21 mostů (2019)

Kvalitná akčná záležitosť s dobrou atmosférou a sympatickým Chadwickom Bosemanom. Zo začiatku sa to javí ako obyčajná naháňačka. Nosný zvrat je síce predvídateľný, ale dáva príbehu pridanú hodnotu, ktorá ma naozaj bavila. 80% JOJ

Temný případ - Part 3 (2024) (epizoda)

Trochu to ustúpilo zo svojich pozícií, ale nie je zo žiadna katastrofa. Atmosféra má stále niečo do seba a okrem komplikovaných vzťahov malého mestečka, čoraz intenzívnejšie vykukuje spoločnosť v pozadí. Verím, že ďalšie epizódy opäť začnú využívať svoj potenciál. 70% HBO Max

Poslední opravna hudebních nástrojů (2023)

Milý a príjemný príbeh o ľuďoch, ktorý sú naplno oddaní svojej práci a po troške vďaka nej robia veľké veci. 80% Disney plus

UFO Švédsko (2022)

Banka UFO pošukov dostane nový impulz pre svoje pátranie príchodom mladej rebelantky. Páčilo sa mi, že hlavné postavy tam neboli len preto, aby im človek fandil. Robili totiž aj veci, ktoré sa dali považovať za zvláštne, alebo za vyslovene nebezpečné. Divákovi sa tak neustále natískala otázka, či by ich fakt nemali radšej všetkých zavrieť. Krásne to osciluje medzi drámou a absurdnou komédiou. V závere príbeh dosť riskoval, ale podarilo sa mu z toho vykľučkovať so cťou. 80% Edison online

Trese: Strážkyně světů (2021) (seriál)

Nie je to nič zásadné a kvalitatívne je to dosť nevyrovnané, ale som viac-menej spokojný. Bavilo ma prostredie a mytológia a v druhej polovici aj zaujímavé hororové zápletky. Je to zaujímavá jednohubka, ktorá neurazí, ale ktorá zároveň nevyužíva svoj potenciál. Netflix

Trese: Strážkyně světů - Epizoda 6 (2021) (epizoda)

Dobré finále, ktoré mi ale dekel neodstrelilo a myslím si, že nie úplne využilo svoj potenciál. Gradácia bola riedená príbehmi a vysvetlovačkami, ktoré síce boli zaujímavé, ale finále kvôli nim nedokázalo úplne strhnúť. 80% Netflix

Temný případ - Part 2 (2024) (epizoda)

Pokračuje sa v nastolenom trende a stále u mňa dominuje spokojnosť. Začína sa riešiť minulosť a ukazuje sa, aké komplikované vzťahy sú medzi ľudmi v zamrznutom mestečku ponorenom do tmy. Ústredná dvojka ma tiež baví a načrtnuté "riešenie" vyzerá zaujímavo, ale verím, že seriál má na viac. 90% HBO Max

Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Skvelý úvod! Sadla mi atmosféra absolútnej tmy a zimy, prostredie "čudného" mestečka na konci sveta, postavy a aj riešená záhada. Teším sa na odkrývanie vzťahov a hriechov minulosti. Plus, niektoré priam až hororové momenty ma príjemne prekvapili. 90% HBO Max