JJ.Gibson

JJ.Gibson

František Šubrt

kraj Středočeský kraj
Filmový ďábel :) jsem já...

36 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
  • 16.5.2020  22:37

  Za mě, příjemná komedie s nenásilným cestováním časem. Milý příběh, trochu předvídatelný, ale zážitek to moc neznehodnocovalo. Taková pohodovka na večer.

  • 5.5.2020  16:40
  Orel Eddie (2016)
  ***

  Kdo by řekl, že zimní olympiáda v Calgary mělo tolik kuriozit: Jamajský boba a Orla Eddiho :) První zmiňovaný mě bavil, ale o mnoho více. Ale to neznamená, že jsem ze všech sil fandil Eddimu aby těch nechutně vzdálených 61m skočil. Hugh Jackman nebyl špatný, ale moc svou roli neozvláštnil. Celkově pohodový snímek.

  • 5.5.2020  16:36

  Bylo to jiné, opravdu jiné. Přesně pro Šáju Beowulfa, které se v takovýchto rolích vyžívá. Ale líbilo se mi, kam celý film směřuje a to, splnit největší sen Zacka Gottsagena, stát se wrestlerem. Potěsilo i cameo Micka Foleyho a Jakea Robertse. Za mě povedené!

  • 5.5.2020  16:30
  Žít se sebou (TV seriál) (2019)
  ****

  Potenciál a dobrý nápad! Konec první série trochu hapruje. Jinak to bylo poměrně příjemné pokoukání...

  • 23.3.2020  13:44

  No ono asi na papíře to vypadalo lépe, než se převedlo na filmové plátno. Celé je to takové nevtipné, vše působí hrozně uměle a nahrané, opravdovost filmu se vytrácí. Hynek Čermák to drží lehce nad vodou, ale je to jen na jedno nadýchnutí...

  • 2.3.2020  11:55

  Nejdříve bych chtěl zdůraznit, že jsem velkým fanouškem Ip Manovi série a že na vyvrcholení celé jeho ságy jsem se velmi těšil! Ale teda pardon teda, místo grandiózního finále jsme dostali, nejfungující, nejbéčkovitěší, nejhorší díl celé série!!!!!! Upřímně vůbec nerozumím zdejším hodnocením, opravdu Vás tolik bavilo sledovat: Velký bílý ďábel si vytře zadek s tebou, ty malý žlutý pse!!! Zápletky a výzvy k boji jsou nesmyslné, postrádající logiku viz. Bruce Lee, vyjde z restaurace, poměří si pindíky z místníma karatistama a pak je boss fight z pánem v modrém kimonu s nunchakama. WTF??????????????? Bylo to příšerné, nebavilo to, hloupé, bez špetky nápadu, postrádající aspoň trochu zajímavý příběh. Tupost nad tupost v čele s generálem Stoupou Adkinsem. P.S. nezavírejte mého otce, klečím na kolenou před Vámi prosím. Dost, nebudeš klečet před býlím mužem. Ale otče takto si mě to učil, že Amerika je jiná a tak to tu chodí a že se nemám bránit a nechat si vše líbit. WTF???????? znova!!!! A tohle si zaslouží 4-5* Prosim Vás?!?

