rasttea

rasttea

okres okres Praha

• 2.2.2019  22:33
    Chytilová versus Forman (TV film) (1981)

Zajímavé pojetí zdokumentování setkání dvou velkých filmařů. Trošku se mi kroutily oči z kamery, trochu si paní Chytilová nevěděla rady s jazykovými mutacemi, respektive si nevěděla rady, jakou řeč použít. To, že do svého kolegy ryje chápu, jednak už z pozice toho, jaká paní Chytilová byla, ale taky při takových pichlavých otázkách na tělo přiměje protistranu otevřít se, případně sdílet své poznatky, zkušenosti. Bylo krásně vidět, v jakém rozpoložení se oba protagonisté setkali podle tónu otázek a odpovědí. Je krásné vidět ze záběrů "behind the scenes", jak se situace, věty, problémy, se kterými kameramani, asistenti režie, komparzisté, herci bojují dennodeně na place nemění, nemění se ani slavné hlášky, příkazy, a ostatně ani jídlo ;-D Ale možná to připadne zajímavé jen nám od filmu ;o) Mě tento pohled jak Miloš Forman pracuje, myslí, bavil. A moc mě mrzí, že příležitost spolupracovat s panem Formanem už nikdy nenastane.

• 28.1.2019  21:46
    Robin Hood (2018)

Wow.... čtu tolik negativních recenzí, co tohle nejnovější zpracování příběhu o zbojníkovi, co bohatým bral a chudým dával, schytalo, až jsem se těšila, jak mě ten film překvapí. Většinou totiž filmy, na které se pějí neskutečné ódy a chvalozpěvy naopak já vidím střízlivě a mnohdy mě zklamou. Takže v tomto případě chápu složitou situaci scénáristů, kteří se musí popasovat s látkou tolikrát zpracovanou, kdy se notně dostanou do nezáviděníhodné situace, kdy jakákoliv cesta je špatně: příběh je jiný - je to špatně. příběh je stejný - je to opět špatně. Tady mě v několika rovinách dokázali překvapit a mě rozhodně moderní prvky (zbraně,oblečení,mluva) v historických kulisách vůbec nevadily. A dočkala jsem se i nutných klišé, který tento příběh notně musí obsahovat. Herecké výkony - Taron Egerton, Jamie Foxx, Jamie Dornan - skvělí. Eve je sice pohledná, ale na mě její herectví působí trošku opatrně až unyle. Lokace/kulisy - skvělé. Kamera, střih - taky pro mě bez problémů. Pro diváky chtivé testosteronu je zde dostatek bitek a i jsou dobře kaskadérsky zvládnuté. Hudba - neruší, pěkně doplňuje příběh odehrávající se na plátně. No a podle konce to vypadá, že si tvůrci nechávají dveře otevřené a že divák se s příběhem zdaleka neloučí ...jestli víte, co tím myslím ;o) ;o) ;o)

• 28.1.2019  01:10

Tento film jsem shlédla tématicky v den, jež byl stanoven Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. Jsou zde zobrazeny zhůvěřilosti války. Sledujeme příběh mladé Němky, jež má bílou matku a otce černocha. Cestu jí zkříží syn prominentního SS oficíra a člen Hitlerjuegend. Sledujeme, jak jí matka chrání a nechá se místo ní odvést. Sama Leyna se ale nechá poslat do kempu, aniž tuší, co to obnáší. Na místě se s hrůzou seznamuje s chodem koncentračního tábora. A zde se opět protne Leynina cesta s Lutzem. Oba jsou ve smrtelném nebezpečí. A zde můžeme sledovat, jak může zhůvěřilé přesvědčení zamlžit úsudek jednoho oficíra, který dokáže zradit svou vlastní krev. Hollywoodský happyend nečekejte. Příběh je vyprávěn se syrovou pravdivostí. Mladičká Abbie je velmi talentovaná, George MacKay je taktéž skvělý herec, který se skvěle vyrovnal s německým akcentem. Měla jsem tu čest s ním spolupracovat v roce 2017 na projektu Ophelia, kde ztvárnil roli prince Hamleta a kde předvedl své divadelní herectví. Byla jsem tedy zvědavá, jak se popere s civilnější rolí. A musím říci, že popral velmi dobře. Jeho herectví mě baví.

