominací, o čemž svědčí stav a platforma českých lvů, cen kritiků atd.

Stopy Járy Cimrmana - Rozhledny a sochy (2023) (epizoda)

Super bláznovství. Velmi vtipný Reidinger, dynamicky a svižně natočený díl a pro mne až skoro nostalgická účast Hraběty a Čepelky.

Včela na mušce (2022) (seriál)

Atkinson je jako vždy skvělý, ale tvůrci tohoto sitcomu na něj nemají. Ani ve scénáři, ani v režii a hlavně ve střihu, který byl příliš popisný a divák zbytečně předvídal všechny pointy, gagy apod. Škoda. Rowan by si to měl psát sám, nebo se svým starým týmem, jako dělal Beana a jiné projekty. Tady je jasně vidět, že základ ve scénáři i v režii chybí.

Klan Klánských (2023) (TV film)

Příšerná kamera a odfláknutá režie příliš bránila vyniknutí Klánského virtuozity a mimořádnosti geniálního umělce, pedagoga a velmi precizního "řemeslníka". Naopak filmařské řemeslo tento portrét postrádal. Pan Klánský je mi ale velmi sympatický, stejně jako jeho syn Lukáš. Ale bohužel ani výběr hudby a hudebních děl nebyl příliš originální.

Pánský klub (2022)

Místy je to trochu vtipné, ale působí to jako díl z nějakého primáckého brakového seriálu. Dokážu si ale představit, že na divadle by to mohlo fungovat, nicméně mě látka, ani námět tentokrát Na Jezerku nedostane.

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Film s velmi nesourodou režií a kamerovým pojetím, které k žánru vůbec nesedí. Naštěstí ten scénář drží jakž takž pohromadě, je tam i pár úsměvných věcí a zábavní herci, díky kterým film s chutí dokoukáte. Jen prostě ta látka se vůbec nesnoubí s režijním uchopením, vypadá to jako videoklip, nebo reklama, není to vůbec civilní a nedokáže vás to vůbec vtáhnout do děje. Jakoby tu režie a kamera byla překážkou ke sledování filmu. Může to být ale i ego tvůrce, nebo jen nepochopení žánru apod. Vlastně pro mne velmi zvláštní filmový tvar a distribuční exponát.

Stopy Járy Cimrmana - Cimrmanovo Pojizeří (2023) (epizoda)

Jsem potěšen, že se našli mladí tvůrci, kteří dokázali bez poškození uchopit Cimrmana a po letech ho zase dostat na obrazovky ČT s úplně novým tématem a neprobádaným žánrem, jako je cestopis. Paradoxní je, že takový světoběžník, jako je JC má cestopis až teď. Je to vlastně k němu nejpříhodnější žánr. A navíc je to velice vtipné a dobře napsané, tak aby se to neslo v duchu seminářů, přičemž slyšíte často i nové souvislosti, informace a pointy. Např. husy, jogurt, expediční lyže apod. Nevím, jaké budou další díly, a o čem, ale už teď je mi líto, že ji je jenom šest.

Tvrdý chleba (1990) (TV film)

Zapomenutý klenot televizní tvorby s otiskem doznívajícího socialismu. Veliká a pravdivá Smoljakovina s vnitřní hloubkou až téměř distribučního filmu.

Ovládací panel

Fanklub