Styxos

knižní recenzent a pisálek

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23
    • 5.7.2009  13:33
    Vinnetou (1963)

Skvělá dobrodružná podívaná, ale fanouškem tohoto cyklu asi nikdy nebudu. Možná kdyby mi bylo pět a neznal jsem žádného Harryho Pottera...

• 3.7.2009  20:35

Po Šifře (kterou mám rád a byl jsem z ní paf) je tohle pád na dno filmové stoky a perfektní ukázka toho, jak film nemá rozhodně vypadat. Pokud by mi někdo položil otázku: "Jaký byl nejnudnější film, který jste v kině kdy viděl???" byla by odpověď jednoznačná: "Andělé a démoni." Opravdu jsem se v kině nikdy tak nenudil, jako u tohoto filmu. První hodina než se ten film rozjel, pro mě bylo opravdovým utrpením. A nechybělo mnoho, abych se sebral a odešel. Což jsem neudělal. A vydržel tuhle hrůzu až do konce. Nemá to šťávu, nemá to napětí, nemá to herecké výkony. A nejsmutnější na tom je, že hlavního parchanta jsem poznal v okamžiku, kdy se objevil (ne, tuhle knihu jsem nečetl a ani nechci, leč se na ní práší v mé knihovně). Od odpadu to zachraňuje pouze hudba Hanse Zimmera, která jediná tomu dává alespoň nepatrný švih. Jinak ten film nestojí ani za zlámanou grešli a je o to smutnější, že se na to lidi kvůli předloze poženou jako vosy za sladkým. Jak praví klasik: "Nikdy víc!!!!"

• 2.7.2009  19:32
    Proroctví (2009)

Knowing sice nedosahuje síly ani úrovně předešlých mistrových nářezů, ale to vůbec nevadí. Po hudební a vizuální stránce je velmi povedený, originalita příběhu sice není tak vysoká, jak jsem čekal, ale to rovněž nevadí. Po zádech mi párkrát přejelo. Co se konce týče konce, čuměl jsem jak blázen, protože jsem nečekal, že se z černokabátníků vyklube něco takového. Kdybych měl tipnout, kdo byl z hereckého týmu nejvíce schopností, tak by mi stačil jediný pokus a zaručeně bych se trefil. Nicolas Cage totiž jednou u čtení scénáře nechrápal a od Obchodníka se smrtí zakopl o pořádnou roli. Obávám se, že tohle byla světla výjimka a že se mužský idol mnoha žen z té žumpy špatných rolí ve špatných filmech už nevyhrabe. Kéž bych se mýlil...

• 20.6.2009  00:49

Tak tenhle film patří k jedním z mnoha, na které jsem koukal tajně jako malý kluk. I po těch letech neztratil nic ze svého béčkovitého kouzla. Tia Carre je tu pořád kočka, která k Dolphovi vleze do postele, Brandon Lee srší humornými připomínkami a Tagawa si svého démonického záporáka užívá. A hlavně tohle jeden z nejlepších filmů, ve kterém Dolph Lundgren hrál. Zkrátka a dobře, Zúčtování v Malém Tokiu je jedním z mých mnoha srdečních filmů patřících do akční skupiny. To už mi nikdo neodpáře, protože nostalgie je hold nostalgie.

• 19.6.2009  13:33
    Blackjack (TV film) (1998)

Film smrdící laciností od začátku až do konce. Herecké výkony jsou nulové, příběh tisíckrát viděný a vyhrabaný někde ve smradlavé stoce braku. Jediné, co je na tom filmu dobré, je vymazlená akce. Je mi Johna Woo líto, jeho filmy rád a tohle si vážně nezasloužil :-(

• 17.6.2009  08:16

K uzívání nudné a neatmosferické. Od takové legendy bych čekal něco mnohem víc atmosferičtějšího. Ale tohle? Slabý odvar hororové polévky :-(

• 14.6.2009  21:29

Sice za svými staršími černobílýmí bratříčky zaostává co se napětí týče, ale stále se jedná o dobrý (nikoliv skvělý film). Ke maximální spokojenosti mi chybí sice ještě celkem dost, podobnost ze slavnou Casablancou nejen díky podobnosti coveru podá doslova do očí. I tak dám čtyři hvězdičky, protože protože jak už jsem kdysi napsal, s filmem noir (a obzvlášť tím černobílým) se pytel zrovna dvakrát netrhá. Doufám, že časem vypátrám na dvd nějaký další noir film. Ty staršího data by mě opravdu neurazily.

