Kujava

Kujava

okres Beroun

• 25.3.2020  11:12

První díl nic moc. Byl dost zmatený a v postavách mám zatím bordel. Snad další díly budou už lepší.

• 24.3.2020  20:06

Nádherné a důstojné zakončení seriálu plného humoru, tajemna, dramatu, zvratů a postav které vám přirostou k srdci. V budoucnu se s radostí do Wisteria Lane opět vrátím.

• 11.3.2020  21:23

Nevím proč, ale u tohoto dílu jsem se zatím nejvíc zasmál.

• 10.3.2020  23:09

Kultovní klasika, která vždy pobaví.

• 15.2.2020  00:02

Jedna hvězda za Ramiho. Jinak je to zdlouhavý a debilní.

• 14.2.2020  23:58

Původní Mařenu Poppinsovou jsem neviděl a zatím to nehodlám nijak měnit. Tuhle verzi jsem si pustil náhodou, když jsem na ní narazil na HBO. A byla chyba se na to dívat pozdě v noci, vydržel jsem asi 20 minut a usnul. Neříkám, že to byla vyloženě pruda to sledovat, ale měl jsem to na 3 etapy: začátek, prostředek a konec. Afektovanost těch parchantů mě neskutečně vytáčela, když držely hubu a nezpívali, tak jsem byl spokojený. Vizuál chvílemi až moc přeplácaný. Choreografie a písničky nevýrazný, zapomenutelný a ve většině případů otravný (jen dobře, že jsem se nedíval s dabingem). Dvě hvězdy dávám za hezký kostýmy a moje oblíbenkyně Emily (v roli Mary překvapila a táhne celý film ze žumpy) a Meryl (její role šílené sestřenice s vtipným přízvukem byla brilantní). 40%

• 12.2.2020  19:23
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Jedním slovem: neuvěřitelný! Každý díl ve mě zanechal emoce a pocit znechucení, jak některé prospěchářské svině mysleli jen na sebe a kvůli nim zemřelo více lidí než mělo. Uznání těm, co nemlčeli a snažili se napravit škody způsobené černobylskou katastrofou.

• 12.2.2020  15:55
    Zlatokopky (2019)

JLo ve svých padesáti dokazuje, že hrát fakt umí. Její postava je dobře napsaná a ona si to vysloveně užívá (nominace na glóbus zasloužená). Taneční show u tyče je pastva pro oči a vy nedokážete uvěřit, jak to ve svým věku dělá a ještě k tomu má postavu jako lusk. Každou scénu si krade pro sebe a zastiňuje své herecké kolegyně (Constance a Lili taky super, ale Jennifer rules!). Cameo Cardi B a Lizzo bylo fajn zpestření. Druhá polovina filmu už s maličko pomalejším tempem, ale pořád baví. Holky po finanční krizi z roku 2008 musí vymyslet jiný způsob jak vydělávat prachy, jelikož kroucení zadkem u tyče už tak nesype, tak začnou vysávat kreditky chlápkům z Wall Street. Vše klape jak má, aspoň do tý doby dokud se se věci nezačnou komplikovat a nepraskne to. Bum spadla klec a je konec filmu. Čtyři kousky zaslouženě.

• 12.2.2020  14:23
    Syn temnoty (2019)

Superhrdinský horor: zajímavý, svěží a inovativní žánr. Jen škoda, že zpracování je dost špatný a nepromyšlený. První půlka, mě utvrzovala v tom, že udělím odpad. Nakonec mě film překvapil a nepřišlo mi to zas tak hrozný, ale přes noc se mi to rozleželo v hlavě a hrozný to je. Scénář tupý, dialogy debilní, herci nesympatičtí, lekačky žádný, atmosféra nulová. Zlá verze Supermana byla v každé scéně na přes držku, ale nebyl by dobrý nápad to udělat, jestli nechcete mít ugrilovaný ksicht jeho laserovými oči. Dvě hvězdy dávám, za bohužel neúspěšný pokus zpracovat nový žánr, písničku od Billie a dost slušný gore (utržená čelist, vypíchlé očíčko) mňamka! SPOILER: škoda, že ho matka na konci neprobodla, aspoň by se neuvažovalo o pokračování. Viděl jsem a stačilo. 30%

