Raijin

Instagram: niko.rai

<< předchozí 1 2
    • 26.5.2019  20:43
    Aladin (2019)

Rozpravka :) ale pekna rozpravka, netreba v tom nasilu hladat chyby a pozera sa na to pekne, aj slovensky dabing sa dal pocuvat, hoci nechcene. Akorat to posobilo trosku neplynulo a kostrbate.

• 15.2.2019  10:05

Som milo prekvapeny. Ocakavania boli vseliake. Najviac vsak potesila viditelna znalost predlohy. Hoci bolo viacero veci zmenenych pre dobro scenaru a lepsieho tempa vo filme, nemal som s tym problem. Vizualne je to krasne spracovane a akcne sceny su drave a prehlade. Rovnako aj hudobny podmaz, ktory uz sam dokaze rozvirit emocie. Najvacsi problem som mal so samotnymi postavami, ktore mi uz tak velmi neprisli realne. Respektive, same o sebe funguju dobre, ich interakcia s ostatnymi uz nie. Posobia privelmi plytko a blahovo. Strasne ciernobielo a vonkoncu tam nie je mindfuck alebo udrernejsie vyvrcholenie . Je to dobre porozpravany pribeh, avsak bez zivsej gradacie.

• 17.12.2018  18:42
    Aquaman (2018)

Od Muža z ocele hádam prvý film, ktorý má z DC univerza neodradil po pár scénach kvôli chabému príbehu. Trochu som sa bál o digi bordel vzhľadom na dej odohrávajúci sa najmä v podmorskom svete. Na koniec však navyše strávený čas v postprodukcii sa vyplatil. Behom filmu sa predstavuje hneď niekoľko nových podmorských svetov v príjemnom tempe a v správnom fázovaní príbehu. James Wan navyše na začiatku ukazuje, že má režisérske kvality, a tak pri pomerne zbrklom presúvaní lokácii a timeskipoch, som mal možnosť sledovať kreatívne tranzície za použitia maskovania. Wan zároveň aj bezpečne rozkladá priestor pre jednotlivé postavy, a tak hoc je Momoa hlavnou postavou, dostáva toľko priestoru, koľko film maximálne potrebuje a netreba ho tak púšťať do väčších hereckých výkonov. Hoci je sympaťák, od Atlantisu sa jeho herecké výkony nepozdvihli dostatočne, takže sa hrá na istotu. Súboje sú vyšperkované a podmorský svet využitý na plno, a hlavne, film narúša pár očakávaných klišé, a vďaka tomu, aj príjemne prekvapuje.

• 26.7.2019  08:40

Začiatok trochu utahany, filmári sa snažia navodiť tu ponurost a jednotlivý psychologický stav po udalostiach z prvej časti. Ale potom sa to rozbehne, veci sa začnú hýbať a meniť. A wou, to treba vidieť. Dokázali postaviť všetky postavy na šachovnicu tak, aby sme boli spokojní. Iba ten feministky wtf moment bol na mňa moc.

• 2.11.2019  20:41

Veľká variácia postáv. Ibaže nuda, ktorá tlaci na nefungujúci humor. Práve som objavil nový stupeň na meradle ubohosti.

• 18.12.2018  08:38
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)

Prva polovina serie je absolutny strop. Postavy, interakcia medzi nimi, skryte pribehy a ich rodiny. Snaha o zachranu a skvela detektiva. Casom, ale zacne byt jasne, kto je zlocincom a pribeh sa zacne uputavat na uz menej zaujimave postavy. Finale je tak na koniec uplne dno. Naburava v zaveru aspon zajazdene klise rozpravok, vsetci stastne az do smrti. Niekto si to predsalen odnesie. V priemeru to na tri hviezdy je. Zaciatok super, koniec blahovy.