• 26.1.2019  20:50
    Ibiza (2018)

Richard sám si zaslouží 3 hvězdy :) Film udržel mou pozornost, vše drželo hezky pohromadě: ostatní herecké výkony velmi přirozené, hudba, lokality, kamera, střih, scénář, to vše dá čtvrtou hvězdu. Come on, kdo někdy nezatoužil udělat něco nezodpovědného.... Kdo píše o nezodpovědnosti s despektem - to jen poukazuje na čirou závist, a že toho sami nejsou schopni, i když jsou třeba zacyklení a zamrzlí na jednom životním bodě. Tady se to holkám podařilo, ona samozřejmě tady ta nezodpovědnost má pointu (akce/reakce), krásně poukazuje na to, jak se skupinka dokáže podržet, a ještě to má třešničku na dortu, ale to nebudu prozrazovat ;o)

• 26.1.2019  17:53
    Patrik (2018)

Premiéra proběhla 24.1.2019. Ze zištných důvodů budu psát pouze věci, kde můžu být odosobněná. Hudba, kamera, střih, scénář - to vše je ve výsledku milé, jemné, nenásilné a kompaktní. Pavel Kovář se od minulého počinu viditelně posunul dopředu. Už se těším, až si při dalším režisérsko/scénáristickém výtvoru profesionálněji pohraje se zvukem a věřím, že budu dávat hvězdiček 5 ;o) Příběh tzv. ze života vezme za srdce. Velké díky - modří vědí :) Střípky z natáčení - nakonec má film stopáž 30 minut.

• 18.1.2019  22:34

Materiál z dílny australských komiků hoden jejich pověsti skvělých rošťáků, kterým není nic svaté, mají obrovskou představivost, um, jsou pohybově, rytmicky, slovně i zvukově nadaní. Pro záznam na DVD tohoto představení oslovili několik zemí a nadšence, kteří by chtěli vytvořit titulky. Měla jsem to štěstí, že jsem mohla vytvořit českou mutaci titulků. Jelikož z bezpečnostních důvodů nám záznam nemohli poslat, měli jsme pouze texty a to se vizuální komediální divadlo překládá hodně špatně. Naštěstí jsme byli v kontaktu a dotazy a otázky mi obratem vysvětlili a když jsem viděla hotový záznam, vše sedělo a bylo to přesně jak jsem si představovala, jen asi na dvou místech z technických důvodů text nebyl dokončen, ale to je oběť techniky. Byla to nezapomenutelná zkušenost a byla jsem neskutečně ráda, že Českou republiku navštívili i osobně a já mohla vidět, jak je představení flexibilní, jak jsou skvělí improvizátoři a jak dokáže být každé představení jiné podle toho, jaké je složení publika. David a Shane jsou skvělí improvizátoři a profíci, kteří dokážou reagovat na aktuální situace a dokáží vytěžit z každé byť nepřipravené situace. Na co já vzpomínám v úžasu je to, že sice jsou na pódiu ve velké míře pouze oni dva a nemají více méně žádné rekvizity, to, jakou mají choreografii, mimiku, a jak na ústa umí vytvořit tisíce zvuků tak reálně, že jsem měla pocit, že pódium bylo plné postav, doplňků, předmětů, zvířat, věcí. Shane a David umí tak živočišně působit, že máte pocit, že se vám dostanou až do hlavy :) Doporučuji o ně při nejbližší příležitosti vidět je osobně nepřijít.

