rasttea

okres okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 25.1.2020  22:05
    Smrtihlav (2017)

V prvé řadě jsem dlouho se zhlédnutím filmu otálela. Když jsme se v létě 2015 proháněli po Praze s Jamiem Dornanem a Cillianem Murphym, byl to zážitek na celý život a vědomí, že za pár dnů po nás nám ve stopách půjde tým HHhH, byla jsem ke Smrtihlavovi skeptická. Pak jsem ale potkala Jasona Clarka o dva roky později a ukázalo se, že je to velmi šarmatní muž a gentleman. A jelikož jeho herectví považuji za jedno z těch špičkových v Hollywoodu, zajímalo mě, jak si poradí s tak zápornou a odpornou postavou. Pak to bylo silnější než já a chtěla jsem vidět celkový rozdíl mezi Anthropoidem a tímto zpracováním. ČT dala film v premiéře shodou okolností paralelně s Hydeparkem Civilizace, kde si Daniel Stach pozval hosta - paní Ditu Krausovou, která přežila 6 vyhlazovacích/koncentračních/pracovních táborů (6... napíšu to ještě jednou a slovy *ŠEST* !!!!) Ten si naštěstí poté pustím ze záznamu. Pche - kam se my hrabeme s našimi "problémy", važme si toho,co máme, udržme si to!!! Chovejme se k sobě hezky, přestaňme být čecháčsky zaprdění a zamindrákovaní a v neposlední řadě žijme tak, abychom se na sebe mohli podívat do zrcadla... Herecké výkony jasná hvězda - lokace jasná hvězda - hudba jasná hvězda - kamera jasná hvězda - střih jasná hvězda a kdyby se tady navyšovaly hvězdy, tak emoce tu crčely proudem za několik dalších hvězd. A Ti, kteří zde emoce hledali, ale nenašli, se zřejmě museli někde toulat a zabloudit, protože jiné vysvětlení nevidím. PEACE and LOVE Suma sumárum - Anthropoid : Smrtihlav / překvapivě 5: 5

• 8.1.2020  23:57
    Cats (2019)

Jedna věc na začátek - jsem kočičí máma, tanečnice a herečka, takže pro mě mělo zfilmování muzikálu tři hvězdy minimálně na rozjezd. Druhá věc - viděla jsem originál Cats na londýnském West Endu, takže jsem měla kritickou laťku posazenou setsakra vysoko! No a opět se mi potvrdilo, že takové množství špatné kritiky + očekávané zklamání = skvělý zážitek!!! Pravda, James Corden a Rebel Wilson v přiléhavém CGI trikotu není nic sexy, ovšem ono to sexy ani nemělo být. A oba dva skvělí komici se do ztvárnění pěkně opřeli, což chtělo opravdu várku odvahy. Ne každý si dovede ze sebe sama udělat srandu a nebrat se zas tak vážně a ze svých nedostatků udělat přednosti! Cast - skvělé typové obsazení herecky, tanečně a pěvecky Choreografie - skvělý! Hudba - A.L. Webber je Bůh muzikálů, takže tady o tom žádná - a lehce moderní úpravy mě vůbec nerušily a Memories je jedna z písní, které ořvu vždycky ;o) Musím ještě vypíchnout překlad, skvěle vypořádáno se zapeklitými jmény, sice jsem českou verzi muzikálu neviděla, tudíž nemůžu porovnat, ale pohrát si s tak zapeklitými jmény musí být sen překladatelů ;o) Jediné, co bylo dost jiné oproti živému vystoupení (když nepočítám zcela odlišné herectví a dramaturgii na divadelních prknech) je viditelné CGI. Na divadelním prkně se herci musí pohybovat opravdu jako kočky, a doslova se ve verzi, kterou jsem viděla, vyžívali v klasických kočičích praktikách např. mytí oušek (rozuměj nejprve olíznutím packy). Na závěr jen - kdo nemá rád kočky, na to zřejmě z principu nepůjde. Kdo je otevřen tomu to aspoň zkusit, doufám, že si užije aspoň hudbu a pěvecké výkony. A koho to přesvědčí, že kočky přeci jen nejsou takové zákeřné skety, jak se o nich traduje - tím líp. Nicméně rozhodně platí, že kdo nemá rád zvířata - tomu já rozhodně nevěřím. A že kočky jsou své ? To si pište, že jsou. Jak se zpívá - "....A CAT IS NOT A DOG!...." ;o) PS: ještě jeden menší návod, jak se ke kočkám chovat, jež je velmi trefně obsažen v závěrečné skladbě : https://www.youtube.com/watch?v=StzcfdCMJtQ MŇAUCTA :)

