scarlet

scarlet

Česko

• 12.7.2019  16:56
    Kursk (2018)

Děj se dost táhne, celé je to bez emocí, bez šťávy a akční scény nic moc. Navíc spousta nelogických nesmyslů. Připadá mi, jako kdyby to točili sami Rusové.

• 19.2.2019  22:03
    Román pro ženy (2004)

Když se dají dohromady jeden z nejhorších režisérů a jeden z nejhorších spisovatelů, tak to nemohlo dopadnout jinak. Prostě stupidita na n-tou.

• 19.2.2019  21:42
    Díra u Hanušovic (2014)

Naprostá slátanina, která se tváří jako hluboká psychologie. Žádné charaktery, žádný děj a neskutečná nuda. Krobot zjevně neumí ani psát, ani režírovat. A ten pokus o nářečí je vyloženě trapas.

• 6.2.2019  14:15

Ten příběh spolu s nádhernou výpravou měl velký potenciál, mohl to být super fantasy velkofilm. Tvůrci ale udělali celkem klasickou chybu, která se stává při realizaci knižní předlohy. Vycházeli z předpokladu, že to všichni museli číst, tak teď jenom jako třešnička pro oko. Vizuálně je to překrásné, ale chybí základní fakta, vysvětlení, proč se děje to a to, proč postavy dělají, co dělají a co je vlastně podstata problému. Výsledkem je příběh, který působí velmi zmateně a nesrozumitelně, pořád máte pocit, že vám unikají souvislosti, že to do sebe nezapadá. Všechno prý mělo být vysvětleno v druhém dílu, k jehož realizaci nikdy nedošlo. Takhle to bohužel chodí, když se divákům film nelíbí, těžko půjdou na druhý díl přesvšdčit se, jestli bude ještě horší než ten první.

• 5.2.2019  12:01
    Slunce, seno, jahody (1983)

Komedie stupidní i na komunistické poměry. Pokusy o humor neskutečně trapné a primitivní. Herci (a hlavně mladé herečky) se pitvoří a dělají ze sebe idioty. Má to být jako vtipné, nebo je to improvizace ?? Scénář je tak slabý, že se z nedostatku nápadů některé repliky musí opakovat dvakrát i třikrát. Troška prý z tohoto prostředí pochází… nevím, zda je to dostatečná omluva pro tak špatný umělecký vkus a nedostatek talentu, který nevylepšilo ani absolvování FAMU. To něco vypovídá i o kvalitě našich uměleckých škol. Nicméně TV NOVA tento film považuje za takový klenot, že to odvysílala úplně bez reklam...

• 22.1.2019  23:18

Nervové zhroucení na 6 způsobů a jeden zábavnější než druhý. Neskutečně originální, spontánní, vtipné a poučné. Neberte to jako návod, jak řešit problémy, ale každý z nich to vyřešil po svém a ani nemusel k psychologovi. A to se taky cení.

• 15.1.2019  23:39
    Tajnosti (2007)

Rádoby poetické, ale nezajímavé, žádná hloubka, žádný prožitek. Hlavní hrdinka prožívá tuctový příběh a její všední starosti a problémy jsou vyprávěny také banálním a všedním způsobem. Asi je těch filmů o nešťastnících, kteří "něco hledají" už moc. Ať to koukají najít a neotravují.

• 15.1.2019  21:08
    Divnovlásky (TV film) (2008)

Tak tohle je pravá, nefalšovaná televizní žumpa. Od Obermannové jsem nic jiného neviděla, tak nevím, jestli je to tvůrčí krize nebo naprostý nedostatek talentu, ale něco tak stupidního může snad vymyslet jen idiot. Jako by nestačilo, že Obermannová to musela napatlat na papír, čímž ho totálně znehodnotila, ona to ještě musí cpát to televize ! Znáte to, když třeba někdo zpívá falešně, nebo když musíte být svědky něčeho hrozně trapného, třeba manželské hádky, jak se musíte odvracet, jak je vám za ně trapně ? Chce se vám utéct, jenže to ne, pokud chcete hodnotit film, musíte ho dokoukat až do konce. V poslední třetině jsem se už opravdu dívala jen po očku, jak na horor. Stupidní text, nezajímavé, nesympatické postavy, zápletka žádná, příšerní herci, děti nevyjímaje. Jedinou koukatelnou postavou postavou byla ta koza. Jak mně ta ženská lezla na nervy se svým Milý deníčku...a s těmi rádoby dospělými chytrými dětmi a jejich trapnými komentáři. Ta starší byla na facku drzá a u té mladší to působilo zoufale nepřirozeně, bylo slyšet, jak to má naučené nazpaměť. Asi to mělo být vtipné, nebo snad nedostatek jiných nápadů, stejně jako ty titulky. Proč proboha před scénou, kdy přijde na návštěvu tatínek, je titulek Přichází tatínek ? Před scénou, kdy Xenie dostává dopis, je titulek Xenie dostává dopis ? To jsme jako idioti ? Paní Obermannová, pane Slavíku, paní Geislerová, byli byste lidem mnohem užitečnější, kdybyste šli doplňovat zboží do supermarketu ! A Liška, Smutná a ti dva pitomci, co hráli sousedy, tam můžou vykupovat lahve.