• 18.1.2019  22:21

Uffff, tak kdysi dávno jsem viděla remake z roku 1976 s Krisem Kristoffersonem a Barbarou Stresiandovou a abych nesrovnávala, raději jsem si jej nepřipomínala. Z ohlasů velká očekávání, nejprve jsem měla naposlouchanou hudbu a byla zvědavá na režii Bradleyho. Byla to jeho režijní prvotina a nutno podotknout, že opravdu kvalitní, Lady Gaga je na pódiu jako ryba ve vodě, tak byla samozřejmě přirozená, měla jsem radost, že byla herecky přirozená i v civilních scénách. Obecně platí pravidlo, že pokud herec zároveň režíruje (a to i na divadle), nedělá to dobrotu. Výjimkou je snad Clint Eastwood. Tady bylo vidět, jak se nesnadno Bradley zbavoval natočeného materiálu ve střižně. Asi od prvních záběrů z koncertu mi vadilo oslepování kamery světly, což se dělo docela často. Délka filmu byla na hraně. Svižnější tempo druhé poloviny by filmu prospělo. Bradley má nádherného psa, který si tady taky zahrál a tou svou závěrečnou scénou s ním mi trhal srdce vejpůl. Bylo to nečekané. Skvělý soundtrack, nicméně na 5 hvězd to není, ovšem věřím, že pokud bude mít Bradley další materiál pro režírování, nemám pochyb, že se toho zhostí se ctí a umem.

• 5.1.2019  18:59
    The Little Drummer Girl (TV seriál) (2018)

Stejně jako u Nočního recepčního i zde je předlohou kniha Johna le Carré. Pod režisérskou taktovkou Chan-wook Parka, který má za sebou takové počiny jako Oldboy nebo Komornou. Je to skvělé, napínavé, udrží pozornost po celou dobu, ba co víc - zaujetí má vzrůstající tendenci. Podívaná je to také po vizuální stránce. Kostýmy v kombinaci s lokacemi je taková barevná pastva pro oči, jakou jsem už dlouho nezažila. Nutno podotknout, že velká většina lokací je umístěna v České republice. Teď k hereckému koncertu: Michael Shannon je velký profesionál, zažít ho v reálu byla velká herecká škola sama o sobě. Mladičká Florence Pugh má přirozený talent a velkou kariéru před sebou a byla vyváženým hereckým partnerem zkušeným hercům. Alexandr - už jsem ho zažila na place podruhé, takže nejsem nestranná, mně jeho herecký styl vyhovuje, ale chápu, že nemusí každému sednout. Jeden z mála seriálů nebo filmových počinů, kdy jsem si přála, aby to nekončilo.

• 4.1.2019  22:32

Chtě nechtě bez Bourna Bournovo cokoliv nemá tu šťávu nebo dokonce smysl. Skvělý cast, dobře natočená akční podívaná u mě zachraňuje od tří hvězdiček. První díl, točený mimo jiné u nás, žádný další díl nepředčí, ale alespoň neztrácí na kvalitě.

• 4.1.2019  22:14

Že já si raději nevzala Pištu Hufnágla..... ***PRICELESS*** ***EPIC*** Docela mě mrzí, že na rozdíl od nějakých neskutečných blbostí donekonečna opakovaných, tento kultovní seriál naší generace nikde neběží. Opravte mě, jestli se pletu ;o)

• 4.1.2019  22:08

Tak já tedy nevím, nečekala jsem od toho nic než kýčovitou pohádku, jen jsem, přiznám se, podvědomě asi měla větší očekávání. A mám obavu, že to za oceánem opravdu myslí vážně. Ano, dívalo se na to hezky, pohádka o Popelce, kde dobro zvítězí a zlo je potrestáno. Jen jsem na něco takového zvyklá spíš u pohádek. Constance Wu není žádný benjamínek, má už spoustu televizních i filmových projektů za sebou, jen ji tento projekt asi dostane více do povědomí. Michelle mám navždy spojenou s Tygrem a drakem a Gejšou a zde mrchu zahrála opět skvěle. Tři pěkné hvězdičky - nic více, nic méně.

