Orlau32

zasloužený důchod/dř.investice

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 2.5.2016  00:24
    Osvobození (1969)

Dívám se v televizi na pětidílnou epopej "Osvobození", čumím a nemohu pochopit, že tento SKVOST chybí v mé video sbírce válečných filmů, které byly světově natočené ! Mám Ozerova "STALINGRAD" a to jsem se domnívala, že už není možné něco lepšího a pravdivého natočit. Jsem nadšena ! Jako pamětník 2.svět.války to znovu prožívám a mohu hodnotit jestli to tak opravdu bylo. Bylo mi 10 let, ale už tehdy jsem poslouchala s tatínkem zprávy z rádia pod dekou (protože poslouchat Moskvu nebo Londýn nahlas se rovnalo "ke zdi" ). Postavy v tomto filmu vybral režisér (i co se týče fyziognomie tak jedinečně, že jsem z toho měla husí kůži). Vynikající dialogy ! Zde se znovu potvrzuje mé tvrzení, že film dělají vynikající dialogy. Filmy, kde se žvaní o ničem, kde není vtipná myšlenka nebo ohromující myšlenka, výborně zpracovaná scénářem, nemohou mít u náročného diváka úspěch. Přiblblé grimasy, vulgarity a jiné pitomosti nenahradí hloubku filmového umění. Domnívám se, že film je proto na tak vysoké úrovni, že tam Rusy hrají ruští herci, Němce hrají i mluví němečtí herci a těch pár postav důstojníků západních hrají američtí nebo britští herci. Proto je to tak jedinečné a též se nehledělo na náklady filmu. No nemám slov - báječné !!!!!!!!!!

• 16.3.2015  17:49

Jsem šokována, že tento film dostal ZLATÉHO LVA. Koupila jsem si toto DVD kvůli herečce Catherine DENEUVE. Veškeré filmy, které jsem s touto francouzskou hvězdou viděla, mě nezklamaly. Až tento. Co tím snímkem chtěl režisér Marshall říci jsem nepochopila. Námět, kdy velmi přitažlivá žena se setká na jediném rande s mužem, který na ní hluboce zapůsobil, a to tak, že se v následujících letech chová jako polo blázen. Kudy chodí, tak ho všude ve svých představách vidí, slyší jeho hlas, zvedá hluché telefony, lítá od jednoho okna k druhému, čumí do aut na cizí řidiče až do doby, kdy jede do USA , kdy má najít pro monografii jednoho malíře (film nám neprozradí kterého) nějaký obraz, který je považován za unikat. V Bostonu se seznámí s určitým mužem,který jí má pomáhat - je to fotograf. Nebudu zde líčit děj, protože je na události velmi chudý. Kromě faktu, že herečka je asi nekuřačka a tam hraje tak vášnivou kuřačku, že jako náš pan Bartoška zapaluje jednu cigaretu od druhé, tak styl jakým kouří, vás velmi pobaví. A to je asi na to filmu to nejzajímavější, protože se zde nic jiného neřeší. Aha, ještě jedna věc : NAKONEC si nechá sahat cizím chlapem mezi nohy v restauraci aniž by mu dala facku. No a to je tak asi vše o tomto " nebi na dosah".

• 14.3.2015  01:52

Protože mám ráda jakékoli válečné filmy, koupila jsem si nedávno DVD s tímto filmem. Musím po pravdě říci, že mě zlákaly dvě hvězdy, které se filmu hrají a to: Keith Carradine a Powers Boothe. Ať jsem čekala cokoli, tak rozhodně jsem nečekala horror. Bažiny Louisiany skutečně připomínají Vietnamskou džungli a při vší té hrůze mi tam chyběli krokodyli. Slyšela jsem, že jich tam je obrovská spousta. Režisér Walter Hill to natočil brilantně. Ačkoliv to na první pohled vypadá jako béčkový film, není tomu tak. Kdo je zkušený divák, tak částečně odhadne jak to dopadne, ale nicméně je to uděláno dobře. Kdo neviděl, doporučuji.