• 10.11.2019  15:47

Dávám tomuto filmu i jeho pokračování https://www.csfd.cz/film/311520-tengo-ganas-de-ti/prehled/ plný počet. A proč? Protože když něco ke mně přijde jako překvapení a nečekám od toho moc a dokáže mě to mile překvapit, mám radost. Pro ty, co se při recenzích pejorativně točí na vzhledu hlavního hrdiny - "cry me a river".... podívejte se do zrcadla a pak si řekněte, proč vás zrovna tato věc irituje.... Ale vezmu to z filmařského pohledu. Oba díly mají dvě hodiny, ale téma je nosné a zpracování bez problémů ty 4 hodiny utáhne. Neměla jsem potřebu odcházet a hlavou mi maximálně probíhala myšlenka na to, jak tohle pro Boha dopadne a ne tisíce věcí, jako v případě, když mě film nezaujme. Některé hollywoodské velkofilmy strčí hravě do kapsy. Kamera skvělá, střih perfektní, kombinace rychlých akcí a zpomalených záběrů skvěle vyvážená, hudba krásně doplňuje celý feeling děje, herci všichni skvěle herecky na svůj tehdejší věk vyspělí. Dobře se doplňují, slyší na sebe, a vždy u dvojic neskutečně funguje chemie. To bylo u emočně vypjatých scén, kterých je ve filmech dost, velmi přínosné. Ano, zde tleskám castingovým direktorům, kteří umí vybrat vzhledově (za to herci nemůžou), ale hlavně herecky schopné představitele. Tím, že se ke mně filmy dostaly čirou náhodu, a předlohu jsem nečetla, nebyla příležitost žádných spoilerů a tak jsem do poslední chvíle byla zvědavá, jaký konec příběh ve finále bude mít.

• 8.11.2019  21:28

Přiznám se, po zkušenosti se Zlatým kompasem jsem u celé série byla skeptická. Jako nadšená čtenářka Philipa Pulmanna mám laťku hozenou hodně vysoko. Ale už první díl mě uklidnil. Scénář, jak se zatím zdá, se drží předlohy. Vypadá to dokonce, že jsem si při četní představovala děj před očima na 99,9% identicky. Kulisy skvělé, CGI skvělé, hudba skvělá, herecké výkony výbordelné! Těším se na další díly!

• 27.8.2019  22:55
    Sanditon - Episode 1 (E01) (epizoda) (2019)

Zatím podle pilotu nádherné zpracování bronteovské éry, kde jsou sice charaktery vykresleny, jak je známe z řad děl sester Bronteových, zato se však vztahové propletence a společenské události nikdy neomrzí :) No a Theo James není jen pouhá třešnička na dortu a Kris Marshall neztratil tu rošťáckou jiskru v oku, s jakou jej známe z Lásky nebeské, ani po těch letech. Tak jen tak dál :)

• 30.7.2019  20:04

Film velmi hezký, vizuálně uhrančivý, vizuální stránku perfektně doplňuje hudební soundtrack. Nicka Robinsona jsem si viditelněji všimla až v Já, Simon. Amandlu jsem znala dřív jako zpěvačku s milimetrovým sestřihem, takže jsem ji nejprve nepoznala. Storyline kopíruje příběh podle skutečné události, který byl mrazivě ztvárněn v The Act, kde to... "SPOILER ALERT" pro matku nedopadlo dobře. Tady ve vás konec zanechá velmi příjemnou příchuť, že všechno se může v dobré obrátit.