• 17.12.2018  18:42
    Bright (2017)

Will Smitha mám rád, ako herec, či komediant ma ešte nesklamal. Nesklamal ma ani v Brightu od Netflixu. Čo ma sklamalo bolo však to, že kývol na scenár. Na prvý pohľad pestrý svet, kde fantasy bytosti žijú v "harmónii" s nami. Pôsobí komplexne, pretože sú v ňom vytvorené dôveryhodné sociálne bariéry a divák sa chce o ňom dozvedieť viac. Škoda je iba toho zbesilo rýchleho predstavenia. Keby to je seriál, tak by to fungovalo. Avšak natlačiť do jedného filmu všetky rasy, všetky rozdiely medzi nimi, a potom tam ešte pridať mágiu, ktorá nie je vysvetlená a vyzerá ako z prstu vycucan iba ubližuje. Herci si to podali správne, akurát to pôsobí veľmi roztrhané a nesúvislé. Rozdeliť to aspoň na dva diely, trochu spomaliť a dať záporákom o niečo viac dôvodov na ich konanie by nehorázne pomohlo. Takto bohužiaľ Smithov Bright nejde z môjho pohľadu doporučiť.

• 15.3.2019  17:50

Lepsie ako Panther, ale inak nic ohromujúce. Je to uz zabehnuty system vyrozpravania marvelovky. Chcel by som nieco sviezejsie ako guardianov. Hlavna hrdinka nevyrazna, pokope to drzi "Nicholas" 😉 Vtipne mi to prislo super, pre znalcov komiksov aj prekvapiva zmena v skrulloch, ale inak nic nove a prebojne. Iba som to odskrtol z watch listu.

• 17.12.2018  18:43
    Coco (2017)

Na to, že to je film, ktorý sa zaoberá hudbou a všade je hudobná tématika. V rodine, v kultúre, v minulosti, tak hudba je z tohto filmu úplne nezapamätatelná. Nevadí, je to hádam jediné mínus, keď pominiem rodinné finále. Coco rozplače, Coco zasmeje, Coco prekvapí. Vyvolá všetky emócie, ktoré chcem, aby film vyvolal. Užil som si peknú a kreatívnu jazdu. Posmrtný svet funguje, nie je neobmedzený a aj v ňom môžete umrieť. Netreba sa preto báť, že postavy nemajú čo riskovať a tak ide o veľa - o druhý život. Pekná farebná a pocitami nabitá jazda, na ktorú ešte dlho nezabudnem.

• 18.12.2018  22:14
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Vyborny scenar preneseny do anime uz z dnes kultovnej mangy. Suboj dvoch mozgov, detektivi vacsi ako Sherlock, jeden krok vedla znamena prehru. Po smrti jednej z hlavnych postav uz to ale nebolo ono. Ale aj tak, must see!

• 1.11.2020  23:06
    Diova krev (TV seriál) (2020)

Prekvapivo dobre. Animacia slabsia, ale palety su krasne. Super ost. Pribeh silno predvidatelny. Cenim vsak originalitu pribehu a nekazenie mytov a povesti.

• 13.6.2020  00:08
    Dorohedoro (TV seriál) (2020)

Je to ine, je to cerstve, je to super. Ma to svoje neduhy. Vsetci su tam na hubach, ale funguje to skvelo. Pozrete naraz. 9/10

• 7.4.2019  16:48

Oh boze, horsia dvojka, koniec uplne odtrhnuty a nezmyselny. Exifi pomateni a nuda. Tempo mrtve, a takmer som u toho umrel aj ja

• 17.12.2018  19:31

Viac či menej film rovnako podaný ako jednička. Tu však chýbalo fázovanie a výraznejší dej. Mal som počas filmu pocit, že iba sledujem nejaký dokument, či vlog. Chýbala zápletka, zlé rozloženie príbehových stagov a nezvládnuté finále. Ani ten svet, ktorý mal tento film asi viac predstaviť, nebol nikterak očarujúci. Vo výsledku mám pocit, že trilógia by sa bez tohto dielu obišla a na nič nemá tento film dopad. Ale aj tak ma film držal celú dobu v napätí, pretože som si myslel, že príde nejaký zvrat a stále som sa snažil odhadnuť kedy a v čom. A hoci sa nedostavil, film som si celkom užil. Keď to ale budete pozerať po tomto komentáru, tak si ho predpokladám už neužijete. Na šťastie polygon pictures animáciu zvládlo a podkresovo to tiež znelo dobre. Bola cítiť váha Godzily a aj zmýšlanie postáv. Z nepochopitelných dôvodov to tie tri hviezdy odo mňa má.