• 13.6.2009  19:09
    Třetí muž (1949)

Blahořečena budiž Edice Reflex, které za tento poklad budu líbat nohy ještě hodně dlouho. Třetí muž je úžasný filmový zážitek a to hlavně báječnému borci Orsonu Wellesovi, který s dějem pořádně zamíchal. Joseph Cotten v roli amerického spisovatele westernových rodokapsů je rovněž skvělý, stejně jako Alida Valli coby femme fatale. Věc, která se mi na filmu líbila, byla neznalost němčiny, kterou oplývala postava Josepha Cottena. Díky tomu jsem se dočkal i pár vtipných scén.______ Jak už jsem řekl - Edice Reflex budiž blahořečena a požehnána. Snad časem vydají i nějaké další noir filmy. Byl bych jim za to opravdu vděčný.

• 12.6.2009  16:44

Po Temném rytíři další dospělá a pořádná filmová adaptace komixu. Tenhle film si prostě zamilujete a to nejen díky skvěle udělané tíživé atmosféře jaderné války, ale hlavně kvůli skvělým hrdinům (kteří jsou opravdu COOL). Obzvlášť se mi líbil Rorschach, který mi díky mé lásce k filmům noir a knihám drsné školy hned padl padl do oka.

• 22.5.2009  23:26
    Normal (2009)

Už od prvního záběru na Dagmar Havlovou ve fialovém světle, jsem věděl, že to bude bomba. A taky že ano. Normal je drahokam vyplavený na český břeh, který ovládají podprůměrné filmy. Normal je nadprůměrný film (a já se odvažuji říct i nejlepší český), který u nás po dlouhých letech vznikl. Je tak vynikající, že jsem si na něj musel zajít dvakrát do kina a ani po dvou promítáních se ho nemůžu nabažit. Milan Kňažko je ďábel k pohledání (který působí jako skvělý předobraz Hitlerova příchodu), Pavel Gajdoš působí jako rytíř na bílém koni (pro kterého ale v této době není místo) a Dagmar Havlová v roli bývalé prostitutky taky není k zahození. Modrá barva filmu dodává šmrnc, stejně jako hudba a ponurá atmosféra. Jen dialogy jsou trochu slabší, ale všechno nemůže být vždycky tak růžové, jak bychom si přáli. Bohužel ten film si na sebe dostatečně nevydělá, protože obyčejný český divák tento film neskousne. Už se moc těším, až vyjde stříbrná placka. Tento film totiž nesmí v žádném případě chybět v mojí filmotéce. PS: škoda, že to nenatočil černobílý, to by se mi to líbilo ještě víc

• 10.5.2009  11:58
    Angel Heart (1987)

Skvělá dobová atmosféra plná děsu a jazzové muziky. Při prvních třiceti minutách jsem měl pocit, jako by to trvalo už hodinu a lehce jsem se nudil. Jakmile ale Mickey Rourke přesídlil do druhého města film dostal ty správné grády. Angel heart - to není obyčejný thriler. Angel heart to je film s velice šokující pointou, která vás na sebe rozhodně nenechá zapomenout. A Robert De Niro je mazák jako vždycky. To co se z něj vyklubalo... no, nemám slov...

• 9.5.2009  14:35
    Modrý samet (1986)

Modrý samet je film, který pohladí po duši a poznáme v něm nejen lidské ucho, ale i lidské nitro. Lynch je zkrátka a dobře mazák, který vám nedovolí ani na okamžik odtrhnout oči od obrazovky. Už chápu pro Kyle MacLachlan hraje v Twin Peaks - ta role mu po Blue velvet prostě souzena. Těším se na další setkání, Mr. Lynch.