• 4.1.2019  21:54

Takovýhle styl je Ryanovi viditelně nejbližší, Samuel jako vždy excelentní, Gary Oldman, Salma Hayek - mňamka. Hodně vtipný scénář, herci si to viditelně užívali a přeneslo se to na diváky.

• 4.1.2019  21:51

Ryana mám v komediích ráda, Jeffa a Kevina zbožňuju, ale tohle se hodně nepovedlo. Jakoby se scénáristé nějak nemohli dohodnout, jestli to má být komedie, akčňák, krimi, sci-fi, fantasy (ostatně jako je v popisku filmu), a tříská se to hlava nehlava. Ta scéna, kdy Ryanova postava "odchází" do Bostonu a z otevřených dveří "vstoupí" do úplně jiného světa, byla vizuálně asi nejlepší. Provedení CGI příšerek bylo na můj vkus hodně dětinské. Morální linku chápu, avšak nevidím přidanou hodnotu filmu. Tři hvězdičky má každý pan herec po jedné.

• 3.1.2019  19:46

Skvělý námět, vše se odehrává v reálném čase a člověka scény drží pořád napnuté. Colin zde předvedl úžasný herecký výkon, kdy například scénu, dlouhý monolog, kdy je jeho postava donucena se veřejně vyzpovídat a manželce přiznat své hříchy, natočil na první dobrou a traduje se, že na place za to sklidil potlesk. A ani se nedivím. V době vzniku byly telefonní budky naprosto normální běžnou záležitostí. V současné době má běžný člověk několik mobilů a za chvíli budou telefonní budky jakousi úsměvnou věcí z minulosti. Ale to napětí, které Schumacher vytvořil, bude věčné :o)

• 3.1.2019  19:22
    21 gramů (2003)

Alejandro jde vždycky syrově na dřeň věci, scénář je pěkná skládačka, která do sebe postupně zapadá, všechny herecké výkony jsou famózní, člověka zcela pohltí. Jeden z těch příběhů, který si ještě dlouho přebíráte v hlavě a který má tendence delší dobu odeznívat.

• 3.1.2019  17:07

Skvělý snímek, na který jsme tehdy šli jako dítka školou povinná v rámci školy. Už tehdy mi bylo jasné, že vidím něco speciálního. Černobílá kompozice umocňuje atmosféru, člověk ji přestane vnímat, ale Spielberg to vrací úderem při scénách, kde hraje důležitou roli červený kabátek..... Hudba, kamera, o hereckých kvalitách ani nepíšu - to vše tvoří Spielbergovo kultovní dílo jeho kariéry. Po dlouhé době jsem si loni v televizi zopakovala, že tento silný příběh ještě nemám to srdce vidět znova. Zkoušela jsem prvních pár minut, ale nedokázala jsem to. Někdy už má člověk těch hrůz prostě dost. Každopádně to nic nemění na mém pětihvězdičkovém hodnocení a na faktu, že je dobře, že se na takové příběhy nezapomíná, přestože to nikdy nejsou veselé příběhy. Nutno podotknout, že do Čech jezdí nespočet zahraničních produkcí, aby zde válečné příběhy točily.

• 1.1.2019  20:29

Další Marshallův počin, který pohladí po duši. Aby ne, režisér Pretty Woman ví, jak představit film divákům, i když pravda, jeho Sv. Valentýn na mě tolik nezapůsobil a scény z něj mi neutkvěly v paměti. Zato Šťastný Nový rok si vychutnávám již poněkolikáté. Scénář se vozí po vlně stylu propojování několika příběhových linek, jaký začal film Láska nebeská, bohužel doposud žádný film tento kultovní snímek nepřekonal, jestli to tedy vůbec jde. Pokaždé mi velice schopně při scéně s Hillary Swank k závěru tým režisér/scénáristka začnou doslova trhat srdce, aby je pár sekund na to zkušeně zacelili. Jako takovou houpačku mi dlouho žádná scéna nezpůsobila. Nebudu prozrazovat, každý kdo viděl, určitě pochopí, o jaké scény se jedná. Jediná věc, co mě pokaždé lehce irituje je jediný záběr, kdy postava Zaca splní poslední přání na check-listu postavy Michelle Pfeiffer, jenže jelikož zrovna ve vzduchu lítají ty protivné líbivé lesklé papírky, jeden se nalepí Zacovi do pusy a on si jej musí nejdříve vyndat. Normálně by to asi nevadilo, ale jelikož je to při novoročním polibku, tak mi to pokaždé prostě dojem zkazí. Režisér to v tom záběru z nějakého důvodu nechal, pravda, opakovat záběr na zaplněném Times Square by bylo problematické, ale myslím si, že ne neproveditelné. Ale pokaždé s tím počítám je to jen taková kosmetická vada na kráse a celkový dojem z filmu je stále na 4 hvězdičky ;o)