• 17.12.2018  18:50
    Halloween (2018)

Prvy Halloween, a asi aj posledny. Nie je to natočené zle. Iba predvídateľne a neoriginálne. Svojich fanúšikov, ktorí tomu dajú 5 hviezd si to nájde, tomu verím. Ale pre mňa je to veľmi pomalé a ani to nie je napínavé. Stopu to nezanechalo, vlastne áno, ale iba tú krvavú :)

• 9.6.2020  00:31
    Hellboy (2019)

Cista katastrofa. Film je jeden velky zlepenec niekolko zanrov rozdelenych do roznych pasazi pocas filmu. Nefunguje ani jedna z nich. Najoblubenejsia postava je potom nejake druhorade prasiatko s vedlajsou linkou s min screen timom. Ale aj ten ma presvedcil o comkolvek viac ako ostatni. Nezvladnute ako po pribehovej tak ani po kameramanskej stránke.

• 5.5.2019  23:19

To, že v tom dielu nie je nič vidieť je najmenší problém tejto epizódy. Tretia časť záverečnej sezóny bola absolútnym sklamaním. Z boju som nemal absolútne nič, a z toho čo sa aspoň odohrávalo na svetle nesŕšili žiadne emócie. Dokonca ani kompozične to nebolo zvládnuté. NK dokázal maximálne spadnúť z draka a Jon hľadať cestu späť k Zimohradu. O smiešnom finále ani nehovorím. A to že kameraman dielu sa vyjadril, že diváci si nevedia nastaviť obrazovky a je to vlastne ich vina je na smiech :D

• 16.4.2019  19:15

Chapem, ze sa vata musi dat prec, ale v tom prípade to chce kratsiu stopaz. Ale ako zaciatok velkeho finale moze byt.

• 4.11.2019  23:02

Namotalo dostatocne. Skvele vykony a spravna stavba svetu a settingu. Tesim sa z tohto.

• 21.5.2019  18:10
    John Wick 3 (2019)

75 perfekt filmu bol masaker. Ale že totalny, nevedel som sa rozmysliet, ktora sekvencia bola najlepsia. Osvetlene to bolo takym sposobom, ze som nechapal a nechapem ako je mozne to takto spravit. John ide cez mrtvoly a snazi sa zo svojho pruseru dostat. A je to peckovne. Pomale otvaranie dveri do jeho sveta a postupne prenikanie informacii z neho, rovnako ako v predoslych dieloch, funguje perfektne. Dokonca aj postavil novu latku. V prvom dielu sa rozprava o ceruzke, v druhom sa ukaze, a v tretom, no tu John zabije cloveka za pouziti knihy, KNIHY! Kazdopadne ta posledna hviezdicka mi chyba. A to kvoli finalu tretej kapitoly. Stracal som pozornost, nepriatelia uz boli nezaujimavi ba az trapnucki. Postupne ma to prestavalo bavit a dufal som, ze uz bude koniec, ktory neprichadzal. Hlavny zaporak bol fajn, ale vsetky tie veci okolo, rokonca aj choreografia klesala a boli vidno triky, zacinalo to byt prehnano prehnane a nestavnate, bez kreativity, ktorou John ovplyva a bez smrncu, ktorym v akcnych scrlenach vladne. Nehovoriac o grand finale, ktore ma sklamalo. 4. Kapitola musi vsetko uviest do roviny, pretoze inak 3kovy koniec nebol zvladnuty. Rozhodne ale zatial jeden z najlepsich show tohto roku.

• 7.10.2019  23:55
    Joker (2019)

Kinematicke veledielo. Precízne vybudovaný masterpiece s ohľadom na detaily a stavania situácie. Dokonalosť.

• 10.7.2019  09:24

Je to pre decka. Vývoj postáv je až tak moc okaty až to je smiešne. Ale mam pocit, ze si to autori uvedomujú. Nesnažia sa to dako schovať do príbehu a prirodzeného vývoju. U humoru sa tiez často tlaci až za hranu, kde by sa mi to páčilo. Herecké výkony tiež bieda. Ale pozerať pred spaním sa to dá. Občas to trafí do čierneho aj keď to zo sveta moc neukáže a je to predvidatelne. Snaha sa však cení. Z nejakeho dovodu som to ale nevypol, mozno to ma dake srdiečko vnútri.