• 28.7.2019  21:05

Jen tady něco tak odložím bez dalšího komentáře: "...Because genius is not enough. It takes courage to change people’s hearts...."

• 15.7.2019  13:19

Dávám pět hvězdiček, čtyři jsem dala jen S01e01 pro rozjezd. Je to neskutečně zábavné, dialogy vtipné, herci sehraní, postavy se série od série (ale co to povídám, díl od dílu) krásně mění a vyvíjí. Je úžasné, jak scénář nechal všechny postavy vyniknout, nikdo se mi nezdál, že by zapadal, nebo snad byl nevýrazný. Je skvělé, že to při tak variabilním výběru herců vyšlo. Neskutečně výborně vybraná hudba, úžasné lokace a kostyméři si myslím taky vyhráli :) Jen nechápu, jak to někdo může "bingewatchovat". Já vždycky dala maximálně 3 díly. My čarodějnice pak musíme čistit čakry. Jak se říká - I have been there, done that..... asi speciálně znova bych ty série nedala, blikací světýlka už i mě začaly iritovat hlavně teda v S03e05. Další věc: metamorfní hmota už tu byla v Terminátorovi a propálená podlaží ve Vetřelci, z tohodle pohledu tedy nic nového. Přes všechno tohle se na další novou sérii se těším. Ale spíš mě zajímá, jak se budou vyvíjet herci ve svých kariérách dál.

• 10.7.2019  19:31
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Idol mého mládí Matthew Modine .... ahhhwwwww, jak jsem toho jeho záporáka nesnášela :-D Jinak určitě kultovní seriál současné mladé generace. Dětští herci mají skvělé herecké výkony (není se co divit, dva z nich mají už základ z prken na Broadwayi). U Millie jsem hodně zvědavá, kam to dotáhne a mám takové tušení, že není otázka zda někdy sošku dostane, ale kdy. Čeká ji hlavní role sestry Sherlocka Holmese, tak jsem hodně zvědavá, jak se s pozicí "lead" popere, ale nemám o ni strach. U takto mladých herců jde s každou další řadou vidět, jak rostou a vyvíjí se a mění se. Jinak jsem ráda opět viděla na obrazovce Winonu. Nemohla jsem se na to dívat večer a v noci, protože ty dvě protínající se roviny snadno lezou na mozek. Možná jen info pro epileptiky - v posledních dílech to hodně bliká. Začala jsem se na to dívat se skepsí jako vždy když kolem něčeho lítá až moc "kultovního", ale byla jsem mile překvapena. Na další série se těším.

• 20.5.2019  20:34

Dechberoucí příběh, díky za to, že se poukazuje na "zvěrstva", která je člověk pro peníze schopen dělat. Nádherná práce herců, zvířecích koordinátorů, lvů a ostatních divokých zvířat. V celém filmu je vidět soudržnost, poctivost a srdce.

• 11.5.2019  23:17
    Motýlek (2017)

Narozdíl od remaku Intouchables, což byl tak skvostný fllm, že dělat remake po šesti letech je tak neskonalý průser, jsem si tento remake Motýlka užila. Nejen pro kameru, střih, hudební doprovod, lokace, ale hlavně skvostný herecký výkon Ramiho a Charlieho mě přikoval k obrazovce. I přes delší stopáž film utekl velmi rychle. Pokud dělat remake, tak takovýmto způsobem.

• 4.4.2019  23:32
    Edmond (2018)

Edmond mě velice mile překvapil, nenašla jsem hluchá místa a to mi věřte - po 10 letech u filmu, to se nejde zbavit kritického oka. Co se herců týče, byl to herecký koncert. Krásný pohled na lokace, kostýmově velmi pestré, barevný nádech lokaci i exteriérů v průběhu celého filmu příjemný. Kostýmy historicky bohaté. Dialogy, situace, pohledy, to vše bylo skvěle načasované, mnohdy tomu napomohla i skvělá kamera. Záběry byly příjemné na pohled a sestříhané tak, aby nebylo nic dlouhé, anebo naopak krátké. Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavila.