• 1.1.2019  16:44

Slabší 4 hvězdy, ale na 3 hvězdy se mi to líbilo až moc. Odeya byla vyrovnaným sparingpartnerem zkušenějším hercům. Sam zahraje cokoliv. Zápletka dobrá, knihu jsem nečetla, takže nemůžu porovnat. Ale vydržela jsem se dívat, nic nerozptylovalo a nevadilo natolik, abych to zmínila, takže za mě dobrý oddychový akčňáček.

• 1.1.2019  11:50

Přestože prostředí cirkusu nemám ráda, tady naštěstí byla zvířata ztvárněna až v samém závěru, a to ještě díky SFX a nebylo to to, oč zde běželo. Pětihvězdička je na místě, ale už z výše zmíněného důvodu dávám hvězdy 4. Byl to především příběh o snech, cestě za jejich uskutečněním, že se člověk může jen natáhnout a své sny si plnit, nakažlivém enthusiasmu, neztrácení víry, o tom, že když někdo neukočíruje své ego, může dostat přes prsty. Ano - "Lidé víc trpí malou fantazií než velkou". Bylo to tak vizuálně bohaté a texty tak duchapřítomné, že se na to budu muset podívat ještě hned jednou, abych vše pobrala :) Mimořádně povedený soundtrack a jako tanečnice opět musím zatleskat choreograficky zvládnutým číslům. Hugh je znám svou muzikálností, Zac nám opět potvrdil, kde je jeho talent a nová hvězdička Zendaya má dobře našlápnuto.

• 31.12.2018  22:21

Když jsem film viděla poprvé, vůbec nic jsem od toho nečekala, neslyšela/nečetla jsem o něm nic, o to větší měl na mě dopad a já na to zjevení zírala s otevřenou pusou. A od té doby jsem film viděla už nespočetně krát se stejným pocitem. Bezchybný scénář, zajímavě zakomponovaný začátek/konec filmu. Herecké výkony skvělé, skvělá hudba, která někdy jen doplňuje na pozadí scény, někdy je součástí scén jako sparingpartner hlavních herců. První film, zařazený mezi mé nej v profilu. V roce 2017 vytvořili Američané americkou verzi příběhu a nemám vůbec srdce se na to podívat. To jsem udělala u Muži co nenávidějí ženy a znova to udělat nemusím. I když nikdy netvrdím nikdy a je možné, že ve slabé chvilce se na americkou verzi ze studijních důvodů podívám. Příběh má tu gradaci, moment překvapení a ten vývoj postav, ve který u příběhu vždycky tak doufám. V jedné větě bromance, kdy se hlavní představitelé zachrání sami navzájem. Nezapomenutelné scény holení, oslav narozenin, Omarova snaha balit zaměstnankyni hlavního herce, jeho tanec a hlavně smích v divadle. Když už jsem u Omarova smíchu - pro jeho hlas a právě smích doporučuji se na film podívat v originálním znění, přestože český dabing není vůbec zlý, ale přeci jen ... prostě doporučuji originál ;o)

• 31.12.2018  21:05
    La La Land (2016)

Režijní počin velmi mladého režiséra. Už jeho Whiplash mě rozsekal. Zde kvituji kvalitní scénář, kameru, hudbu, choreografie, kostýmy i výběr ústřední dvojice. Ryana už jsem zažila hrát na klavír, zpívat i tančit, tak jsem tušila, že muzikál zvládne, osobně jsem byla spíš zvědavá na Emmu. Schází mi hvězdiček více a to už bych dala jen mým deseti nej na profilu ;o) A jemně vložený motivační prvek - když se Ti zavřou jedny dveře, otevři jiné ;o) Paráda a ne jen na jedno shlédnutí.