• 15.1.2019  16:21
    Libertin (2004)

Zajímavě dekadentně laděné, pěkná hudba i solidní herecké výkony. Mohlo to být opravdu seriózní životopisné drama, kdyby se autoři tolik nesoustředili jenom na ty sprosťárny, ve kterých se vyžívali ještě víc než ten lord, o kterém se točilo.

• 14.1.2019  21:12
    Chyťte doktora (2007)

Jestli si takhle tvůrci představují humor, tak to je spíš smutné. Zápletka je toto: Pitomec s pitomým účesem, který je náhodou gynekolog, má manželku a milenku, milenka s ním čeká dítě. To by nevydalo ani na jeden díl Ulice. Doktor se chová jak pitomec, běhá sem a tam a dělá, že je na zhroucení, povrchní milenka doráží na pitomce, co s tím jako hodlá dělat. Pak jsou tam ještě sestřičky pitomě se chichotající jako puberťačky a tetelící se na doktora, jako by byl jediný na světě..(opravdu takhle někdo vidí zdravotnice ?), další doktor, převlečený za sestru, a tchýně bavící se tím, že kouká z okna a pozoruje sousedy, tak laciný humor snad najdeme jen u Trošky. K tomu slabé výkony herců, snad jen Janžurová celkem ujde, i když ta její role je tak pitomá jako celý film.

• 14.1.2019  15:02
    Gosford Park (2001)

Mistrná sociální sonda do vyšší anglické společnosti v době mezi dvěma světovými válkami, odehrávající se na typickém venkovském sídle při typické víkendové rodinné slavnosti. Film není nabitý dramatickým dějem, jde hlavně o vykreslení postav panstva a sloužících, vztahů mezi nimi, striktního rozdělení jejich světů „pod schody“ a „nad schody“. Světů, kde má všechno svá pravidla a vše se řeší se stoickým klidem, kde půlnoční vražda spíš působí jako jistý nepříjemný problém v organizování domácnosti, než bolestná ztráta. Altmanovi se podařilo film hvězdně obsadit až po role posledních komorníků, ve filmu uvidíme skutečný výkvět britských herců.

• 14.1.2019  15:01
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

60 procent filmu je vykrádačka „S čerty nejsou žerty“, zbytek je slátanina. Zatímco pozemští hrdinové se snaží hrát, hloupí čerti v pekle se snaží aspoň pitvořit. Výsledek je zoufalý. Pravda je, že ani obsazení nejlepších herců by to nezachránilo, protože prostě není co hrát. Úroveň hudebních pasáží je srovnatelná snad jenom s reklamní písničkou Mersí za to že si..

• 14.1.2019  15:01
    Austrálie (2008)

Pokus o historický velkofilm se bohužel nezdařil, nakonec tam z historie jsou leda kostýmy a auta. Je to taková divná splácanina všech žánrů, prostě co přišlo scénáristovi pod ruku, to tam vrazil. Nicole Kidman miluju, ale tady jí to nějak nesedlo. Hlavně ze začátku dost přehrávala, režisér asi usoudil, že anglická lady se musí chovat jako rozmazlená fiflena. Postavy jsou jednoduché, nepomáhá ani to, že o sobě vypráví srdceryvné historky, děj je jednoduchý, pokusy o primitivní humor nezabírají, zato si divák užije sledování přírodních scenérií a zpomalených záběrů stád cválajících v oblacích prachu, vše podbarvené vznešenou hudbou. Film působí spíš jako režisérovo vyznání ze své lásky k vlasti a snaha ukázat obecenstvu Austrálii v co nejlepším světle než vyprávění nějakého příběhu. Výsledkem je sled do sebe nepříliš zapadajících scén, které taktak že drží pohromadě, patetických póz a pokud si dokážete vzpomenout na jakékoliv otřepané filmové klišé, tak tady ho najdete.