  • 10.2.2020  14:50
  Ad Astra (2019)
  ***

  Člověk by řekl, že zkřížit Armageddon s Gravitací není možné a hle, kde se vzal tu se vzal Ad Astra. Naštěstí pro mě, si z Gravitace odnesl pouze vizuál a dá se říci komorní příběh o jednom astronautovi. Pozorovat Brada Pitta a jeho strasti během cesty na Neptun je zajímavé, sice né strhující, ale zajímavé. Malinko mi vadilo, že když už teda jedeme na vážno, že jak na Měsíci, tak na Marsu, lidi můžou chodit jako na Zemi a přitom v raketách máme stále stav beztíže?!? Proč nejde implementovat umělá gravitace i do lodí, když to na planetách očividně funguje, ale film to nijak nezmiňuje. Spoiler: Roy McBride letí za svým otcem na Neptun, který zde hledá v hlubokém vesmíru mimozemský život, je odhodlán k tomuto poslání zasvětit zbytek života. Posádka nezvládne toto poslání po psychické stránce a tak je Tommy Lee Jones, zkrátka a dobře obětuje, aby po x letech ve vesmíru o samotě zjistil, že jsme pořád sami. Za mě perfektní vyústění celého filmu. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že bych si přál, aby to bylo o malinko více stylizovanější do Armageddonu než té Gravitace...

  • 8.2.2020  20:00
  Národní třída (2019)
  odpad!

  Ne, tohle mě vážně minulo!!! Nemá to žádnou vizi, žádné sdělení. Mám rád herce Hynka Čermáka, ale jeho postavu VanDama jsem opravdu nesnášel a i jeho pivem prosáklé kamarádíčky. Neschvaluju jeho divno-pohled na svět. Nebyl to nějaký bojovník za svobodu, jak se prezentuje, byl to jen zmrd, jak by řekl sám...

  • 8.2.2020  16:50
  Gentlemani (2019)
  *****

  Bezva jízda, která má vše co potřebuje! Skvělé dialogy, skvělé herce a skvělého Guye Ritchieho! Krásně jsem se nechal vtáhnout do děje filmu. Velmi mě bavila část, kdy Hugh Grant si povídá s Charlie Hunnamem. Matthew McConaughey jako ultra mafiánský boss, výbornej, věříte mu všechno. Akce pěkná, promyšlená, bez zbytečného digitálního opruzu. Dlouho jsem z kina nešel tak nadšený! Tohle byla trefa do černého!!!

  • 3.2.2020  20:51

  Asi jsem tu genialitu v pozérském životě, plného chlastu, fetu a děvek neobjevil. Moondog mi do oka nepadl, Snoop Doog taky ne, Zaca Efrona jsem nepoznal, Martin Lawrence je fakt už starej, Isla Fisher pořád kost. Jsem tam kozy a to je tak asi všechno, co se k tomu dá napsat. Za mě neskutečnej úlet pro McConaugheyho, nechápu?!?

  • 3.2.2020  20:45

  Já nějak nevím, i po těch deseti letech to zkrátka a dobře nebylo ono. Asi mě svět Zombielandu prostě tolik nebere, ikdyž je vše myšleno jako sranda a parodie. Woody Harrelson skvělej, Eisenberg jakž takž, holky špatný a celý příběh je takový břitký zombie prostřelenej mozek... Takže asi tak no...

  • 11.1.2020  15:53
  Na nože (2019)
  *****

  Musím, říci že jsem o tohoto snímku nic moc nečekal a to hlavně z důvodu, že "největší" hvězdou je Daniel Craig. Kupodivu, opustil kamennou tvář Jamese Bonda a zahrál svou roli konečně přirozeně! O Knives Out jsem si moc nezjišťoval a tak jsem byl velmi mile překvapen, jakým způsobem se to nakonec vyvrbilo. Trochu střeštěnější Hercule Poirot a já mám Hercula v oblibě. Takže to zahrálo přesně na moji notu a celý šílený příběh nemá chyby. Bylo to výtečně promyšlené, zločin téměř dokonalý, prostě jednoznačně za mě skvělá podívaná!!!

  • 3.1.2020  11:14
  The Mandalorian (TV seriál) (2019)
  *****

  Mandalorian si těch pět zaslouží! Už jenom za to, že tahá značku Starwars ze sraček, kam ji dostala poslední hrůzná trilogie. Je to "intimní" příběh lovce, který lehce upustil od svého kodexu a zachránil svůj cíl, který měl zlikvidovat. Jednotlivé díly mě bavily, krásná a zároveň temná atmosféra, pěkné bojové scény, stylizace. Na to, že je to Disney :) Jon Favreau umí a umí na výbornou, dokáže dát divákům to, co chtějí vidět a udělat to tak, aby to fungovalo, bylo zábavné a bez všemožných a nemožných klišé. Možná někde něco mohlo být dotaženější, ale v komplexním pohledu na celý seriál, to nebylo nic, co by výrazněji uškodilo. I have spoken...

