Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Nedokážu si představit jinou herečku, která by Harley zahrála líp. Margot tahle role sedí jak prdel na hrnec. Už před začátkem filmu jsem na 100% věděl že pod 3 hvězdy nepůjdu, díky té bláznivé sexy divošce. Začátek byl trošku zmatenej, ale po chvíli jsem se orientoval. Zbývající dva kousky dávám za nadupanej soundtrack, skvělej vizuál, originální bitky, narcistickýho Ewana a roztomilýho Bruce (bohužel nedostal tolik prostoru, když už je na plakátu, tak jsem si myslel, že si ho víc užijeme). Zbytek “woman power” crew byl fajn (hlavně Huntress a Black Canary), čekal jsem, že ta malá čonka bude otravná, ale byla v pohodě. Jak už někdo psal tak to je takový mix Suicide Squad a Deadpoola s kozama. Moje představy to splnilo a obavy vyvrátilo. A feminismus se tolik neprotlačoval do příběhu. Slušných 85%

Černé Vánoce (2019)

Jsem si tak po škole usmyslel, že se do kina zajdu odreagovat a narazil jsem na premiéru Black Christmas. K filmu jsem viděl jenom trailer a vypadalo to docela slibně, ale neočekával jsem žádný zázrak, taky to byla blbost a měl jsem jít radši na něco jinýho. Začátek se dost táhl a dialogy neměli význam pro příběh. Takový typický americký žvásty. Potom když se to nějak rozjelo, tak jsem moc nepobíral, kde se pořád berou ty týpci v pláštích a zabíjejí každého na potkání. A konec byl jedno velký WTF. Nechápu jak tohle můžou nazývat hororem/thrillerem, bez lekaček, atmosféry a kapky krve. Víc než samotnej film mě děsil kastrolovej účes Imogen Poots a děsivej ksicht její černý feministický kamarádky. Zbytečná kravina plná “silných a nezávislých žen”. 2/10

Černobyl (2019) (seriál)

Jedním slovem: neuvěřitelný! Každý díl ve mě zanechal emoce a pocit znechucení, jak některé prospěchářské svině mysleli jen na sebe a kvůli nim zemřelo více lidí než mělo. Uznání těm, co nemlčeli a snažili se napravit škody způsobené černobylskou katastrofou.

Fantasy Island (2020)

Jedna hvězda za námět, zbytek velký špatný. 10%

Kruh (2002)

Dost dlouho jsem se odhodlával si Kruh pustit, jelikož jako pětileté dítě jsem viděl kousek scény se Samarou a od té doby jsem občas míval noční můry. Až po zhlédnutí jsem zjistil, že děsivý to je, ale dá se to “přežít”:D Na rovinu říkám, že je to jeden z mála skvělých hororů s jestě lepší atmosférou. Soundtrack je kapitola sama o sobě, prostě topka. Vizuálních efektů je tak akorát a nevypadají lacině. Na závěr chci vyzdvihnout herecký výkon Naomi Watts. 9/10

Kruhy (2017)

Tady je přesně vidět, že VHS kazety a “krabicová” telka mají v sobě mnohem větší kouzlo a tajemno než dnešní moderní vychytávky. S tímhle mám ve filmu asi největší problém, že už to prostě nemá atmošku VHS éry. Sice jsem narozen těsně před miléniem, ale kazety u nás doma ješte pár let dominovaly. Takže když Samara začala vylézat z mobilu, bylo to spíš směšný než děsivý. Pár dobrých momentů to má (předávání smrti kopírováním videa), ale ty film nezachrání. Obsazení taky není nejlepší (výjimkou je představitelka Julie, ale Rachel z předchozích dílů nepřekoná). Horší tři hvězdy.

Kruh 2 (2005)

No co si budem, už to není taková sláva jako první díl, ale na druhou stranu to není úplná katastrofa. Hodnocení 52% si film určitě nezaslouží, 65% by mu slušelo víc. Co nejvíc druhý Kruh sráží na kolena, je použítí až moc vizuálních efektů, v mnoha případech nesmyslných a lacině vypadajích - scéna s jeleny na silnici je ukázkovým příkladem. Naopak scéna levitující vody v koupelně se mi líbila asi nejvíc. Normálně bych dal 2 hvězdy, ale dávám 3 opět kvůli skvělýmu soundtracku a Naomi. Lepší průměr. 6/10

Kyslík (2021)

Po pár minutách nudy jsem to vypnul. Děsně neatraktivní námět. 5%

Mary Poppins se vrací (2018)

Původní Mařenu Poppinsovou jsem neviděl a zatím to nehodlám nijak měnit. Tuhle verzi jsem si pustil náhodou, když jsem na ní narazil na HBO. A byla chyba se na to dívat pozdě v noci, vydržel jsem asi 20 minut a usnul. Neříkám, že to byla vyloženě pruda to sledovat, ale měl jsem to na 3 etapy: začátek, prostředek a konec. Afektovanost těch parchantů mě neskutečně vytáčela, když držely hubu a nezpívali, tak jsem byl spokojený. Vizuál chvílemi až moc přeplácaný. Choreografie a písničky nevýrazný, zapomenutelný a ve většině případů otravný (jen dobře, že jsem se nedíval s dabingem). Dvě hvězdy dávám za hezký kostýmy a moje oblíbenkyně Emily (v roli Mary překvapila a táhne celý film ze žumpy) a Meryl (její role šílené sestřenice s vtipným přízvukem byla brilantní). 40%