• 28.1.2019  01:10

Tento film jsem shlédla tématicky v den, jež byl stanoven Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. Jsou zde zobrazeny zhůvěřilosti války. Sledujeme příběh mladé Němky, jež má bílou matku a otce černocha. Cestu jí zkříží syn prominentního SS oficíra a člen Hitlerjuegend. Sledujeme, jak jí matka chrání a nechá se místo ní odvést. Sama Leyna se ale nechá poslat do kempu, aniž tuší, co to obnáší. Na místě se s hrůzou seznamuje s chodem koncentračního tábora. A zde se opět protne Leynina cesta s Lutzem. Oba jsou ve smrtelném nebezpečí. A zde můžeme sledovat, jak může zhůvěřilé přesvědčení zamlžit úsudek jednoho oficíra, který dokáže zradit svou vlastní krev. Hollywoodský happyend nečekejte. Příběh je vyprávěn se syrovou pravdivostí. Mladičká Abbie je velmi talentovaná, George MacKay je taktéž skvělý herec, který se skvěle vyrovnal s německým akcentem. Měla jsem tu čest s ním spolupracovat v roce 2017 na projektu Ophelia, kde ztvárnil roli prince Hamleta a kde předvedl své divadelní herectví. Byla jsem tedy zvědavá, jak se popere s civilnější rolí. A musím říci, že popral velmi dobře. Jeho herectví mě baví.

• 18.1.2019  22:34

Materiál z dílny australských komiků hoden jejich pověsti skvělých rošťáků, kterým není nic svaté, mají obrovskou představivost, um, jsou pohybově, rytmicky, slovně i zvukově nadaní. Pro záznam na DVD tohoto představení oslovili několik zemí a nadšence, kteří by chtěli vytvořit titulky. Měla jsem to štěstí, že jsem mohla vytvořit českou mutaci titulků. Jelikož z bezpečnostních důvodů nám záznam nemohli poslat, měli jsme pouze texty a to se vizuální komediální divadlo překládá hodně špatně. Naštěstí jsme byli v kontaktu a dotazy a otázky mi obratem vysvětlili a když jsem viděla hotový záznam, vše sedělo a bylo to přesně jak jsem si představovala, jen asi na dvou místech z technických důvodů text nebyl dokončen, ale to je oběť techniky. Byla to nezapomenutelná zkušenost a byla jsem neskutečně ráda, že Českou republiku navštívili i osobně a já mohla vidět, jak je představení flexibilní, jak jsou skvělí improvizátoři a jak dokáže být každé představení jiné podle toho, jaké je složení publika. David a Shane jsou skvělí improvizátoři a profíci, kteří dokážou reagovat na aktuální situace a dokáží vytěžit z každé byť nepřipravené situace. Na co já vzpomínám v úžasu je to, že sice jsou na pódiu ve velké míře pouze oni dva a nemají více méně žádné rekvizity, to, jakou mají choreografii, mimiku, a jak na ústa umí vytvořit tisíce zvuků tak reálně, že jsem měla pocit, že pódium bylo plné postav, doplňků, předmětů, zvířat, věcí. Shane a David umí tak živočišně působit, že máte pocit, že se vám dostanou až do hlavy :) Doporučuji o ně při nejbližší příležitosti vidět je osobně nepřijít.

• 5.1.2019  18:59
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo.

• 4.1.2019  22:14

Že já si raději nevzala Pištu Hufnágla..... ***PRICELESS*** ***EPIC*** Docela mě mrzí, že na rozdíl od nějakých neskutečných blbostí donekonečna opakovaných, tento kultovní seriál naší generace nikde neběží. Opravte mě, jestli se pletu ;o)

• 3.1.2019  19:46

Skvělý námět, vše se odehrává v reálném čase a člověka scény drží pořád napnuté. Colin zde předvedl úžasný herecký výkon, kdy například scénu, dlouhý monolog, kdy je jeho postava donucena se veřejně vyzpovídat a manželce přiznat své hříchy, natočil na první dobrou a traduje se, že na place za to sklidil potlesk. A ani se nedivím. V době vzniku byly telefonní budky naprosto normální běžnou záležitostí. V současné době má běžný člověk několik mobilů a za chvíli budou telefonní budky jakousi úsměvnou věcí z minulosti. Ale to napětí, které Schumacher vytvořil, bude věčné :o)

• 3.1.2019  19:22
    21 gramů (2003)

Alejandro jde vždycky syrově na dřeň věci, scénář je pěkná skládačka, která do sebe postupně zapadá, všechny herecké výkony jsou famózní, člověka zcela pohltí. Jeden z těch příběhů, který si ještě dlouho přebíráte v hlavě a který má tendence delší dobu odeznívat.