• 8.5.2009  12:05

Epičtější, drzejší, napínavější a krvavější - přesně tím vším je závěrečný díl Veřejného nepřítele č. 1 - jedničky současného evropského filmu, ve které Francouzi dokazují, že prostě umí. Doufám, že na další takový počin nebudeme muset čekat dlouho....

• 6.5.2009  07:49

Veřejný nepřítel č.1 je snímek, ktrerý by neměl uniknout pozornosti žádného strávníka mafiánských filmů. Mě osobně gangsterka na francouszký způsob velmi chutnala. Předně se mi líbil Jacques Mesrine v bravurním podání ostříleného mazáka Vincenta Cassela, který jeho chování skvěle vystihl. Pozornosti strávníka by rozhodně neměla uniknout ani jedna s luxusních krásek po (anti)hrdinově boku. Stejně jako mafiánský Big Boss v podání mírně obézního Gérarda Depardieu. Teprve s druhou částí bude vyznění příběhu úplné a já už se moc těším, až si jej pustím. ___________ Veřejný nepřítel č. 1 - film plný násilí, vtipu, sexu, nadhledu a elegance ukázal a dokázal, že evropská kinematografie se nemá vůbec za co stydět a že by mohla časem krvavě šlapat na paty té americké.

• 1.5.2009  12:33
    Hard Boiled (1992)

ULTIMÁTNÍ MASAKR, mrtvých, že je nespočítáte na prstech jedné ruky a vysoká hladina adrenalinu - tím vším disponuje Hard Boiled - legendární film Johna Woo. Ano, to všechno je sice pěkné a zůstane to nepřekonáno. ALE. Ano, je tu jedno velké ALE. Tím velkým ALE je, že mi zde cosi chybělo. To cosi je epický rozsah a tragika - dvě věci, které obdivuji na Killerovi a které Killera dělají Killerem. Dvě věci, které mě položily do kolen, které zde bohužel chyběly a díky kterým se z Hard Boiled bohužel nestává takový prožitek jako z Killera, ale i tak je to NÁŘEZ_______________ Jak už zde bylo řečeno fanoušci Johna Woo se díly na Killerovce a Hard Boilovce. Já budu patřit asi do té prví skupiny...

• 19.4.2009  11:06
    Killer (1989)

Yun - Fat Chow - muž, kterého by se nikdo nebál o páté pozvat na šálek dobrého čaje. John Woo - mistr precizní akce. Když se tyhle dvě legendy filmu dají dohromady, musí být výsledek ohromující. A taky že je. Killer se od svého vzniku stal legendou. Legendou, kterému těch dvacet let rozhodně neubralo na epickém příběhu, vymakané akci a síle přátelství. Jsem rád, že jsem na tuhle legendu narazil, protože se mi ihned zaryla pod kůži, stejně jako Lepší zítřek. Ovšem ještě intenzivněji. Killer i dnes zdatně obstojí v bitvě s akčními filmy. A to je jedině dobře.

• 18.4.2009  12:18

Legendární film kultovního režiséra a prakticky zrození akčního žánru se dvěma pistolemi, vyprávějící o cestě za pomstou a sváru dvou bratrů. Bože, kam se na to hrabou ty americký filmy. Díky za doporučení Lavrane, tohle budu rozdýchávat ještě hodně dlouho.

• 8.4.2009  23:18
    JCVD (2008)

Kdyby nebylo tohoto pána tak John Woo ještě dneska točí holuby____ Povedené, po všech těch odpadových filmech, ve který si JCVD zaplaval, přichází spásný film, který snad nebude prvním ani posledním. Přál bych mu to, protože Jean toho může rozhodně nabídnout hodně i v téhle době. A taky pro to, že na filmy s ním jsem koukal už jako kluk tajně po nocích a náramně jsem to prožíval. Obzvlášť jeho dvojitý kop s otočkou patří mezi nezapomenutelné.

