Sisu (2022)

Príbeh, v ktorom fínsky dôchodca 90 minút likviduje náckov, nemôže byť z princípu zlý. Ak mávneme rukou nad občasnou absenciou logiky a priam mystickou nesmrteľnosťou hlavného hrdinu, je to vcelku zábavná a pozerateľná jednohubka. Oceňujem množstvo nápadov a kameru, ktorá napriek brutalite neuhýbala pohľadom. 70%

Tajná invaze (2023) (seriál)

Označiť tento seriál iným prívlastkom ako nevyužitý potenciál sa asi nedá. To, že to má s predlohou pramálo spoločné riešiť nechcem, keďže mi na tom fakt nezáleží, ale pachuť šedého priemeru vadí. Asi neexistuje látka, ktorá by mala väčší špionážny potenciál, ale čo z toho, keď jediný špión tu bol Fury a aj to unavený a bez energie. Boli tu samozrejme aj zaujímavé postavy, dobré momenty, ale nič, vďaka čomu by tento seriál unikol z vôd priemeru. A to je veľká škoda. Disney plus

Dobrá znamení - Na počátku (2019) (epizoda)

Skvelá prvá epizóda! Bolo to vtipné, dobre zahrané a aj keď mi na tom veľmi nezáleží, vcelku sa to držalo predlohy. Na úvod maximálna spokojnosť. 100% Amazon prime

Shorta (2020)

Dobrá sonda do ghetta, v ktorom nič nie je čiernobiele. Prekvapila ma kvalitná akcia, ktorá bola vhodne doplnená civilnými pasážami s množstvom morálnych dilem. 70% Edison online

Diplomacie (2014)

Malý film o veľkých momentoch histórie postavený na silných dialógoch a bravúrnej hereckej dvojici. Nebolo to zbytočne rozťahané a dokázalo si to udržať naliehavú atmosféru. 80% Edison online

Tajná invaze - Sliby (2023) (epizoda)

Moc ma nebaví pozerať sa na unaveného Furyho a nezaujímavého Talosa ako sa motajú a bedákajú. O chlp lepšie ako úvodná epizóda, ale aj tak nič zásadné. Gravik má potenciál a mimoriadne ma baví Olivia Colman. Inak zatiaľ šedý priemer. A časť o Slovensku pobavila. 60% Disney plus

Tajná invaze - Zmrtvýchvstání (2023) (epizoda)

Úvod ma teda moc neodpálil. Čakal som niečo viac ako len prechádzačku/konverzačku postáv, ktoré sú mi svojim spôsobom ukradnuté. Záver zaujal, ale Fury a jeho banda budú musieť trochu kopnúť do vrtule, lebo toto nebola žiadna zásadná seriálová udalosť. 60% Disney plus

Král Tulsy - Série 1 (2022) (série)

Zo začiatku som sa obával, že jedinou ambíciou seriálu je byť zábavný. Postupne sa však pritvrdilo a aj keď niekedy uprostred nedalo moc rozpoznať, kam chce vlastne Tulsa King kráčať, záver ma presvedčil, že aj vážnejšia rovina funguje. Stallone urobil pre svoju postavu maximum a potešili ma aj niektoré vedľajšie úlohy a ich osudy. Vytváranie "rodiny" nebolo prepálené aj keď si občas odskočilo do vtipnej roviny. Záver som nečakal a (ne)príjemne ma prekvapil. Jediné čo ma trochu sklamalo bol Waltrip, z ktorého sa dalo vyťažiť viac. Na druhú sériu sa ale rád pozriem. SkyShowtime

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Labutia pieseň GoG v podaní Jamesa Gunna dopadla veľmi dobre. Vesmírne dobrodružstvo nesúrodej partie ochrancov galaxie malo humor, ale nie infantilný a trápny, ako tomu bolo v dvojke. Vtipy sú skôr milé a láskavé a skvele kompenzujú často citovo vypätú atmosféru. Neveril som, že si po predošlom filme GoG opäť užijem a až mi bolo ľúto, že sa táto ich éra skončila. Aj menšie postavy dostali viac priestoru a dá sa predpokladať, že ich časom ešte uvidíme. Bavili ma aj Gunnove "nástupy" a záverečná scéna s "novým tímom" ma vyslovene potešila. 80% Disney plus

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

GoG ma dvojkou sklamali a preto som si aj tento špeciál pustil dávno po Vianočnej "sezóne". Myslím si ale, že ho do Vianočného repertoáru zaradím. Skvele som sa bavil a užíval si pozitívnu energiu, ktorú banda vesmírnych bláznov dokázala vytvoriť. 80% Disney plus