• 10.8.2014  17:06

Dobrý rozbor co by se stalo kdyby...... a těch kdyby tam je tolik, že v podstatě se musíme zamyslet nad faktem, jestli Hitler co by válečný "Belzebub" neměl již v osudu napsáno, že ze všech životních nástrah vyjde nezraněn a zemře vlastní rukou. Hrabě von Stauffenberg nebyl jediný, který usiloval o Hitlerův život. Hitler, přežil nebo unikl asi 42 pokusů o atentát.

• 10.8.2014  16:48
    Snajpr (2012)

Film jsem koupila v levném prodeji za 20,- Kč. Měla jsem radost, že jsem koupila francouzský film " za hubičku". Měla jsem doma na návštěvě vnuka a tak jsme se těšili jak si to večer pustíme. Ouha ! Už prvních 20 minut určilo to, že jsme se začali po sobě dívat a měli zajímavé poznámky, které zde nechci zveřejňovat. V podstatě plně souhlasím s komentářem kolegy TAHIT, který se táže nikoliv "kam se poděla sedma rota", ale : KAM SE PODĚL FRANCOUZSKÝ ESPRIT kriminálek ? Asi to bude obyčejným zjištěním, že generační hvězdy filmu 70. a 80. let vymřeli a s nimi i vynikající režiséři a scenáristé. Jistě jste postřehli ten fakt, když u nás zemřel pan Jaroslav Dietl , tak nastalo seriálové dusno a pusto. To s malými obměnami trvá dodnes. Ty mýdlové kraviny, které hercům slouží jako "penězovody", nestojí ani za zapnutí televizoru. Ale abych byla spravedlivá, tak čestnou výjimku tvoří "Kriminálka Anděl".

• 10.8.2014  16:24

Tak na tuhle pitomost jsem se koukala v televizi, protože daný večer tam asi nic lepšího nebylo ( a to mám 75 programů). Stane se, že se divák "zadívá" aniž uvažuje proč se na tuto debilitu dívá. Stejně se myšlenky toulají někde jinde a najednou se divíte, proč na to koukáte. Vystihla jsem názor na tento film dost jasně ? Neviděla jsem film č.1, ale vůbec si nedělám výčitky, protože nemohu brát vážně některé názory, že "ten první" byl lepší. Lepší....v čem ?

• 6.5.2014  17:49
    Hlas Česko Slovenska (TV pořad) (2012)

To, jak to probíhá mi ani tak nevadí, jako myšlenka, kde jsou všichni ti vítězové (kromě Langerové), Issové, Horvathové, atd, v propadlišti dějin ? Protože je před sebe nechce pustit "stará garda" dokud nezemře ?

• 6.5.2014  17:21

Nikdy nezapomenu, že jsem po shlédnutí tohoto filmu několik noci nespala. Ačkoliv miluji historické filmy, tento mnou doslova otřásl. Jednak byl film natočen naší největší režisérskou hvězdou, a též všechny role byly obsazeny do nejmenších roliček špičkou tehdejších hereckých legend. Nevím, nevím, zda tento film by v USA nedostal OSCARA a to nikoliv jen jednoho. Prostě absolutní špička filmového umění. Pane VÁVRO, děkuji.

• 6.5.2014  17:11
    První republika (TV seriál) (2014)

Na tento seriál jsem se strašně těšila. Snad proto, že jsem se v této době narodila a tudíž hodně pamatuji. Jako dítě jsem kolem sebe vnímala to dobré a hezké, ale kupodivu nebyla jsem slepá ke svému okolí, kde byla i chudoba. Mnohokrát jsem kladla otci otázku proč nemá Irenka stejně hezkou panenku jako já, ale ušitou se starých punčoch. Tatínek mi odpověděl : "Když ti to vadí, dej jí svou panenku ." Jednou jsem to udělala a nikdy nezapomenu na oči Irenky ( její tatínek byl švec). ! Večer přišla maminka Irenky panenku vrátit. "Jen si panenku nechte, když tak rozhodla má dcera, věděla jistě proč. Jsem na ni pyšný." řekl můj otec. Mám velké sociální cítění, které mám zřejmě v genech po svém jedinečném tatínkovi. A tak od seriálu očekávám trochu více než "zaplantanou" detektivku. P.S, zaplantaný = slezský výraz pro zamotaný.

