Rizek75

Petr :-)

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3
    • 8.6.2018  23:42

Ono je to vážně myšleno vážně?

• 29.3.2018  22:28
    Chatrč (2017)

Přestože mi je téma ať už Boha či víry v cokoliv celkem vzdálené, přečetl jsem si nejprve knihu Williama P. Younga. A chápu, že se ve světě stala bestsellerem, s ohledem na "kvanta" věřících (nic proti :-)). Mě to však nijak neuchvátilo, bohužel. No a tím se dostávám k tomuto filmu. Co se týká námětu, platí to, co píšu v úvodu. Ale jinak zpracování dobré - hudba, výprava, herci...

• 11.3.2018  23:34
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Perla české filmové tvorby. Neskonalé výkony celé plejády nejlepších českých herců. Krásná hudba i výprava, kostýmy, prostě vše dokonalé. Je to srdcovní záležitost. Východní Čechy, Dobruška, Nové Město nad Metují. Příběh, který obsáhne celý život člověčí, od narození až po smrt. A také lidské povahy. Je v tom prostě všechno.

• 11.1.2017  23:25
    Pustina (TV seriál) (2016)

Tohle by měli vysílat v televizi a ne přiblblý Ordinace, Přístavy a já nevím co ještě. Dlouho se mi už nestalo, že bych musel vidět všechny díly najednou.

• 11.12.2016  17:13
    Meru (2015)

Neuvěřitelný, obdivující, neskutečný, lidský, fascinující...spousty přívlastků bych tady mohl vypisovat, a právem. Myslím, že tenhle dokument si to zaslouží.

• 2.12.2016  22:04
    Vánoční Kameňák (2015)

Pokleslá zábava v ještě pokleslejším duchu. Není více třeba dodávat...

• 17.11.2016  21:23

Četl-li bych knihu až po shlédnutí filmu, hodnotil bych asi o hvězdičku více. Ale film jsem viděl až následovně a samozřejmě do necelých dvou hodin nejde vměstnat všechny myšlenky, příběhy, popisky. Filmová verze je trochu víc smutnější, než by podle mě měla být. A proto celkem hodnotím za tři.

• 18.10.2016  21:10
    Inferno (2016)

Líbivé, má to švih, skvělou hudbu, dobrá oddychovka. Co jsem od toho čekal, to jsem dostal, takže...

• 14.1.2016  22:32
    Everest (2015)

Já tyhle filmy miluju, v jakémkoliv zpracování. Takže žádnou výtku.

• 31.5.2015  23:28
    Ex Machina (2014)

Komorní, ale dobré.

• 23.5.2015  17:30
    Moře (2000)

Ufff, jako těžký téma, psycho...ale docela zajímavá sonda do psychologie postav.

• 1.12.2014  21:59

Žádná hitparáda to není, ale těm "postavičkám" rozumím, spousta takových existuje. I to prostředí je tu a tam depresivní:-)

• 15.11.2014  22:05
    Donšajni (2013)

*jen za operní hudbu. Bohužel zklamání. Moc jsem od toho nečekal, když jsem viděl upoutávku, ale toto... Významní lidé, kteří něco dokázali (myslím tím teď filmové tvůrce napříč profesemi), by neměli od určitého věku předvádět, že talent nestárne, když v tomto případě se talent vytratil docela.

• 1.9.2014  20:12
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Nemám rád tyhle seriálové rychlokvašky. Opět se potvrdilo, že si někdo vysosal z paty rádoby příběh na pokračování, tentokrát na téma vinařství. Bohužel to nezachrání ani někteří herci k nimž jsem měl úctu, byť chápu, že se potřebují nějak uživit. Ale již nikdy více seriál ze stanice NOVA či PRIMA!