• 31.12.2018  18:51
    Alfa (2018)

Děj zasazen do Evropy před 20 000 lety. Do dob, kdy lidé měli před přírodou respekt, lovili pro přežití a spoléhali se jen a jen na sebe, svůj um, ruční schopnosti jak rozdělat oheň atd atp. Příběh o přežití, důvěře, zákonu přírody, silné vůli, silných kořenech a přátelství na život a na smrt, v tomto případě na životů 7 (jen se podívejte na film ;o) ).

• 30.12.2018  21:21

Chvilku jsem se tím musela prokousávat, ale jsem ráda, že jsem vydržela až do konce. Scénář by se na základní zápletku mohl zkrátit pro dobro filmu, kovaní kvalitní herci hodně převyšovali slabší herecké výkony. Lukáš Březina mi připadal nejpřirozenější a blízký typu Tomáše Holého. Vizuální stránka filmu byla hodně povedená (1. hvězdička), lokace i filmový set byl promakaný, kostýmy kouzelné (2. hvězdička) - to pro mě asi přebilo zbytek dojmu z filmu. Rozhodně to je v současnosti jeden z lepších počinů. Třetí hvězdička je za nepředabování slovenštiny - huráááá, oceňuju. Ta poslední, čtvrtá hvězdička, je vůbec za celkovou morální podstatu příběhu a za posvátnou větu "Dejte si pozor, co si přejete!". Je totiž platná i v reálném životě ;o)

• 30.12.2018  18:06

Velmi povedená podívaná. Výkony hlavních představitelů velmi přirozené a uvěřitelné. Soundtrack mě překvapivě zaujal. Zápletka stejně zajímavá, jako ve Vyměřeném čase, vizuálně hezky zpracované, rozhodně lépe než Blade Runner 2049, to ať se na mě vážená Academy nezlobí. Ale čistě z praktického hlediska, ne nadarmo The Flash dostává vylágoš za to, že "messed with the timeline again".... a proto, milé děti: "do not try this at home" 0:-)

• 29.12.2018  22:42

Film pojednává o jednom rozhlasovém vysílání na truc. Co se hudby týče, je tedy naopak žádoucí, aby zde byla stejně dobrá, jako herečtí hrdinové, ne-li lepší. A v tomto případě vynikající soundtrack, troufám si říci, tvoří další z hlavních postav. Oddechovka, skvěle vyvážené herecké výkony... a Philip Seymour Hoffman.... škoda ho, ten mohl světu ještě hodně co nabídnout. Moc mě mrzí, že on si to nemyslel....

• 29.12.2018  20:22
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Myslím, že ty tři velmi slabé pohádky v roce 2016 vystrašily všechny síly, peklo se smilovalo a nadělilo velmi pěknou pohádku roku 2017. Z. Piškula se herecky vylepšuje a roste nám, pan F. Němec jako Lucifer byl neskutečně dobrý, ale u něj je to standard. M. Adamczyk byl pro mě velmi příjemný nový úkaz, J. Langmajer, O. Sokol a P. Stach byli jako zláči ukázkoví a já naprosto rozumím, proč se zlouni hrají lépe a poskytují větší hereckou plochu :) No prostě paráda, tleskám a děkuji za příjemnou pohodovou podívanou. Jen kdyby už zodpovědní přestali tak tlačit na pilu a nepředabovávali slovenštinu, za to bych se moc přimlouvala.