• 6.5.2014  16:31
    Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál) (1984)

V době totality, kdy si nebylo téměř co vybrat, protože nás "ohromovaly " 3 kanály, tak si myslím, že to pro pracujícího člověka, zmučeného přesčasy, byla docela dobrá zábava. Já sice dodnes nevím, jak to dopadlo ve finále, ale myslím, že jsem opět o nic velikého nepřišla.

• 6.5.2014  16:06
    Frajer Luke (1967)

Teprve nedávno jsem si koupila DVD s tímto úžasným filmem a legendárním hercem Paulem Newmanem. Dost mě překvapilo, že je to z vězeňského prostředí. V době, kdy se to dávalo u nás v kinech jsem byla buď na zdravotní dovolené (což je pro ženu ten nejlepší film) anebo na dovolené mimo republiku. Samozřejmě že tato megahvězda a ještě k tomu krásný chlap a výborný herec dodají filmu tu pravou šťávu. Protože jsem (ale bohužel) viděla s vězeňskou tématikou mnohem více filmů, tak mě tam nejen nic nepřekvapilo, ale mnoho podobných scén jsem viděla jinde. Ale !!! PAULA NEWMANA samozřejmě překonal málokdo, jestli vůbec někdo...

• 6.5.2014  15:51
    Dům naruby (2003)

Steve Martina jsem nikdy nemusela. Nevím, co mi na tom herci vadilo, ale byl pro mě vždy "utrpením" na plátně. Jinak běžná americká pitominka, dobrá tak jako "odchodné" pro hosty na Silvestra ve 3 hod. ráno.

• 26.4.2014  17:13
    Apokalypsa (1979)

Velmi zajímavý film, i když obsahově nic převratného. Kulisy filmu byla pravdivá příroda Vietnamu a světelné efekty ještě zmnohonásobily válečnou hrůzu. S přihlédnutím ke "tvrdosti" války jsem ze zaťatými zuby musela poslouchat vulgarity a sprosťárny v konverzaci vojáků, což u jiných válečných filmu nebylo (aspoň ne v takové míře), což mě dost znechucovalo. Též děj byl chudý na příběh, víme od počátku o co jde, co je to za misi, ale kromě nadávek, střílení a rvaček na palubě lodi mě nic jiného nepřekvapilo. Čekání na superhvězdu a bývalého playboye MARLONA BRANDO se "zmrsklo" na posledních 20 min.filmu, aby si tato nemocná superhvězda zahrála zřejmě svůj poslední filmový vstup v roli psychicky narušeného plukovníka Kurtze, který zde terorizuje původní obyvatelstvo a hraje si zde na "pánaboha". Chápu, že z hlediska filmografie je to úžasné dílo a též je trochu poplatné jménu COPPOLA. Těžko říci dnes, zda se na film podívám někdy podruhé. Byl příliš dlouhý a příliš krutý.

• 26.4.2014  16:51

Na tom snímku je sympatické, že režisér tohoto filmu je přímým účastníkem této válečné příhody a věnoval film svým padlým kamarádům. Film obdržel mnoho cen, protože ukázal nejen na krutost války,ale též, že i mezi nepřáteli byli lidé a lidmi zůstali. Nejsou tam bůhvíjaké válečné scény (o to zřejmě režii ani nešlo). Spíše se zde promítlo, že znalost jazyka mého nepřítele obrousí všechny ostré hrany komunikace. Film se mi líbil.

• 18.4.2014  01:18
    Katyň (2007)

Slavný film ještě slavnějšího polského režiséra Andrzeje Wajdy. Téma je historicky těžké pro toho, kdo v té příšerné době nežil a kdo si ani ve snu nedovede představit, jaká to byla hrůza. Mě v roce 1939, kdy se tato hanebnost odehrála, bylo 7 let a tak o tom vím jen z vyprávění rodičů, jaký zločin se na polském národě stal, a vlastně se až do roku 1990 nevědělo, kdo je vlastně za tento zrůdný masakr zodpovědný. Až to Kreml přiznal. Takový film se těžko točí režisérovi, jehož otec jako vysoký důstojník, byl oběti tohoto zločinu. Proto je pod jménem A.Wajdy v titulcích napsáno : MÝM RODIČŮM . Brečela jsem. Je to nádherný film, ale pro mladou generaci těžko pochopitelný, protože kromě startovní pistole na běžecké dráze, skoro 70 let žádný jiný zvuk z pistole neznají. A to je zatím dobře.

