Argylle: Tajný agent (2024)

Argylle má všetky prvky toho, prečo milujeme Kick-Ass alebo sériu Kingsman. Šialený príbeh, šialené zvraty, šialené nápady, šialené prepínanie emócií, šialená formálna stránka. Chýba akurát šialené násilie. Problémom je, že šialenosť sa tu zmenila na nepríčetnosť.Jeho najväčším polenom pod nohy je tak samotná kreativita, ktorej chýba strop. Dočkáme sa teda všetkého, čo čakáme (a ešte aj mnohého iného), no nie je tu takmer žiadna brzda.

Duna: Část druhá (2024)

Krásna ukážka filmárskych možností a budúca klasika, ku ktorej sa budú vracať ďalšie generácie. Rozhodne nie geniálne, ale určite výnimočné a strhujúce. 9/10

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

Veľmi zábavný blockbuster. Prvé dve tretiny vynikajúce, potom sa preklopí do bordelu. Najviac potešili dlhé scény bez slov a hromada atrakcií. Výborná zábava a škoda, že sa vo finále tak uletelo. Mohol to byť monster ekvivalent Rýchlo a zbesilo. To znamená: úplne blbé a maximálne zábavné. Takto je to iba úplne blbé a veľmi dlho maximálne zábavné...a na konci otravné . Ale stále najlepší dil série. 7/10

Hrozba smrti (2024)

fajn akčné béčko, ktoré ale chce hrať inú ligu na akú reálne má. Fanúšikom žánru tak radšej odporúčam originál. Ten je vo svojej priamočiarosti, naivnosti a atmosfére predsa len zábavnejší a odzbrojujúcejší. 5/10

Madam Web (2024)

Dobré to nie je. Ale ani tak príšerné ako sa hovorí. Vlastne je to úplne zbytočný film. Fanúšikov nepoteší, škodoradostných divákov nepobaví a producentom peniaze nezarobí. A je to lepšie než Morbius

Občanská válka (2024)

Kolaps sa pravdepodobne nestane budúcou klasikou. Vo výsledku pôsobí hlavne ako varovanie nad súčasným smerovaním (nielen) Ameriky. Dokáže ale poskytnúť množstvo filmárskeho kumštu a aj tém na premýšľanie a debatu. Neočakávajte teda akčnú smršť ani kopanie do rôznych politických táborov. Tvorcovia sa tu venujú skôr následkom toho, kam toto všetko môže smerovať. A dúfajme, že nepôjde o žiadnu prorockú záležitosť.

Odkazy starého sveta (2024)

Celý film na tomto linku https://www.youtube.com/watch?v=S6Ejm8-ZRNQ&t=1s

První znamení: Přichází satan! (2024)

Omnoho lepšie, než som si dokázal predstaviť. Aj tak ale nedosahuje vrcholov žánru a ostane zabudnutý. Napriek dielčim kvalitám a ambicióznosti nie je totiž úplne vyladený. V rámci mainstreamovej žánrovej produkcie však ide o silný nadpriemer. A ako prequel jedného úžasného filmu ide o viac než solídny kúsok. Niekde na úrovni dvojky. 7/10