• 26.3.2009  10:44

Překobinovaný film plný černého humoru. Škoda, kdyby Mr Black trochu zvolnil, mohl se ten film stát kultovním. Takhle brzo vyšumí do zapomnění.

• 23.3.2009  17:20

KONEČNĚ!!!! Základní pilíř noirového filmu s drsňáckým Big Bogardem a kráskou Lauren Bacall, kterou by chtěl v náručí držet každý muž.

• 22.3.2009  10:51

Tomu říkám průměrný film s průměrným hercem, který si hraje na učitele s velkým U a sem tam někoho zabije. Bangkok dangerous tak představuje nebezpečí promrhaných100 minut pro všechny filmové diváky. Opravdu vřele nedoporučuji - jedná se o další Caegovu špatnou filmovou roli. Co asi přijde next, Nicolasi?

• 22.3.2009  10:47
    Twin Peaks (1992)

Jako prolog s vykecáním celé pointy seriálu to funguje dobře, jako film však nikoliv. Kdy by to Mistr Lynch nenatočil, nic by se nestalo. Takhle je z toho jen průměrný odvar nadprůměrného seriálu. Bohužel...

• 21.3.2009  16:15
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Dokud speciální agent Cooper vyšetřuje vraždu sličné děvy, je ten seriál skvělý. Jakmile ale odhalí vraha, začne kvalita seriálu bohužel klesat ke dnu, jako legendární Titanic. V záplavě nejrůznějších seriálů se ale jedná o KULT s velkými písmeny. A já jsem rád, že jsem o něj zakopl a každý večer mu podléhal, jaké té nejopojnější droze.

• 14.3.2009  16:41
    Do útoku (1987)

Jeden z filmů mého dětství

• 13.3.2009  09:57
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Na české poměry slušně natočený film s hororovou zápletkou. Jiří Dvořák si roli policajta užívá, Anna Geislerová nudí a sympaťák Ivan Trojan mi připomínal Toma Hankse v Šifře mistra Leonarda. Jak je vidět, asi nejsem sám.

• 9.3.2009  06:39

Tomu se říká dobře natočený a zahraný film.

• 8.3.2009  14:40

Velice trapný pokus o špionážní drama z naší republiky. Jediným kladem na tomhle špatném snímku je sympaťák Karel Heřmánek.

• 5.3.2009  17:15

Bravo, Štěpáne. Tohle se vám fakt povedlo ;)

• 26.2.2009  08:10
    Valkýra (2008)

Komu: velitelství csfd (československá filmová domobrana) Datum: 25.2. 2008 Cíl:Naplnit Styxosova veliká očekávání o tomto filmu Nástroje: herecký koncert všech akterů s Tomem Cruisem v čele neustálé mrazení v zádech režie Bryana Singera, který opět dokazuje, že umí hudba Johna Ottmana Závěr: Valkýra je skutečně nezapomenutelný kousek, během kterého mě neustále mrazilo v zádech. Stejně, jako když jsem byl před třemi roky na Superman returns. Jelikož znám, stejně jako ostatní, osud, který hraběte Stauffenberga a ostatní spiklence poskytl, věděl jsem jak příběh dopadne. To však neznamenalo, že bych protagonistům nefandil a v okamžiku popravy, mi ukáplo i pár slz z očí. ______Konec hlášení____

• 24.2.2009  15:53

Včera a vlastně po celou dobu jsem nad Milionářem z chatrče ohrnoval nos, ale dnes musím říct: "Pane Boyle, jste frajer. A to dokonce takový, že mě váš film dohnal k slzám, což se mi stalo naposledy u Gran Torina. Oskara jste dostal zcela právem a já doufám, že budete v nastavené laťce pokračovat. Já se budu rozhodně těšit."______________ nejlepší pohádka všech dob a vůbec nejlepší, jakou jsem viděl za celý svůj život.

1 7 9 10 11 12 13 14 15 18 23