  • 3.1.2020  11:05
  Zaklínač (TV seriál) (2019)
  ****

  Extrémně pro mne očekávaný seriál! A také jsem se extrémně bál, že se to nepovede. Protože jsem Cavillovi zkrátka nevěřil. Ale musím smeknout. Cavill je na seriálu to nejlepší! Mám rád Wichera a hodně, sice jsem nečetl knihy a hrál jsem až Witchera 3 (nicméně jsem v něm strávil něco přes 500h + dodatky) takže se mi vryl pod kůži a řekl bych, že se vcelku orientuji :) Líbí se mi, že Cavill je dost přesnou replikou Geralta právě ze zmiňované hry a to mě bavilo velmi! Co se týče Yennefer, tak ve hře jí mám radši a co se týče Ciri, tak ta je pro mě taková nečitelná zatím. Každopádně se těším na další sérii a věřím, že se to povede ukočírovat minimálně na stejné úrovní!

  • 21.12.2019  11:02

  A je to! Prachbídné zakončení, prachbídné poslední trilogie. Abych řekl pravdu, na tento film, již jsem šel s předsudky, že se to nepovede a jenom jsem si to potvrdil. Hloupé, naivní, nesmyslně klišoidní. Absolutně jsem přestal mít vztah k jakékoliv postavě, až tak mi to poslední díl zhnusil!!! Měl jsem pocit, že se koukám na pohádku Olaf a sedm stormtrooperů, razítko Disney. J.J.Abrams s hrůzou v očích zjistil, že nemá ve své nové trilogii záporáka. Ubohý Kylo, je trapný a ošklivý digitální Snooke je mrtvý! Safra, co s tím?? Á už vím (spoiler) oživíme Palpatina, no proč ne, pač to je přeci cool záporák a znásilníme tím předešlé trilogie. Hvězda smrti byl supr nápad, Planeto-mrd v Síle se probouzí fuj copyright a teď má planeto-mrd každý imperiální Destroyer, tak to je vážně nevěřitelně slabé. Plus nápad, nejdřív jsme si nechali dělat na tajné planetě stormtroopery, nevyšlo to, tak teď si necháme postavit úplně celou flotilu lodí, pač to je úplně něco jinýho. Vážně za tohle dostáváte peníze?? Oživování mezi Rey a Kylem se k smíchu, nastavované a trapné. Je to vážně neuvěřitelně zpackaná trilogie, která zničila to, co Nová naděje před 42 lety započala. Už ne prosím!!!!!!!!!!!!

  • 21.12.2019  10:40
  Castle na zabití (TV seriál) (2009)
  *****

  Pro mne prostě nebojím se i říct srdcovka! Konečně má za sebou všech osm sérií a odcházím od Richarda Castla velmi spokojen. Hlášky, zajímavé případy, humor, chemie mezi postavami vše funguje na výbornou! Jelikož jsem nakoukal, všechny série dohromady, tak bych chtěl rozdělit seriál do tří segmentů. První je od série1-4, doslova jsem hltal každý díl neměl jsem dost, ikdyž začátek třetí série nebyl nejpovedenější po pár dílech to opět nabralo šťávu. Druhý segment je od 5-7 série, myslím že už to měl na starosti někdo jiný, minimálně režie, ale člověk si zvykl a nové nápady osvěžili celý seriál, navzdory tomu, že se zde začaly objevovat lehce vyjeté koleje, že vrahem bývá ten, který je v díle nejkratší dobu. Nicméně kvůli oblíbenosti postav to zkousnete. Dokonce zkousnete i jiný dabing Beckettové, a to že bylo co zkousávat :) A pak tu máme segment 3 a to je celá 8 série. Bohužel se něco stalo a celá polovina série je vlastně tragická, která popírá úplně logiku předchozích řad. Byli rumors, že Fillion s Katic se zrovna nemuseli a ikdyž to nebylo potvrzeno, tak je to na seriálu vidět, skoro spolu ve společných scénách nehráli a už to zkrátka nebylo ono. Druhá půlka už je o něco zajímavější a vlastně začne zase bavit a dořeší se poslední nedořešené záhady. Každopádně za mě skvělý detektivní seriál!!!