• 18.12.2018  22:30

Aj po 20 rokoch stale aktualny film. Hraje si s divakom bez toho, aby to vedel, zatial co naraza na bohuzial stale aktualne problemy. Vnara sa do ludskej psychologie a stvarnuje ju na perfektnu.

• 10.5.2020  20:54
    Království zombie (TV seriál) (2019)

Jedina vec, ktora tomu naozaj ublizuje je nekonzistentnost a obcasna nelogika s klise. Inak by som nikdy nepovedal, ze to netocila Amerika. Postavy funguju tak ako by som si predstavoval v danej ere a vedia prelvapit.

• 10.5.2020  20:55

Je to stare, je to citit. Posobi to ako nejaky roztahany vecernicek. Ale je to prijemne, treba vypnut, dat u toho dobru vecer a ist spat po filme. Prijemny zazitok.

• 19.12.2018  20:23

Z filmu sici lowbudget na kazdom kroku a zaroven na kazdom kroku je citit, ze bol vyucity na maximum. Dokonalo ukocirovane sceny a charizmaticke postavy dodavaju spravny drive nie len pre pohyb vlaku, ale i divakovi. Zaverecny rozhovor s tak dlho schovavanym strojvodcom mindblowing. Nebyt niekolko pribehovych nezmyslov a finalovej klise a nezmyselnej sceny v inak celkom originalnom filme by zasluzilo aj 5 hviezd.

• 12.1.2021  21:59
    Lupin (TV seriál) (2021)

Damn, uz dlho ma nic nepohltilo tak velmi. Hned na uvod seros oslovi silnoi kinematografiou. Blokovo a kompozicne to je na urovni obrovskych filmov, ale tocenych skor starsim stylom. Skvelo to zapada do tematiky Lupina. Dejovo je to take, ze sa tomu musi verit, inak to nema ani zmysel pozerat. Tak ci tak, hlavny protagonista a detektivny pribeh, ktory sa nonstop rozuzluji su absolutne navykove ako som uz uviedol na zaciatku.

• 19.12.2018  20:19

Je pekne, ze Mowgli ma po case aj temne sfilmovany svet. Avsak neustale hupanie sa hlavnej ppstavy z jednej strany na druhu bez hlbsieho prerozpravania v pribehu mu skodi. Rovnako ako skodi hlavny zaporak, z ktoreho nikdy nesrsal respekt a ten intelekt ako o nom vraveli. Oci tiez casto bolia zo slabo prevedeneho vizualu. Pozerat sa to na stastie vsak da. Baghira a Balu su symptaci ako vzdy a tahali mi to viac ako vsetky ostatne postavy. Svet a vlcia smecka je tiez atraktivna, avsak vsetko ostatne je nah.

• 18.12.2018  22:23
    Milada (2017)

Trochu zmateny film pre mna. Mam pocit akoby film bol natoceny pre ludi, ktori o Milade uz nieco pred tym vedeli. Chybali mi súvislosti a mal som problém stihat s konanim postav. Inak to bol pekny pohlad spat do minulosti, na ktoru netreba zabudnut. Film by som vsak nedoporucil.

• 17.12.2018  18:43

Ach jo... Ono, vlastne tri hviezdy nie je ach jo, ale zamotanie sa do jednej a tej samej šablóny už ach jo je. Fallout ponúka všetko, čo si môže fanúšik akčnej špionážky pre dospelých priať. Naháňačky na motorke, v aute, vrtúlniku, na budovách, iba vo vesmíre chýbajú. Bitky tiež akčné s veľa strihmi a vyžitým prostredím. Tom a spol. tiež výkonovo nesklamali, hoc Henry si to kradne pre seba. Ale... ale ten príbeh.. Už toľko rokov to Tom robí a to ho stále nenapadlo zmeniť príbeh. Veď je to stále to isté dookola. Štát zradí Hunta a ten robí všetko preto, aby dopadol pravého podliaka. Avšak hneď od začiatku je je jasné, že zrada pochádza z vlastných kruhov, pretože sme to už len predsa videli, pred tým, niekoľkokrát. Natočené to je dobre, zostrihané tiež, má to grády, má to šmrnc, ale iba pre oči. Ak chcete plnohodnotný príbeh, treba ísť už niekam inam. Na šťastie to v ostatnom nesklame, a preto aspoň tri hviezdy.

<< předchozí 1 2