Na seznamu smrti - Odtržení (2022) (epizoda)

Terminal List ma definitívne chytil. Skvelá epizóda, ktorá sa síce tvári ako obyčajná cesta za pomstou, skrýva množstvo drobností, ktoré tomu dávajú hĺbku. A samozrejme akcia a pomsta samotná boli prvotriedne. Maximálna spokojnosť. Dúfam, že si seriál udrží kvalitu aj v druhej polovici. 100% Amazon prime

Na seznamu smrti - Upevnění (2022) (epizoda)

Krásne to vygradovalo a aj keď divák dostal odpoveď na jednu z hlavných otázok, stále to má dostatočnú dynamiku a drive. Príbehovo sa začína úplne nová kapitola a na zozname sú stále mená na vyriešenie. Táto epizóda sa fakt podarila. 90% Amazon prime

Na seznamu smrti - Kódování (2022) (epizoda)

Príbeh krásne balancuje na hrane medzi konšpiráciou a mentálnymi problémami hlavného hrdinu. Verím, že scenáristi vedia čo robia a že sa v tom nezamotajú. Celková atmosféra ma ale baví a akcie je primerane veľa. 80% Amazon prime

Na seznamu smrti - Engram (2022) (epizoda)

Prvá epizóda to trošku prepálila s dĺžkou a preto mala aj niekoľko nudnejších momentov. Na druhú stranu je to spracované naozaj kvalitne, čo bolo vidieť v úvodných akčných pasážach. Zároveň som rád, že to nie je obyčajné - kto za to môže, komu nakopem zadok - ale vo vzduchu je stále relatívne dosť otázok, ktoré diváka nútia uvažovať nad tým, či to nie je iba výplod poškodenej mysli. Na zadok ma to neposadilo, ale pokračovanie si určite pozriem. 70% Amazon prime

Jednotky SS (2018) (TV film)

Kvalitný dokument, ktorý mapuje niečo, čo sa naozaj ťažko chápe - "najväčšie masové vymývanie mozgov v dejinách". Diskusie s príslušníkmi SS tomu dodávajú na autenticite ale aj na údernosti. Niektorých zatvrdnutých antisemitov by som najradšej fakt udrel. Mohlo to ísť ale o niečo viac do hĺbky a viem si predstaviť nepríjemnejšie otázky. Ale ako historická lekcia o sile fanatizmu to funguje skvele. 80% Disney plus

Star Wars: Vadná várka - Shledání (2021) (epizoda)

Ďalšia kvalitná akčná epizóda, ktorej pridáva štavu reunion s pôvodným členom týmu. A záver dáva nádej, že sa to rozbehne ešte vo väčších obrátkach. 80% Disney plus

The Mandalorian - Kapitola 20: Nalezenec (2023) (epizoda)

Opäť je to zas tak trochu výplň, ale zachraňuje to aklimatizácia Bo-Katan vo svete Mandalorianov. Plus mám rád tieto dobrodružné misie s monštrom v hlavnej úlohe, aj keď v tomto prípade trochu krívala logika. Už by to ale chcelo trochu šliapnuť na pedál. 70% Disney plus

Na západní frontě klid (2022)

Silný film. Vybral sa síce inou cestou ako geniálna knižná predloha, ale aj napriek tomu je úderný a s jasnou myšlienkou. Získané ocenenia sú úplne zaslúžené. Peklo vojny stvárnené tak, že všetko to blato a krv budete cítiť a ohlušujúce výbuchy vám pôjdu pod kožu. Toto sa naozaj podarilo. 100% Netlix

Shazam! Hněv bohů (2023)

Žijeme naozaj čudnú dobu. DC točí lepšie family friendly filmy ako Marvel. Filmu je určite čo vytknúť, ale bavil som sa. Páčilo sa mi to oveľa viac ako jednotka a aj vtipy mi pripadali trefnejšie. 80%  IMAX Cinemax Bory

Kosti a skalp (2015)

Paradoxne ma westernový úvod a putovanie krajinou bavilo viac ako záverečný masaker. Čím viac príbeh postupuje, tým viac sa prejavuje nemohúcnosť scenára zvládať aspoň elementárne základy logiky. Napriek tomu som sa bavil a viac ako dvojhodinový film ma príjemne prekvapil. 60% Voyo