  • 21.12.2019  10:29

  Není to komedie a není to rozhodně vánoční film. Je zde pouze depka a předvídatelné vyústění všeho. Až k nevíře, kolik známých herců a hereček se k tomuto nedobrému filmu upsalo...

  • 1.11.2019  22:46

  Snažil se o to, již od třetího dílu. Ale teprve az nyní se to povedlo. Zatloukl se ten poslední pomyslný hřebík to Terminátoří rakve! Něco tak odporného, neoriginalního, bez nápadu jsem opravdu nečekal. A ještě k tomu se pod to podepsal sám Cameron?!? Měl vrátit značku, tam kde s druhým dílem skončila a ne naservírovat tupou mexicko-women power telenovelu!!!! Vážně ne!!!!! Nedalo se na dívat, vsě bylo tak plytké, nezábavné a hlavně viděné. Ani Arnold to nezachránil. Divím se, že na to vůbec kývl. Navíc mi přijde, že jsou ve filmu faktické chyby nebo minimálně nevysvětlené věci. Jen tak namátkou, proč arnoldův terminátor stárne, proč se jeho typ jmenuje jinak, proč je tady nová umělá inteligence, která dělá úplně to stejný, co Skynet když té budoucnosti Sára zabránila?? Dvě hodiny utrpení, prosím už tuto značku zanechte a nedělejte jí ještě větší ostudu, než kterou získala. Po delší úvaze bych ještě rád dodal (spoiler) Když zlý terminátor Arnold, killnul Johnna Connora, a poslal ho Skynet, proč tedy Skynet se netěšil ze vzestupu a ovládnutí všeho, vždyť uspěl! Tak proč o něm nikdo neslyšel a je tady Legion??? Nerozumím tomu...

  • 27.8.2019  18:41

  Nakonec po dlouhých úvahách hodnotím, lehce nadhodnocenými čtyřmi hvězdami. V zásadě nic proti filmu jako takovému nemám, jen jsem asi čekal něco malinko jiného. Duo Pitt/DiCaprio skvělé, i když říkat tomu duo. Kluci spolu měli pár společných scén, jinak jsem měl pocit, že se dívám na dva filmy zároveň. Jeden s Pittem a druhý s DiCapriem a kdyby se mě někdo zeptal, který mě bavil více, tak ten s Pittem rozhodně. Líbilo se mi klasické "tarantinovské" epizodní vyprávění, jen jsem měl pocit, že v tomto filmu z nějakého neznámého důvodu se nenachází to správné propojení jednotlivých linek, jako například v Pulp Fictionu. A upřímně bez linky Margot Robbie bych se klidně obešel. Konečná scéna šíleně brutální, pro mě dá se říci nečekaná. I když film tvrdil, že je podle skutečné události, tak se faktů zas tolik nedržel, za mě bych radši viděl originální námět od Tarantina. Né, že by tam snad nebyl, jen bych vypustil to podle pravdivé události a zaobalil to jinak. Myslím, že by to zafungovalo stejně dobře, ne-li lépe. Spoustu skvělých scén, spoustu dobrých dialogů a zápletek, díky kterým film nenudí po celých 162minut, s výjimkou tedy scény s Margot Robbie v kině, wtf?? Ano, užil jsem si to, ano chtěl jsem to mít o něco lepší a ano trochu přihodnocuji, kvůli minulým skvostům od Tarantina. Ale určitě stojí za to, se na devátý film podívat!