• 14.4.2014  17:12
    Záhada Severního moře (TV film) (2011)

To byl asi režisérův 1. film. Protože takovou "jalovinu" protkanou fantasmagorii není možno vidět každý den. Mě by zajímala pouze jedna věc : kolik taková rádoby sci-fi spolkne peněz, anebo zda se na to neskládali herci, kteří si zde chtěli zahrát.

• 14.4.2014  17:06
    Let Fénixe (1965)

Zajímavý film, ale myslím, že remake z roku 2004 byl zajímavější a měl lepší dialogy. \též scenérie zabírána kameramanem byla lepší.

• 14.4.2014  16:58

Dvě veliké hvězdy zde odvedly kus výborné práce. Samozřejmě s velmi otřepaným námětem. Chvílemi jsem si řekla :"Musíš vydržet !" to když se mi nudou zavírala víčka. Pak zase přišla sprška legrace, zmínka o sexu velmi jemná, a tak jsem se dočuměla na klasickou americkou komedii. Bez emoci a bez nápadů.

• 14.4.2014  16:51

Nemám ráda thrillery. Někdy se jim nevyhnu, a to tehdy, když mě zláká ve filmu obsazena vynikající hvězda. V tomto případě to byl Morgan FREEMAN. Nemohu film chválit ani zatracovat. Vydržela jsem až do konce, ale požitek vnitřní jsem z toho neměla. Přesto ovšem musím ocenit dobrou práci Morgana Freemana, protože (jak jinak) bez jeho stafáže bych se na film těžko dokoukala. Ale nicméně napětí zde bylo a spád měl film taktéž. Proto si myslím, že byl nadprůměrný proti jiným krvavým pitomostem.

• 14.4.2014  16:29

Vynikající dokumentární film o velikém ruském vojevůdci, který vyhrál 2.světovou válku svým geniálním myšlením a úžasnou strategii. Byť ruský národ oslavoval J.V.Stalina jako vítěze, myslím, že bez ŽUKOVA by měl Stalin daleko větší problémy a válku by tak fantasticky nevyhrál. Vždyť posílal maršála Žukova do míst, kde to doslova "plavalo na vodě" a Žukov vždy našel řešení. Myslím, že se jednalo o největšího a nejgeniálnějšího vojevůdce (po Alexandru Velikém )všech dob. Film je sestaven z originálních záběrů válečných zpravodajů jak z ruské tak z německé strany. Herci tam hrají pouze tři. Hitlera -Fritz Diez, Žukova - Michajl Uljanov (který mu je nevýslovně podoben) a Akhim Petri (koho představoval už nevím). Škoda, že hodnotová tabulka nemá 7 hvězdiček !

• 14.4.2014  16:12
    Kopyto (1981)

A to jsem měla štěstí !!! Po "Cestě do lesa" do byla úplná lázeň, bytˇ stará 33 filmových let. Bavila jsem se tak, jak už dlouho ne, byť jsem v těch 70/80 letech nijak pro Pierra Richarda nehorovala. Ale po té příšerné nudě to byla sranda do nebe volající. V době slávy herce Richarda u nás, jsem ho moc nemusela, protože byly na výběr daleko kvalitnější filmy (i když velice zřídka). Pokud jste to neviděli, vřele doporučuji, přejde vás okamžitě "blbá nálada".