• 3.1.2019  17:07

Skvělý snímek, na který jsme tehdy šli jako dítka školou povinná v rámci školy. Už tehdy mi bylo jasné, že vidím něco speciálního. Černobílá kompozice umocňuje atmosféru, člověk ji přestane vnímat, ale Spielberg to vrací úderem při scénách, kde hraje důležitou roli červený kabátek..... Hudba, kamera, o hereckých kvalitách ani nepíšu - to vše tvoří Spielbergovo kultovní dílo jeho kariéry. Po dlouhé době jsem si loni v televizi zopakovala, že tento silný příběh ještě nemám to srdce vidět znova. Zkoušela jsem prvních pár minut, ale nedokázala jsem to. Někdy už má člověk těch hrůz prostě dost. Každopádně to nic nemění na mém pětihvězdičkovém hodnocení a na faktu, že je dobře, že se na takové příběhy nezapomíná, přestože to nikdy nejsou veselé příběhy. Nutno podotknout, že do Čech jezdí nespočet zahraničních produkcí, aby zde válečné příběhy točily.

• 31.12.2018  22:21

Když jsem film viděla poprvé, vůbec nic jsem od toho nečekala, neslyšela/nečetla jsem o něm nic, o to větší měl na mě dopad a já na to zjevení zírala s otevřenou pusou. A od té doby jsem film viděla už nespočetně krát se stejným pocitem. Bezchybný scénář, zajímavě zakomponovaný začátek/konec filmu. Herecké výkony skvělé, skvělá hudba, která někdy jen doplňuje na pozadí scény, někdy je součástí scén jako sparingpartner hlavních herců. První film, zařazený mezi mé nej v profilu. V roce 2017 vytvořili Američané americkou verzi příběhu a nemám vůbec srdce se na to podívat. To jsem udělala u Muži co nenávidějí ženy a znova to udělat nemusím. I když nikdy netvrdím nikdy a je možné, že ve slabé chvilce se na americkou verzi ze studijních důvodů podívám. Příběh má tu gradaci, moment překvapení a ten vývoj postav, ve který u příběhu vždycky tak doufám. V jedné větě bromance, kdy se hlavní představitelé zachrání sami navzájem. Nezapomenutelné scény holení, oslav narozenin, Omarova snaha balit zaměstnankyni hlavního herce, jeho tanec a hlavně smích v divadle. Když už jsem u Omarova smíchu - pro jeho hlas a právě smích doporučuji se na film podívat v originálním znění, přestože český dabing není vůbec zlý, ale přeci jen ... prostě doporučuji originál ;o)

• 31.12.2018  21:05
    La La Land (2016)

Režijní počin velmi mladého režiséra. Už jeho Whiplash mě rozsekal. Zde kvituji kvalitní scénář, kameru, hudbu, choreografie, kostýmy i výběr ústřední dvojice. Ryana už jsem zažila hrát na klavír, zpívat i tančit, tak jsem tušila, že muzikál zvládne, osobně jsem byla spíš zvědavá na Emmu. Schází mi hvězdiček více a to už bych dala jen mým deseti nej na profilu ;o) A jemně vložený motivační prvek - když se Ti zavřou jedny dveře, otevři jiné ;o) Paráda a ne jen na jedno shlédnutí.

