Star Wars: Vadná várka - Jizvy z bitev (2021) (epizoda)

Vizuálne je to krásne. Fakt sa dobre pozeralo na vrakovisko vesmírnych lodí. Fungovali aj emócie a problémy ohľadom rozkazu 66 a čipov. Fakt dobrá epizóda. 90% Disney plus

Třináct životů (2022)

Natočiť film o takmer nemožnej záchrannej akcie bez zbytočnej heroickej vaty, pátosu a zbytočných akčných eskapád na umocnenie napätia je naozaj umenie. A tomuto filmu sa to podarilo. Minimalistické, nekompromisné a úderné. Klobúk dole. 100% Amazon prime

Zyma v ogni (2015)

Skvelý dokument, ktorý dokáže ísť pod kožu. Z globálneho pohľadu to asi nebolo jednoduché - ľudia za slobodu vs. Berkut a skorumpovaný prezident. Z pohľadu jednoduchého človeka to asi práve tak jednoduché bolo. A ruské kolaborantské štetky nech aj roztrhá od jedu. Slava Ukrajini! Herojam slava! 90% Netflix

Cunk on Earth - Na počátku bylo... co? (2022) (epizoda)

Síce som vedel do čoho idem, ale aj tak ma humor suchý ako Sahara príjemne prekvapil. Stupídne otázky, ktoré majú istú divnú logiku verzus experti! A ono to nie je úplne trápne. 80% Netflix

Star Wars: Vadná várka - Vyřazení (2021) (epizoda)

Ďalšia misia a ďalšia jednoduchá a priamočiara akcia. Bavil som sa na tom, ako sa tam droidi režú navzájom a veľmi zvláštnym spôsobom mi to stačilo. Postupne by bolo ale fajn, dávať príbehu hĺbku. 80% Disney plus

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

V úvode nenápadný slow-burn v istom momente dupne na pedál a divák sa nestačí diviť. Skvelé herecké obsadenie a nechutne geniálne finále. 100% Netflix

Smrtící ticho (2020)

Veľmi príjemné prekvapenie! Ponurá a mrazivá atmosféra fungovala. Film sa odohrával v zaujímavom prostredí, či už z pohľadu prírody, alebo indiánskeho územia. Herecké duo Nikolaj Coster-Waldau a Annabelle Wallis odviedlo nadštandard a veľmi ma bavilo. Príbeh je síce v podstate jednoduchý, ale dokázal prekvapiť a minimálne jeden zvrat som fakt nečakal. 80% Netflix

Tarzan a zlatý lev (1927)

Scenár a réžia je z dnešného uhlu pohľadu určite úsmevná, ale netreba ju úplne zatracovať. Film som sledoval zo synom (3y) a vcelku sme sa u tejto dobrodružnej jednohubky bavili. Scény so zvieratami sú na úrovni a baví aj akcia. Samostatnou kapitolou je Boris Karloff ako indiánsky vyvrheľ. Berme to ale tak, že každý nejako začínal. V rámci rozumnej stopáže to bolo pozerateľné. Odporúčam sledovať ako historickú zaujímavosť. 60% Edison online

Alamo (1960)

Hrdinský westernový veľkofilm zo všetkým čo k tomu patrí. Napriek štedrej stopáži nemôžem povedať, že by som sa v nejakej pasáži vyslovene nudil. Prekvapila ma úvodná zruba 1/2, kde príbeh pripomínal skôr odľahčenú dobrodružnú záležitosť. Postupne sme sa ale dostali až do očakávaného patetického finále, plného efektného umierania a dlhých citových výlevov. Nebolo to ale tak rušivé ako som sa obával. Akcia a scény plné komparzu boli nesmierne efektné. 80% ČT2