• 14.4.2014  16:00

Tak nevím. Nevím proč se tohle filmové dílko má řadit do kategorie "komedie". Též nevím, čemu jsem se tam měla smát ? Zda té zrzavé nevychované a přemoudřelé teenežerce, nebo těm olezlým chlapským srandičkám ? Ano, byla to ukázka z dnešní doby porevoluční.... ale proboha ! Po tomto masakru už máme 24 let a doba je čím dál tím nepochopitelnější, drzejší a smutnější. Zkrátka : potřebovala bych k tomu filmu letákového průvodce, který by mě upozornil v kterém místě se mám smát. Nezasmála jsem se (byť se zdvořilosti k autorům) ani jednou. Dvě * dávám opravdu jenom ze zdvořilosti k autorům.

• 11.3.2014  17:41

Tento film mě nijak zvlášť nezaujal. Velice mi připomínal situace u nás v republice, kdy se vyhazují 50.letí zkušení lidé ze svých postů a místo nich přicházejí mladí nezkušení, ale nabití sebedůvěrou. První co udělají, tak vyhodí všechny zkušené pracovníky, kteří by je mohli svými vědomostmi ohrozit. A tak jsem konečně pochopila, odkud tohle "svinstvo" k nám dorazilo.... z Ameriky. Mám to na DVD, ale nevím, zda se na to podívám někdy znovu.

• 11.3.2014  17:15
    Čtrnáctý v řadě (TV film) (1975)

Nebudu o tomto filmu psát dizertační práci. Karel Höger natočil za svůj krátký život daleko lepší filmy. Ovšem tato napůl detektivka se řadí mezi ty koukatelnější i po tak dlouhé době, t.j. skoro po 40. letech.

• 11.3.2014  17:09

Nic mimořádného. Novinka .... krásná Luciferka v pekle, která byla téměř hezčí jako ta princezna. Žádná zápletka, žádné novum. Králové nám už také vymřeli, ale pan Postránecký i pan Nárožný.... no dobře !

• 6.2.2014  21:44
    Bídníci (1998)

Nejlepší BÍDNÍCI jsou z. roku 1958 v hlavní roli s Jeanem GABINEM. A to jsem viděla všechny filmy s názvem "Bídníci". Do této role dnes těžko najdete představitele, který by charismatickému Gabinovi konkuroval. Dosud se ještě nenarodil. Tím neříkám, že ostatní filmy jsou špatné....jsou jenom jiné a té době špatně konvenují.

• 6.2.2014  18:40

Je to historický velkofilm jiné kultury, jiného století, jiných zvyků. Ale splnil veškerá má očekávání a dokonce mě přesvědčil svým výkonem mnou málo uznávaný TOM CRUISE. V tomto filmu je ale brilantní a protože v "bonusovém DVD" jsem viděla cvičení a přípravu na bojové výkony samurajů, tak hluboce smekám před touto dřinou a chápu, že takové hvězdy pak berou milióny za natočení filmu. Japonský herec KEN WATANABE mi něčím hodně připomínal Yula Brynnera, ba řekla bych, že kdyby byl "do hola", že mu byl i podoben. Trochu romantiky dělalo film jemným, protože bojových scén bylo ažaž. Pro mě závěrem byl film bezvadný, ukázal na těžký život východních zemí 19.století, kde se musela východní kultura měnit a přizpůsobit té západní, pokud chtěla se světem udržet krok. A v Japonsku to bylo setsakra těžké. Dávám s čistým svědomím 5*.

• 17.1.2014  18:44
    Jake a Tlusťoch (TV seriál) (1987)

Kolegyně "Kleopatra" má pravdu. Někdy je to děs celé, nejen patka od Jaka. Ale když v TV jsou samé "stařešiny" nebo ty jejich komediální krávoviny, pak tento seriál přijde k chuti a dá se vydržet až do konce.

• 17.1.2014  18:35

Roztomilá komedie z válečných let, kdy se sem tam na Barrandově mohlo točit i něco roztomilého. No a filmy o pejscích, na to mě užene každý režisér (a to mi zůstalo od dětství dodnes).

• 17.1.2014  18:30
    Sebemilenec (TV film) (2013)

Nevím, jak takové dnešní filmy hodnotit. A též nevím, co mě tam mělo zaujat. Snad jen výkon Simony STAŠOVÉ, která ostatně nezklame v žádné roli. Je to vynikající herečka, která i ze slabšího filmu udělá "level" ke koukání.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47