• 28.12.2018  22:20
    Paterson (2016)

V dnešní uspěchané, materialistické, chladné době film působí jako úkaz. Člověk je už tak zpitomělý hysterií a negací a špatnými zprávami a krizemi a vším tím špatně špatně špatně, že je terapeutické jen se tak nechat unášet na pozitivní vlně bytí. Nic se nehrotí, vidíme pohodový a laskavý snímek. Byla jsem zvědavá na Adama, u kterého, když si člověk uvědomí, že je to bývalý mariňák, se nestačí divit (v pozitivním smyslu). Polovinu filmu jsem si zvykala, že fakt nepřijde žádná krize, hádka, zapeklitost a nechala se oblažovat laskavostí. Doporučuji všem, kdo potřebují "feel-good" movie.

• 28.12.2018  19:53

Je velmi lehké film odsoudit, že je plný klišé atd. Ale mě pokaždé baví, ty tři hodiny mi vždy utečou jakoby nic, chemie mezi představiteli funguje neskutečně, a přiznejme si - Anthony Hopkins nemůže hrát ve špatném filmu. No a Brad - sjíždět se po vlně líbivé tvářičky by byla velká chyba. Dívám se na něj z hereckého pohledu a musím říci, že tolik hereckých poloh, které Brad musel při "převtěleních" použít chce už hodně dobrého herce, aby mu člověk uvěřil. A já jsem každou jedinou postavu dokázala identifikovat a uvěřit jí. A nalijme si čistého vína - cožpak nebývají záporňáci v životě právě schovaní za líbivé tvářičky ???? A je mi jasné, proč se může někomu příběh o smrti zdát, řekněme, neatraktivní. Ono totiž být schopný podívat se, a tím myslím opravdu podívat se, na sebe do zrcadla, říci si proč tu jsem, co tu dělám, co tu po mně zbude, měl/a jsem hezký život? - chce velkou dávku dospělosti a kuráže. Jen škoda, že toho tak 90% lidí není schopno....

• 28.12.2018  19:02
    Anthropoid (2016)

Je velmi dobře, že se tento hrdinský příběh dostal do celosvětového povědomí. Napětí mě udrželo na židli po celou dobu, krásně rozpracovaný scénář. Je vidět, že Sean na tom pracoval spoustu let - od první myšlenky k realizaci trvalo dlouhých 15 let. Výběr herců - naprosto chápu, že byli obsazeni zahraniční herci. Apriori mi ani Cillian ani Jamie nevadil, jelikož mě styl obou baví. A Jamie svou rolí psychopatického sériového vraha ve skvělém seriálu The Fall prokázal, že to není pouze "ten z odstínů". Naopak jsem byla v očekávání, jak se zhostí role. Nemusíme se stydět, příběh má úroveň, stylizaci anglického jazyka taktéž chápu, i když po pravdě mně by jako překladatelce ani nevadilo, že zahraniční herci třeba mluví anglicky a čeští česky protože vím, jak je těžké stylizovat různé jazyky do daných reálií. Zažít reálně zavřenou Resslovu ulici a reálné střílení na kostel byl jeden z mých nejsilnějších zážitků. Jinak ale - Aňa Geislerová - jako vážně? To opravdu nemáme jiné herečky? Nedaří se mi odprostit od pocitu, který jsem měla na place a i z plátna, kdy chemie mezi Cillianem a Aňou vůbec nefungovala a nutno podotknout, že Cillian za to nemohl. Čistě z praktického hlediska jsem se za Aňu musela stydět. Cillian procházel do svého green roomu přes naše zázemí a byl naprosto fajnový, příjemný a jako člověk velmi skromný a viditelně pokorně přijal roli Jozefa Gabčíka. A tématicky si k psaní komentáře pouštím Cilliana jako DJe na britském rádiu, jak ten hoch válí a vzpomínám na natáčení a myslím na naše hochy hrdinský.....