  • 12.8.2019  08:50

  Šílená, přepálená jízda jede dál!!! A funguje je to i bez Vina Benzína! Johnson contra Statham, dostanete přesně to, co čekáte! Vyhypovanou akcí nabitou, místy mírně nekorektní zábavu, plnou "wtf" momentů, které svou neskonalou přepáleností Vás jednoznačně dostanou!!!!!!!!! Takže jo, tuhle jízdu jsem si užil a zasazení Ryana Reynoldse do filmu, geniální. Myslím, že si tenhle spin-off vydobude pokračování...

  • 29.7.2019  13:31
  Smrt nás spojí (TV seriál) (2019)
  ****

  Za mě skvělý, neotřelý seriál. Bez klišé a se supr zajímavou zápletkou a promyšlenými zvraty. Navíc chemie mezi Applegatovou a Cardellini byla skvělá! Tak se ptám tvůrce Liz Feldmanové, proč, sakra proč, celý seriál pokazíte posledním dílem, jen aby se pokračovalo další zbytečnou sérií?? Dalo se to vyřešit tolika různými způsoby, třeba to jen natáhnou o dva další díly. Toto je neodpustitelné! I přesto jsem si to užil a určitě se podívám na druhou sérii.

  • 29.7.2019  13:21

  Po velmi dlouhém ignorování "sandlerovek" jsem se zase jednou vrátil, jen abych se ujistil, že je to pořád stejně špatný jako jako před lety a možná i o něco více trapnější. Škoda, že se toho účastní i Jennifer Aniston, potažmo Gemma Arterton. O to víc je škoda, že samotný námět filmu nebyl úplně špatný. Ale Sandler se nesnaží vytřískat z filmu něco lepšího. Je spokojenej s trapnou srágorou, kterou servíruje pořád a pořád dokola! Neuvěřitelný!!!

  • 29.7.2019  13:15
  Venom (2018)
  *

  Těsně na odpadní propastí!!! Venom je neskutečně nepovedenej piece of shit! Nezlobte se na mě, ale fakt to bylo utrpení! Některé efekty byly docela nepovedené. Ale co opravdu zlomilo Venomovi vaz, byl casting. Naprosto příšerný výběr herců, celý snímek pohřbil. Michelle Willimas?!? Proč vybrali takovou starou herku do komixárny a upřímně Tom Hardy, podle mě začíná mít velkej problém se hraním. Poslední dobou Hardy ve svých rolích, jen bručí, skučí, nebo nemluví (viz. Taboo, Mad Max atd.) Je to děs! Jediné co se povedlo, tak jak symbiont mluvil s Eddie Brockem a závěrečná potitulková scéna (spoiler) s Woddy Harrelsonem, který by měl být v dalším díle jako Carnage. Strašně špatný, strašně!!!!

  • 18.7.2019  09:08
  Bojovník (TV seriál) (2019)
  *****

  Za mě velké překvapení! 5 hvězd je možná trochu nadhodnoceno, pač příběh není úplně nejsilněší. Ale, skvělé bojové scény ve stylu Donnie Yena, syrovost scén, slušné pletichaření, výborní Irové, hlavně pan Leary a mnoho dalšího. Těšil jsem se na každý nový díl. Za mě opravdu dobře natočený akční seriál zasazený pro mě do neobvyklého období 19.století v San Francisku. Rozhodně jsem spokojený a věřím, že další řada budu minimálně stejně dobrá jako ta první!