• 24.8.2014  22:20
    Gervaisa (1956)

Film spíše inspirovaný Zolovým Zabijákem. Ale jak již tady bylo v komentářích řečeno, ve filmu nelze zachytit obsáhlý román, v němž jsou do nejmenších detailů vylíčeny život Gervaisy a její rodiny, soudobý pohled Paříže, jakož i život nejmenších sociálních skupin či (a zejména) jejich "utápení se" v alkoholu. Poté co jsem přečetl po druhé knihu, byl jsem zvědavý, jak se podařilo román zfilmovat - a myslím, že celkem přesvědčivě. A klobouk dolů i před herečkou, která ztvárnila hlavní roli Gervaisy.

• 13.7.2014  09:26

Jedna *, ale jen za to, že jsem patriot a film se natáčel mimo jiného také na Rychnovsku, kde se zdržuji. Jinak dost statický, umělý, přehrávaný, amatérský- trochu jako kdybych natáčel home video z dovolený našich:-))

• 24.5.2014  21:33
    Trans (2013)

Super hudba

• 12.11.2013  21:47
    The Divide (2011)

Docela masakr, tak od poloviny filmu, ale dobrej:-)). A jinak taky psychologický rozbor postav, u nichž vedou přirozené pudy až do jejich záhuby...

• 3.11.2013  22:02

Viděl jsem posledních dvacet minut, ale zdálo se mi to docela dobrý - hudba, herec v podobě malého kluka, obrazy...

• 6.10.2013  10:39
    Gravitace (2013)

Jste ve vesmíru na dohled matičce Zemi. Jediné co nyní máte je trochu toho kyslíku, který vám zbývá, než dosáhnete záchytného bodu, totiž modulu určeného na přistání, abyste měli šanci dostat se živí zpátky do té krásné, modrozelené planety... A že se to hlavní hrdince podaří, o tom jsem nepochyboval, ale byly to nervy:-)

• 28.9.2013  22:15
    Elysium (2013)

Já sci-fi moc rád, a musím konstatovat, že mě tenhle film mile překvapil. Napětí od začátku do konce, super scény. Co dodat: plný počet*****

• 1.6.2013  22:39

Souhlasím s POMO - více je to dokument o jedné životní etapě. Zajímavé a dobrodružné etapě. Docela mě nadchla hudba i jedna písnička. A do třetice - trochu šok z "běžného" života nejchudších lidí v Nepálu a všudypřítomné špíny. Svět má bohužel i tyhle stránky...

• 1.5.2013  21:46

Taková májová oddychovka:-)

• 10.3.2013  13:39
    Babovřesky (2013)

Jedna hvězdička jenom za to, že se ve filmu objevili herci, které mám rád. Vidět už to víckrát nechci!

• 9.2.2013  22:14

Prostě Chytilová...

• 12.9.2012  20:16

Chválím ČT, že dnes, kdy umřel Radoslav Brzobohatý, vysílá tento film... Opravdu filmová česká legenda a pan herec R.B.

• 25.2.2012  10:03

Když já v něm furt vidím Harryho Pottera:-))Ale jinak to celkem ušlo.

• 16.2.2012  18:30
    Aréna národů (TV pořad) (2012)

Možná tak v devadesátých letech bych to zkoukl, ale v dnešní době stupidita na n-tou.

• 23.1.2012  19:41
    Život je ples (TV seriál) (2012)

Pro někoho "sračka" (fuj...!), pro jiného nic neříkající téma. Ale lidi, každý jednou zestárneme a musíme si uvědomit, že i senioři se chtějí bavit, žít důstojně podzim života. Proč to tedy nepřiblížit všem, bez rozdílu věku, třeba touto formou. Myslím, že se to docela povedlo, i herecké obsazení je vynikající.

• 23.1.2012  19:33

No já nevím no... Začátek a konec celkem dobrý, supr obrázky (vše co se točí kolem vesmíru, "nicoty", nekonečna, života, mě tak nějak fascinuje). To se tvůrcům povedlo. Co jsem příliš nestrávil, byl děj v záblescích o jedné americké rodině, despotickém otci (Bradu Pittovi), klasický příběh skoro-ale moooc dlouhý a nezajímavý. Kdyby celý film naladil na první část, bylo by to celkem dobrý.

<< předchozí 1 2 3