• 29.12.2018  18:22
    Cindy (1984)

Tak jsem se po cca 30 letech (šmarjáááááá) podívala na film znova. Příběh Popelky může být zpracován tisíci způsoby, tohle bude ale zaručeně nejvyčnívající. Hudba stejně chytlavá, jako tehdy. Dokonce i ten dabing si pamatuju :) Je to takové italsky třaskavé, ale ne tak uječené jako Troškovy pohádky. Tehdy mi to tak nepřišlo, v dnešní době #meetoo si nedovedu představit životnost tohoto zpracování. Manžel se chystá vrhnout na manželku a začne ji v náznaku hádky "škrtit", když je Popelka drzá, tak jí klidně princátko Mizio vrazí facku a ona se mu ji nebojí před svědky na plese vrátit, když zjistí, že ji lhal .... unbelievable :-D No, ráda jsem se vrátila do dětství, a že bych z toho měla traumata, nebo mě to snad poznamenalo, to rozhodně teda ne ;o) Když si teď googlím Pierra Cossa, ten chlapec nám vyrostl do krásy ;o)

• 29.12.2018  15:45
    Dva bratři (2004)

Vizuálně nádherný a citlivý příběh, který čím dál tím víc získává na nutnosti a adekvátnosti. Protože jen chvíli a budeme se na zvířata dívat pouze na obrázcích či "pohyblivých obrázcích"....Je zde názorně ukázána hnusota lovení zvěře pro obchod a vlastnění zvířat cirkusy pro nechutné pobavení mrzkých lidí. Příběh se zaměřuje na to, jak se dvě bytosti stejné krve dostanou do různých prostředí. Avšak přestože jsou vychovávány zcela jinak a mají zdánlivě jiný osud, to by nebyl život, aby si neudělal, to, co chce, a zkřížil těmto bytostem cestu. Ano, přiznávám, čím víc zažívám chování lidí a jak se chovají k přírodě, jak se do ní snaží zasahovat, tím víc mám raději zvířata.

• 28.12.2018  22:20
    Paterson (2016)

V dnešní uspěchané, materialistické, chladné době film působí jako úkaz. Člověk je už tak zpitomělý hysterií a negací a špatnými zprávami a krizemi a vším tím špatně špatně špatně, že je terapeutické jen se tak nechat unášet na pozitivní vlně bytí. Nic se nehrotí, vidíme pohodový a laskavý snímek. Byla jsem zvědavá na Adama, u kterého, když si člověk uvědomí, že je to bývalý mariňák, se nestačí divit (v pozitivním smyslu). Polovinu filmu jsem si zvykala, že fakt nepřijde žádná krize, hádka, zapeklitost a nechala se oblažovat laskavostí. Doporučuji všem, kdo potřebují "feel-good" movie.

• 28.12.2018  19:53

Je velmi lehké film odsoudit, že je plný klišé atd. Ale mě pokaždé baví, ty tři hodiny mi vždy utečou jakoby nic, chemie mezi představiteli funguje neskutečně, a přiznejme si - Anthony Hopkins nemůže hrát ve špatném filmu. No a Brad - sjíždět se po vlně líbivé tvářičky by byla velká chyba. Dívám se na něj z hereckého pohledu a musím říci, že tolik hereckých poloh, které Brad musel při "převtěleních" použít chce už hodně dobrého herce, aby mu člověk uvěřil. A já jsem každou jedinou postavu dokázala identifikovat a uvěřit jí. A nalijme si čistého vína - cožpak nebývají záporňáci v životě právě schovaní za líbivé tvářičky ???? A je mi jasné, proč se může někomu příběh o smrti zdát, řekněme, neatraktivní. Ono totiž být schopný podívat se, a tím myslím opravdu podívat se, na sebe do zrcadla, říci si proč tu jsem, co tu dělám, co tu po mně zbude, měl/a jsem hezký život? - chce velkou dávku dospělosti a kuráže. Jen škoda, že toho tak 90% lidí není schopno....