Sabrewulf

Sabrewulf

Vladislav Bartoň

Česko

19 bodů

Moje oblíbené filmy

  • poster

    Zachraňte vojína Ryana (1998)

    Má cenu zachraňovat jeden život za cenu osmi? Tohle motto, které se nese celým filmem, asi mnozí nepochopili...... Do smrti budu litovat, že tenhle film mi na velkém plátně ušel. A opravdu silně pochybuju, že se mnou nějaký jiný zacloumá tak silně, jako Zachraňte vojína Ryana. G E N I Á L N Í !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • poster

    Avatar (2009)

    Vida, tak i u Avatara se zde našlo několik nesoudných pozérů, kteří na sebe chtějí upozornit hodnocením odpad. Jakoby takových 3D filmů vzikaly stovky. Kdepak, tohle je vizuální obžérství a něco takového tu nejspíš delší dobu nebude. Absolutní relax - nekoukal jsem na film, ale byl tam a prožíval to s nima. Třeba to nebylo originální, ale rozhodně propracované a ne blbé jako např. Emmerichovky nebo Bayovky. Děkuji vám pane Camerone za neuvěřitelný zážitek. (top 2)

  • poster

    Predátor (1987)

    Arnieho nejlepší film. Stupňující strach z neznáma. Nabušená akční jízda. Jen úvodní střet s partizány strčí do kapsy mnoho akčních filmů. Vynikající vzhled predátora. Jak s maskou, tak bez. Výborná hudba. Cool charaktery (a určování mezi kamarády, kdo bude kým:)). Jsem rád, že tenhle film jsem si po 20ti shlédnutí na videu mohl díky revoluci (a následně zpětném uvádění starších amerických filmů v kinech) užít i na velkém plátně. Top 10.

  • poster

    Interview s upírem (1994)

    Nejlepší film o upírech. Vlastnosti, zvyky a vůbec charaktery upírů nebyly nikde tak detailně zobrazeny. Krásná, vznešená, elegantní a zárověň místy syrová podívaná. Trio Cruise, Pitt a Dunst rozehrávají herecký upíří koncert. Nádhera .....Ach! Jak moc bych chtěl být upírem. Lestat by byl na mě hrdý...

  • poster

    Matrix (1999)

    Nejlepší sci-fi.

  • poster

    Pán prstenů: Návrat krále (2003)

    V kině jsem seděl a ani nedutal. Díky spoustě krásných scén mi zvlhly oči. Úchvatné!!! A prodloužené edice DVD jsou vyloženě lahoda.

  • poster

    Věc (1982)

    U mě jednoznačně nejlepší horor. Poctivé a výborné masky, hudba - i když jednoduchá - perfektně podbarvuje depresivní atmosféru a zarostený Kurt Russell se hned tak nevidí:)

  • poster

    Rocky (1976)

    Spolu s First Blood nejlepší Stalloneho film!

  • poster

    Statečné srdce (1995)

    Nejlepší historický film. Brutalitou stejně přelomový, jako mezi válečnými zase Ryan s roztřesenou kamerou a vybledlým obrazem.

  • poster

    Old Boy (2003)

    Dynamické, šílené, dojemné + kur**sky nádherná hudba. Mám rád filmy, u kterých vůbec nepobírám, o co jde a pak to do sebe všechno skvěle zapadne. Bez mučení přiznám, že během finále jsem se rozbrečel.