• 28.12.2018  00:06

Film mám zařazen do tzv. "feel-good" movies. Rozkrývání postupně sílící spalující vášně mezi dvěma muži na pozadí letní atmosféry až kýčovitě krásného italského maloměstečka se režisérovi podařilo skvěle vykreslit. A aby ne, když se v oblasti narodil. Krásné dialogy, kamera, skvělá hudba dokreslující náladu, skvělé výkony Armieho a Timothéea, byť oba jsou heterosexuály. Příběh má rozjezd, zápletku, sílící napětí a vyvrcholení - vše co má dobrý příběh a scénář mít. A závěrečný pětiminutový záběr na Timothéeův obličej a v něm se zrcadlící emoce zůstane navždy jednou z těch chvil, kdy při sledování příběhu zapomenu dýchat. A už jen poznámka k české mutaci distribučního názvu: jako překladatelce mi naskakují osypky....

• 27.12.2018  23:56

Film bude ještě dlouho vibrovat. Ano - téma drog je možná prvoplánové, film je vyloženě cílen jako agitka, ale Steve Carell v seriózní roli mi od Život podle Dana potvrdil, že vážné polohy zvládá a jdou mu. Timothée.... ah.... co říci, talent jeho kalibru se rodí jednou za generaci, a v té naší byl jen Leonardo di Caprio. Co se týče délky, film byl pravda trošku delší, ale i na první pohled zdlouhavé scény měly svůj smysl. Scénář mě několikrát překvapil. Tam, kde bych čekala typickou "hollywoodštinu", jsem byla vyvedena z omylu a vše přišlo až v jiné, nečekané chvíli. No a konec - zde je to věc nevděčná. Aniž bych spoilerovala - vše bude špatně - buď to bude moc hollywoodské, nebo naopak málo hollywoodské. Myslím, že scénář se s tím vypořádal jak nejlépe to šlo. Kdo vybíral soundtrack byl Bůh. Scény to umocňovalo. Jediná věc mě zarážela - holky na drogách byly maskérsky upravené dokonale, ale Timothée měl stále svou krásnou alabastrovou pleť :-D Ale co už, hoch nás rozhodně ještě překvapí!

• 27.12.2018  17:21
    Ceny Paměti národa 2018 (TV pořad) (2018)

Pořad, co měl úroveň a který je tak v dnešní době potřeba. Zkušený M. Veselovský provedl všemi příběhy a hosty s grácií a profesionalitou. Sledovat příběhy dalo člověku zamyslet se jak bylo a jak by stále, jak je vidno, mohlo být, když tomu dopustíme. Jak se říká - když se národ nepoučí, je nucen si minulost zopakovat.... Každý jednotlivý hudební host byl neotřelý, kombinace nečekané, o to víc jsem na to doslova koukala s otevřenými ústy a doma jsem si to opět musela pustit znovu. Ano, znovu, měla jsem tu čest se večera účastnit v naší zlaté kapličce osobně a věřím, že na obrazovky či do rozhlasových přijímačů se přenesla oslavná, pokorná a obdivná nálada, která byla i v sále. Děkujeme!!!

• 27.12.2018  16:09

První film/dokument, na který jsem šla při mém pobytu v USA do kina. Drsný pohled pod pokličku americké kultury. M. Moore tepe do žhavého, nedělá si servítky, hodně emoční, člověku se honí myšlenky v hlavě ještě dlouho po shlédnutí díla. A závěrečný potlesk v kině je něco, co si v Čechách ani nedovedu představit....

• 27.12.2018  16:08
    Přežít (1993)

První zahraniční film v TV, který jsem viděla v originále při mém prvním příjezdu do Anglie. Příběhy podle skutečných událostí a ještě s tak dramatickým průběhem na mě působí dvakrát tak intenzivněji. Herecké výkony byly vyvážené, nedokázala jsem se odtrhnout. Je to jeden z těch filmů, který je tak intenzivní (rozuměj dobrý), že se na něj nedokážu podívat znova (zatím).

• 27.12.2018  16:08

Role již dnes bohužel zesnulému Paulu Walkerovi vyloženě sedla. Opět příběh podle skutečné události, z něhož mrazí. Pro milovníky zvířat a pejsků obzvláště varování - ideálně si na DVD shlédnout "Making of", kde vidíte ty čtyřnohé rošťáky vesele skotačit,a až pak se podívat na film. Já to udělala opačně a už nebudu schopna se na film podívat. Tak moc to bralo za srdce.

<< předchozí 1 2 3