  • 18.7.2019  09:00
  Noční hra (2018)
  ***

  Poměrně svižná komedie, která přichází také nečím jiným, než jen s trapnými scénami o výkalech apod. Má to nápad, má to spád, konec lehce překombinovaný, ale je to bláznivá komedie, tak co byste čekali :) Něco mezi třema-čtyřma si tento snímek zaslouží.

  • 20.6.2019  10:54

  S velmi odřenýma ušima za tři. Extrémně dětské, naprosto udolaný Chris Hemsworth. Tessa Thompson taky žádná sláva. Z nostalgie k universu dávám tři a efekty pěkné. Ale čekal bych opravdu něco více, myslím že Hollywood má tedy navíc než na polovičatou, neskutečně předvídatelnou náhražku originálních MIB!

  • 20.6.2019  10:48
  Rodiče na tahu (2019)
  odpad!

  Proč?????????????????????? Hayek/Baldwin přece slibuje ukrutnou supr-dupr nadupadnou jízdu plnou ostrovtipu. Ale to co se stalo tady, se prostě nedá logicky vysvětlit....

  • 20.6.2019  10:45
  Městečko Pines (TV seriál) (2015)
  ****

  Tenhle seriál se dá rozdělit na několik částí. Základní rozdělení první a druhá série. Zatímco první, má skvělý nápad, krásný nádech mysteriózna, několik nečekaných zvratů a s každým dalším dílem se těšíte na nový + Matta Dillona a Tobyho Jonese. Tak druhá série, alespoň v první půlce série naprosto vše překope. Absolutně rozvrátí chování postav, na některé postavy se vykašle. Jiné přivede pouze proto aby byly popraveni a všichni se chovají jinak bez ohledu na to, jak se chovali v sérii první. To bohužel zabilo celý seriál. O to je to větší škoda, že když jsme se konečně začali dozvídat něco nového o Abíkách, tak vše skončilo a závěrečný "cliffhanger" mě docela navnadil na další sérii. Ale bohužel, nic z toho se konat nebude! Nebýt tolik nesmyslných chyb a ignorací druhé sérii, měl by tento seriál našlápnuto se dostat do výšin seriálových topek!

  • 29.5.2019  17:02
  John Wick 3 (2019)
  **

  Nakopnutý sérií John Wick, jsem se na trojku fakt děsně těšil. Ale ouha strouha! Netušil jsem, že jde natočit film bez jakéhokoliv a opakuji jakéhokoliv příběhu. Skáčete z jedné akční scény do druhé bez jakékoliv přidané hodnoty. Nejlepší dvě scény: scéna s noži a scéna s bojovými psy a Halle Berry. Jinak bohužel, motiv Johna Wicka přežít je dost slabý a potkání hašašinů v poušti mi moc nesedl. Myslím, že se Chad Stahelski v sobě trochu ztratil a vypnul sebereflexi. Po dost dobrém prvním dílu a zběsile dobře akční dvojce (která se mě teda hodně líbí), přichází velké zklamání. Těžko říct pane Wicku, jestli tahle série má pokračovat či nikoli...

  • 29.4.2019  13:39

  Endgame splnil, co si předsevzal! Zdárně ukončil jednu epickou, neskutečně vymazlenou komiksovou sérii! Celé marvelovské universum čítalo 22 filmů, které k sobě perfektně pasovaly a dokázali obstát i jako filmy sami o sobě a právě to zapříčinilo, tak obrovský úspěch celé série. Nemenší podíl na tom mají samozřejmě hrdinové a padouši, kteří byli obsazeni na výbornou! Jejich ostrovtip a přiblížení se ke komixovým předlohám, bylo fascinující. Nejsem si jistý, kterým novým směrem se univesum vydá do budoucna, ale věřím, že si zachová kvalitu. Nicméně nevěřím, že by dokázalo překonat, to co se povedlo v posledních 10ti letech. Díky za tu jízdu všem, kteří se těchto všech filmech podíleli! Užil jsem si to, víc než bych čekal!

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31