• 14.1.2019  15:00

Mistrovsky natočený akcně-špionážní thriller, jehož styl, hudbu a střih obrazu se od té doby mnho tvůrců snaží napodobit nebo se mu přiblížit. Neuveřitelné, jak tvůrci dokázali zpracovat nesčíslněkrát ohrané téma o někom, kdo si ze své minulosti nic nepamatuje, tak, ze vznikla brilantní trilogie, která vás nenechá ani vydechnout. Rychlý střih scén a rozklepaná kamera udžrují takové tempo, že se při akčních scénách málem zadýcháte. Mrazivou atmosféru nemilosrdného pronasledování ještě podtrhuje fakt, ze se všechny tři díly odehrávají v zimě, v Ultimátu dokonce v New Yorku leží na ulici zmrzlý sníh. Vynalézavá kamera poskytuje záběry z nevšedních uhlů, jako je např. onen spektakulární skok Bourna ze střechy do proskleného okna domu v Tangieru v Maroku. Trilogie o Bourneovi smetla všechny předešlé klišé o tajných agentech typu J. Bonda, kde namakaný svalovec střílí na všechno, co se hýbe a jehož hlavními prioritami je vypadat vždy šik a balení krásných holek. To samozřejmě neznamená, že by hlavní hrdina nebyl atraktivní (Matt Damon je k sežrání jak nikdy) jen prostě nedělá takové ty sexy pohledy do kamery a v jednom kuse si neupravuje manžety. Taky nemá k dispozici žádná zázračná technická udělátka a je zcela odkázaný sám na sebe, na své schopnosti, inteligenci a jeho vynalézavost v proměňování obyčejných věcí ve vražedné pasti je neobyčejná. O to víc působí sympaticky, přirozene a zcela uveřitelně, což činí film vysoce seriózním. Akční film dokonale zvládnutý po všech stránkách. Není divu, ze Bourneova trilogie udělala z Matta Damona akční hvězdu první velikosti.

• 14.1.2019  14:58

Poslední díl série je bohužel také nejhorším. Není to velké překvapení, protože počínaje 4. sérií se úroveň začala pomalu snižovat. V porovnání třeba s Reichenbašským pádem (S02 E03), je to opravdu pád z velké výšky až na dno tohoto žánru. Když pominu, že jednu z hlavních rolí hraje postava, která v kniháh nikdy neexistovala (Sherlockova pomatená sestra je výmyslem televizních scénáristů), tento případ postrádá vše, co dělá Sherlocka Sherlockem. Především chybí zásadní kriminální případ, na kterém se dá vystavět příběh a pointa. Celý scénář je slátanina a sled nelogičností, nad kterými zůstává rozum stát. To je asi i důvod, proč jsou bráchové Holmesovi s rozumem v koncích a nedokážou si dát dvě a dvě dohromady. Sherlock, jindy tolik vnímavý, kouká skrz sklo a nevšimne si, že tam žádné sklo není ? A ta holčička v letadle ? Od začátku jsem měla podezření, že je to nesmysl, takhle by se to přece nemohlo stát, stačí se nad tím zamyslet. A Mycroft a Sherlock, dva nejchytřejší chlapi v jedné místnosti, na to nepřišli ? Jejich inteligence asi odjely na dovolenou…spolu… A tím výčet nepochopitelností zdaleka nekončí. Tvůrci jakoby se oprostili od všeho, co předtím tak pečlivě budovali, pověst brilantní detektivní mysli, gradaci příběhů až do konečného rozuzlení, s následným vysvětlením pro průměrně chápavé Watsony. Nevím, jestli to byla jen slabá chvilka scénáristy, nedostatek nápadů nebo experiment, každopádně to byla tvrdá rána zasazená tomuto žánru, který si zakládá na striktní logice a zdravém úsudku. Celý příběh je zmatený a divák vlastně ani moc nechápe, proč mu předkládají historii, která s klasickou detektivkou nemá nic společného. A kam se poděl ten anglický humor ? Ten si taky vzal dovolenu. Místo toho se zde vytahují staré rodinné problémy Holmesových a Sherlock zjišťuje, že si nějak „přepsal“ své traumatické vzpomínky na dětství… to už opravdu zavání nějakou telenovelou. A celé to spěje k sentimentálnímu konci, kdy se celá rodina sejde pospolu v blázinci, aby si poslechla své děti, jak spolu hrají na housle. Pokud budou někdy ještě další díly, jen doufám, že sestup úrovně nebude pokračovat, to už by byla úplná katastrofa.