• 10.2.2020  07:34

Zviřátka z roku 89 jsem neviděl a knihu jsem nečetl, takže nedokážu říct jak moc je film věrný předloze. Jediný co vím, tak v knize zemřel ten malý kluk ne holka. Vizuál a závěr skvělej. Jinak průměrný nevýrazný horůrek, který se utopí v hafu podobných filmů. 45%

• 9.2.2020  21:11

Nedokážu si představit jinou herečku, která by Harley zahrála líp. Margot tahle role sedí jak prdel na hrnec. Už před začátkem filmu jsem na 100% věděl že pod 3 hvězdy nepůjdu, díky té bláznivé sexy divošce. Začátek byl trošku zmatenej, ale po chvíli jsem se orientoval. Zbývající dva kousky dávám za nadupanej soundtrack, skvělej vizuál, originální bitky, narcistickýho Ewana a roztomilýho Bruce (bohužel nedostal tolik prostoru, když už je na plakátu, tak jsem si myslel, že si ho víc užijeme). Zbytek “woman power” crew byl fajn (hlavně Huntress a Black Canary), čekal jsem, že ta malá čonka bude otravná, ale byla v pohodě. Jak už někdo psal tak to je takový mix Suicide Squad a Deadpoola s kozama. Moje představy to splnilo a obavy vyvrátilo. A feminismus se tolik neprotlačoval do příběhu. Slušných 85%

• 12.12.2019  23:51

Jsem si tak po škole usmyslel, že se do kina zajdu odreagovat a narazil jsem na premiéru Black Christmas. K filmu jsem viděl jenom trailer a vypadalo to docela slibně, ale neočekával jsem žádný zázrak, taky to byla blbost a měl jsem jít radši na něco jinýho. Začátek se dost táhl a dialogy neměli význam pro příběh. Takový typický americký žvásty. Potom když se to nějak rozjelo, tak jsem moc nepobíral, kde se pořád berou ty týpci v pláštích a zabíjejí každého na potkání. A konec byl jedno velký WTF. Nechápu jak tohle můžou nazývat hororem/thrillerem, bez lekaček, atmosféry a kapky krve. Víc než samotnej film mě děsil kastrolovej účes Imogen Poots a děsivej ksicht její černý feministický kamarádky. Zbytečná kravina plná “silných a nezávislých žen”. 2/10

• 8.12.2019  09:28
    Kruhy (2017)

Tady je přesně vidět, že VHS kazety a “krabicová” telka mají v sobě mnohem větší kouzlo a tajemno než dnešní moderní vychytávky. S tímhle mám ve filmu asi největší problém, že už to prostě nemá atmošku VHS éry. Sice jsem narozen těsně před miléniem, ale kazety u nás doma ješte pár let dominovaly. Takže když Samara začala vylézat z mobilu, bylo to spíš směšný než děsivý. Pár dobrých momentů to má (předávání smrti kopírováním videa), ale ty film nezachrání. Obsazení taky není nejlepší (výjimkou je představitelka Julie, ale Rachel z předchozích dílů nepřekoná). Horší tři hvězdy.

• 8.12.2019  00:42
    Kruh 2 (2005)

No co si budem, už to není taková sláva jako první díl, ale na druhou stranu to není úplná katastrofa. Hodnocení 52% si film určitě nezaslouží, 65% by mu slušelo víc. Co nejvíc druhý Kruh sráží na kolena, je použítí až moc vizuálních efektů, v mnoha případech nesmyslných a lacině vypadajích - scéna s jeleny na silnici je ukázkovým příkladem. Naopak scéna levitující vody v koupelně se mi líbila asi nejvíc. Normálně bych dal 2 hvězdy, ale dávám 3 opět kvůli skvělýmu soundtracku a Naomi. Lepší průměr. 6/10

• 8.12.2019  00:19
    Kruh (2002)

Dost dlouho jsem se odhodlával si Kruh pustit, jelikož jako pětileté dítě jsem viděl kousek scény se Samarou a od té doby jsem občas míval noční můry. Až po zhlédnutí jsem zjistil, že děsivý to je, ale dá se to “přežít”:D Na rovinu říkám, že je to jeden z mála skvělých hororů s jestě lepší atmosférou. Soundtrack je kapitola sama o sobě, prostě topka. Vizuálních efektů je tak akorát a nevypadají lacině. Na závěr chci vyzdvihnout herecký výkon Naomi Watts. 9/10