• 14.1.2019  14:56
    Podfukáři (2013)

Tady je všechno, co člověk potřebuje, aby se dobře bavil. Nadaní sympatičtí rošťáci, kteří " konají dobro" po svém, sympatický polda, který jde po nich, kouzla a skvělé triky, bombastická show, kdy máte pocit, že sedíte v publiku, honičky, akce, hádanky, humor a ještě inteligentní a originální pointa, co víc si přát.

• 14.1.2019  14:54

Špatná režie, špatní herci, špatný text, nepomáhají ani nákladné exteriéry a kostýmy, kvůli kterým producenti s velkým třeskem zkrachovali. Dlouhé chodby, chození sem a tam, procházky po pláži, vůbec nic se neděje, hudba hraje prakticky nonstop, sem tam proložená mizernými dialogy. A nakonec pointa, tak slabá a naivní, že to snad vymyslelo dítě. Po hodině a půl je po dramatu, ale pak musí divák ještě půl hodiny trpět natahováním děje, zbytečným soudním procesem, tlacháním a další procházka temnou chodbou a rádoby efektní, ale předvídatelný závěr. Je to něco jako česká Angelika a Rebecca dohromady, akorát mnohem jednodušší a hůř zahraná, jako telenovela by to ušlo, ale na 2 hodinový film to zoufale nestačí. Kuklová je aspoň hezká, i když má pořád konstantní výraz, ale Pomeje...katastrofa. V normálním případě by ho snad žádný režisér neobsadil a ta role mu taky přišla draho. Když pomyslím na ty miliony, které utratili na takovou bídu, je to opravdu smutné. P.S. po zhlédnutí Slunce, seno.. musím souhlasit. Andělská tvář je Troškův nejlepší film..

• 14.1.2019  14:53

Překrásné zpracování, lehce zmodernizované, ale velmi vkusně. Pravda je, že 50 % úspěchu dělá Menšík a jeho nezapomenutelné hlášky. Skvělá režie, také krásná hudba od Svobody, písnička, kterou zpívá Vondráčková, prostě geniální soundtrack... Perfektně odvedená řemeslná práce všech zúčastněných. Jaký rozdíl oproti těm dnešním patlalům, kteří angažují lidi, co neumí režírovat, zpívat ani hrát a považují to za standard.

• 14.1.2019  14:52

Liman je prostě mistr akce. Není snadné natočit takovýhle film, kde hrdina prožívá ten samý den znovu a znovu. Jak rychle postupovat, kolik ukázat v každé scéně, co se dá přeskočit a jenom zmínit a kolikrát divák snese opakování toho, co bylo včera. Liman to zvládnul na jedničku. I když ta zápletka je trochu praštěná, no, je to holt sci-fi, ale je to perfektní akčňárna, nechybí ani humor na odlehčení. Svalnaté akční hrdinky tolik nemusím, ale Emily to fakt sedne a oba jsou super akční pár.

• 14.1.2019  14:51
    Tři bratři (2014)

Neoriginální, je to směska tří tradičních oblíbených pohádek. Nic proti vyprávění starých pohádek, ale od Svěráků a Uhlíře bych čekala mnohem víc. Pokus o zhudebnění je trochu rozpačitý, i když texty mají celkem vtip, melodie jsou nenápadité a celé to působí jako vánoční besídka na základní škole. Ten kluk, co celým filmem projíždí na koni a hledá nevěstu, působí jako zoufalec. Neoceňuji ani pokus o jakousi „modernizaci“ spočívající v tom, že postavy mluví nespisovně jak Pražáci, a ani silnější slůvka jako „blbec“, „podělal se“ apod. podle mě nemají v pohádce pro malé děti co dělat.